Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 03:50


[2.0 TDI 110KM] denerwujące drgania, stukanie zza schowka pasażera

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

shibby

Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 23 wrz 2015, 14:01
  • Online: 3h 25m 23s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: Wroclaw

denerwujące drgania, stukanie zza schowka pasażera

Post23 maja 2017, 13:54

Witajcie,

Na wstępie wspomnę, że mój Golf 6 HB 2009r. ma chipsa na 176KM (wykonany miesiąc temu) ale raczej wątpię by miało to jakiś wpływ na mój problem. Auto ma przejechane nieco ponad 153tyś. Wymieniany był rozrząd jakieś 3tyg temu.

Od jakiegoś tygodnia męczę się ze stukami "czegoś" zza schowka pasażera. Tak jakby coś się poluźniło i wpada w wibracje przy niskich obrotach albo nierównościach.

Stuki słychać na postoju, przy spokojnym ruszaniu (obr 1100-1300) i na każdej nierówności.

Nagrałem 3 krótkie filmiki pokazujące problem, choć od razu mówię, że nie oddają one "drażliwości" problemu, tak jakby telefon spłycił i ujednolicił głośność.

#1 - jazda po nierównościach - prędkość 30km/h i kostka brukowa.


#2 - postój - falowanie obrotami 800-1200obr


#3 - postój - silnik zimny - bez gazu, 800 obr


Z moich obserwacji wynika, że dźwięk jest bardziej słychalny w okolicach nóg aniżeli od podszybia. Schowek jest pusty. Zdemontowałem radio i jeździłem bez niego, spiąłem też wszystkie kable trytytkami - to nie to. Przez moment miałem wrażenie że drży schowek pod siedzeniem pasażera - dociążyłem go ale to nie to. Zdjąłem też osłonę pod schowkiem, wyjąłem filr kabinowy (przy okazji go wymieniając) - to nie to.

Nie wiem czy próbować demontować schowek i szukać dalej przyczyny czy oddać mechanikowi/blacharzowi by próbował namierzyć problem.

Jedyną modyfikacją, którą wykonywałem w tej okolicy jakiś miesiąc temu był montaż TMPS ale sprawdziłem i przeciągany kabelek jest ok, to nie on drży.

Miał ktoś taki problem? Bo doprowadza mnie ten problem do białej gorączki.

Z góry dziękuję za rady, pozdrawiam.
Offline
Awatar użytkownika

melon84

Aktywny

  • Posty: 196
  • Rejestracja: 22 lut 2015, 12:55
  • Online: 28d 42m 36s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 6 GTI
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Lublin

Re: denerwujące drgania, stukanie zza schowka pasażera

Post23 maja 2017, 14:05

Tyle co było przegadane... Użyj wyszukiwania lub przejrzyj wcześniejsze posty
Offline

shibby

Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 23 wrz 2015, 14:01
  • Online: 3h 25m 23s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: Wroclaw

Re: denerwujące drgania, stukanie zza schowka pasażera

Post23 maja 2017, 14:13

wierz mi przejrzałem, przeczytałem. Mówisz o tym?
mk6-problemy-usterki/drzenie-pod-kokpitem-prawa-strona-t5515.html

Mam jednak wrażenie, że u mnie dźwięk jest inny.

Najbardziej do opisanego problemu pasuje mi ten wątek:
https://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?f= ... 27d8fceef9

ale on znów dotyczy Golfa V więc mam wątpliwości czy to samo może dziać się w Golfie VI.
Offline
Awatar użytkownika

melon84

Aktywny

  • Posty: 196
  • Rejestracja: 22 lut 2015, 12:55
  • Online: 28d 42m 36s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 6 GTI
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Lublin

Re: denerwujące drgania, stukanie zza schowka pasażera

Post23 maja 2017, 20:45

Miałem na myśli wątek z pierwszego linka :) u mnie tez coś brzęczy, jednego dnia głośniej drugiego dnia Prawie nie słychać. Wdech wydech juz sie nie tym nie denerwuje...
Offline
Awatar użytkownika

Muti

VIP

  • Posty: 796
  • Rejestracja: 29 lip 2014, 20:39
  • Lokalizacja: Poznań Zielona Góra
  • Online: 19d 13h 53m 3s
  • Pochwały: 15
  • Auto: MK7.5 R
  • Silnik: 2.O TSI DJHA
  • Lokalizacja: Lubuskie

Re: denerwujące drgania, stukanie zza schowka pasażera

Post23 maja 2017, 21:58

Zacznij od przewodów paliwowych. Bardzo prawdopodobne, że to one.
Melon,też spróbuj, to robota na 10-15min.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Offline

shibby

Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 23 wrz 2015, 14:01
  • Online: 3h 25m 23s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: Wroclaw

Re: denerwujące drgania, stukanie zza schowka pasażera

Post24 maja 2017, 07:56

Muti - widziałem twój post w innym temacie. Liczyłem też że JEY napisze czy rozwiązało to u niego problem ale póki co cisza. Jak pogoda pozwoli to w weekend wejdę pod auto i sprawdzę twoją poradę.
Offline

shibby

Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 23 wrz 2015, 14:01
  • Online: 3h 25m 23s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: Wroclaw

Re: denerwujące drgania, stukanie zza schowka pasażera

Post25 maja 2017, 19:51

problem rozwiązany.

Dziękuję koledze @muti na nakierowanie, że problemu trzeba szukać na zewnątrz a nie wewnątrz auta.

W moim przypadku "winnym" okazał się wkręt od nadkola, w środkowej części, obok amortyzatora. Wypadł wraz z koszyczkiem z kaloserii, przez co środkowa część nadkola latała swobodnie. Na każdej nierówności lub przy odpowiedniej "amplitudzie" obrotów silnika (drgań) metalowy wkręt uderzał o kaloserię, co przenosiło się dalej, stąd dziwne wrażenie, że stuka coś za schowkiem. Wystarczyło zdjąć przednie koło, wykręcić wkręt, wsadzić koszyczek (przypominający kołek rozporowy) na swoje miejsce i przykręcić poprawnie nadkole wkrętem. W końcu błoga cisza.

Zostawiam dla potomnych. Mam nadzieję, że komuś się przyda.
Pozdrawiam

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron