Dzisiaj jest 29 mar 2024, 05:56


Stuki podczas jazdy golf6

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

rafal9696

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 02 lip 2016, 16:42
  • Online: 1h 36m 2s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 1.6 TDI

Stuki podczas jazdy golf6

Post28 gru 2016, 12:15

Witam
Ostatnimi czasy pojawił się problem w mojej 6. Podczas jazdy słychać stuki takie jakby gdzieś było jakieś bicie, bo wraz z przyrostem prędkości częstotliwość stukow nasila się coraz bardziej. Nie występuje to tylko na dziurach lecz podczas normalnej jazdy na prostej drodze. Wykluczyłem złe wyważenie opon gdyż na kierownicy nie ma żadnych drgań i auto prowadzi się pewnie. Proszę o pomoc w wykryciu usterki oraz ewentualne porady jak lub gdzie to sprawdzić. Z góry dziękuję za wszelką udzieloną pomoc
Offline

R.T

Aktywny

  • Posty: 196
  • Rejestracja: 08 maja 2016, 22:05
  • Online: 29d 15h 2m 26s
  • Pochwały: 12
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI 77 kw
  • Lokalizacja: podkarpacie

Re: Stuki podczas jazdy golf6

Post30 gru 2016, 00:23

przegub ? jak czasie jazdy na wprost to najczęściej wewnętrzny, jaki masz przebieg bo wewnętrzny rzadko niedomaga, napisz też w dziale mk 6 będziesz miał więcej bardziej doświadczonych kolegów odpowiedź
Offline

rafal9696

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 02 lip 2016, 16:42
  • Online: 1h 36m 2s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 1.6 TDI

Re: Stuki podczas jazdy golf6

Post05 sty 2017, 19:22

210Tyś nalatane. Po konsultacjach ze znajomym pojawiło się podejrzenie krzywej tarczy hamulcowej. Stąd pytanko czym odróżnić stukot tarczy od przegubu
Offline

kamill

VIP

  • Posty: 2498
  • Rejestracja: 11 kwie 2012, 12:26
  • Online: 101d 5h 11m 35s
  • Pochwały: 27
  • Auto: MK6
  • Silnik: TDI

Re: Stuki podczas jazdy golf6

Post05 sty 2017, 21:23

Tarcza będzie biła przy hamowaniu jednostajnym.

Wysłane z mojego E5603 przy użyciu Tapatalka
Offline

R.T

Aktywny

  • Posty: 196
  • Rejestracja: 08 maja 2016, 22:05
  • Online: 29d 15h 2m 26s
  • Pochwały: 12
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI 77 kw
  • Lokalizacja: podkarpacie

Re: Stuki podczas jazdy golf6

Post05 sty 2017, 22:55

zgadzam się z kamilem
Offline

rafal9696

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 02 lip 2016, 16:42
  • Online: 1h 36m 2s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 1.6 TDI

Re: Stuki podczas jazdy golf6

Post06 sty 2017, 23:00

Czyli bardziej stawiać na przegub? Macie jakiś sposób na dokładne sprawdzenie tego. Bo jak mam naprawiać to wolę wiedzieć na jakie koszta się nastawić i żeby mechanik nie wymienił mi pół auta bezskutecznie.
Offline

kafar3110

Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 08 sty 2017, 12:07
  • Online: 16h 37m 4s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI 66 kW
  • Lokalizacja: Krk

Re: Stuki podczas jazdy golf6

Post09 sty 2017, 20:05

rafal9696 pisze:Czyli bardziej stawiać na przegub? Macie jakiś sposób na dokładne sprawdzenie tego. Bo jak mam naprawiać to wolę wiedzieć na jakie koszta się nastawić i żeby mechanik nie wymienił mi pół auta bezskutecznie.


Przegub najlepiej sprawdzić prze gwałtownym ruszaniu na skręconych kołach ( wtedy powinieneś słyszeć taki stukot, strzelanie)
Jeśli chodzi o tarcze ( jakby były krzywe) to przy mocniejszym hamowaniu czulbys bicie na kierownicy ( kierownica by Ci goniła)
Offline

R.T

Aktywny

  • Posty: 196
  • Rejestracja: 08 maja 2016, 22:05
  • Online: 29d 15h 2m 26s
  • Pochwały: 12
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI 77 kw
  • Lokalizacja: podkarpacie

Re: Stuki podczas jazdy golf6

Post09 sty 2017, 23:11

kafar 3110 pisze
Przegub najlepiej sprawdzić prze gwałtownym ruszaniu na skręconych kołach ( wtedy powinieneś słyszeć taki stukot, strzelanie)
Jeśli chodzi o tarcze ( jakby były krzywe) to przy mocniejszym hamowaniu czulbys bicie na kierownicy ( kierownica by Ci goniła)[/quote


Jak na skręconych kołach zaczyna stukać to pierwsze objawy przegubu zewnętrznego, po jakimś czasie stuka nawet przy jeździe na wprost.Jak zaczyna stukać przy jeździe na wprost to najpewniej przegub wewnętrznym, ciężko tak jednoznacznie ocenić .
Jeśli chodzi o tarcze ,to przecież Rafał napisał że nie ma żadnego bicia na kierownicy
Offline

rafal9696

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 02 lip 2016, 16:42
  • Online: 1h 36m 2s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 1.6 TDI

Re: Stuki podczas jazdy golf6

Post09 sty 2017, 23:42

Jutro posprawdzam tak jak piszecie i jak będę miał jakieś wątpliwości to napiszę.
Offline

Marcin

Nieśmiały

  • Posty: 29
  • Rejestracja: 14 sie 2015, 10:57
  • Online: 4d 7h 29m 10s
  • Pochwały: 1
  • Auto: MK6 R-Line Pakiet
  • Silnik: 1.6 TDI CAYC
  • Lokalizacja: Gdynia

Re: Stuki podczas jazdy golf6

Post15 mar 2017, 20:21

Mam pytanie odnośnie przegubów. Ostatnio pojawiły się w moim Golfie lekkie miarowe drgania/bicie podczas mocniejszego przyspieszania, występują przy jeździe na wprost a nasilają się przy skręcaniu w prawo. Pierwsza myśl, przeguby i na logikę wychodziłoby, że powinien to być lewy przegub. Zajrzałem jak to wygląda na żywo i odziwo lewy wizualnie bez zarzutów, za to w prawym poszła manszeta pod samą opaską przy półośce i smar powoli sobie ucieka. Niby oczywista sprawa ale zastanawiają mnie dwie rzeczy. Przy gwałtowniejszym ruszeniu na skręconych kołach nic nie stuka, kompletna cisza czy to w prawo czy w lewo, za to bicie pojawia się przy przyspieszaniu prosto i nasila przy zakręcie w prawo. Po odpuszczeniu gazu bicie ustaje. Możliwe, że tak nietypowy objaw dla zewn. przegubu?
Obrazek
Offline

marcintetra

Sympatyk

  • Posty: 62
  • Rejestracja: 30 paź 2013, 08:37
  • Online: 2d 19h 23m 25s
  • Auto: vw 6
  • Silnik: 2.0 tdi
  • Lokalizacja: kielce

Re: Stuki podczas jazdy golf6

Post16 mar 2017, 08:10

Marcin pisze:Mam pytanie odnośnie przegubów. Ostatnio pojawiły się w moim Golfie lekkie miarowe drgania/bicie podczas mocniejszego przyspieszania, występują przy jeździe na wprost a nasilają się przy skręcaniu w prawo. Pierwsza myśl, przeguby i na logikę wychodziłoby, że powinien to być lewy przegub. Zajrzałem jak to wygląda na żywo i odziwo lewy wizualnie bez zarzutów, za to w prawym poszła manszeta pod samą opaską przy półośce i smar powoli sobie ucieka. Niby oczywista sprawa ale zastanawiają mnie dwie rzeczy. Przy gwałtowniejszym ruszeniu na skręconych kołach nic nie stuka, kompletna cisza czy to w prawo czy w lewo, za to bicie pojawia się przy przyspieszaniu prosto i nasila przy zakręcie w prawo. Po odpuszczeniu gazu bicie ustaje. Możliwe, że tak nietypowy objaw dla zewn. przegubu?


U mnie bujało autem podczas przyśpieszania..przód falował jak łódeczka tak delikatnie-przegubów wewnętrznych od razu pomogło. Tylko ja mam skrzynię DSG. I jeszcze jedna uwaga - nie oszczędzać na zamiennikach jeśli chodzi o przeguby bo chytry dwa razy płaci hehe po 4 tysiach wymienić musiałem raz jeszcze.....
Offline

Marcin

Nieśmiały

  • Posty: 29
  • Rejestracja: 14 sie 2015, 10:57
  • Online: 4d 7h 29m 10s
  • Pochwały: 1
  • Auto: MK6 R-Line Pakiet
  • Silnik: 1.6 TDI CAYC
  • Lokalizacja: Gdynia

Re: Stuki podczas jazdy golf6

Post16 mar 2017, 19:51

marcintetra pisze:
Marcin pisze:Mam pytanie odnośnie przegubów. Ostatnio pojawiły się w moim Golfie lekkie miarowe drgania/bicie podczas mocniejszego przyspieszania, występują przy jeździe na wprost a nasilają się przy skręcaniu w prawo. Pierwsza myśl, przeguby i na logikę wychodziłoby, że powinien to być lewy przegub. Zajrzałem jak to wygląda na żywo i odziwo lewy wizualnie bez zarzutów, za to w prawym poszła manszeta pod samą opaską przy półośce i smar powoli sobie ucieka. Niby oczywista sprawa ale zastanawiają mnie dwie rzeczy. Przy gwałtowniejszym ruszeniu na skręconych kołach nic nie stuka, kompletna cisza czy to w prawo czy w lewo, za to bicie pojawia się przy przyspieszaniu prosto i nasila przy zakręcie w prawo. Po odpuszczeniu gazu bicie ustaje. Możliwe, że tak nietypowy objaw dla zewn. przegubu?


U mnie bujało autem podczas przyśpieszania..przód falował jak łódeczka tak delikatnie-przegubów wewnętrznych od razu pomogło. Tylko ja mam skrzynię DSG. I jeszcze jedna uwaga - nie oszczędzać na zamiennikach jeśli chodzi o przeguby bo chytry dwa razy płaci hehe po 4 tysiach wymienić musiałem raz jeszcze.....


Bujać raczej nie buja ale zdecydowanie bije/łupie coś przy gwałtownym przyspieszaniu, trochę tak jakby dać mocno gaz na niskim biegu na mało przyczepnej nawierzchni, dodatkowo przy prędkościach powyżej 110kmh jest wyraźnie głośniej w aucie, coś jak łożysko ale nie do końca. Jak wymieniać to różnica w cenie nie jest aż tak ogromna w zamiennikach więc poleci coś dobrego na pewno ;) Tylko kuźwa zdecyduj tu od czego zacząć.
Obrazek
Offline
Awatar użytkownika

qbadm83

Nieśmiały

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 11 mar 2016, 12:54
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Online: 19h 1m 57s
  • Auto: Golf Mk6
  • Silnik: CBAB
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Stuki podczas jazdy golf6

Post05 cze 2017, 23:20

cześć, czy wymiana przegubów wew. pomogła? Mam to samo, auto wibruje podczas przyśpieszania 120km/h w górę, kiedy puszczam gaz to ustaje...

Update: u mnie pomogła wymiana opon z Pirelli na Hankook :) Teraz jest ok, pirellki pomimo przebiegu około 25tys. km miały już jaja i chodziły góra-doł :/ Nigdy więcej tego shitu...
##Pozdrawiam

##qbadm83

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 8 gości