Dzisiaj jest 26 kwie 2024, 00:14


[All] Piskliwy dzwięk powyżej 80km/h

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

riders62

Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 14 kwie 2017, 12:53
  • Online: 1d 22h 39m 18s

Piskliwy dzwięk powyżej 80km/h

Post11 cze 2017, 14:21

Witam.

Mam bardzo irytujący problem z moim golfem. Powyżej 80 km/h pojawia się taki piskliwy dzwięk (jakby od takich mocnych zawirowań powietrza) z tym, że mam wrażenie jakby ten dzwięk pochodził z frontu auta (nie z uszczelek przy drzwiach). Dodam, że mam wersje 3d. Profilaktycznie przeleciałem wszystkie uszczelki gumowe silikonem w sprayu a meszek Lenorem. Może ktoś miał podobny problem i podpowie gdzie szukać.
Offline

riders62

Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 14 kwie 2017, 12:53
  • Online: 1d 22h 39m 18s

Re: Piskliwy dzwięk powyżej 80km/h

Post20 cze 2017, 19:44

Ponawiam pytanie ponieważ problem nadal jest i irytuje. Czy ktoś miał podobne problemy z głośnością opływającego powietrza w kabinie i gdzie znalazł rozwiązanie ? Na dniach postaram się wrzucić jakiś filmik może to pomoże ustalić winowajce. Z ciekawostek dodam, że gdy pada deszcz lub auto jest mokre ten dzwięk nie występuje ...
Offline
Awatar użytkownika

BRUNO55

Senior Moderator

  • Posty: 1129
  • Rejestracja: 20 mar 2016, 08:15
  • Online: 49d 15h 47m 19s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW GOLF VII Highline
  • Silnik: 1.4 TSI 103 KW CHPA
  • Lokalizacja: CRY

Re: Piskliwy dzwięk powyżej 80km/h

Post21 cze 2017, 15:41

riders62 pisze:Ponawiam pytanie ponieważ problem nadal jest i irytuje. Czy ktoś miał podobne problemy z głośnością opływającego powietrza w kabinie i gdzie znalazł rozwiązanie ? Na dniach postaram się wrzucić jakiś filmik może to pomoże ustalić winowajce. Z ciekawostek dodam, że gdy pada deszcz lub auto jest mokre ten dzwięk nie występuje ...

Miałem podobny dżwięk ale przyczyną były nie domkniete tylne drzwi co zresztą było widać na wyświetlaczu. W Twojej sytuacji już sobie w części odpowiedziałeś. Sprawdzić trzeba uszczelki drzwi. Może któraś siadła. Trzeba poszukać tego miejsca. Jak mówisz że gdy pada deszcz to jest cicho. Więc polewaj kolejno każde z drzwi i rób próbę drogową. Będziesz chyba wtedy wiedział które to drzwi a potem dokładne oględziny uszczelki. Wszystkie uszczelki można posmarować silikonem Myślę że w ten sposób dojdziesz do czegoś. My jak nie siedzimy w tym wozie to na odległość nikt Ci nie zdiagnozuje.
Obrazek
Alkohol niszczy skórę - głównie na kolanach i łokciach..
Offline
Awatar użytkownika

Muti

VIP

  • Posty: 796
  • Rejestracja: 29 lip 2014, 20:39
  • Lokalizacja: Poznań Zielona Góra
  • Online: 19d 13h 53m 3s
  • Pochwały: 15
  • Auto: MK7.5 R
  • Silnik: 2.O TSI DJHA
  • Lokalizacja: Lubuskie

Re: Piskliwy dzwięk powyżej 80km/h

Post21 cze 2017, 16:20

Coś kojarzę, że dla 3 drzwiowego było tpi w aso, żeby w pewnym miejscu na słupku B podkleic uszczelke taśma.
Offline

riders62

Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 14 kwie 2017, 12:53
  • Online: 1d 22h 39m 18s

Re: Piskliwy dzwięk powyżej 80km/h

Post24 cze 2017, 14:45

Dziś zauważyłem ze mam lekko poopuszczane drzwi. Opadają delikatnie przy dwoich końcach. Wydaje mi sie ze w 3d warto zwrócić na to uwage jest ktoś ma tą samą przypadłośc. Może tu jest problem. Postaram sie w tygodniu poprawić i dam znac o efektach bo z tego co czytam na forum to nie tylko mnie dotyczy ten problem.

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości