Dzisiaj jest 26 kwie 2024, 00:49


[1.6 102KM] Uszczelka drzwi puszcza wodę na próg

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

KamilD

Nieśmiały

  • Posty: 21
  • Rejestracja: 04 lis 2017, 20:43
  • Online: 4h 27m 11s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 1.6 MPI

Uszczelka drzwi puszcza wodę na próg

Post13 lis 2017, 09:53

Cześć, dolna uszczelka drzwi, ta wzdłuż ich rantu, przepuszcza wodę na próg. Słyszę również hałas chlupoczacej wody od opon i mam wrażenie, że to przez to. Nie wiem czy drzwi były podnoszone na zawiasach, być może, górna uszczelka przylega ciasno do karoserii a wkładając kartkę pod dolną bez problemu ją wyciągnę. Auto jest trzydrzwiowe. Też tak macie? Zamierzam przykleić uszczelke profil D do progu, aby stykala się z drzwiowa, innego rozwiązania nie widzę, martwi mnie tylko tak kiepskie spasowanie elementów.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

Re: Uszczelka drzwi puszcza wodę na próg

Post13 lis 2017, 10:35

Mam o samo, drzwi kierowcy wymienione w ASO w styczniu z kompletem uszczelek itp, woda zbiera mi się w tym samym miejscu we wszystkich drzwiach jednak tylko przy obfitym myciu na myjni bezdotykowej
Offline
Awatar użytkownika

KamilD

Nieśmiały

  • Posty: 21
  • Rejestracja: 04 lis 2017, 20:43
  • Online: 4h 27m 11s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 1.6 MPI

Re: Uszczelka drzwi puszcza wodę na próg

Post13 lis 2017, 13:55

Mam tak samo. Czyli trzeba będzie uszczelke przykleic. Moim zdaniem ktoś w serwisie za bardzo podniósł drzwi, wiem, że niektórzy robili tak w ASO z racji skrzypiacej górnej uszczelki.

Wysłane z mojego m2 note przy użyciu Tapatalka
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: Uszczelka drzwi puszcza wodę na próg

Post14 lis 2017, 10:18

To normalne że zbiera się tam woda, dolna uszczelka nie przylega nigdy ścisle, poza tym spływa woda jeszcze bokiem od góry...
VW GOLF VI 2.0TDI CR BLUEMOTION

Obrazek

Twój uśmiech...to już nie wróci
Offline
Awatar użytkownika

KamilD

Nieśmiały

  • Posty: 21
  • Rejestracja: 04 lis 2017, 20:43
  • Online: 4h 27m 11s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 1.6 MPI

Re: Uszczelka drzwi puszcza wodę na próg

Post16 lis 2017, 10:24

Być może to wada fabryczna, ale tak być nie powinno. Dlatego dam płaską uszczelke od dołu do góry, nie wiem tylko czy 2x8 mm wystarczy, pomierze w weekend. Jak nie to 4x12 mm będzie na bank ok.

Wysłane z mojego m2 note przy użyciu Tapatalka

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość