Dzisiaj jest 20 kwie 2024, 01:00


[1,6 TDI 105KM] Brak zasilania w gniazdku zapalniczki

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

presario

Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 08 lis 2014, 19:22
  • Online: 1d 13h 8m 58s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI bluemotion
  • Lokalizacja: zachodniopomorskie

Brak zasilania w gniazdku zapalniczki

Post26 lis 2015, 15:47

Hej,

Który bezpiecznik odpowiada za zapalniczke samochodową ? Od zakupu nie mam tam zasilania no i przyszedł czas kiedy muszę wybrać się w dłuższą podróż i bez zasilania się nie obejdzie.

Pozdrawiam
Offline

vortex90

Aktywny

  • Posty: 144
  • Rejestracja: 03 cze 2014, 20:28
  • Online: 6d 6h 5m 49s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 tdi 105
  • Lokalizacja: dol

Re: Brak zasilania w gniazdku zapalniczki

Post26 lis 2015, 19:46

Posprawdzaj wszystkie bezpieczniki, długo to nie zajmie a przy okazji sprawdzisz resztę sprzętu. Tak przy okazji zobacz czy w bagażniku działa zapalniczka jeżeli jest i koniecznie na zapłonie bo nie którzy mają tylko po zapłonie. Możesz także sprawdzić czy w środku zapalniczki jest taka żółta blaszka, u mnie ona odczepiła się i prądu nie było.
Offline

jan

Sympatyk

  • Posty: 80
  • Rejestracja: 08 lut 2015, 14:21
  • Lokalizacja: woj.Sląskie
  • Online: 1d 16h 15m 26s
  • Auto: VW 6 plus
  • Silnik: CBDC 2.0 tdi 110 km
  • Lokalizacja: Zywiec

Re: Brak zasilania w gniazdku zapalniczki

Post20 maja 2016, 18:43

witam Koledzy -ma ktoś pomysł jak sprawić w-- mk6 --po wyciągnięciu kluczyków ze stacyjki było napięcie
w zapalniczce - ;) -- może da się to jakoś programowo zmienić w ustawieniach ?
bym miał napięcie jak mam wyciągnięte klucze -albo jak mam klucz w pozycji --0
wielkie dzięki za rady :pub:
Offline

TomiGTD

Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 29 sie 2017, 08:28
  • Online: 1d 1h 23m 20s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CFFB
  • Lokalizacja: Chrzanów

Re: Brak zasilania w gniazdku zapalniczki

Post05 paź 2017, 17:56

witam.
Dziś chciałem dopompować koło ale niestety po podłączeniu wtyczki zasilania do gniazda 12V w bagażniku nie działa.
Spróbowałem także podłączyć do gniazda zapalniczki koło biegów ale także brak zasilania.
Podłączyłem dla sprawdzenia ładowarkę usb telefonu i też nie działa. Zauważyłem że gdy przekręcam kluczyk stacyjki na chwilę mrugnie dioda czerwona w usb.
Sprawdziłem bezpieczniki i wszystkie OK. Podłączyłem VCDS i błędów nie pokazuje.
Oświetlenie wnętrza, schowka, pod nogami i w daszkach działa.
Zarówno po włączeniu zasilania, odpaleniu auta także nie działa.
Możecie coś poradzić?
Auto mam od miesiąca więc nie wiem czy wcześniej działało.
Offline

marekdor

Nieśmiały

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 26 kwie 2014, 17:49
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Online: 7h 37m 26s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI
  • Lokalizacja: Szczecin

Re: Brak zasilania w gniazdku zapalniczki

Post29 lip 2018, 07:07

Mam chyba identyczną sytuację, led miga na moment ale zasilania brak. Znalazlem bezpiecznik i wpiąłem się z innego obwodu, teraz mam zasilanie niezależnie od pozycji stacyjki :-)
Offline

jan

Sympatyk

  • Posty: 80
  • Rejestracja: 08 lut 2015, 14:21
  • Lokalizacja: woj.Sląskie
  • Online: 1d 16h 15m 26s
  • Auto: VW 6 plus
  • Silnik: CBDC 2.0 tdi 110 km
  • Lokalizacja: Zywiec

Re: Brak zasilania w gniazdku zapalniczki

Post27 lis 2018, 09:28

witam powiedz mi czy gniazdo zapalniczki ma osobny bezpiecznik ,czy też są na bezpieczniku zapalniczki podpięte inne źródła odbioru zasilania ,które powinny być bez napięcia po zgaszeniu auta

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości