Dzisiaj jest 29 mar 2024, 11:14


[1.4 80KM] Samochód nie odpala

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Moduły elektroniczne, sterowniki, sygnalizacja (kontrolki, buczki, wyświetlacze), instalacje, wiązki, piny, wtyczki, ładowanie, rozruch, immobiliser, alarm, centralny zamek, moduł komfortu, czujniki.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
- Prośby o kodowanie i diagnostykę logów lub błędów zamieszczaj w dziale Diagnostyka i kodowanie
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Donia

Nieśmiały

  • Posty: 39
  • Rejestracja: 14 paź 2012, 13:05
  • Online: 11h 33m 48s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4
  • Lokalizacja: warminskomazurskie

Samochód nie odpala

Post06 sty 2013, 17:22

Witam
W okresie światecznym byłam poza domem (droga ok 250 km), w związku z tym moj ukochany golfik nie był garazowany nawet na noc. Pewnej nocy własnie dość mocno padal deszcz, rano natomiast przyszedł mróz. I tu pojawil się problem. Rano samochod po prostu nie odpalił. Po mniej wiecej 10 - 15 minutach nie odpalil nadal, po następnej ok godzinie odpalił w końcu za 2-3 razem. Samochod mam zaledwie od października, na 100% na noc nie mialam wlączonych światel, radia ani nic tego typu. Nastapiło to mniej wiecej drugiego dnia po przyjeździe (a wiec pokonaniu trasy). Dodam, ze do dnia dzisiejszego sytuacja się nie powtórzyła (ale teraz samochod nocuje w garazu blaszaku). Moze ma ktoś pomysł, czemu akurat tego dnia pojawił się problem?
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: Samochód nie odpala

Post06 sty 2013, 18:01

Dość trudno wywnioskować po tym co napisałeś co było przyczyną, ale może być tak że przez przypadek zamokła trochę elektronika, również masa mogła nie kontaktować zbyt dobrze i stąd taki problem...
VW GOLF VI 2.0TDI CR BLUEMOTION

Obrazek

Twój uśmiech...to już nie wróci
Offline

kamill

VIP

  • Posty: 2498
  • Rejestracja: 11 kwie 2012, 12:26
  • Online: 101d 5h 11m 35s
  • Pochwały: 27
  • Auto: MK6
  • Silnik: TDI

Re: Samochód nie odpala

Post06 sty 2013, 20:25

sam brak garazu nie powinien miec tu nic do rzeczy.. bo ja autko garazuje "od swieta" :D i jakos nigdy problemu z tym nie mialem.. co powodem to nie mam pojecia.. a czy podczas prob uruchomienia auta dzialalo radio itd?
Offline

Donia

Nieśmiały

  • Posty: 39
  • Rejestracja: 14 paź 2012, 13:05
  • Online: 11h 33m 48s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4
  • Lokalizacja: warminskomazurskie

Re: Samochód nie odpala

Post06 sty 2013, 20:41

tak, wszystko działało, radio, światła...
Offline
Awatar użytkownika

tomekb29

Stały Bywalec

  • Posty: 439
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 11:39
  • Online: 23h 21m 45s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf
  • Silnik: 1.4 TSI

Re: Samochód nie odpala

Post06 sty 2013, 21:38

Donia pisze:tak, wszystko działało, radio, światła...


Miałem podobny przypadek, tylko że po pracy nie odpaliłęm. Przyjechał kolo wezwany przez ubezpieczalnie i stwierdził że akumulator padł ( auto miało 3 miesiące). Na miejscu mój akumulator dostał bardzo mocne ładowanie :D odpaliłem i udałem się do ASO. W ASO zbadali i nic nie stwierdzili. Sytuacja więcej już się nie powtórzyła. :bigok:
Offline

Beskid

Aktywny

  • Posty: 107
  • Rejestracja: 18 sie 2012, 13:29
  • Online: 16h 30m 15s
  • Pochwały: 4
  • Auto: VW Golf 6 Highline
  • Silnik: CAXA 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Sadecczyzna

Re: Samochód nie odpala

Post06 sty 2013, 23:02

Rozumiem, że po przekręceniu kluczyka rozrusznik kręcił, ale silnik nie chciał zapalić. Czy tak?
W takim przypadku problem był spowodowany albo brakiem prądu albo paliwa. Przyczyn może być wiele: niesprawna cewka, przewody, czujniki, pompka paliwa, na komputerze centralnym kończąc. Taka sytuacja na pewno nie jest normalna.
Z tego co piszesz, samochód odpalił za którymś tam razem, czyli rozładowanie akumulatora trzeba odrzucić. Poza tym akumulator w VI ma "magiczne oko" informujące czy jest sprawny (kolor czarny - aku. sprawny) i można samemu to zweryfikować.
Proponuję obserwować czy taki przypadek wystąpi ponownie i jeśli tak to trzeba będzie udać się do ASO. Ja zostawiłbym samochód przy dużej wilgotności na zewnątrz i następnego dnia miałbym odpowiedź czy deszcz ma faktyczny związek z trudnym odpalaniem.

P.S.
W starym aucie (focus) też mam problem z odpaleniem. Jednak w tym przypadku przy kręceniu wystarczy troszkę wcisnąć pedał gazu. Oczywiście konieczność odpalanie samochodu z gazem jest sygnałem, że coś jest nie tak ale czasami takie działanie pozwala nam uruchomić silnik a oto głównie chodzi gdy jesteśmy np. 300 km od domu :bigok: W przypadku forda mam duże podejrzenie, że chodzi o zawór odpowietrzenia skrzyni korbowej ale to temat na zupełnie inną dyskusję i forum :)
Offline

Donia

Nieśmiały

  • Posty: 39
  • Rejestracja: 14 paź 2012, 13:05
  • Online: 11h 33m 48s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4
  • Lokalizacja: warminskomazurskie

Re: Samochód nie odpala

Post28 sty 2013, 17:05

Byłam dziś w salonie, w którym kupowalam mojego golfika, auto zostało podlączone pod komputer, pokazal się błąd oprogramowania (odpalania na zimnym silniku). Wgrano mi nowe oprogramowanie. Zobaczymy ...

Wróć do Elektryka i Elektronika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości