Dzisiaj jest 29 mar 2024, 07:18


[1.4 80KM] wentylator odpala się zimą

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Moduły elektroniczne, sterowniki, sygnalizacja (kontrolki, buczki, wyświetlacze), instalacje, wiązki, piny, wtyczki, ładowanie, rozruch, immobiliser, alarm, centralny zamek, moduł komfortu, czujniki.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
- Prośby o kodowanie i diagnostykę logów lub błędów zamieszczaj w dziale Diagnostyka i kodowanie
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

michalb773

Nieśmiały

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 05 sty 2013, 18:05
  • Online: 52m 34s
  • Auto: golfVI
  • Silnik: 1.4 cgga
  • Lokalizacja: lodzkie

wentylator odpala się zimą

Post28 sty 2013, 15:00

niestety. golfika mam miesiąc i już zakładam drugi temat w usterkach. oby ostatni. ale do rzeczy. wczoraj popołudniu zrobiłem kilkanaście kilometrów. za ok 2-3 godz. wszedłem do garażu i zastałem auto , w którym na maksa chodzi wentylator. po kilkunastu sekundach zgasł by po kolejnych kilku odpalić na nowo! I tak chyba byłoby bez końca. szok! gdy odpaliłem auto wentylator zgasł i się nie załączył. gdy zgasiłem - po paru sekundach historia od nowa. nie wiedziałem co robić i po prostu odłączyłem akumulator. dziś rano problemu nie było, ale po 1,5 godzinnej przejażdżce, kilkanaście minut po zgaszeniu auta, wentylator znów się parę razy załączył na szczęście na kilka sekund i w końcu zaprzestał wariactw. po kolejnej godzinie trasy wszystko w porządku ( co 15 minut z ciekawości zaglądam do garażu ). co o tym sądzicie ? czy to jakiś przekaźnik dostał wilgoci albo poczuł skutki mrozu, a może coś z czujnikiem temperatury. nie mam pojęcia. na środę umówiłem się u elektryka. zobaczymy co wymyśli.
Offline

Kozo

Stały Bywalec

  • Posty: 309
  • Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:45
  • Online: 4d 14h 20m 3s
  • Pochwały: 4

Re: wentylator odpala się zimą

Post28 sty 2013, 15:51

michalb773 pisze:niestety. golfika mam miesiąc i już zakładam drugi temat w usterkach. oby ostatni. ale do rzeczy. wczoraj popołudniu zrobiłem kilkanaście kilometrów. za ok 2-3 godz. wszedłem do garażu i zastałem auto , w którym na maksa chodzi wentylator. po kilkunastu sekundach zgasł by po kolejnych kilku odpalić na nowo! I tak chyba byłoby bez końca. szok! gdy odpaliłem auto wentylator zgasł i się nie załączył. gdy zgasiłem - po paru sekundach historia od nowa. nie wiedziałem co robić i po prostu odłączyłem akumulator. dziś rano problemu nie było, ale po 1,5 godzinnej przejażdżce, kilkanaście minut po zgaszeniu auta, wentylator znów się parę razy załączył na szczęście na kilka sekund i w końcu zaprzestał wariactw. po kolejnej godzinie trasy wszystko w porządku ( co 15 minut z ciekawości zaglądam do garażu ). co o tym sądzicie ? czy to jakiś przekaźnik dostał wilgoci albo poczuł skutki mrozu, a może coś z czujnikiem temperatury. nie mam pojęcia. na środę umówiłem się u elektryka. zobaczymy co wymyśli.


kiedyś przeglądając ERWIN'a to przypominam sobie że było coś o takiej usterce - tyle mogę Ci pomóc - w ASO powinni wiedzieć o co chodzi lub sam sobie sprawdź w cenie 5 euro = pół litra ;)
Offline
Awatar użytkownika

michalb773

Nieśmiały

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 05 sty 2013, 18:05
  • Online: 52m 34s
  • Auto: golfVI
  • Silnik: 1.4 cgga
  • Lokalizacja: lodzkie

Re: wentylator odpala się zimą

Post30 sty 2013, 14:03

Dzisiaj jadę podłączyć go pod kompa, bo znów zaszalał. Narazie całkiem rozłączę wentylator. zimą chyba nie jest niezbędny. Zobaczymy jakie błędy pokaże komputer ( chyba przez odłączenie akumulatora nie skasowały mi się ) i będę dalej działał. Dam znać jak czegoś się dowiem. Chcę to zrobić i przestać myśleć czy rano nie odpali bo będzie padnięty aku.
Offline
Awatar użytkownika

michalb773

Nieśmiały

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 05 sty 2013, 18:05
  • Online: 52m 34s
  • Auto: golfVI
  • Silnik: 1.4 cgga
  • Lokalizacja: lodzkie

Re: wentylator odpala się zimą

Post31 sty 2013, 15:27

znajomy podłączył mi golfa pod komputer. versja VAG-COM AKP 704.1. Oto wykryte błędy :
ADRES 42 ELEKTRYCZNE DRZWI KIEROWCY:
01811- Napięcie zasilające sterownik drzwi kierowcy ( J386 )
001 - Górna wartość skrajna przekroczona - sporadyczny
00928 - Jednostka zamykająca zamka centralnego : strona kierowcy - F220
008 - Niezrozumiały sygnał
ADRES 52 ELEKTRYCZNE DRZWI PASAŻERA :
01812 - Napięcie zasilające sterownik drzwi pasażera ( J387 )
001- Górna wartość skrajna przekroczona - sporadyczny
00933 - silnik podnośnika szyby strona pasażera - V148
005 - Brak lub niepoprawne nastawy podstawowe / adaptacja - sporadyczny
ADRES 62 DRZWI TYLNE LEWE :
00930 - jednostka zamykająca zamka centralnego tylna lewa - F222
008 - Niezrozumiały sygnał

Dodatkowo adres 08 ( klimatyzacja ) 15 ( airbag ) 17 ( zestaw wskaźników )25 ( immobiliser ) 46 ( moduł komfortu ) : nie może być osiągnięty.
Co o tym wszystkim sądzicie ? Nie wiem czy to możliwe ale chyba ten centralny zamek ma jakiś bezpośredni związek. Mianowicie gdy wentylator pracuje i wcisnę pilota od centralnego w momencie gaśnie... ale na jakiś czas.
Druga opcja to coś z klimą. Gdy przeglądał go mechanik pokazał mi że ma jakiś przeciek. Już sam nie wiem.
Offline
Awatar użytkownika

michalb773

Nieśmiały

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 05 sty 2013, 18:05
  • Online: 52m 34s
  • Auto: golfVI
  • Silnik: 1.4 cgga
  • Lokalizacja: lodzkie

Re: wentylator odpala się zimą

Post02 lut 2013, 14:27

mam nadzieję, że mogę zamknąć temat. problem najprawdopodobniej rozwiązany. okazało się, że było zwarcie w kostce głównej od zasilania wentylatora. po jej rozłączeniu wewnątrz było trochę wody. osuszono, spryskano wd 40 i jest ok. Nie wiem skąd woda mogła tam się znaleźć. Może sprzedający czyścił silnik pod ciśnieniem. Koszt naprawy - 20 zł. Utrata nerwów - bezcenna.

Wróć do Elektryka i Elektronika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości