Dzisiaj jest 28 mar 2024, 10:22


[Diesel] SYF w paliwie

Moderatorzy: BRUNO55, ryba113

Regulamin forum Rozrząd, układ korbowy, przepływomierz, turbo, intercooler, układ paliwowy, układ smarowania, sterowanie silnikiem ECM, sterowanie zapłonem, świece, przewody zapłonowe, rozdzielacze, chłodnica, pompa wody, wycieki płynu chłodniczego, przegrzewanie silnika, niedogrzanie silnika, czujniki, wskaźniki temperatury.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
Jeżeli chcesz doprecyzować problem użyj jednego z dostępnych prefixów
  • Benzyna – jeżeli wątek dotyczy benzyniaków
  • Diesel – jeżeli wątek dotyczy ropniaków
  • LPG – jeżeli wątek dotyczy aut zagazowanych
  • All – dla wątków, w których rodzaj paliwa nie jest istotny.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

JEY

Sympatyk

  • Posty: 68
  • Rejestracja: 11 kwie 2017, 15:46
  • Online: 1d 11h 42m 53s
  • Auto: VW GOLF 6 VARIANT
  • Silnik: 1.6 TDI 90kM CAYC
  • Lokalizacja: maz

SYF w paliwie

Post08 wrz 2017, 08:41

Witam, nie znalazłem podobnego tematu, w dniu wczorajszym mechanik wymieniał filtr paliwa w moim 1.6 tdi, zdjął pokrywę od filtra, wyjął filtr i naszym oczom ukazał się niefajny widok, na filtrze znajdowało się strasznie dużo "piachu" zabrudzeń - opiłków? Pyta się gdzie tankuje, ale ja zawsze staram się na dobrych stacjach tankować, zapytałem co z tym fantem zrobić teraz , odpowiedział nie martw się , po to jest filtr żeby takie gówno wyłapać , martwi mnie to :?
Offline

wlado78

Aktywny

  • Posty: 192
  • Rejestracja: 03 maja 2014, 14:56
  • Online: 6d 1h 47m 28s
  • Pochwały: 1
  • Auto: golf 5
  • Silnik: BSE
  • Lokalizacja: dolnoslaskie

Re: SYF w paliwie

Post08 wrz 2017, 08:45

chyba po to jest filtr własnie
Offline

JEY

Sympatyk

  • Posty: 68
  • Rejestracja: 11 kwie 2017, 15:46
  • Online: 1d 11h 42m 53s
  • Auto: VW GOLF 6 VARIANT
  • Silnik: 1.6 TDI 90kM CAYC
  • Lokalizacja: maz

Re: SYF w paliwie

Post08 wrz 2017, 09:08

No tak po to jest, tylko martwi fakt co to jest i czy to nie jest przypadkiem opiłek z pompy wtryskowej?? może tak być?
Offline
Awatar użytkownika

lukasik69

Stały Bywalec

  • Posty: 367
  • Rejestracja: 15 mar 2014, 10:14
  • Online: 9d 5m 30s
  • Pochwały: 7
  • Auto: VW Golf 6 i Golf 7.5
  • Silnik: 2.0 tdi i 1.4 tsi
  • Lokalizacja: Slask

Re: SYF w paliwie

Post08 wrz 2017, 11:06

wlado78 pisze:chyba po to jest filtr własnie


No tak tylko miałeś kiedyś piasek lub opiłki w obudowie filtra? Nawet jak wymieniałem filtr po dłuzszym czasie to było tam czysto. Filtr oczywiscie jest ciemnego koloru ale nic tam nie pływa więc kolega JEY może byc zmartwiony bo to nie jest standard. Chyba zadna stacja nie pozwoliła by sobie na piach w paliwie?
Offline

JEY

Sympatyk

  • Posty: 68
  • Rejestracja: 11 kwie 2017, 15:46
  • Online: 1d 11h 42m 53s
  • Auto: VW GOLF 6 VARIANT
  • Silnik: 1.6 TDI 90kM CAYC
  • Lokalizacja: maz

Re: SYF w paliwie

Post08 wrz 2017, 11:42

Właśnie, generalnie sitko jest na pewno na pompie paliwa w baku, to raczej nie przeciągnęło by tego czegoś przez sitko, nie wiem czy to nie przypadkiem powrotem od nadmiaru nie idzie a jeśli tak to z czego ten syf się bierze?

Mechanik przy mnie odkurzał nadmiar pyłu z obudowy coby przy otwieraniu nic nie wpadło do środka :roll:

I filtry zmieniam co 15kk.
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: SYF w paliwie

Post08 wrz 2017, 22:16

generalnie to pytanie co w tym filtrze miałeś?? bo opiłków z niczym innym pomylić sie nie da...


jeśli były to opiłki to pompa cr mówi papa i filtr nic tu nie pomoże, a jesli był to jakiś inny syf to należałoby wyczyścić bak bo kiedyś filtr może wszystkiego nie zatrzymać a jeśli paproch trafi do wtrysku to już kaplica...
VW GOLF VI 2.0TDI CR BLUEMOTION

Obrazek

Twój uśmiech...to już nie wróci
Offline

JEY

Sympatyk

  • Posty: 68
  • Rejestracja: 11 kwie 2017, 15:46
  • Online: 1d 11h 42m 53s
  • Auto: VW GOLF 6 VARIANT
  • Silnik: 1.6 TDI 90kM CAYC
  • Lokalizacja: maz

Re: SYF w paliwie

Post11 wrz 2017, 10:22

HMM ,zapytam mechanika ,ale z drugiej strony jeśli byłybyto opiłki dlaczego nie powiedział że trzeba coś z tym fantem zrobić-współpracuje z nim od kilku dobrych lat i jakby coś było na rzeczy to nie zostawiłby tak tego tylko kazałby robić na CITO ;/
Offline
Awatar użytkownika

tberent

Banned

  • Posty: 1869
  • Rejestracja: 20 sie 2015, 13:51
  • Online: 39d 15h 15m 40s
  • Pochwały: 29
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CBCD
  • Lokalizacja: Lodzkie

Re: SYF w paliwie

Post11 wrz 2017, 18:54

JEY pisze:HMM ,zapytam mechanika ,ale z drugiej strony jeśli byłybyto opiłki dlaczego nie powiedział że trzeba coś z tym fantem zrobić-współpracuje z nim od kilku dobrych lat i jakby coś było na rzeczy to nie zostawiłby tak tego tylko kazałby robić na CITO ;/
Ty no opilków to filtr nie wylapuje. Są za małe. Auto pali normalnie ? Nie telepie nim na zimnym ?
Piasek a opilki to co innego. Niech zajrzy mechanik do pompy wysokiego ciśnienia i zobaczy czy na sitku jest czysto.

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
Offline

JEY

Sympatyk

  • Posty: 68
  • Rejestracja: 11 kwie 2017, 15:46
  • Online: 1d 11h 42m 53s
  • Auto: VW GOLF 6 VARIANT
  • Silnik: 1.6 TDI 90kM CAYC
  • Lokalizacja: maz

Re: SYF w paliwie

Post12 wrz 2017, 07:31

Auto pali normalnie nie telepie, spalanie bez zmian, żadnych objawów, tak zrobię podjadę-niech to rozkręca

Wróć do Mechanika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości