Dzisiaj jest 28 mar 2024, 20:17


[1.4 TSI 122KM] Przyspieszanie - tryb awaryjny

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Beskid

Aktywny

  • Posty: 107
  • Rejestracja: 18 sie 2012, 13:29
  • Online: 16h 30m 15s
  • Pochwały: 4
  • Auto: VW Golf 6 Highline
  • Silnik: CAXA 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Sadecczyzna

Re: Przyspieszanie - tryb awaryjny

Post22 wrz 2015, 08:04

Rozumiem, że problemem jest mechaniczny zaworek, znajdujący się w kolektorze - zestaw naprawczy 03C 198 722.
Z tego co udało mi się odszukać w necie jest na to odpowiednie TPI 2020616/13.
Jaka jest cena zestawu naprawczego wraz z wymianą w ASO?
Czy po wymianie problem nie powraca?
Auto ma ponad 4 lata i 87 tyś. przebiegu, regularnie serwisowane w ASO, czy jest szansa na częściowe pokrycie kosztów przez Volkswagena.
Offline

seba

Stały Bywalec

  • Posty: 371
  • Rejestracja: 20 kwie 2012, 11:49
  • Online: 43d 14h 40m 4s
  • Pochwały: 16
  • Auto: VW Golf 7 FL
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM CZDA
  • Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: Przyspieszanie - tryb awaryjny

Post22 wrz 2015, 13:26

Mi się udało raz na gwarancji fabrycznej i raz na przedłużonej wymienić turbo. Temat powraca i tak po jakimś czasie.
Offline

martinezo

Nieśmiały

  • Posty: 31
  • Rejestracja: 23 lut 2015, 13:02
  • Online: 8h 21m 25s
  • Auto: VW Golf 6 Highline
  • Silnik: CAXA 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Polska

Re: Przyspieszanie - tryb awaryjny

Post23 wrz 2015, 09:40

Witam,

na mój gust to problem nie koniecznie jest w turbinie, skoro po wymianie problem powraca po jakimś czasie to problem z turbiną (zaworkiem) jest skutkiem problemu, którego jeszcze nie zdiagnozowano.

W moim golfie też tego doświadczyłem, ale z mniejszym skutkiem niż poprzednicy (chwilowy, niewielki spadek mocy). Brak błedów, więc specjalnie się tym nie przejmuję.

Silnikom TSI chyba trzeba sporo wybaczyć inaczej można zwariować.

Pozdrawiam
Offline

mrartur

Sympatyk

  • Posty: 89
  • Rejestracja: 03 sie 2014, 12:26
  • Online: 2d 9h 39m 46s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Seat Leon ST FR
  • Silnik: 1.4TSI 150KM ACT DSG
  • Lokalizacja: Niemcy Hagen

Re: Przyspieszanie - tryb awaryjny

Post25 wrz 2015, 13:24

Witam wszystkich. Posiadam caxa 1.4 122 59tys przebiegu. Brak gwarancji, garaz w którym stoi mój golf zmusił, a raczej zachęcił do tego aby zrobic cos samemu z problemem zaworu sterującego doładowaniem turbo. Odkręciłem obudowe silnika oraz osłonę części wydechowej turbiny. Nadal brak dostępu uniemoźliwiał rozruszanie zaworu. Postanowiłem odkręcić metalowy płaskownik trzymający aluminiowe przewody turba.Odrobine zabawy i płaskownik udało sie wyjąć. Nie chcąc miec problemów z rozruszaniem zaworu odpiąłem węźyk podciśnienia od watergate. Posmarowałem miejsce pracy samej klapy cześci wydechowej turba i ruszałem całym elementem manipulując jego prace.

Przejechałem juz dosc duzo kilometrow i poki co problemu nie ma. Troche smierdzi od wd40 którego resztki są na kolektorze wydechowym.
W razie pytan piszcie :)
Offline

Beskid

Aktywny

  • Posty: 107
  • Rejestracja: 18 sie 2012, 13:29
  • Online: 16h 30m 15s
  • Pochwały: 4
  • Auto: VW Golf 6 Highline
  • Silnik: CAXA 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Sadecczyzna

Re: Przyspieszanie - tryb awaryjny

Post27 wrz 2015, 09:36

Też zastanawiałem się na przesmarowaniem zaworka, a konkretnie trzpienia który wchodzi do kolektora i do którego podłączone jest ramie siłownika.
Może lepszym rozwiązaniem byłoby użycie smaru miedzianego zamiast WD40?
Offline

mrartur

Sympatyk

  • Posty: 89
  • Rejestracja: 03 sie 2014, 12:26
  • Online: 2d 9h 39m 46s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Seat Leon ST FR
  • Silnik: 1.4TSI 150KM ACT DSG
  • Lokalizacja: Niemcy Hagen

Re: Przyspieszanie - tryb awaryjny

Post27 wrz 2015, 16:40

Tuleja osłonięta jest pierścieniem, moim zdaniem moze być problem:) polecam podłożyć szmate i wtedy spryskiwać. U mnie juz nie śmierdzi i działa idealnie, zobaczymy jak długo:)) Następnym razem zrobie zdjęcia:))
Offline

Author

Aktywny

  • Posty: 110
  • Rejestracja: 23 mar 2015, 09:50
  • Online: 2d 1h 29m 12s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 Tsi 140 km
  • Lokalizacja: Pyskowice

Re: Przyspieszanie - tryb awaryjny

Post16 paź 2015, 21:46

Witam mam podobny problem moze ktoś coś podpowie silnik 1.4 tsi 122 km
Wywaliło mi check P0299 chwilowe zwiększanie mocy turbodoładowania za mała wartość turbo sprawdzane jest wszystko ok jedyne co trzeba było zrobić to ta przepustnica czasem sie blokowała poskładane i po tygodniu znowu to samo pomyślałem ze czujnik wiec kupiony nowy teraz check sie nie zapalił ale po wykasowaniu błędu przejechaniu kilku km autem i po pośpiechu komputera pokazuje znowu ten błąd przy czym check sie nie zapalil
Offline

Google333

Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 03 sie 2015, 11:53
  • Online: 3h 22m 1s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAXA 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Wroclaw

Re: Przyspieszanie - tryb awaryjny

Post22 paź 2015, 14:50

mrartur czy mógłbyś zrobić zdjęcie którą cześć należy spryskać wd-40 i rozruszać?
Wymiana zaworu 06h 145 710 d u mnie również nie pomogła.
Offline

mrartur

Sympatyk

  • Posty: 89
  • Rejestracja: 03 sie 2014, 12:26
  • Online: 2d 9h 39m 46s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Seat Leon ST FR
  • Silnik: 1.4TSI 150KM ACT DSG
  • Lokalizacja: Niemcy Hagen

Re: Przyspieszanie - tryb awaryjny

Post12 lis 2015, 12:25

Tu jest foto (nie działa wrzucanie za pomocą ''img'')

Obrazek


Tak jak opisałem wyżej lekko trudny dostęp ale da sie zrobic. Czytać wyżej ;)))
Ostatnio zmieniony 12 lis 2015, 12:34 przez kamill, łącznie zmieniany 1 raz
Powód: edit: działa wrzucanie zdjęć :P
Offline

Google333

Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 03 sie 2015, 11:53
  • Online: 3h 22m 1s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAXA 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Wroclaw

Re: Przyspieszanie - tryb awaryjny

Post19 lis 2015, 18:18

mrartur jak obecne sprawuje się turbina? Pytam, gdyż chce wiedzieć na jaki okres czasu starcza taki zabieg.
Offline

mrartur

Sympatyk

  • Posty: 89
  • Rejestracja: 03 sie 2014, 12:26
  • Online: 2d 9h 39m 46s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Seat Leon ST FR
  • Silnik: 1.4TSI 150KM ACT DSG
  • Lokalizacja: Niemcy Hagen

Re: Przyspieszanie - tryb awaryjny

Post22 lis 2015, 15:59

13tyś km zrobione i poki co nie wyłączyła sie ani razu i nie odczuwam problemu. Przed świętami jade do polski i operacje zrobie jeszcze raz. Postaram sie zrobić jakies foty jak chcecie i mniej więcej krok po kroku opisać
Offline
Awatar użytkownika

LUKI

Sympatyk

  • Posty: 84
  • Rejestracja: 19 sty 2014, 11:04
  • Online: 3d 9h 32m 39s
  • Pochwały: 3
  • Auto: inne
  • Silnik: inne
  • Lokalizacja: WU

Re: Przyspieszanie - tryb awaryjny

Post24 lis 2015, 17:34

mój filmik pokaże w czym problem

Offline

mrartur

Sympatyk

  • Posty: 89
  • Rejestracja: 03 sie 2014, 12:26
  • Online: 2d 9h 39m 46s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Seat Leon ST FR
  • Silnik: 1.4TSI 150KM ACT DSG
  • Lokalizacja: Niemcy Hagen

Re: Przyspieszanie - tryb awaryjny

Offline

Kamilsk

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 14 mar 2016, 15:02
  • Online: 7h 33m 55s

Re: Przyspieszanie - tryb awaryjny

Post23 mar 2016, 19:22

Witam,

przejrzałem wątek i chciałbym się upewnić czy to pokrywa się z moim problemem.

W samochodzie przy mocnym wciśnięciu gazu załóżmy wkręcam go od 1.000 do 5.000 obrotów to występują 1-2 odczuwalne szarpnięcia przykładowo przy 2.500 i 3.500 obrotów. Nie maja one wpływu na przyspieszenie, samochód nadal mocno się zbiera.

Kontrolka check engine pali sie od samego zapłonu, po kilku takich mocniejszych startach przechodzi w tryb awaryjny.

Mechanik podłączył pod komputer, nie zapamiętałem co powiedział, nie chce pomylić, ale mógł wspomnieć o jakimś problemie z 3 cylindrem?

Powiedział, że mieli już takiego gofla z tymi objawami- wymienili rozrząd i problem zniknął. To możliwe? Jestem kompletnym laikiem w mechanice, ale przejrzałem na wylot forum i nikt nie wspomniał o kontrolce check engine przy kłopotach z rozrządem.

pozdrawiam
Offline

Adrian2110

Nieśmiały

  • Posty: 27
  • Rejestracja: 03 lis 2015, 00:38
  • Online: 17h 56m 9s
  • Auto: VOLKSWAGEN GOLF 7 5Q
  • Silnik: 1.6 TDI BlueMotion
  • Lokalizacja: United Kingdom

Re: Przyspieszanie - tryb awaryjny

Post13 sie 2016, 00:20

hej
mnie tez poazalo ze 3 cylinder cos z nim nie tak ale jak odlaczy sie jeden map sensor to wszystko jezdzi tak jak ma jezdzic:D
teraz na dniach bede sie bawil z tym. ale pierw DSG do ogarniecia bo cos puka :(
Offline

sowik85

Nieśmiały

  • Posty: 24
  • Rejestracja: 10 sie 2016, 22:01
  • Online: 13h 53m 47s
  • Auto: Golf V 1.4 TSI 122
  • Silnik: CAXA
  • Lokalizacja: Czestochowa

Re: Przyspieszanie - tryb awaryjny

Post23 paź 2016, 22:32

Kamilsk pisze:Kontrolka check engine pali sie od samego zapłonu, po kilku takich mocniejszych startach przechodzi w tryb awaryjny.

Mechanik podłączył pod komputer, nie zapamiętałem co powiedział, nie chce pomylić, ale mógł wspomnieć o jakimś problemie z 3 cylindrem?

Powiedział, że mieli już takiego gofla z tymi objawami- wymienili rozrząd i problem zniknął. To możliwe? Jestem kompletnym laikiem w mechanice, ale przejrzałem na wylot forum i nikt nie wspomniał o kontrolce check engine przy kłopotach z rozrządem.

pozdrawiam


U mnie checka nie było i auto niby przyspieszało płynnie ale...
Kiedy silnik był zimny po odpaleniu to nie oddawał mocy płynnie podczas przyspieszania- wyczuwalne było to zwłaszcza na 2-gim biegu, czuć było "szarpnięcia" Nie trwało to długo, max kilka minut od odpalenia, później problem znikał.
Aż wymieniłem rozrząd 2 tyg temu i w/w objawów nie ma...

Tłumaczę sobie to tym, że wyciągnięty łańcuch rozrządu nie daje prawidłowych faz zamknięcia/otwarcia zaworów i elektronika świruje, odcinając paliwo albo coś podobnego. Kiedy olej się zagrzał i dotarł w pełni do napinacza => łańcuch był lepiej napięty i rozrząd pracował jak należy.

Teraz po wymianie rozrządu łańcuch jest prawidłowo napięty już od startu silnika i pulsacyjnego oddawania mocy nie ma.
Offline

Author

Aktywny

  • Posty: 110
  • Rejestracja: 23 mar 2015, 09:50
  • Online: 2d 1h 29m 12s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 Tsi 140 km
  • Lokalizacja: Pyskowice

Re: Przyspieszanie - tryb awaryjny

Post22 kwie 2017, 21:40

Witam troszkę odświeże temat jestem po 3 turbinie wymienianej w aso tylko problem polega na tym ze nie mam objawów jak koledzy z forum tylko przy nagrzanym silniku powiedzmy po 15 min jazdy pobawię się gazem np na 3-4. Biegu po chwili zapala mi się kontrolka z błędem p0299 zbyt niskie ciśnienie doładowania , objawów nie mam auto jedzie dalej jak przed błędem , opisałem problem w aso zabrali auto stwierdzili ze jakiś przewód odpowietrzajacy turbo jest nieszczelny , po wymianie mówili ze testowali i według nich jest Ok wiedz wsiadam w auto i po 2 dniach znowu błąd bes objawów sprawdzałem czujnik doładowania jest Ok miałem drugi nowy testowałem dalej to samo ręce już opadają ktoś ma jakiś pomysł ? Z góry przepraszam na jakoś opisu problemu
Offline

giga1982

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 05 paź 2017, 20:52
  • Online: 18m 40s
  • Auto: Skoda Superb
  • Silnik: cax 122
  • Lokalizacja: uk

Re: Przyspieszanie - tryb awaryjny

Post05 paź 2017, 21:13

heja, u mnie Pancer z motorkiem 1.4 tsi CAX rok 2014 zrobil bezawaryjnie 150 tys km i nagle objawy prawie identyczne : Szarpanie przy przyspieszaniu , spadek mocy. Czasem wszystko ok a czasem lapal zajaca . Diagnoza w ASO zalany komputer i wtyczki pod szyba przednia .Takze Wymiana kompa plus okablowanie silnika czy to pomoze zobaczymy ...
Offline

tecring

Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 19 paź 2018, 10:43
  • Online: 4h 31m 43s
  • Auto: VW Jetta
  • Silnik: CAXA
  • Lokalizacja: 3city

Re: Przyspieszanie - tryb awaryjny

Post24 paź 2018, 20:58

Dla potomnych, nie dajcie się sfrajerować w ASO
Kompletna turbosprężarka ~2300 zł detal
Kolektor ~1200 zł detal
Offline

Nafciatz92

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 10 kwie 2015, 14:46
  • Online: 10h 8m 12s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAXA 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Plock

Re: Przyspieszanie - tryb awaryjny

Post07 paź 2020, 18:09

tecring pisze:Dla potomnych, nie dajcie się sfrajerować w ASO
Kompletna turbosprężarka ~2300 zł detal
Kolektor ~1200 zł detal

Gdzie takie ceny? Skąd można dostać?
Offline

sylwesterb070

Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 28 cze 2012, 18:48
  • Online: 10h 38m 30s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 122
  • Lokalizacja: Kielce

Re: Przyspieszanie - tryb awaryjny

Post10 lis 2020, 20:40

Witam,

Panowie na aliexpress od jakiegoś czasu pojawił się zestaw naprawczy wastegate 1.4 tsi caxa :lokej:

https://pl.aliexpress.com/item/40002887 ... web201603_

Film z montażu:

https://www.youtube.com/watch?v=cgs6_wa6-fQ&t=52s
Poprzednia

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości