Dzisiaj jest 29 mar 2024, 06:39


[1.6 102KM] Buczenie z kół tylko przy skręcaniu w lewo

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

KamilD

Nieśmiały

  • Posty: 21
  • Rejestracja: 04 lis 2017, 20:43
  • Online: 4h 27m 11s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 1.6 MPI

Buczenie z kół tylko przy skręcaniu w lewo

Post10 lis 2017, 10:20

Cześć, pacjent to Mk6 1.6 MPI, manual i 160k km przebiegu. Brzmi jak łożysko, nie? :) Też na początku tak myślałem, ale mój mechanik nie jest tego taki pewien. Otóż przy skręcaniu w lewo w trakcie jazdy czy też przy ruszaniu z kierownicą skręcona w lewo słychać charakterystyczne buczenie, czy też wycie. Łożysko powinno raczej szumi. Kiedy odpuszczę gaz - dźwięk cichnie, jest ledwo słyszalny. Ogólnie im większy nacisk na prawe koło, czy to przez mocniejsze skręcenie czy dodanie gazu, tym głośniejsze jest buczenie. Macie pomysł co to może być? Czy mimo wszystko to może być łożysko? Skrecajac w prawo cisza kompletna.
Offline
Awatar użytkownika

hoses

Gadatliwy

  • Posty: 226
  • Rejestracja: 29 sie 2017, 18:56
  • Online: 5d 1h 33m 27s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI 110KM CXXB
  • Lokalizacja: mazowieckie

Re: Buczenie z kół tylko przy skręcaniu w lewo

Post10 lis 2017, 14:03

Miałem tak kiedyś i okazało się że to łożysko. Sprawdziłem to na podnośniku. Raz podniosłem jedną a raz drugą stronę i było słychać sporą różnicę w szumie kół. Po wymianie łożyska cisza.
Offline
Awatar użytkownika

KamilD

Nieśmiały

  • Posty: 21
  • Rejestracja: 04 lis 2017, 20:43
  • Online: 4h 27m 11s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 1.6 MPI

Re: Buczenie z kół tylko przy skręcaniu w lewo

Post10 lis 2017, 21:08

Dzięki za odpowiedź, problem w tym, że łożysko powinno szumic, a to buczy. I łożysko teoretycznie powinno być słychać w zależności od prędkości, a tutaj nasila się pod wpływem stopnia skręcenia kierownicy i dodanego gazu. Jeśli w skręcam w lewo ale odpuszczę gaz to dźwięk prawie znika.

Wysłane z mojego m2 note przy użyciu Tapatalka
Offline
Awatar użytkownika

shark__

Stały Bywalec

  • Posty: 393
  • Rejestracja: 22 paź 2012, 09:54
  • Online: 7d 5h 57m 25s
  • Pochwały: 7
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Piekary Slaskie

Re: Buczenie z kół tylko przy skręcaniu w lewo

Post10 lis 2017, 23:10

Ma się rozumieć że przy skręcie w lewo słychać prawą dociążoną siłą odśrodkową stronę. Podnieś przód i zakręć kołami różnicę powinno być słychać.
Offline
Awatar użytkownika

KamilD

Nieśmiały

  • Posty: 21
  • Rejestracja: 04 lis 2017, 20:43
  • Online: 4h 27m 11s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 1.6 MPI

Re: Buczenie z kół tylko przy skręcaniu w lewo

Post11 lis 2017, 12:20

Tak podpowiada fizyka :-) Faktycznie, będę musiał tak zrobić, aby się upewnić. Tylko czy łożysko może wydawać taki dźwięk? Mechanik zasugerował, że to może być też wina poduszki, sam stwierdził, że silnik nieco lata ale nie widać, aby poduszka była przerwana. Gdyby to była skrzynia lub dyferencjal, to raczej byłoby słychać niezależnie od skrętu, a bardziej od prędkości. Co do reszty to się nie znam ;)

Wysłane z mojego m2 note przy użyciu Tapatalka
Offline
Awatar użytkownika

hoses

Gadatliwy

  • Posty: 226
  • Rejestracja: 29 sie 2017, 18:56
  • Online: 5d 1h 33m 27s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI 110KM CXXB
  • Lokalizacja: mazowieckie

Re: Buczenie z kół tylko przy skręcaniu w lewo

Post11 lis 2017, 13:22

Weź kogoś do pomocy. Podnieś auto raz z jednej raz z drugiej strony. Wrzuć dwójkę i słuchaj czy hałas z obu kół jest jednakowy. Ja tak robiłem u siebie i ewidentnie jedno koło było głośniejsze od drugiego. Zrobisz to i już coś będziesz wiedział.
Offline
Awatar użytkownika

KamilD

Nieśmiały

  • Posty: 21
  • Rejestracja: 04 lis 2017, 20:43
  • Online: 4h 27m 11s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 1.6 MPI

Re: Buczenie z kół tylko przy skręcaniu w lewo

Post13 lis 2017, 09:44

Kręcone obydwa, cisza. Macie może inne pomysły? Mogłoby to mieć związek z poduszką pod silnikiem?

Wysłane z mojego m2 note przy użyciu Tapatalka
Offline
Awatar użytkownika

KamilD

Nieśmiały

  • Posty: 21
  • Rejestracja: 04 lis 2017, 20:43
  • Online: 4h 27m 11s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 1.6 MPI

Re: Buczenie z kół tylko przy skręcaniu w lewo

Post18 lis 2017, 23:15

Panowie, aby było prościej, nagrałem filmik w którym wyraźnie słychać buczenie. Będę wdzięczny za sugestie, podejrzewam, że jeśli ktoś miał to samo od razu rozpoczną charakterystyczny dźwięk.



Wysłane z mojego m2 note przy użyciu Tapatalka
Offline
Awatar użytkownika

KamilD

Nieśmiały

  • Posty: 21
  • Rejestracja: 04 lis 2017, 20:43
  • Online: 4h 27m 11s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 1.6 MPI

Re: Buczenie z kół tylko przy skręcaniu w lewo

Post15 gru 2017, 21:49

Nikt nic?

Wysłane z mojego m2 note przy użyciu Tapatalka
Offline
Awatar użytkownika

arturro

Gadatliwy

  • Posty: 220
  • Rejestracja: 15 maja 2013, 07:21
  • Online: 13d 40m 7s
  • Pochwały: 7
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: B-stok

Re: Buczenie z kół tylko przy skręcaniu w lewo

Post16 gru 2017, 08:17

KamilD pisze:Kręcone obydwa, cisza. Macie może inne pomysły? Mogłoby to mieć związek z poduszką pod silnikiem?


Tak, mialem tak kiedys w Mitsubishi Galant, poduszka pod silnikiem byla uszkodzona, uszkodzenia nie bylo widac, buczalo w srodku przy skrecie w prawo poniewaz silnik przenosil drgania na karoserie.
Offline
Awatar użytkownika

KamilD

Nieśmiały

  • Posty: 21
  • Rejestracja: 04 lis 2017, 20:43
  • Online: 4h 27m 11s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 1.6 MPI

Re: Buczenie z kół tylko przy skręcaniu w lewo

Post21 gru 2017, 19:26

Właśnie o tym samym myślałem, chociaż znajomy jak rzucił okiem z kanału to nie było widać uszkodzenia. A poducha skrzyni może dać podobny efekt?

Wysłane z mojego m2 note przy użyciu Tapatalka
Offline

VectorOPC

Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 16 lis 2017, 12:15
  • Online: 2d 31m 25s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 1.6 MPI
  • Lokalizacja: Małopolskie

Re: Buczenie z kół tylko przy skręcaniu w lewo

Post07 lut 2018, 19:51

Nie wiem czy Kolega problem rozwiązał, ale pojawia się wątek poduszek pod silnikiem. U mnie występuje taki sam dźwięk, również przy skręcie w lewo i dodaniu gazu. Na łożysko mi to nie wyglądało, więc stwierdziłem że wymienię obie poduszki boczne silnika - wymiana nic nie dała. Poduszka pod skrzynią - być może. Ja na tą chwilę dźwięk ignoruję, od 5 000km się nie zmienił, a słyszalny jest ledwo co - bez porównania mniej niż na filmiku. Ciężko powiedzieć czy to skrzynia, czy łożysko w kole.
Offline
Awatar użytkownika

KamilD

Nieśmiały

  • Posty: 21
  • Rejestracja: 04 lis 2017, 20:43
  • Online: 4h 27m 11s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 1.6 MPI

Re: Buczenie z kół tylko przy skręcaniu w lewo

Post09 lut 2018, 22:55

Nie, nie rozwiązałem, w sumie autem jeżdżę niewiele i przestało mi to przeszkadzać. Może na wiosnę odstawię do mechanika. Też myślałem o poduszce z racji tego, że silnik przy pewnej prędkości RPM zaczyna nieco buczeć i czuć wibracje na pedale gazu. Mam dobrego mechanika więc może coś wyczaruje. Łożysko powinno szumieć - a to buczy i warczy ;-)
Offline

VectorOPC

Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 16 lis 2017, 12:15
  • Online: 2d 31m 25s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 1.6 MPI
  • Lokalizacja: Małopolskie

Re: Buczenie z kół tylko przy skręcaniu w lewo

Post12 lut 2018, 22:59

Dokładnie tak. Jak się z tym uporasz, to napisz proszę :)
Offline

dawid101

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 01 lis 2016, 12:38
  • Online: 9h 56m 19s
  • Auto: vw golf 6
  • Silnik: 1.6 mpi bse
  • Lokalizacja: wroclaw

Re: Buczenie z kół tylko przy skręcaniu w lewo

Post14 mar 2018, 20:31

Witam miałem identyczny problem w aucie ,okazało się że była zerwana poduszka skrzyni biegów.Po wymianie cisza.

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości