Dzisiaj jest 16 kwie 2024, 20:56


[All Diesel] Scirocco 2.0 TDI Ściaganie pojazdu w prawo

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Amortyzatory, sprężyny zawieszenia, wahacze, drążki kierownicy, końcówki kierownicze, łączniki stabilizatorów, geometria, zbieżność.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

zabajakub

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 21 cze 2017, 21:06
  • Online: 58m 22s
  • Auto: Scirocco
  • Silnik: 2.0 TDI CR
  • Lokalizacja: Leszno

Scirocco 2.0 TDI Ściaganie pojazdu w prawo

Post21 cze 2017, 21:35

Witam.
Posiadam Scirocco z 2011 roku z silnikiem 2.0 TDI. W poprzednim roku miałem wymieniane przednie amortyzatory i tuleje wachaczów przednich. Auto po tym zabiegu zaczęło ściągać w bok, wymieniłem opony na zimówki i nadal auto się dziwnie zachowywało. Po zmianie na opony letnie nic nie uległo zmianie. Auto ściaga w bok.
Byłem na zbieżności i geometrii. Robił to mój znajomy, perfekcjonista i pendant. Powiedział że auto proste jak z farbyki i wszystko jest idealnie ustawione. Nic nie puka w zawieszeniu, nie ma luzów, wręcz jest wszystko iedalne. A auto dalej ściąga w prawo.
Miał ktoś podobny problem? Jakieś propozycje ?
Offline

LemanVI

Nieśmiały

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 22:44
  • Online: 2d 12h 26m 34s
  • Auto: VW 6
  • Silnik: 1.6
  • Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Scirocco 2.0 TDI Ściaganie pojazdu w prawo

Post21 cze 2017, 22:41

Czy sprzęt na którym ustawiana była geometria jest regularnie serwisowany kalibrowany itd ? Głupie pytanie ale czy droga na której robisz próby jest prosta ? Z życia wiem że geometrię czasem ustawia się kilka razy aby było idealnie . Niektore samochody należy dociazyc podczas ustawiania geometrii. Tak na prawdę po ustawieniu geometri wystarczy wjechać w dziurę i mamy już inne wartości .
Offline

zabajakub

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 21 cze 2017, 21:06
  • Online: 58m 22s
  • Auto: Scirocco
  • Silnik: 2.0 TDI CR
  • Lokalizacja: Leszno

Re: Scirocco 2.0 TDI Ściaganie pojazdu w prawo

Post22 cze 2017, 10:12

Sprzęt na pewno był kalibrowany i sprawdzany. Nowe przedłużki były dokupowane ostatnio nawet.
Droga na pewno prosta. Cześć autostrady, drogi krajowe i osiedlowe. Ponad 60 km sprawdzania, wcześniej ok 20 tys zrobione na niby idealj zbierznosci przód i geometrii.
Samochód był zalany do połowy baku. Nie dociążaliśmy go.
Offline
Awatar użytkownika

Muti

VIP

  • Posty: 796
  • Rejestracja: 29 lip 2014, 20:39
  • Lokalizacja: Poznań Zielona Góra
  • Online: 19d 13h 53m 3s
  • Pochwały: 15
  • Auto: MK7.5 R
  • Silnik: 2.O TSI DJHA
  • Lokalizacja: Lubuskie

Re: Scirocco 2.0 TDI Ściaganie pojazdu w prawo

Post22 cze 2017, 12:51

Sciaga, tzn kierownica prosto on jedzie w prawo, czy po ustawieniu kierownicy na wprost auto jedzie prosto, a jak się puści kierownicę, to ściąga w prawo?
Offline

zabajakub

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 21 cze 2017, 21:06
  • Online: 58m 22s
  • Auto: Scirocco
  • Silnik: 2.0 TDI CR
  • Lokalizacja: Leszno

Re: Scirocco 2.0 TDI Ściaganie pojazdu w prawo

Post26 cze 2017, 10:20

Kierownica po puszczeniu jest prosto, auto zaczyna uciekać w prawo.

Wróć do Zawieszenie i podwozie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości