Dzisiaj jest 20 kwie 2024, 03:46


[2.0 TDI 140KM] Przepustnica powietrza mokra od oleju

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

przemok15

Sympatyk

  • Posty: 50
  • Rejestracja: 28 lut 2016, 15:28
  • Online: 5d 14h 6m 50s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI 140KM
  • Lokalizacja: Mazowieckie

Przepustnica powietrza mokra od oleju

Post03 lip 2016, 09:25

Witam wszystkich posiadaczy MK6. Zauważyłem dziś lekki wyciek oleju z okolic przepustnicy powietrza. Zastanawiam się czy to przepustnica jest problemem czy coś innego. Jeśli tak to czy wymieniać ją od razu czy można na razie wstrzymać się z naprawą? Może ktoś miał podobny problem i coś podpowie? Załączam zdjęcia, na których widać "przypoconą" przepustnicę (najbardziej w okolicach wtyczki)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Offline

4fi

Sympatyk

  • Posty: 50
  • Rejestracja: 08 lut 2016, 21:37
  • Online: 5d 11h 50m 9s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0TDI
  • Lokalizacja: Kolno

Re: Przepustnica powietrza mokra od oleju

Post16 lip 2016, 22:53

przemok15, przybywam z odsieczą!

Mam dobrą i złą wiadomość. Którą chcesz najpierw? #trzymanie_w_napięciu
Dobra jest taka, że wiem na 99% co jest przyczyną wycieku. Zła - mam identyczny wyciek.
Wyciek jest spowodowany przez zużyty oring na przepustnicy, przy klapach gaszących. I w odpowiedzi na drugie Twoje pytanie - możesz tak jeszcze jeździć, ale będzie rzygało Ci pod machą. Wymiana nie jest skomplikowana.
Obrazek
___
Pozdrawiam,
4fi
Offline
Awatar użytkownika

Muti

VIP

  • Posty: 796
  • Rejestracja: 29 lip 2014, 20:39
  • Lokalizacja: Poznań Zielona Góra
  • Online: 19d 13h 53m 3s
  • Pochwały: 15
  • Auto: MK7.5 R
  • Silnik: 2.O TSI DJHA
  • Lokalizacja: Lubuskie

Re: Przepustnica powietrza mokra od oleju

Post17 lip 2016, 06:45

Kolejna zła wiadomość, to masz jakąś kombinacje na wtyczce, która jak widać jest zaklejona? albo inaczej "naprawiona"

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Offline

maverick

Stały Bywalec

  • Posty: 327
  • Rejestracja: 03 paź 2015, 07:21
  • Online: 4d 20h 57m 55s
  • Pochwały: 5
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Aberdeenshire

Re: Przepustnica powietrza mokra od oleju

Post17 lip 2016, 12:40

A bo ta przepustnica jest w dosc newralgicznym miejscu i przy wiekszej stluczce przedni pas "wali" wlasnie w tá wtyczke :pub:
Offline

4fi

Sympatyk

  • Posty: 50
  • Rejestracja: 08 lut 2016, 21:37
  • Online: 5d 11h 50m 9s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0TDI
  • Lokalizacja: Kolno

Re: Przepustnica powietrza mokra od oleju

Post17 lip 2016, 13:48

zrób zdjęcie wycieku a dowiesz się, że prawdopodobnie masz walone auto :D

a tak poważniej, dzięki za sugestie, przyjrzę się temu bliżej. No i podpytam jacy, co to za modelarstwo uskuteczniał pod maską :P

wracając do tematu - myślicie, że u tego gościa też wina leży po stronie uszczelki?
[edit]
ej, ale to chyba nie u mnie jest to modelarstwo, bo teraz przyjrzałem się na zdjęciach. Muti, możesz sprostować? To chodziło o autora postu?
___
Pzdr,
4fi
Ostatnio zmieniony 17 lip 2016, 14:04 przez 4fi, łącznie zmieniany 1 raz
Offline

maverick

Stały Bywalec

  • Posty: 327
  • Rejestracja: 03 paź 2015, 07:21
  • Online: 4d 20h 57m 55s
  • Pochwały: 5
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Aberdeenshire

Re: Przepustnica powietrza mokra od oleju

Post17 lip 2016, 13:52

4fi pisze:zrób zdjęcie wycieku a dowiesz się, że prawdopodobnie masz walone auto :D

a tak poważniej, dzięki za sugestie, przyjrzę się temu bliżej. No i podpytam jacy, co to za modelarstwo uskuteczniał pod maską :P

wracając do tematu - myślicie, że u tego gościa też wina leży po stronie uszczelki?
___
Pzdr,
4fi

Heh,bez urazy :)
Ale ona raczej nie pekla przy rozláczaniu.
Offline
Awatar użytkownika

przemok15

Sympatyk

  • Posty: 50
  • Rejestracja: 28 lut 2016, 15:28
  • Online: 5d 14h 6m 50s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI 140KM
  • Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Przepustnica powietrza mokra od oleju

Post19 lip 2016, 21:26

Dzięki za odpowiedź koledzy :D Będę próbował to zrobić wkrótce :)

Od razu wyjaśniam kwestie wtyczki - autko miało kiedyś stłuczkę we Francji. Poprzedni właściciel o wszystkim mnie poinformował, pokazał mi zdjęcia oraz filmik auta po tej stłuczce więc o wszystkim wiem :) Ale widzę, że czujne oko fachowców bacznie działa :D
Obrazek
Offline
Awatar użytkownika

przemok15

Sympatyk

  • Posty: 50
  • Rejestracja: 28 lut 2016, 15:28
  • Online: 5d 14h 6m 50s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI 140KM
  • Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Przepustnica powietrza mokra od oleju

Post26 wrz 2016, 20:11

przemok15 pisze:Dzięki za odpowiedź koledzy :D Będę próbował to zrobić wkrótce :)

Od razu wyjaśniam kwestie wtyczki - autko miało kiedyś stłuczkę we Francji. Poprzedni właściciel o wszystkim mnie poinformował, pokazał mi zdjęcia oraz filmik auta po tej stłuczce więc o wszystkim wiem :) Ale widzę, że czujne oko fachowców bacznie działa :D


[EDIT]
Po wymianie uszczelki problem zniknął :D Zobaczę za miesiąc jak wygląda sytuacja.
Dla zainteresowanych numer części w ASO - 03L131547B
Obrazek
Offline

YurekPPCT

Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 12 wrz 2017, 22:09
  • Online: 1d 12h 30m 42s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI 140 CBD
  • Lokalizacja: UK

Re: Przepustnica powietrza mokra od oleju

Post12 wrz 2017, 22:26

Odkopię trochę temat.
Jestem właśnie po wyjęciu i wyczyszczeniu przepustnicy wraz z egr z tego samego powodu co kolega wyżej. Poskładałem wszystko z powrotem ale z racji, że nie mogłem nigdzie szybko kupić uszczelki (w UK to takie specjalistyczne części tylko od dealera...) to założyłem starą.
Pytanie czy stara "popsuta" uszczelka powinna wyglądać na postrzępioną itd ? Moja po wyczyszczeniu wyglądała jak nowa ale olej dalej cieknie. Chyba, że kwestia w poskręcaniu egr z przepustnicą. Jak wiadomo tylko 2 śruby można dokręcić najpierw a tę 3 długą razem z egr do kolektora. Niczego nie skręcałem na siłę, z czuciem najpierw i później wszystkie 3 śruby dokręcałem po kolei.
Oleju też trochę wydaje mi się za dużo wlatuje od dołu do przepustnicy, bo żeby po przejechaniu 10km już zaczęło kapać na zewnątrz. Albo turbo puszcza (w sumie to czuć przyspieszenie dopiero powyżej 2000 obr) albo odma nie domaga. Serwisuje tu się w ogóle odme ?
Pzd
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: Przepustnica powietrza mokra od oleju

Post13 wrz 2017, 12:14

Jesli kapie a uszczelka jest cała to raczej problem w czym innym, powinno się troche pocić ale nie kapac od razu, uszczelka nawet jesli jest cała to twardnieje i nie trzyma zbyt dobrze...
VW GOLF VI 2.0TDI CR BLUEMOTION

Obrazek

Twój uśmiech...to już nie wróci
Offline

YurekPPCT

Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 12 wrz 2017, 22:09
  • Online: 1d 12h 30m 42s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI 140 CBD
  • Lokalizacja: UK

Re: Przepustnica powietrza mokra od oleju

Post13 wrz 2017, 17:25

Też nie wiadomo jak nie kapie, widać że jest mokra ścieżka w okolicy tej długiej śruby od spodu i ścieka po egr trochę.
Ściągnąłem pokrywkę z egr tam gdzie są tryby i elektronika i suchutko więc rozumiem, że egr nie puszcza oleju?

Udało mi się wcisnąć telefon i zrobić fotki więc zmiana postu.
A jednak to przez te dziurkę leci, nie znam dokładnie budowy egr ale skoro trybiki suche to musi tam być jeszcze jedna komora do której przecieka od środka egr.
Pytanie tylko czy czasem w nowym egr tez tak nie będzie ?

Jeszcze co do ilości oleju w dolocie, podobno jak jest za dużo nalane w silniku to odma też nie wyrabia. Ile to jest za dużo ? Ostatnio na przeglądzie mi wlali około 4.7L, na bagnecie jest poza to chropowate pole do rowka. Tyle, że egr się pocił jeszcze przed serwisem więc sam nie wiem.
pzd
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: Przepustnica powietrza mokra od oleju

Post15 wrz 2017, 00:41

wymień obie uszczelki, czyli egr a dolot i egr przepustnica, dokręc dokładnie i zobacz po pewnym czasie co będzie...

A co do oleju jak wlali ci 4.7 litra ?? dobra droga do zniszczenia silnika... oleju możesz mieć pod max na bagnecie czyli do zagięcia na miarce...
VW GOLF VI 2.0TDI CR BLUEMOTION

Obrazek

Twój uśmiech...to już nie wróci
Offline

YurekPPCT

Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 12 wrz 2017, 22:09
  • Online: 1d 12h 30m 42s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI 140 CBD
  • Lokalizacja: UK

Re: Przepustnica powietrza mokra od oleju

Post15 wrz 2017, 12:29

Mógłbym pokombinować z uszczelkami ale jak widać na zdjęciu olej nie wydobywa się z łączenia a ze środka EGR przez dziurkę. Pytanie czy tam powinno być minimalne przejście z przelotu EGR do tej komory z dziurką czy nie. Bo jeśli jest minimalne standardowo to znaczy że poprostu jest za dużo oleju w dolocie i nowy EGR nic nie da.

Dałem 5l oleju dostałem 300ml z powrotem... muszę trochę upuścić
Offline

DareQQ

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 13 lut 2018, 11:35
  • Online: 1h 39m 57s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI
  • Lokalizacja: Leszno

Re: Przepustnica powietrza mokra od oleju

Post13 lut 2018, 11:44

Witam, również odkopię delikatnie temat. Mianowicie w moim samochodzie również ktoś kombinował z wtyczką od przepustnicy. Nawet o tym nie wiedziałem do momentu kiedy samochód zaczął szarpać i włączył się "check engine" i "spirala". Po podłączeniu pod komputer diagnosta stwierdził, że pokazuje błąd EGR. Z racji tego, że zawór EGR miałem wymieniany niecały rok temu udałem się do mechanika gdzie wymieniałem zawór. Wzięli samochód na warsztat w ramach gwarancji (bo im też na komputerze wyskoczył błąd EGR). Dzisiaj dzwonił do mnie mechanik i powiedział abym podjechał. Stwierdził, że zawór jest OK a winną za powstanie błędu jest właśnie ta wtyczka od przepustnicy. U mnie wtyczka była klejona i najprawdopodobniej klej puścił i podczas pracy silnika wibracje powodują pojawianie się błędu. Pytanie czy opłaca się próbować kleić tą wtyczkę. Ewentualnie czy w takim przypadku należy wymieniać całą przepustnice czy np. można wymienić tylko sam plastikowy element w którym jest wtyczka?
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

Re: Przepustnica powietrza mokra od oleju

Post13 lut 2018, 13:04

teraz pytanie czy wtyczka uszkodzona na przepustnicy czy wtyczka na kablu uszkodzona? proponowałbym na początek prysnąć jakimś preparatem do styków docisnąć ja i zobaczyć czy będzie dobrze bo jeżeli to nie pomoże to wtyczka nie jest winna ;P
Offline

DareQQ

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 13 lut 2018, 11:35
  • Online: 1h 39m 57s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI
  • Lokalizacja: Leszno

Re: Przepustnica powietrza mokra od oleju

Post13 lut 2018, 13:37

Maciek pisze:teraz pytanie czy wtyczka uszkodzona na przepustnicy czy wtyczka na kablu uszkodzona? proponowałbym na początek prysnąć jakimś preparatem do styków docisnąć ja i zobaczyć czy będzie dobrze bo jeżeli to nie pomoże to wtyczka nie jest winna ;P


Wtyczka była uszkodzona przy przepustnicy w sensie to gniazdo. Docisnąć zbytnio nie ma jak bo z tego co zauważyłem to klej puścił i musiałbym nie wiem np. ją jakoś skleić i może faktycznie popsikać jakimś preparatem do styków.
Offline

bonczek87

Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 30 wrz 2018, 16:48
  • Online: 16h 36m 36s
  • Auto: VW GOLF 6
  • Silnik: 2.0 TDI CFHC
  • Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Przepustnica powietrza mokra od oleju

Post30 wrz 2018, 16:54

Witam
Jestem tu nowy ale mam problem z moim golfem. Podobno to przepustnica gdyż mam uszkodzoną wtyczkę po stronie przepustnicy i co jakiś czas wrzucając bieg i dodając gazu słychać stukanie i szarpie autem, wystarczy wtedy poprawić wtyczke od przepustnicy która niestety jest dość luźna i po sprawie. Moje pytanie czy to rzeczywiście stukanie związane jest z przepustnicą? Nagrałem dzisiaj ten dźwięk tylko słabo to słychać, chodzi o to klekotanie podczas dodawania gazu.
http://wyslijto.pl/download/1ky0bk5aws
proszę o pomoc

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości