Dzisiaj jest 29 mar 2024, 08:11


Nowa akcja serwisowa - moduł ABS/ESP

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Klocki, tarcze, bębny, szczęki, cylindry, linki, płyn hamulcowy, ABS, ESP, czujnik zużycia klocków.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Zioowo

Sympatyk

  • Posty: 82
  • Rejestracja: 20 kwie 2012, 08:12
  • Online: 11h 4m 48s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: 3miasto

Nowa akcja serwisowa - moduł ABS/ESP

Offline
Awatar użytkownika

lukasik69

Stały Bywalec

  • Posty: 367
  • Rejestracja: 15 mar 2014, 10:14
  • Online: 9d 5m 30s
  • Pochwały: 7
  • Auto: VW Golf 6 i Golf 7.5
  • Silnik: 2.0 tdi i 1.4 tsi
  • Lokalizacja: Slask

Re: Akcje serwisowe VW dla MK6

Post29 sie 2017, 12:04



Akcja dotyczy sporej grupy samochodów i zakładam, że chyba każdy pojedzie usunąć usterkę.
Posiadam 2,0 tdi z "oszukańczym oprogramowaniem " do którego się przyzwyczaiłem, pytanie czy jak dostanę wezwanie na akcję powyżej to czy aso może bez mojej zgody załatwić mi aktualizację oprogramowania ? Można im zgłośić , że sobie nie życzę aktualizacji softu ?
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: Akcje serwisowe VW dla MK6

Post29 sie 2017, 12:38

Juz dawno temu powinienieś dostać informację o wezwaniu na akcję, jeśli twoje auto jej podlega, to podczas wizyty w aso musisz koniecznie sprzeciwić się zmianie oprogramowania i doradca ma to zaznaczyć na formularzu przyjęcia auta...

Generalnie akcja niby jest obowiązkowa ale nie mają prawa cię do niej zmusić...
VW GOLF VI 2.0TDI CR BLUEMOTION

Obrazek

Twój uśmiech...to już nie wróci
Offline
Awatar użytkownika

lukasik69

Stały Bywalec

  • Posty: 367
  • Rejestracja: 15 mar 2014, 10:14
  • Online: 9d 5m 30s
  • Pochwały: 7
  • Auto: VW Golf 6 i Golf 7.5
  • Silnik: 2.0 tdi i 1.4 tsi
  • Lokalizacja: Slask

Re: Akcje serwisowe VW dla MK6

Post29 sie 2017, 13:14

marmi pisze:Juz dawno temu powinienieś dostać informację o wezwaniu na akcję, jeśli twoje auto jej podlega, to podczas wizyty w aso musisz koniecznie sprzeciwić się zmianie oprogramowania i doradca ma to zaznaczyć na formularzu przyjęcia auta...

Generalnie akcja niby jest obowiązkowa ale nie mają prawa cię do niej zmusić...


Jak sprawdzałem po vinie i akcja na diesla mnie obejmowała i dostawałem listy z aso ale nigdy nie dostałem konkretnego zaproszenia. Dostałem dwa albo trzy listy zapewniające, że auto jest bezpieczne można nim jeździć i mam czekać na kontakt. Obecna akcja serwisowa na "niewystarczające połączenie z masą " też mnie obejmuje bo moje auto jest na liście z vinami.
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: Nowa akcja serwisowa - moduł ABS/ESP

Post29 sie 2017, 20:24

Do mnie dzwonili z vw polska z zaproszeniem do konkretnego aso w celu przeprowadzenia akcji z silnikiem, o abs nie patrzyłem jeszcze.
VW GOLF VI 2.0TDI CR BLUEMOTION

Obrazek

Twój uśmiech...to już nie wróci
Offline

turzol

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 28 kwie 2016, 16:04
  • Online: 12h 42m 49s
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 1.4

Re: Nowa akcja serwisowa - moduł ABS/ESP

Post30 sie 2017, 10:03

Czy ta akcja ma kod serwisowy 45F2 ?
Offline

1 6 D

VIP

  • Posty: 524
  • Rejestracja: 25 lis 2012, 14:31
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Online: 34d 18h 29m 3s
  • Pochwały: 31
  • Auto: Scirocco+Golf
  • Silnik: SB+CBDB
  • Lokalizacja: Szczecin

Re: Nowa akcja serwisowa - moduł ABS/ESP

Post01 wrz 2017, 12:55

Ta akcja obejmuje pompy ABS 1K0907379AD i 1K0907379AE
Offline

Rysiek

Aktywny

  • Posty: 102
  • Rejestracja: 08 sie 2015, 11:36
  • Online: 3d 21h 38m 38s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Krakow

Re: Nowa akcja serwisowa - moduł ABS/ESP

Post08 wrz 2017, 22:45

Witam ! Byłem dzisiaj na akcji serwisowej w ASO Bełtowski w Krakowie . Wyczyścili wszystkie błędy i wygrali nowy program . Jeżeli nie będzie można wgrać nowego programu bo moduł np. Jest uszkodzony to zamawiają nowy i za pare dni wraca sie na wymianę . Wszystko na koszt VW . Otrzymałem tez informacje ze starsze samochody które są zakwalifikowane nie bedą powiadamiane bo napewno zmieniły juz właścicieli i trzeba samemu zawiadomić ASO o chęci uczestniczenia w akcji . Moj jest z 2009 r. I został zakwalifikowany . Pozdrawiam
Offline
Awatar użytkownika

greg2

Senior Moderator

  • Posty: 1004
  • Rejestracja: 04 cze 2013, 15:45
  • Online: 132d 12h 34m 51s
  • Pochwały: 23
  • Auto: Golf VII GTI
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa akcja serwisowa - moduł ABS/ESP

Post25 wrz 2017, 10:25

Bylem na tej akcji, z przekazanych informacji to zrobili tylko update oprogramowania w sterowniku pompy ale moze okazac sie tak ze jak soft nie zadziala to mozna zostac na dluzsza chwile bez auta gdyz musza w takim przypadku wymienic cala pompe a moga nie miec na stanie takze wezcie to pod uwage umawiajac sie na wizyte w serwisie.
Offline

MaD83MaXX

Nieśmiały

  • Posty: 44
  • Rejestracja: 04 maja 2015, 07:51
  • Online: 1d 21h 46m 43s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM CAXA
  • Lokalizacja: Tychy

Re: Nowa akcja serwisowa - moduł ABS/ESP

Post22 lis 2017, 17:48

Ostatnio miałem naprawianego Golfa w ASO ze względu na stłuczkę parkingową. Przy okazji okazało się że mój Golf będzie objęty akcją serwisową związaną z ABS. Akcję przeprowadzili ale po kilku dniach użytkowania zauważam, że auto inaczej hamuje tzn tak jakbym jeździł z lekko zaciągniętym hamulcem. Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem?
Offline
Awatar użytkownika

greg2

Senior Moderator

  • Posty: 1004
  • Rejestracja: 04 cze 2013, 15:45
  • Online: 132d 12h 34m 51s
  • Pochwały: 23
  • Auto: Golf VII GTI
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa akcja serwisowa - moduł ABS/ESP

Post22 lis 2017, 23:30

u mnie nie ma takich objawow
Offline

jason

Aktywny

  • Posty: 176
  • Rejestracja: 02 lip 2014, 18:35
  • Online: 27d 23h 30m 59s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: KRK

Re: Nowa akcja serwisowa - moduł ABS/ESP

Post05 gru 2017, 11:30

jestem umówiony na 14.12.2017 na ta akcje ponieważ ABS zaczął świrować.
Offline

brigantec

Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 02 sie 2017, 17:23
  • Online: 16h 34m 37s
  • Auto: VW GOLF VI
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: ck

Re: Nowa akcja serwisowa - moduł ABS/ESP

Post18 gru 2017, 15:41

Hej ta lista Uokiku jest tylko na Polskę? Gdzie sprawdzę jak mam sprowadzone auto?
Offline

jason

Aktywny

  • Posty: 176
  • Rejestracja: 02 lip 2014, 18:35
  • Online: 27d 23h 30m 59s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: KRK

Re: Nowa akcja serwisowa - moduł ABS/ESP

Post19 gru 2017, 09:03

zadzwoń do aso i sie dowiesz czy auto jest objęte akcją serwisową.
U mnie sama aktualizacja oprogramowania sterownika nie pomogła. Będą wymieniać cały sterownik.
Offline
Awatar użytkownika

maciekmpl

Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 12 maja 2017, 18:31
  • Online: 17h 13m 28s
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: 1.4 Benzyna 125 KM
  • Lokalizacja: Lublin

Re: Nowa akcja serwisowa - moduł ABS/ESP

Post26 kwie 2018, 18:51

brigantec pisze:Hej ta lista Uokiku jest tylko na Polskę? Gdzie sprawdzę jak mam sprowadzone auto?


Na liście Uokiku mojego VINu nie ma (samochód kupiony w Niemczech). Ale w ASO potwierdzili konieczność wykonania akcji i jestem umówiony.
W ogóle o akcji dowiedziałem się wczoraj, kiedy dostałem papierową pocztą list z Niemiec od producenta, w którym informują mnie, że samochód podlega pod akcję serwisową i że należy zgłosić się w celu jej wykonania do najbliższego ASO Volkswagena. Co dla mnie zaskakujące, mój adres ustalili w niemieckim Urzędzie Komunikacji na podstawie tymczasowego numeru rejestracyjnego (MD-04....), z tzw. "żółtych tablic", na których przyjechałem po kupnie z Niemiec.
Zadzwoniłem do najbliższego ASO VW w Świdniku i bez żadnego problemu umówiłem termin przeprogramowania sterownika ABS. Na moje pytanie, dlaczego oni mnie nie zawiadomili, pani stwierdziła, że w Polsce szuka się właścicieli po adresach z faktur zakupu samochodów (ochrona danych osobowych :evil: ), czyli praktycznie wysyłają zawiadomienie do pierwszych właścicieli. Samochodów kupionych za granicą w ogóle nie szukają (czyli przypuszczam na liście Uokiku są tylko samochody kupione w Polsce jako nowe), chociaż jeżeli ktoś się sam zgłosi, jak ja, to oczywiście akcje serwisowe wykonują. Mam tylko nadzieję, że skoro tyle czasu nic się z ABSem nie działo, to jeszcze te 2 tygodnie wytrzyma ;-)

M

Obrazek Obrazek
zdjęcia na aukcje
Offline

snuffer

Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 21 kwie 2018, 18:30
  • Online: 20h 19m 12s
  • Auto: VW Golf 6 2009
  • Silnik: 1.4 MPI CGGA
  • Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Nowa akcja serwisowa - moduł ABS/ESP

Post10 maja 2018, 20:59

Cześć,

dzisiaj byłem na akcji serwisowej w ASO Chylińscy w Warszawie. Całość operacji trwala może z 40 min. Moje auto też jest z Niemieckiej dystrybucji i nie ma go na liście UOKiK'u, ale telefonicznie mi potwierdzili, że jest objete akcją.

Myslę, że warto jechać chociażby dla darmowego stempla w książce serwisowej i wpisu do systemu, co jest bezcenne. moim zdaniem.

pozdrawiam
Offline

maciek1

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 24 maja 2018, 12:53
  • Online: 12m 12s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM CAXA
  • Lokalizacja: WLKP

Re: Nowa akcja serwisowa - moduł ABS/ESP

Post24 maja 2018, 13:24

Witam wszystkich!

Od dłuższego czasu borykałem się z niesprawnym systemem ABS/ESP. Na zegarach paliły mi się kontrolki od ABS, trakcja oraz migający wykrzyknik. W ostatnim czasie doszło do tego EPC oraz kontrolka kierownicy i wysiadło mi wspomaganie.
Najdziwniejsze jest w tym to że nieraz kontrolka EPC i kierownicy gaśnie i wszystko wraca do normy (za wyjątkiem ABE/ESP), a czasami jest też tak że jak odpalę samochód to żadnych błędów nie wywala.

W związku z tym, iż dowiedziałem się przypadkiem o akcji serwisowej VW dot. ABS/ESP umówiłem się na wizytę i z dniem wczorajszym zaprowadziłem mojego golfa na Krańcową w Poznaniu (serwis VW). Po kilku godzinach zadzwonili do mnie, że auto jest gotowe do odbioru i poinformowali mnie, iż akcja serwisowa (choć dotyczy po VIN-ie mojego auta) nie może być przeprowadzona. Powodem odmowy jest uszkodzony sterownik ABS (niby stałe uszkodzenie - stwierdzili).

Zgodnie z tym co podał UOKiK:

Przedsiębiorca Volkswagen Group Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Poznaniu, powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w samochodach (…) może dojść do niewystarczającego połączenia z masą sterownika ABS/ESP (MK-60) i w rezultacie do przerwania przepływu prądu. Wada może skutkować nieprawidłowym działaniem pojazdu i zwiększa ryzyko wypadku.


Jednakże jak stwierdził serwis oraz VW Group Polska, akcja serwisowa polega na wgraniu nowego oprogramowania sterownika pompy. W przypadku, gdy sterownik jest uszkodzony akcja nie zostanie podjęta. W przypadku gdyby sterownik został uszkodzony podczas wgrywania nowego oprogramowania, sterownik wraz z pompą zostałyby wymienione na nowe.


I tu moje pytanie

Skoro usterka występująca w moim samochodzie ma charakter, że tak to ujmę "nieciągły" tzn. raz się żadne błędy nie zapalają i wszystko działa, a raz się zapalają kontrolki i nie działa ABS/ESP a nieraz nawet wspomaganie to chyba logicznym jest, że nie jest to stałe uszkodzenie sterownika, a po prostu coś przy nim nie styka jak powinno, a jak to ujął Producent w piśmie do Prezesa UOKiK "może dojść do niewystarczającego połączenia z masą sterownika ABS/ESP (MK-60) i w rezultacie do przerwania przepływu prądu" <-- co wydaje mi się, że usterka występująca w moim golfie została właśnie tutaj wymieniona


Proszę o pomoc i porady :cry:
Z góry dziękuję
Offline
Awatar użytkownika

tberent

Banned

  • Posty: 1869
  • Rejestracja: 20 sie 2015, 13:51
  • Online: 39d 15h 15m 40s
  • Pochwały: 29
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CBCD
  • Lokalizacja: Lodzkie

Re: Nowa akcja serwisowa - moduł ABS/ESP

Post24 maja 2018, 19:53

Ty to może sprawdź czy jest dobrze połączony z masą . I może będzie ok ? Nie pomyślałeś ze może to wina kabelków a nie pompy ? Rozpiska jest na forum w moim temacie o wymianie pompy ABS na ESP

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
Offline

selekcjoner0

Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 07 cze 2018, 16:43
  • Online: 4h 3m 1s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CBDC
  • Lokalizacja: Wlkp

Re: Nowa akcja serwisowa - moduł ABS/ESP

Post30 gru 2021, 10:13

Witam mój golfik 2009r dzisiaj dopiero dotarłem na akcje serwisową pompy abs. Odmówili mi wgrania oprogramowania z uwagi na uszkodzenie pompy abs i coś jest na rzeczy ponieważ przy gwałtownym hamowaniu np na lodzie abs zaczyna skrobać a po chwili wypier* błąd abs esp i czerowony wykrzyknik. Zgasze odpale i błąd znika. Gdzieś w tych postach czytałem że w takich przypadkach wymieniali całe pompy czy taka opcja istnieje czy musze na własny koszt kupić pompe? Gdzie regenerują takie pompy dobrze i w rozsądnych pieniadzach? Czy kupić używkę po numerach ?
Offline

selekcjoner0

Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 07 cze 2018, 16:43
  • Online: 4h 3m 1s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CBDC
  • Lokalizacja: Wlkp

Re: Nowa akcja serwisowa - moduł ABS/ESP

Post31 gru 2021, 18:38

Kolejna ciekawostka te 3 kontrolki wywala tylko przy hamowaniu na śniegu natomiast przy hamowaniu na mokrej nawierzchni już nie i abs działa poprawnie :o :shock:
Ma ktoś pomysł o co chodzi i co sprawdzić przed ewentualną wymianą modułu abs?

Wróć do Układ hamulcowy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości