Dzisiaj jest 28 mar 2024, 23:42


Sign Assist + Line Assist + Light Assist - ALLinONE

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Doposażenie samochodu, wymiana na nowsze elementy/systemy, montaż asystentów (Park Assist, Light Assis, ACC, itp.) – czyli wszelkie modyfikacje wpływające na polepszenie funkcjonalności).

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

ALF

Aktywny

  • Posty: 167
  • Rejestracja: 06 kwie 2017, 02:12
  • Online: 10d 11h 24m 47s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Touran 5T
  • Silnik: 20tdi
  • Lokalizacja: B.B.

Re: Sign Assist + Line Assist + Light Assist - ALLinONE

Post06 kwie 2017, 02:40

Witam wszystkich vw-ejoeców.Miałem w prawdzie G6 tera tourana ale zakładaliśmy do golfa 6 kamerke i mam zamiar do swojego wozidła kamerkę też założyć.Mama sporo fotek z tej roboty i mogę odradzić kupno używanej szyby bo trzeba ją polerować a najpierw usunąć ten pasek zatopiony od góry i szyba pękła ,wiadomo jest już wygrzana przez lata i strasznie krucha.Operacja wyszła idealnie lane asist ,signasist chodziło wzorowo i mam nadzieję że będzie jeszcze długo chodzić bo auto już jest w
następnych rękach ale go widuję.Kamerkę daliśmy uzywaną 3AA980654D pochodziła od pasata b7 i nic nie trzeba było kalibrowac itp. Znaki drogowe tez chodziły light asist tylko do szczęścia brakowało wibry w kierownicy.
Jest sporo roboty i ryzyka.Prubowałem z ustawieniami light asist bo słabo to działało bardzie na autostrady się sprawdzaało niż w mieście i mimo prób z różnymi ustawieniami wyniki nie były zadowalające.Mam VCP i był pomysł żeby zapodac nowy soft do kamerki ale było ryzyko że cała kalibracja która była od początku w kamerce pujdzie w las.
Poczekam jak szyba w moim aucie kiedyś pęknie i wtedy sprubuję się tego podjąć.
Offline
Awatar użytkownika

tberent

Banned

  • Posty: 1869
  • Rejestracja: 20 sie 2015, 13:51
  • Online: 39d 15h 15m 40s
  • Pochwały: 29
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CBCD
  • Lokalizacja: Lodzkie

Re: Sign Assist + Line Assist + Light Assist - ALLinONE

Post06 kwie 2017, 05:20

ALF pisze:Witam wszystkich vw-ejoeców.Miałem w prawdzie G6 tera tourana ale zakładaliśmy do golfa 6 kamerke i mam zamiar do swojego wozidła kamerkę też założyć.Mama sporo fotek z tej roboty i mogę odradzić kupno używanej szyby bo trzeba ją polerować a najpierw usunąć ten pasek zatopiony od góry i szyba pękła ,wiadomo jest już wygrzana przez lata i strasznie krucha.Operacja wyszła idealnie lane asist ,signasist chodziło wzorowo i mam nadzieję że będzie jeszcze długo chodzić bo auto już jest w
następnych rękach ale go widuję.Kamerkę daliśmy uzywaną 3AA980654D pochodziła od pasata b7 i nic nie trzeba było kalibrowac itp. Znaki drogowe tez chodziły light asist tylko do szczęścia brakowało wibry w kierownicy.
Jest sporo roboty i ryzyka.Prubowałem z ustawieniami light asist bo słabo to działało bardzie na autostrady się sprawdzaało niż w mieście i mimo prób z różnymi ustawieniami wyniki nie były zadowalające.Mam VCP i był pomysł żeby zapodac nowy soft do kamerki ale było ryzyko że cała kalibracja która była od początku w kamerce pujdzie w las.
Poczekam jak szyba w moim aucie kiedyś pęknie i wtedy sprubuję się tego podjąć.

Cześć. Powiedz więcej o tych wadach Light asist . Lusterko zwykle z LA świetnie działa.

1)Zakładałeś to do h15 czy xenonu ?
2) kodowaliscie to pod LA czy DLA ?
3) wibracje chyba była w touaregach ale te chyba inaczej wyglądają niż w mk6
4) do wibry potrzebny jest chyba tez moduł kiery inny choć z 2 strony jak się ma multi i moduł z linami to powinien ..... ale to rozmysły na chwile obecną bo czasu mało.

Proszę o foto na tberent@gmail.com
Offline
Awatar użytkownika

ALF

Aktywny

  • Posty: 167
  • Rejestracja: 06 kwie 2017, 02:12
  • Online: 10d 11h 24m 47s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Touran 5T
  • Silnik: 20tdi
  • Lokalizacja: B.B.

Re: Sign Assist + Line Assist + Light Assist - ALLinONE

Post06 kwie 2017, 10:46

Wiesz zakłądaliśmy to juz dosc dawno kodowanie ogarnia vcp bez problemu było to do zwykłych nie ksenonów żeby sie dostać do wszystkoch nastaw trzeba się zalogowac.Light asist chodził i zapewne będzie chodził tylko trzeba wiedzieć jakie wpisac dane a jest ich sporo np. próg wyłączenia próg załaczenia i to w krokach od 0do 1000 więc jest sporo kombinacji no i trzeba jakoś to wyprubować jak to działa a jest tego jeszcze od groma.Np opużnienie zał. po minięciu sie z pojazdem nadjeżdżającym z przeciwka lub opuznienie załaczenia po zniknieciu tylnych swiateł w pojeżdzie z przodu.
Np. reakcja [wył. długoch ] na pojazd który sie pojawił z przodu no i tu jest znowu zagadka bo jak ma ksenony to DLA reaguje szybciej a jak zwykłe to pużniej i trzeba wyłaczyć ręcznie.
Np reakcja na ilość latarni w mieście to tylko ułamek niektóre z tych a w innych ustawieniach znowu czym więcej się wpisze np. 50-60-70 to sie zmniejsza czułosć ,mozliwości jest sporo i najlepiej jakieś gotowe pakiety ustawień by się przydały.Reszta chodziła wzorowo zał./wył trzeba było robić z MFA bo w standartowych sterownikach kiery nie ma przycisku LA i trzebo by zmieniac na inny typ przelłącznika kiery zespolonego z sterownikiem a to znowu wymuszało zmianę na blokadę elektryczną kierownicy.Czasu mało było na te przeróbki ale multikiera była fabrycznie.
Foto poszukam to zapodam na forum bo to było robione z 3 lata temu wszystko pasuje od paska bez żadnych przeróbek tylko kable do can zasilanie grzałkę mozna kupić w serwisie ,klejone wszystko na therasolu śladu nie widac na szybie jak z fabryki tylko dobry szablon w drukarni trzeba wykonac.W turanku trzeba sie trochę narobić bo wycieraczki są przeciwbierzne i trzeba obniżac kamerkę jak tu martin j robił. Będziesz zakładał? czy tylko tak pytasz?
Offline
Awatar użytkownika

tberent

Banned

  • Posty: 1869
  • Rejestracja: 20 sie 2015, 13:51
  • Online: 39d 15h 15m 40s
  • Pochwały: 29
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CBCD
  • Lokalizacja: Lodzkie

Re: Sign Assist + Line Assist + Light Assist - ALLinONE

Post06 kwie 2017, 15:48

ALF pisze:...............ł. Będziesz zakładał? czy tylko tak pytasz?



zakładam zakładam. Zestaw czeka na montaż.
na forum paska trochę info jest i tourana ale to pewnie wiesz.
no a forum czerwonych to juz kopalnia wiedzy tyle że dla skody

odnośnie ustawień to jest dużo ale zauważyłem że lepiej zmieniać tylko to co wiemy ( juz miałem tak przy bixenonie gdzie nadmierne grzebanie powoduje że AFS wariuje i jest np zbyt wolno reagujący na maglownice) i co jest inne w stosunku do dawcy.
oczywiście trzeba uwzględnić rodzaj szyby.

co do kodowania to nie polecam VCP do tego. niestety można schrzanić dużo .
ostatnio myślałem że uwaliłem BCM bo grzebałem w wyjściach.
VAG jest że tak powiem bezpieczniejszy.
Offline
Awatar użytkownika

ALF

Aktywny

  • Posty: 167
  • Rejestracja: 06 kwie 2017, 02:12
  • Online: 10d 11h 24m 47s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Touran 5T
  • Silnik: 20tdi
  • Lokalizacja: B.B.

Re: Sign Assist + Line Assist + Light Assist - ALLinONE

Post07 kwie 2017, 02:08

No tak to jest trzeba jeżdzić a nie ciągle grzebać ,u mnie leżało z prawie rok wszystko i czekało na montaż i w końcu stało się ale szybę to miałem oryginał za 3 stówki i była to zwykła z kupka bo jak bym miał szlifować jeszcze cały czujnik RLS to juz by to mogło tak sie nie udac bo szyba by mogła byc zniekształcona ,prubowałem na starej ubitej z boku kamieniem i nie bardzo to wychodziło ale to jeszcze robiłem jak szyba była w aucie.Ja znalazłem troszkę na zachodnich forach ale nie moge się dobic do tego za bardzo bo tylko znam jeden jedyny słuszny język no znam to to tak się tylko nazywa ale w końcu translator trochę itp. sprawy i jakos się to podłączyło.W sumie to proste tylko gateway trzeba mieć 7N bo nie wiem czy
którys 1k0 ma to na w sofcie i na płytce.Co do VCP to mnie zaskakujesz u mnie chodzi wzorowo kodowanie tekstowe wsio
ogarnia ,miąłem jedynie standartowy problem z zrywaniem połaczenia i troche pokombinowałem z czytnikiem karty czipowej i juz mi nie zrywa ale w czasie robienia flescha np. ESP czy gateway elektryki to mi nigdy nie zerwało.Dowiedziałem się że w czasie flascha nie zerwie połączenia dopiero po zakończeniu.Można też nabroić sporo jak w bajcie 18 się podłubie to choinka za darmo na swięta ale można to prosto zresetowac i wraca do normy.Wyjściami się nie bawiłem bo faktycznie nawet by można co nie co namieszać popalic co nie co bezpieczników albo coś gorszego.
Nie dłubie tak jak Marcin czy inni tu na forom i na skody seat na vw grup ogólnie bo nie ma czasu ciągle ale swoje robię wszystko co trzeba.Umnie jak robiłem w nastawch light asist to sobie spisałem oczywiście każde ustawienie po kolei i jak wróciłem do tego co było to jest gorzej nie zeby wcale nie chodziło spoko jest ok ale chciałem co nie co poprawić reakcję na nagle pojawiające się światła z przodu z daleka czyli zwiększyć czułosć reszta chodziło ok opużn ienia itp.
rowery ,światła lokomotywy itp.Trzeba by ciągle jeżdzć i testować a to juz jest raczej nie wykonalne.
Pozdrowienia.

-- 10 kwie 2017, 01:00 --

ALF sie głosi!!
Fotki z prac.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2017, 18:56 przez ALF, łącznie zmieniany 1 raz
Offline
Awatar użytkownika

Dark55

Gadatliwy

  • Posty: 203
  • Rejestracja: 06 mar 2013, 11:39
  • Lokalizacja: WLKP
  • Online: 16d 20h 11m 7s
  • Auto: Vw Scirocco
  • Silnik: 2.0 TDI - CFGB
  • Lokalizacja: WLKP

Re: Sign Assist + Line Assist + Light Assist - ALLinONE

Post13 kwie 2017, 13:24

Kawał dobrej roboty =D> =D> wiem ile to jest pracy bo tez zakładałem kamerę w moim mk5 :)
Poprawa fotki dla potomnych ;) bo wszystkich nie widać
Offline
Awatar użytkownika

ALF

Aktywny

  • Posty: 167
  • Rejestracja: 06 kwie 2017, 02:12
  • Online: 10d 11h 24m 47s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Touran 5T
  • Silnik: 20tdi
  • Lokalizacja: B.B.

Re: Sign Assist + Line Assist + Light Assist - ALLinONE

Post13 kwie 2017, 14:44

Fotki poprawione.
Offline
Awatar użytkownika

Ramzes1410

Sympatyk

  • Posty: 51
  • Rejestracja: 09 paź 2014, 23:03
  • Online: 6d 23h 45m 18s
  • Pochwały: 1
  • Auto: GOLF 6 GTD
  • Silnik: 2.0 TDI CFGB
  • Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Sign Assist + Line Assist + Light Assist - ALLinONE

Post05 lip 2017, 23:47

Witam, mam zamiar także założyć sobie to cudo. Mam pytanko który z uchwytów na szybę pasuje najlepiej do golfa 6 ? Od passata B7? tiguana ? czy może inny ?. Mam obecnie tylko light assist realizowany przez kamerkę lusterka 5K0 857 511B
Offline
Awatar użytkownika

ALF

Aktywny

  • Posty: 167
  • Rejestracja: 06 kwie 2017, 02:12
  • Online: 10d 11h 24m 47s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Touran 5T
  • Silnik: 20tdi
  • Lokalizacja: B.B.

Re: Sign Assist + Line Assist + Light Assist - ALLinONE

Post11 lip 2017, 01:42

Ja miałem całość od P7.Roboty a roboty jest z tym ,drugi raz bym tego nie robił bo nie ma ory szyby do G6 trzeba, za kązdym razem szablony w corelu robić szlifować pasek u góry na mokro ,polerować i tylko na nowej szybie polecam poszło błyskawicznie na stole bo w aucie to tragedia. Prubowaliśmy szlifować na używkach do próby i niestety tak mocno to przygrzane jest od słońca że w miejscach gdzie patrzy kamerka są lekkie zniekształcenia szyby od szlifowania u mnie na nowej szybie działa wsio perfekcyjnie tylko wibra w kierownicy jest potrzebna.Szyba najlepiej standart biała i tylko z kropka na samo lusterko.
Ja też mam ochotę to zapodać do mojego turka ale kiedy to nie mam pojęcia , przynajmiej z szybą nie ma problemu tylko wycieraczki tylko chęci jeszcze się muszą pojawić.
Offline
Awatar użytkownika

tberent

Banned

  • Posty: 1869
  • Rejestracja: 20 sie 2015, 13:51
  • Online: 39d 15h 15m 40s
  • Pochwały: 29
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CBCD
  • Lokalizacja: Lodzkie

Re: Sign Assist + Line Assist + Light Assist - ALLinONE

Post12 lip 2017, 09:30

powiedz ALF czy robiłeś to na szybie dźwiękochłonnej czy zwykłej ?
w którym roczniku? kropki są zatopione w szybie przecież ......
Offline
Awatar użytkownika

Ramzes1410

Sympatyk

  • Posty: 51
  • Rejestracja: 09 paź 2014, 23:03
  • Online: 6d 23h 45m 18s
  • Pochwały: 1
  • Auto: GOLF 6 GTD
  • Silnik: 2.0 TDI CFGB
  • Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Sign Assist + Line Assist + Light Assist - ALLinONE

Post14 lip 2017, 23:57

Mam już prawie wszystko tzn: kamerka taka sama jak u kolegi Alfa,nakładki osłaniające kamerkę od spodu passat b7, tiguan, sharan, zobaczymy która lepiej będzie pasować, jeszcze będzie uchwyt na szybę. Trochę mnie martwi to że mam na szybie uchwyt do czujnika deszczu. Ciekawe czy da radę to usunąć
Offline
Awatar użytkownika

ALF

Aktywny

  • Posty: 167
  • Rejestracja: 06 kwie 2017, 02:12
  • Online: 10d 11h 24m 47s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Touran 5T
  • Silnik: 20tdi
  • Lokalizacja: B.B.

Re: Sign Assist + Line Assist + Light Assist - ALLinONE

Post02 sie 2017, 00:27

Ja robiłem to na szybie z golfa 5 gdzieś chyba pisałem juz i chyba to jest zwykła ,nawet o tym nie pomyślałem żeby dzwiękoszczelną szukać a po wymianie nie zauważyłem żeby w aucie było gósniej.Na samochodzie to próby były na uszkodzonej oryginalnej szybie z pęknięciem z boku kóre szło sobie wolno i powiem że horror syfu masa na desce itp.Usunąć trza było miejsce po RLS bo inaczej nie wchodziło w grę.Szyba w miejscu szlifowania robiła się jak fale dunaju.Trzeba było na mokro to robić i szło to baaaardzo wolno a po próbach kamerka nie widziała poprawnie obrazu nie było reakcji na pasy i byłem załamany a po jakimś czasie prób wywalało błąd odnośnie tego nie pamiętam jaki ale gdzieś mam skany.Próby tez były na innej szybie wyciągniętej szybie pekniętej z golfa i nie było szans tego ruszyć ,tak że tylko miałem nadzieje na to że się uda na nowej szybie bo tak mi polecił fachman od szyb że jak już to tylko na nowej szybie.Miałem taki zestaw papierów ściernych do usuwania rys na szybach różne gradacje i od tych najgrubszych do drobnych a na końcu tlenek ceru i poszło wszystko bez problemu kropke po lusterku juz zostawiłem bo mi nie przeszkadzała.Być możliwe że na innej niż pilkinkton dało by się to zeszlifować ale drugi raz bym tego nie robił już choć mod na bardzo wielki plus bo jak mówią wasch and go 3 w 1 jak sie ktoś uprze to nie ma mocnych musi byc i tyle taka choroba.
Podłączenie to proste wszędzie jest tego sporo.W dużej mierze brałem wiedzę z forum skody [czujnik deszczu] do tego moda jak i do innych np. ESP pod PLA 2,0 za co dziękuję wszystkim i pozdrawiam.Jak cos to pisać ,wszystkiego za jednym, razem nie opiszę bo nie ma tyle czasu.
.Obrazek
Obrazek
Offline
Awatar użytkownika

Ramzes1410

Sympatyk

  • Posty: 51
  • Rejestracja: 09 paź 2014, 23:03
  • Online: 6d 23h 45m 18s
  • Pochwały: 1
  • Auto: GOLF 6 GTD
  • Silnik: 2.0 TDI CFGB
  • Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Sign Assist + Line Assist + Light Assist - ALLinONE

Post10 sie 2017, 00:53

Przeglądałem ostatnio neta w poszukiwaniu informacji na temat tego moda i znalazłem zdjęcia kolegi KRZYCHO (VWTECH) z forum golfa 5. Kamerkę 3AA 980 654D zaadoptował do obudowy lusterka LA chyba ze scirocco. Może to byłoby łatwiejsze rozwiązanie na montaż kamerki 3w1.

-- 20 sie 2017, 23:04 --

Wtyczka kamerki 3AA 980 654D
12 pin 8D0972712

1-zasilanie +
2-masa
3-can
4-can
5--------------------------------
6- ?
7--------------------------------
8--------------------------------
9--------------------------------
10------------------------------
11------------------------------
12------------------------------

Wiązka z aliexpress
Pin 6 jest obsadzony ale gdzie się go podłącza to nie wiem

Jeśli któryś z kolegów ma dokładniejszy opis to proszę poprawić
Offline
Awatar użytkownika

tberent

Banned

  • Posty: 1869
  • Rejestracja: 20 sie 2015, 13:51
  • Online: 39d 15h 15m 40s
  • Pochwały: 29
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CBCD
  • Lokalizacja: Lodzkie

Re: Sign Assist + Line Assist + Light Assist - ALLinONE

Post22 sie 2017, 16:38

To chyba zasilanie maty.
U Krzycho to nie działa. Odpuścił temat z tego co wiadomo

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
Offline
Awatar użytkownika

Ramzes1410

Sympatyk

  • Posty: 51
  • Rejestracja: 09 paź 2014, 23:03
  • Online: 6d 23h 45m 18s
  • Pochwały: 1
  • Auto: GOLF 6 GTD
  • Silnik: 2.0 TDI CFGB
  • Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Sign Assist + Line Assist + Light Assist - ALLinONE

Post22 sie 2017, 17:26

Zasilanie maty to chyba wtyczka obok na 2 pin
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Offline
Awatar użytkownika

tberent

Banned

  • Posty: 1869
  • Rejestracja: 20 sie 2015, 13:51
  • Online: 39d 15h 15m 40s
  • Pochwały: 29
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CBCD
  • Lokalizacja: Lodzkie

Re: Sign Assist + Line Assist + Light Assist - ALLinONE

Post23 sie 2017, 05:58

Tak. To wtyczka 2 pin ale mate zasilasz poprzez sterownik R242 i masa jest wspólna . Kropka.


Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
Offline
Awatar użytkownika

Ramzes1410

Sympatyk

  • Posty: 51
  • Rejestracja: 09 paź 2014, 23:03
  • Online: 6d 23h 45m 18s
  • Pochwały: 1
  • Auto: GOLF 6 GTD
  • Silnik: 2.0 TDI CFGB
  • Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Sign Assist + Line Assist + Light Assist - ALLinONE

Post23 sie 2017, 23:30

No cóż to trochę lipa :( mimo wszystko zamontuję matę, może za jakiś czas będzie można problem podgrzewania rozwiązać. Ma może któryś z kolegów schemat tego połączenia z passata b7 (ELSA)?
Offline
Awatar użytkownika

maartinj

Forumowicz

  • Posty: 559
  • Rejestracja: 06 kwie 2013, 10:42
  • Online: 9d 11h 14m 7s
  • Pochwały: 20
  • Auto: VW
  • Silnik: 2.0 TDI CFGC
  • Lokalizacja: PL

Re: Sign Assist + Line Assist + Light Assist - ALLinONE

Post24 sie 2017, 05:49

Ramzes1410 pisze:No cóż to trochę lipa :( mimo wszystko zamontuję matę, może za jakiś czas będzie można problem podgrzewania rozwiązać. Ma może któryś z kolegów schemat tego połączenia z passata b7 (ELSA)?

ale jaki masz problem z podgrzewaniem ?
wykorzystaj mate z golfa 7 / Sharana / CC , która nie jest juz pomiędzy szybą a uchwytem a pod tym małym trójkątnym elementem
np http://allegro.pl/oslona-nakladka-vw-sh ... 43728.html
odklejasz , przyklejasz pod swój i jest
Offline
Awatar użytkownika

Ramzes1410

Sympatyk

  • Posty: 51
  • Rejestracja: 09 paź 2014, 23:03
  • Online: 6d 23h 45m 18s
  • Pochwały: 1
  • Auto: GOLF 6 GTD
  • Silnik: 2.0 TDI CFGB
  • Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Sign Assist + Line Assist + Light Assist - ALLinONE

Post24 sie 2017, 20:38

Mam matę odklejoną z szyby passat b7, która była pod uchwytem kamerki.
Offline
Awatar użytkownika

ALF

Aktywny

  • Posty: 167
  • Rejestracja: 06 kwie 2017, 02:12
  • Online: 10d 11h 24m 47s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Touran 5T
  • Silnik: 20tdi
  • Lokalizacja: B.B.

Re: Sign Assist + Line Assist + Light Assist - ALLinONE

Post01 wrz 2017, 10:13

Widze temat nie umarł jednak.
Jak nie ma podłaczonej maty to bład w kamerce sie pojawi nie kasowalny nie mozna tego wykodowac chyba że jakiś opór zamiast grzałki dać.Kamerka sie dosyc mocno grzeje i w koło zapewne szron zniknie czy tak czy siak...Sama mata jest dostepna w serwisie.przy robieniu szablonu trzeba wziaść pod uwage kształt maty a nie samej ramki bo będzie widać rogi maty na szybie ja tak zrobiłem ale to były próby farba więc dla potomnych ,przemyśleć całość dokładnie -co nagle to po diable jak mówią.
Mata
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Z zakodowaniem nie było problemu VCP ogarnia całość 100% łącznie z adaptacjami znaków zał/wył zakazów zakomnczeniem strefy zakazu,teren zabudowania itp. Login 20103 i mozna wszystko ustawić szybkość reakcji wył./zał. długich całe ustawienia FLA na wszystkie dostępne sposoby.VAG 10 pl czy 11 nie daje rady ale już chyba 12 czy wyższy daje rady.Super rzecz.Jako LA to trzeba się przyzwyczaić że z manetki nie da się jak u mnie załączyć/wyłaczyć-nie wymieniałem przełączników ale z MFD można zał./wył. w trakcie jazdy.Jak kolega Marcinj pisze raz za jakiś czas do próby czy pochwalenia sie to użyłem ale przy 150km/h to nie dam nikomu kierownikcy , z asfaltu będą mnie drapać żyletkami.
Znaki za to pięknie wyświetla na MFD i RNS na mapie.Schemat niejako miałem z automatu bo miałem cała kablownię od B7 full wypas i tylko przekładałem to co się wymarzyło ale jak kolega ramzes1410 opisuje to wszystko pasuje pin 6 to mata+ wtyczka 2 piny do amty.Z płytki są wyjścia na wolne piny ale brak jest elementów na samej płytce być możliwe że wersja E ma coś madrzejszego być możliwe HDMI albo usb wyprowadzone??-chciało by się mażenia....
Na ruskich jest co nie co opisane.
Wkleję ustawienia jakie mam kodowanie całe tylko muszę to odkopać z dysków ,jak ktoś ma też kodowania z tego czy adaptacje jakie wartości w poszczególnych kanałach to wklejać porównamy co i jak.Nie daję wszystkich fotek bo tego mam sporo.Fotki są duże no cuż.
Offline
Awatar użytkownika

Ramzes1410

Sympatyk

  • Posty: 51
  • Rejestracja: 09 paź 2014, 23:03
  • Online: 6d 23h 45m 18s
  • Pochwały: 1
  • Auto: GOLF 6 GTD
  • Silnik: 2.0 TDI CFGB
  • Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Sign Assist + Line Assist + Light Assist - ALLinONE

Post02 wrz 2017, 00:05

Mam trochę czasu teraz, więc czas zacząć kolejne mody. Oprócz tego moda jeszcze PLA 2.0. Przechodząc do meritum nie wiem czy dobrze rozumuję
pin 6 kamerki łączymy z + maty, a masa maty do masy wiązki kamerki?.
Offline
Awatar użytkownika

ALF

Aktywny

  • Posty: 167
  • Rejestracja: 06 kwie 2017, 02:12
  • Online: 10d 11h 24m 47s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Touran 5T
  • Silnik: 20tdi
  • Lokalizacja: B.B.

Re: Sign Assist + Line Assist + Light Assist - ALLinONE

Post02 wrz 2017, 20:59

Dokładnie brązowy masa.
Offline
Awatar użytkownika

Ramzes1410

Sympatyk

  • Posty: 51
  • Rejestracja: 09 paź 2014, 23:03
  • Online: 6d 23h 45m 18s
  • Pochwały: 1
  • Auto: GOLF 6 GTD
  • Silnik: 2.0 TDI CFGB
  • Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Sign Assist + Line Assist + Light Assist - ALLinONE

Post16 lis 2017, 02:42

Mam już wszystkie części do montażu kamerki 3AA ale podchodzę do tego trochę jak pies do jeża. Mam niebieską szybę oryginalną VW, słyszałem że kamerka może nie działać jeśli nie zostanie przekalibrowana do tej szyby. Mod mi się bardzo podoba, aczkolwiek roboty jest z nim od groma.
Offline
Awatar użytkownika

tberent

Banned

  • Posty: 1869
  • Rejestracja: 20 sie 2015, 13:51
  • Online: 39d 15h 15m 40s
  • Pochwały: 29
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CBCD
  • Lokalizacja: Lodzkie

Re: Sign Assist + Line Assist + Light Assist - ALLinONE

Post16 lis 2017, 08:00

W kodowaniu ustawiasz jaki masz rodzaj szyby . Na yu masz opis kodowań.
Rada ode mnie.
Nie podłącza kamery przed montażem do szyby bo może wołać BS.

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
Offline
Awatar użytkownika

Ramzes1410

Sympatyk

  • Posty: 51
  • Rejestracja: 09 paź 2014, 23:03
  • Online: 6d 23h 45m 18s
  • Pochwały: 1
  • Auto: GOLF 6 GTD
  • Silnik: 2.0 TDI CFGB
  • Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Sign Assist + Line Assist + Light Assist - ALLinONE

Post17 lis 2017, 00:44

Jest możliwość zakupu oryginalnej szyby solar do golfa 6 ? Po wypowiedzi kolegi Alfa chyba zdecyduję się na nową szybę, a jeśli już to solar byłby mile widziany.
PoprzedniaNastępna

Wróć do Retrofitting

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości