Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 03:27


1.6 tdi (golf6)dusi się przy dodawaniu gazu

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Skrzynie biegów (manualne i automatyczne), koło dwumasowe, łożyska oporowe, docisk sprzęgła, przeguby, mosty, półosie, dyferencjały, wał napędowy.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

rabarbar_0

Nieśmiały

  • Posty: 38
  • Rejestracja: 20 sie 2013, 11:07
  • Online: 2d 7h 52m 51s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf6 Variant
  • Silnik: 1.6TDI CR 105KM
  • Lokalizacja: slaskie Czeladz

1.6 tdi (golf6)dusi się przy dodawaniu gazu

Post25 paź 2017, 05:40

Problem.
Jakieś 3 tygodnie temu była wymiana dwumasy i sprzęgła.
Do dzisiaj było wszystko ok. Wspominam o tym, bo może mieć to jakiś związek.

Jadąc pół godziny temu do pracy, zauważyłem że świeci się kontrolka tempomatu więc włącznikiem/wyłącznikiem od tempomatu chciałem go wyłączyć. W tym momencie szarpnęło mi autem pierwszy raz i tak miałem całą drogę. Przez całą drogę kontrolka od tempomatu się świeciła(na szaro, tak jak by tempomat był włączony ale nie była ustawiona zadana prędkość). Dodatkowo, w miejscu ilości przebiegu (trip) gdzie jest podana wielkość przebiegu od ostatniego skasowania był komunikat "err". Jednocześnie, podczas dodawania gazu(nie w każdym przypadku) autem szarpało a w momencie szarpnięcia zaświecała się na moment kontrolka świec żarowych.

Gdy podjeżdżałem pod pracę ta kontrolka już migała co kilka sekund nawet bez dodawania gazu. Pod samym budynkiem, podczas parkowania kontrolka tempomatu i napis "err" zniknęły.

Czy ktoś miał podobny problem lub wie w czym to może być spowodowane?
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

Re: 1.6 tdi (golf6)dusi się przy dodawaniu gazu

Post25 paź 2017, 08:04

Jeżeli miga kontrolka swiec żarowych to możliwe ze auto chce przejść w tryb awaryjny, ja bym zaczął od tego co sterowniki chcą nam powiedzieć i wrzuć najlepiej auto scana
Offline

rabarbar_0

Nieśmiały

  • Posty: 38
  • Rejestracja: 20 sie 2013, 11:07
  • Online: 2d 7h 52m 51s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf6 Variant
  • Silnik: 1.6TDI CR 105KM
  • Lokalizacja: slaskie Czeladz

Re: 1.6 tdi (golf6)dusi się przy dodawaniu gazu

Post25 paź 2017, 08:32

Właśnie znalazłem identyczny temat na tym forum, zatem podepnę się tam z moim problemem.
http://forum.golf6.pl/post57631.html#p57631


Proszę o skasowanie tego tematu.

Wróć do Układ napędowy i skrzynia biegów

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości