Dzisiaj jest 29 mar 2024, 12:41


VW Golf 7 Pcific Blue update to 7,5 white Oryx :)

Nasze auta - Golf 7
Regulamin forum Opis samochodu powinien zawierać informacje zgodnie z zaproponowanym szablonem

Temat: Model - Wersja silnika - Rok produkcji (opcjonalnie "by" _nazwa_użytkownika_)
np. VW Golf 7 - 1.4 TSI 112PS - 2013 by Ryszard

Treść postu:
Dane wymagane
    Marka/Model: np. VW Golf 7 GTI
    Rok produkcji: np. 2013
    Silnik/Pojemność/Moc: np. 2.0 TSI
    Zdjęcie - prezentujące samochód w dość przyzwoitej rozdzielczości

Dane opcjonalnie:
    Kolor: np. niebieski grafit perłowy
    Wyposażenie: np. Highline + ACC + Sign Assist + zawieszenie DCC
    Układ napędowy: np. DSG
    Zawieszenie: np. 19'' Talladega
    Car Audi: np. Discovery Media
    Opis: np. Auto odebrane w maju, w planach mam zmianę wydechu
    i inne ciekawe informacje

Pamiętaj:
- Jeżeli zmodyfikujesz coś w swoim aucie, umieść informacje o tym w pierwszym poście - do wprowadzenia zmiany użyj przycisku (Zmień).
- Jeżeli dodasz nowe zdjęcia, które Twoim zdaniem zasługują na szczególną uwagę (np. zdjęcie auta po wprowadzeniu modyfikacji), zamieść je również (przy pomocy BBCode [IMG]) w pierwszym poście.
- duże zdjęcia (powyżej 500kb) zmieść na serwerze zewnętrznym, a w swoim temacie zamieść bezpośredniego linka do zdjęcia (przy pomocy BBCode [IMG])
- to Ty jesteś właścicielem swojego tematu, i to Ty decydujesz o jego zawartości, tak więc masz pełne prawo moderować (przy pomocy moderatorów) zawartości swojego tematu.
- Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

piteks

Aktywny

  • Posty: 180
  • Rejestracja: 05 sty 2015, 15:42
  • Online: 3d 16h 9m 8s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Golf 7.5
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM
  • Lokalizacja: malopolska

Re: VW Golf 7-1,4 TSI 140 KM - 2014 Pacific Blue

Post16 sty 2016, 17:48

No i moja przygoda z golfem mk7 przeszła do historii. Wczoraj po prawie dwóch latach oraz 34045km pożegnaliśmy się ale pozostałem wierny koncernowi i zrobiłem przesiadkę na A3 :P
Offline

Wojtass

VIP

  • Posty: 155
  • Rejestracja: 01 lis 2013, 17:36
  • Online: 16d 11h 6m 50s
  • Pochwały: 8
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM
  • Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: VW Golf 7-1,4 TSI 140 KM - 2014 Pacific Blue

Post16 sty 2016, 18:31

Po lekturze 133 stron Twojego wątku, na konkurencyjnym forum, mogę powiedzieć tylko jedno: tak pozytywnie zakręconego faceta na punkcie detailingu dawno nie widziałem/czytałem.

Piotrze..., szacun =D>

PS. Jakbyś przy okazji sprzedaży Golfa, chciał również oddać w dobre ręce swoją Brytyjkę, to jestem zainteresowany ;)
Offline

piteks

Aktywny

  • Posty: 180
  • Rejestracja: 05 sty 2015, 15:42
  • Online: 3d 16h 9m 8s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Golf 7.5
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM
  • Lokalizacja: malopolska

Re: VW Golf 7-1,4 TSI 140 KM - 2014 Pacific Blue

Post16 sty 2016, 20:33

Wojtass pisze:PS. Jakbyś przy okazji sprzedaży Golfa, chciał również oddać w dobre ręce swoją Brytyjkę, to jestem zainteresowany

Brytyjka jest bezcenna :) To jak członek rodziny :) .
Obrazek
Wojtass pisze:Piotrze..., szacun

Dziękuję :)
Offline

playerVW

Nieśmiały

  • Posty: 31
  • Rejestracja: 20 wrz 2015, 11:24
  • Online: 1d 6h 54m 40s
  • Auto: GOLF MK6
  • Silnik: 2.0 TDI 140KM
  • Lokalizacja: Zgorzelec

Re: VW Golf 7-1,4 TSI 140 KM - 2014 Pacific Blue

Post17 sty 2016, 01:43

Piękne auto i tak samo pięknie dbasz o lakier. Podoba mi się ten temat i będę zaglądać. Na pewno wypróbuje na wiosnę tych produktów które używasz do detalingu. Pozdrawiam
Offline
Awatar użytkownika

Mars

Stały Bywalec

  • Posty: 498
  • Rejestracja: 01 kwie 2014, 23:39
  • Online: 14d 2h 12m 39s
  • Auto: VW Golf 6 GTD
  • Silnik: 2.0 TDI 170km
  • Lokalizacja: PL

Re: VW Golf 7-1,4 TSI 140 KM - 2014 Pacific Blue

Post17 sty 2016, 11:43

playerVW pisze:Piękne auto i tak samo pięknie dbasz o lakier. Podoba mi się ten temat i będę zaglądać. Na pewno wypróbuje na wiosnę tych produktów które używasz do detalingu. Pozdrawiam

W tym temacie chyba nie będziesz miał okazji już zaglądać bo kolega zamienił golfa na audi a3
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: VW Golf 7-1,4 TSI 140 KM - 2014 Pacific Blue

Post25 sty 2016, 23:12

piteks pisze:No i moja przygoda z golfem mk7 przeszła do historii. Wczoraj po prawie dwóch latach oraz 34045km pożegnaliśmy się ale pozostałem wierny koncernowi i zrobiłem przesiadkę na A3 :P

Gratuluje przesiadki :pub:.
Pochwal się tym nowym nabytkiem, bo chyba jest czym :food:
Mamy tu dział dla takich "łełdi" jak Twoje -> vw-inne-profil/ , no i playerVW będzie miał gdzie zaglądać i podziwiać to co robisz ze sowimi samochodami (nie tylko on :roll: :D )

A kot jest boski =D>. Przyznaj, że on odwala za Ciebie połowy roboty przy polerowaniu auta ;)
My TSI
Offline

piteks

Aktywny

  • Posty: 180
  • Rejestracja: 05 sty 2015, 15:42
  • Online: 3d 16h 9m 8s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Golf 7.5
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM
  • Lokalizacja: malopolska

Re: VW Golf 7-1,4 TSI 140 KM - 2014 Pacific Blue

Post08 wrz 2017, 19:47

kakaruto pisze:
piteks pisze:Co do obecnych silników 1,4 TSI 150 KM, to te co idą do golfa 7,5 są jeszcze bez ACT (wiem bo zamówiłem takiego ).


Begin OFFTOPIC
Wiem, że to nie jest właściwy temat do gratulacji i rozmowy o Twoim nowym nabytku - dlatego skoro już został zamówiony to może założysz osobny temat i pogadamy o tym w co poszedłeś. Chyba będę miał sporo pytań :D

PS. proszę nie kontynuujmy tego wątku w obecnym wątku :D
End OFFTOPIC

Dobra. Namówiłeś mnie :bigok:

Ponieważ obecny leasing na A3 kończę 7.01.2018 i mam zamiar oddać auto do dealera, dlatego potrzebuję nowego "tyłkowozu". Generalnie po pozytywnych doświadczeniach z Audi, zastanawiałem się nad zakupem A3 FL. Niestety, obecnie nie jest już dostępny silnik 1,4 TFSI 150 KM, a nowy 1,5 ma filtr cząstek stałych, którego nie chciałem.
Dlatego też zacząłem szukać czegoś innego. Na początek wybrałem się na jazdę próbną nową astrą. Owszem auto podoba mi się z zewnątrz, ale już w środku po bliższym kontakcie okazało się, że to nie jest jednak to co mnie pociąga, a jazda próbna manualem sprawiła, że prawie uciekłem z salonu. Potem oglądałem Leona. Z zewnątrz petarda, ale środek już taki bardzo biedny. Kolejnym samochodem, który wziąłem na testy była Skoda Octavia 3 FL (na żywo wygląda zdecydowanie lepiej niż na fotkach). Po jazdach próbnych byłem już prawie pewny, że ją chcę. Nawet dogadałem cenę i leasing, które mnie satysfakcjonowały (miała być wersja Style z silnikiem 1,8 TSI 180 KM) gdy stwierdziłem, że tak tylko podjadę zobaczyć golfa 7,5. No i jak usiadłem za kierownicą, to stwierdziłem że co ja będę daleko szukał. Ten samochód z pośród tych, które wcześniej testowałem jest zdecydowanie najbliżej mojego obecnego A3. Wiem, że moje poprzednie mk 7 trochę mnie denerwowało świerszczami, ale postanowiłem dać jeszcze raz szansę VW i tym sposobem zamówiłem kolejnego w moim życiu VAG-a :bigok: .

Zamówiony golf 7,5:
1,4 TSI 150 KM 6 biegów Highline
lakier perłowy, specjalny, biały "Oryx"
Pakiet Business
Pakiet "Czujnik deszczu"
- czujnik deszczu
- automatycznie przyciemniane lusterko wsteczne
- funkcja świateł - Coming / Leaving Home
- czujnik zmierzchu
- funkcja automatycznego włączania świateł
Pakiet Techniczny dla autoalarmu
- Reflektory LED Mid
- Światła tylne w technologii LED 3D
- Dynamiczny kierunkowskaz z tyłu
- System bezkluczykowego dostępu i uruchamiania pojazdu Keyless Access
Reflektory LED Top dla pakietu Drogowego Plus - dla pakietu 'Komfort lub pakietu Technicznego
Car Net: App-Connect dla Radia
Szyba tylna oraz boczne tylne dodatkowo przyciemniane
Lusterka zewnętrzne, elektrycznie składane
Przednia szyba podgrzewana bezprzewodowo i odbijająca promienie podczerwone
Autoalarm z niezależnym zasilaniem (Back-up-Horn), funkcją dozoru wnętrza i czujnikiem przechyłu
System Blind Spot - monitorowanie martwego pola
- ostrzeżenie przed pojazdami znajdującymi się w martwym polu
- ostrzeżenie przed pojazdem zbliżającym się od tyłu podczas wyjeżdżania z miejsca parkingowego
Fotele ErgoActive
Pakiet Zimowy
- podgrzewane przednie fotele
- podgrzewane dysze spryskiwaczy szyby przedniej
- spryskiwacze reflektorów
- kontrolka poziomu płynu do spryskiwacza
Volkswagen Safe+
- dodatkowe 12 miesięcy; maksymalny przebieg 60000 km

Autko będzie na standardowych kołach 205/55/R16. Mnie już taki profil w zupełności wystarcza. Obecne siedemnastki i profil 45 mnie męczy. Nawet przełączenie w tryb komfort niewiele tu zmienia (mam obecnie audi drive select i tryby: komfort, sport, indyvidual, eco oraz auto). Poza tym nie będę się stresował czy VW poprawił już tylne zawieszenie w wersjach sportowych i nie będę musiał nasłuchiwać czy nic w nim nie stuka.
Po dwóch latach przerwy wrócę też do manualnej skrzyni biegów. DSG nie zrobiła na mnie oszałamiającego wrażenia i z niecierpliwością czekam na moment przesiadki. Jak dla mnie najbardziej irytujące są sytuacje kiedy chcę szybko ruszyć, a auto się zastanawia czy aby na pewno startujemy.
Mam nadzieję, że nie będę żałował powrotu do golfa. Powiem tak. Gdyby ford działał szybciej i zaprezentował w końcu nowego focusa mk 4, to pewnie tam by się cieszyli z powrotu klienta.
Obecnie czas oczekiwania na zamówiony samochód wynosi ponad 3 miesiące. Moje autko trafi do produkcji w 48 tygodniu i w okolicy świąt powinno dotrzeć do Katowic. Także jak będę grzeczny, to po choinką może znajdę golfa, ale i tak dostanę go dopiero z początkiem roku.

-- 08 wrz 2017, 19:54 --

No jeszcze zapomniałem dodać, że udało mi się dogadać odbiór auta w foliach :lokej: , bo mam zamiar położyć na niego Geyon Mohs, a nie chcę aby na "dzień dobry" ktoś jeździł irchami po lakierze :despair:
Offline
Awatar użytkownika

martiso

VIP

  • Posty: 646
  • Rejestracja: 27 wrz 2014, 19:19
  • Online: 72d 10h 22m 44s
  • Pochwały: 7
  • Auto: I30N FastBack PERF.
  • Silnik: 2.0T-GDI 280KM
  • Lokalizacja: Wlkp.

Re: VW Golf 7 Pcific Blue update to 7,5 white Oryx :)

Post09 wrz 2017, 18:31

... jak to mówią ... -= raz VAG - zawsze VAG =- :)

z białego koloru będziesz bardzo zadowolony, łatwo utrzymać go w czystości i wbrew pozorom szybko się nie brudzi :)
GRATULEJSZON nowego Golfika :)
Offline

piteks

Aktywny

  • Posty: 180
  • Rejestracja: 05 sty 2015, 15:42
  • Online: 3d 16h 9m 8s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Golf 7.5
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM
  • Lokalizacja: malopolska

Re: VW Golf 7 Pcific Blue update to 7,5 white Oryx :)

Post09 wrz 2017, 20:17

Dziękuję za gratki :pub:
Białego koloru jeszcze nigdy nie miałem. Ten jest perłowy i wygląda jak dla mnie obłędnie 8-) . Widziałem go tylko w "niemcowni", bo u nas jak białe golfy na ulicy, to tylko zwykły akryl :)
No i jak na wariata przystało, zakupiłem już powłokę na auto :lol: . Z Noma 2 Katowice dogadałem też odbiór w foliach (czyli tak jak przyjeżdża z fabryki :mrgreen: )
Obrazek
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: VW Golf 7 Pcific Blue update to 7,5 white Oryx :)

Post10 wrz 2017, 20:47

No to na wstępie gratuluje wyboru i powrotu syna marnotrawnego ;) :pub:

Bardzo mnie ciekawiło czemuż to wracasz do MK7, bo pamiętam że niezbyt dobrze wyrażałeś się o sowim błękitnym MK7, ale już odpowiedziałeś na to pytanie. Również odpowiedziałeś na moje pytanie czemu nie pozostajesz w "łełdi".

Przeczytałem listę features jaką będziesz miał i nie widzę abyś zamówił "navi" oraz tych "elektromagicznych liczników" - czyżby przyzwyczajenie do nawigacji w telefonie oraz analogowych wskazówek?

Widzę, że konsekwentnie realizujesz plan co do kolorów - tym razem "biały od słonia" - no cóż, każdy ma prawo się mylić ;).
Następny to już mam nadzieje, że będzie w końcu jedyny i właściwy, czyli perła, oczywiście czarna :D. Myślę, że to jest kolor idealny dla Ciebie uwzględniając Twoją pasję do dbania o furę :D - naprawdę jest co przy nim robić i nie trzeba szukać pretekstów :D

Z dodatkowych pytań to:
1. Co wpływa na przedłużenie okresu oczekiwania (jak jak kupowałem to DSG i lepsze radio niż RCD-310 potrafiło ponoć wydłużyć o 2-3 miesiące)
2. Jeżeli to nie tajemnica to jaki obecnie jest rząd wielkości rabatu jaki można uzyskać na nowego golfa (czy robiłeś może jakiś reaserch w tym kierunku)

Co do jazdy próbnej Astrą miałem analogiczne wrażenia. Seaty nigdy mnie nie pociągały, ani zew. ani tym bardziej wewnątrz, chodź muszę przyznać, że jako pasażer całkiem dobrze się nim jeździło (starym Leonem).
Fordów prawie nie znam, ale jak już pisałem - Moja morda zdecydowanie nie pasuje do Forda ;), chodź z zew. te nowe Mondki mają coś w sobie :food: chyba coś z Passata/Arteona ;)
Co do Skody - mam mieszane uczucia. Wiem, że to jest rozsądne i dobre auto, ale mimo wszystko raczej ja bym się na nie nie zdecydował
My TSI
Offline

piteks

Aktywny

  • Posty: 180
  • Rejestracja: 05 sty 2015, 15:42
  • Online: 3d 16h 9m 8s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Golf 7.5
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM
  • Lokalizacja: malopolska

Re: VW Golf 7 Pcific Blue update to 7,5 white Oryx :)

Post11 wrz 2017, 13:32

Dzięki za gratulacje :pub:
Co do "elektromagicznych liczników", to po prostu mi się nie podobają. Zdecydowanie bardziej wolę klasyczne :) .
Natomiast jeśli chodzi o "navi", to faktycznie, po to zamawiałem - Car Net: App-Connect dla Radia - aby podpiąć telefon i z niego korzystać.
Kolor czarny perłowy mi się podoba, ale u kogoś :mrgreen: . Pod warunkiem, że jest pięknie dopieszczony :lol: . Zresztą teraz też będę miał perłę tylko, że białą 8-) .
ad.1
Obecnie trochę się wydłużył czas oczekiwania na zamówienia, bo wzrosło zainteresowanie. Generalnie moje auto ma być w Katowicach ok. połowy grudnia, ale że ja kończę leasing 7 stycznia 2018, to wtedy oddam A3, a odbiorę golfa.
ad.2
Rabat wytargowałem na poziomie 12% z haczykiem :) . Jest to najlepszy rabat jaki w "mojej" okolicy uzyskałem.
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: VW Golf 7 Pcific Blue update to 7,5 white Oryx :)

Post11 wrz 2017, 19:49

Aaaa faktycznie, jakoś umknął mi ten App-connect. To właściwie wszytko tłumaczy.
Czy orientowałeś się może jak to działa, czy czasem nie jest taka paranoja, że po ruszeniu wyłącza się app-connenct i trzeba coś kombinować na boku aby unieważnić taką restrykcję?

piteks pisze:Kolor czarny perłowy mi się podoba, ale u kogoś .

Ja mam analogicznie z białym :lol:

12% to chyba rewelacyjny rabat, no chyba że masz jakieś zniżki ze względu na grupę zawodową - nie pamiętam już ile ona dawała.
My TSI
Offline

piteks

Aktywny

  • Posty: 180
  • Rejestracja: 05 sty 2015, 15:42
  • Online: 3d 16h 9m 8s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Golf 7.5
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM
  • Lokalizacja: malopolska

Re: VW Golf 7 Pcific Blue update to 7,5 white Oryx :)

Post22 wrz 2017, 20:05

kakaruto pisze:Aaaa faktycznie, jakoś umknął mi ten App-connect. To właściwie wszytko tłumaczy.
Czy orientowałeś się może jak to działa, czy czasem nie jest taka paranoja, że po ruszeniu wyłącza się app-connenct i trzeba coś kombinować na boku aby unieważnić taką restrykcję?

Z tego co wiem, to działa podczas jazdy :) .

Wczoraj dostałem info od mojego sprzedawcy, że właśnie moja karoseria wjechała na taśmę czyli produkcja już się rozpoczęła :lokej: .
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: VW Golf 7 Pcific Blue update to 7,5 white Oryx :)

Post25 wrz 2017, 14:49

No to czekamy na dalsze newsy a finalnie na jakieś spy photo z przed odbioru, photo z odbioru i photo po właściwym odbiorze :) - tj. po zastosowaniu wszelkich Twoich mazideł i innych tego typu gadżetów. No i oczywiście z chęcią (pewnie nie tylko ja) poznamy Twoje pierwsze wrażenia po przesiadce z "łełdi" do "Ludowozu".
My TSI
Offline

piteks

Aktywny

  • Posty: 180
  • Rejestracja: 05 sty 2015, 15:42
  • Online: 3d 16h 9m 8s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Golf 7.5
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM
  • Lokalizacja: malopolska

Re: VW Golf 7 Pcific Blue update to 7,5 white Oryx :)

Post18 paź 2017, 19:04

kakaruto pisze:No to czekamy na dalsze newsy ...

Dostałem info od sprzedawcy, że mój golf wyruszył w podróż do Polski =D> .
Podobno nastąpiły jakieś przetasowania w produkcji i mój szybciej wskoczył na taśmę. Mam tylko nadzieję, że składali go wypoczęci pracownicy, a nie na nocnej zmianie z zegarkiem w ręku i myślą "byle już do domu" :lol:
Offline

piteks

Aktywny

  • Posty: 180
  • Rejestracja: 05 sty 2015, 15:42
  • Online: 3d 16h 9m 8s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Golf 7.5
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM
  • Lokalizacja: malopolska

Re: VW Golf 7 Pcific Blue update to 7,5 white Oryx :)

Post30 paź 2017, 19:52

W oczekiwaniu na auto, zacząłem gromadzić dla niego zestaw startowy :mrgreen:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Offline

piteks

Aktywny

  • Posty: 180
  • Rejestracja: 05 sty 2015, 15:42
  • Online: 3d 16h 9m 8s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Golf 7.5
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM
  • Lokalizacja: malopolska

Re: VW Golf 7 Pcific Blue update to 7,5 white Oryx :)

Post17 lis 2017, 21:42

Dzisiaj odebrałem mojego golfa mk 7,5. Było trochę stresu ponieważ są problemy z CEPiK 2.0 i miał być zarejestrowany już w środę, ale udało się dzisiaj do południa więc ok. 15 wyjechałem z salonu w Katowicach (Noma 2, a właściwie już Lelek :) ).
Na razie zachwycam się powrotem do manualnej skrzyni biegów :mrgreen: . Fantastycznie spisuje się blind spot oraz ACC, a córkę ciszą podgrzewane fotele :lol: .
Jutro z samego rana biorę się do roboty i po myciu oraz lekkim finiszu lakieru, nakładam zakupioną wcześniej powłokę Geyon Mohs :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Offline

murgal

Nieśmiały

  • Posty: 44
  • Rejestracja: 20 lip 2017, 18:31
  • Online: 1d 12h 25m 38s
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: 1.4 Tsi
  • Lokalizacja: Kielce

Re: VW Golf 7 Pcific Blue update to 7,5 white Oryx :)

Post18 lis 2017, 12:01

Zazdroszczę! Mega mi się podoba 7.5 i te lampy... Mój chyba pójdzie pod młotek przez nie ;)
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: VW Golf 7 Pcific Blue update to 7,5 white Oryx :)

Post18 lis 2017, 12:13

Święta u Ciebie Piotrze widać mocno przed czasem albo mikołaj nie mógł się doczekać jak perła zacznie lśnić jak to na osmarowaną, wypolerowaną, generalnie wypieszczoną perłę przystało =D>

Gratulację :pub: i czekam na relacje :food:

PS.fotów mało :evil: ;) odbiór się nie liczy :D
My TSI
Offline
Awatar użytkownika

martiso

VIP

  • Posty: 646
  • Rejestracja: 27 wrz 2014, 19:19
  • Online: 72d 10h 22m 44s
  • Pochwały: 7
  • Auto: I30N FastBack PERF.
  • Silnik: 2.0T-GDI 280KM
  • Lokalizacja: Wlkp.

Re: VW Golf 7 Pcific Blue update to 7,5 white Oryx :)

Post18 lis 2017, 13:54

foto foto... more foto outside & inside ;)
Offline

piteks

Aktywny

  • Posty: 180
  • Rejestracja: 05 sty 2015, 15:42
  • Online: 3d 16h 9m 8s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Golf 7.5
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM
  • Lokalizacja: malopolska

Re: VW Golf 7 Pcific Blue update to 7,5 white Oryx :)

Post18 lis 2017, 15:45

Dzięki Panowie :pub: .
Właśnie zasiadłem przed komputerkiem, po wyczerpującej obróbce golfika :P . Jak wiadomo, auto musi wyglądać po mojemu. Już wczoraj wieczorem ogarnąłem trochę wnętrze czyli takie tam odkurzanie, zymolki na plastiki, colourlock na skórki i alcantarki ;) . Dzisiaj natomiast ogarnąłem po swojemu golfra z zewnątrz 8-) . Było mycie misce fiat lege artis itd. Na koniec przegląd lakieru w latarce inspekcyjnej. W tym miejscu muszę pochwalić Noma 2 w Katowicach (a w zasadzie już Lelek) za przygotowanie auta. Jedynie na słupku A od strony kierowcy potrzebna była menzerna 2500, a tak wystarczył tylko finisz kochem antihologramem.
Na koniec poszły dwie warstwy powłoki kwarcowej Geyon Mohs. Jutro jeszcze wskoczy Cure i powinno być gitara.
Chwilowo tylko takie fotki jak poniżej. Jak będzie jakaś lepsza pogoda, to zabiorę golfika na jakąś sesję zdjęciową :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Offline

piteks

Aktywny

  • Posty: 180
  • Rejestracja: 05 sty 2015, 15:42
  • Online: 3d 16h 9m 8s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Golf 7.5
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM
  • Lokalizacja: malopolska

Re: VW Golf 7 Pcific Blue update to 7,5 white Oryx :)

Post18 lis 2017, 16:59

Dla miłośników ziaren na lakierze, fotki z przed kilku minut 8-)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Offline
Awatar użytkownika

Muti

VIP

  • Posty: 796
  • Rejestracja: 29 lip 2014, 20:39
  • Lokalizacja: Poznań Zielona Góra
  • Online: 19d 13h 53m 3s
  • Pochwały: 15
  • Auto: MK7.5 R
  • Silnik: 2.O TSI DJHA
  • Lokalizacja: Lubuskie

Re: VW Golf 7 Pcific Blue update to 7,5 white Oryx :)

Post19 lis 2017, 09:54

Hmmm jak dla mnie, to nie wyjeli wkładek transportowych z przedniego zawieszenia! Sprawdź czy nie masz nic w sprężynie.

Zobacz w moim temacie jaka różnica jest przed i po
Offline
Awatar użytkownika

Marras

Stały Bywalec

  • Posty: 338
  • Rejestracja: 23 lis 2014, 16:12
  • Online: 5d 21h 52m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 5 i Golf 7
  • Silnik: 1.9 TDI i 2.0 GTD
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: VW Golf 7 Pcific Blue update to 7,5 white Oryx :)

Post03 gru 2017, 17:36

Te swiatla z przodu to pełen LED?
Bo vw chyba juz z ksenonow zrezygnował w siódemce.

Dziwne ze kolega zachwala ACC i Front Assist bo te systemy sprawuja sie najlepiej z automatem.
Ja tez przy swojej mocy nie chciałem DSG
Offline

piteks

Aktywny

  • Posty: 180
  • Rejestracja: 05 sty 2015, 15:42
  • Online: 3d 16h 9m 8s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Golf 7.5
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM
  • Lokalizacja: malopolska

Re: VW Golf 7 Pcific Blue update to 7,5 white Oryx :)

Post03 gru 2017, 20:08

Tak. Światła, to TOP LED'y z przodu, a z tyłu nawet dynamiczny kierunek :)
Co do ACC i Front Assist, to zapewne z automatem działa wygodniej, ale zapewniam, że z manualem wcale nie jest źle. Nawet jak dla mnie baaardzo dobrze działa. Dzisiaj miałem okazję przypadkiem zobaczyć jak się sprawuje FA, kiedy to samochód przede mną gwałtownie się zatrzymał, a u mnie włączył się brzęczek, że umarłego by obudził. Co prawda ja już zacząłem hamować nie czekając czy golf zrobi, to za mnie. Fajnie jednak, że też technika czuwa nad kierowcą :)
Jak już jesteśmy przy systemach bezpieczeństwa, mogę też pochwalić blind spot. Działa bezbłędnie i nie daje (jak na razie) fałszywych wskazań.
PoprzedniaNastępna

Wróć do MK7

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości