Dzisiaj jest 28 mar 2024, 11:14


adaptacja pilota w nowym bcm

Analiza logów, opis błędów, kodowanie sterowników ...

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Analiza logów statycznych i dynamicznych, wyjaśnienie błędów, interfejsy diagnostyczne, kodowanie i adaptacja i inne tematy związane z diagnostyką komputerową oraz programowaniem sterowników.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

seba

Stały Bywalec

  • Posty: 371
  • Rejestracja: 20 kwie 2012, 11:49
  • Online: 43d 14h 38m 49s
  • Pochwały: 16
  • Auto: VW Golf 7 FL
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM CZDA
  • Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: adaptacja pilota w nowym bcm

Post29 sie 2014, 14:17

No, jak Ty się uporasz ;-) Na razie kupiłem wczoraj, nie wiem kiedy przyjdzie, może w przyszłym tygodniu jakoś mi się uda.
Offline

vortex90

Aktywny

  • Posty: 144
  • Rejestracja: 03 cze 2014, 20:28
  • Online: 6d 6h 5m 49s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 tdi 105
  • Lokalizacja: dol

Re: adaptacja pilota w nowym bcm

Post29 sie 2014, 19:25

[quote="Enriquez":39zsenia]piloty to Ci działają - nie działa Ci centralny zamek kolego
wejdź w bloki pomiarowe i zobacz, czy bordnetz widzi krańcówki wszystkich drzwi
zobacz kodowanie w którymś tam bajcie musi być zaznaczone 4-door
nie wkleiłeś jeszcze autoscanu...[/quote:39zsenia]
kurcze nie mam czasu zrobić nawet autoscanu, jak nie praca to walka z xenonami w dziale oświetlenie, ale jest jeden wielki +, nie wiem jak ale udało mi się zaadaptować te piloty, oczywiście zrobiłem tak jak ostatnio i przyjęło może że aku był odłączony na noc. Także jeden problem rozwiązany, centralka zamykana z obu pilotów.
Ostatnio zmieniony 28 sty 2016, 08:09 przez vortex90, łącznie zmieniany 1 raz
Offline

Arturr-r

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 01 cze 2015, 17:45
  • Online: 3h 1m 28s
  • Auto: VW GOLF 6 GTD
  • Silnik: 2.0 Tdi CBBB
  • Lokalizacja: Mazowieckie

Re: adaptacja pilota w nowym bcm

Post09 cze 2015, 20:01

Witam panowie nie mogę zrobić adaptacji pilota po zmianie Bcm na nr 1k0 937 087an wchodząc w adaptacje 01 jest Error natomiast w blokach pomiarowych 092 po naciśnięciu klawiszy na pilocie jest reakcja proszę o pomoc
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Offline

Enriquez

Gadatliwy

  • Posty: 244
  • Rejestracja: 22 mar 2013, 11:08
  • Online: 16d 3h 25m 13s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Superb III
  • Silnik: CHHB 2.0 TSI 220KM
  • Lokalizacja: Lodz

Re: adaptacja pilota w nowym bcm

Post09 cze 2015, 21:01

masz zablokowany BCM
aby to zrobić musisz poszukać kogoś, kto wie jak to odblokować za pomocą VAG Can Pro lub Odis Engineering
ja przypadkowo wiem :)

kupiłeś moduł nowy, czy używany?
z reguły używki z Superbów z Kessy są poblokowane.
Offline

Arturr-r

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 01 cze 2015, 17:45
  • Online: 3h 1m 28s
  • Auto: VW GOLF 6 GTD
  • Silnik: 2.0 Tdi CBBB
  • Lokalizacja: Mazowieckie

Re: adaptacja pilota w nowym bcm

Post09 cze 2015, 22:02

kpiłem używkę, da się to zrobić wysyłkowo czy musi być z autem??
jeszcze zapytanie czy idzie adaptować klucz od golfa 7 tez 434mhz??
Offline

Enriquez

Gadatliwy

  • Posty: 244
  • Rejestracja: 22 mar 2013, 11:08
  • Online: 16d 3h 25m 13s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Superb III
  • Silnik: CHHB 2.0 TSI 220KM
  • Lokalizacja: Lodz

Re: adaptacja pilota w nowym bcm

Post09 cze 2015, 22:32

nie ma problemu - może być wysyłkowo
Offline

Arturr-r

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 01 cze 2015, 17:45
  • Online: 3h 1m 28s
  • Auto: VW GOLF 6 GTD
  • Silnik: 2.0 Tdi CBBB
  • Lokalizacja: Mazowieckie

Re: adaptacja pilota w nowym bcm

Post10 cze 2015, 09:01

Enriquez pisze:nie ma problemu - może być wysyłkowo

Proszę o jakiś namiar tel.
Offline

mariolegionowo

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 26 lis 2016, 22:13
  • Online: 2h 26m 32s
  • Auto: touran
  • Silnik: 1.9tdi
  • Lokalizacja: legionowo

Re: adaptacja pilota w nowym bcm

Post26 lis 2016, 22:26

witam.jak odblokować sterownik za pomocą vag can pro....zakupiłem sterownik 5k0....87af i nie da sie dokodować kluczykó....vcds-----wywala error,a znowu vag can pro-zadanie po za zakresem.
Offline
Awatar użytkownika

Ramzes1410

Sympatyk

  • Posty: 51
  • Rejestracja: 09 paź 2014, 23:03
  • Online: 6d 23h 45m 18s
  • Pochwały: 1
  • Auto: GOLF 6 GTD
  • Silnik: 2.0 TDI CFGB
  • Lokalizacja: wielkopolskie

Re: adaptacja pilota w nowym bcm

Post28 kwie 2017, 12:55

Witam, wymieniłem ostatnio bcm w swoim golfie aby dołożyć bixenon led. Był 1k0937086H, teraz 1k0937087AL, kodowanie przepisałem ze starego bcm. Mam problem z adaptacją pilotów taki sam jak osoba na filmiku poniżej. Jak ktoś już miał ten problem to proszę o podzielenie się wiedzą.

https://www.youtube.com/watch?v=EmqREUHJXOY
Offline
Awatar użytkownika

BRUNO55

Senior Moderator

  • Posty: 1129
  • Rejestracja: 20 mar 2016, 08:15
  • Online: 49d 14h 57m 2s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW GOLF VII Highline
  • Silnik: 1.4 TSI 103 KW CHPA
  • Lokalizacja: CRY

Re: adaptacja pilota w nowym bcm

Post28 kwie 2017, 15:19

Arturr-r pisze:
Enriquez pisze:nie ma problemu - może być wysyłkowo

Proszę o jakiś namiar tel.

Znalazłem w necie taką procedurę dopasowania pilotów może się przyda :

Dopasowanie pilotów zdalnego sterowania VW.


1. Zbierz wszystkie piloty zdalnego sterowania jakie chcesz zaprogramować. Jeden z kluczyków pojazdu umieść w stacyjce i włącz zapłon w pozycję ON. Korzystając z programu VCDS wykonaj następujące czynności: ->[Wybór] ->[46 - Moduł komfortu] ->[Adaptacja - 10] ->Wybierz kanał "01" [Odczytaj]

-> W polu "Wartość zapisana" powinna pojawić się liczba aktualnie zaprogramowanych pilotów.

-> W polu "Nowa wartość" wpisz łączną ilość pilotów (max. 4) jakie chcesz dopasować do sterownika (łącznie z działającymi już pilotami). ->[Testuj] ->Upewnij się, że sterownik akceptuje wprowadzoną wartość. ->[Zapisz]

Teraz masz ok. 15 sekund na dopasowanie wszystkich pilotów zdalnego sterowania. Naciskaj i przytrzymuj (przez min. 1 sekundę) - po kolei w każdym pilocie przeznaczonym do zakodowania - przycisk UNLOCK (otwieranie).

2. Jeżeli powyższa procedura nie działa - tzn. kanał "01" nie są dostępne - postępuj następująco:

-> Jeden z kluczyków pojazdu (stary - z zakodowanym i działającym pilotem) umieść w stacyjce i włącz zapłon w pozycję ON (nie uruchamiaj pojazdu!). Korzystając z programu VCDS wykonaj następujące czynności: ->[Wybór] -> [46 - Moduł komfortu] lub [35 - Centralny zamek] ->[Bloki pomiarowe - 08] ->Wybierz grupę "003" ->[Idź!]

-> Wartość wyświetlana w polu numer 2 pozwala odczytać ile pilotów jest aktualnie dopasowanych i jakie pozycje zajmują one w pamięci sterownika, np.: "0001" informuje o tym, że dopasowany jest jeden pilot i zajmuje on pierwszą pozycję w pamięci sterownika.

-> Teraz zamknij samochód od zewnątrz ("ręcznie" - nie pilotem!) używając do tego kluczyka zespolonego razem z niedopasowanym jeszcze pilotem (zamykaj drzwi kierowcy).

-> Teraz w ciągu 5 sekund od zamknięcia drzwi naciśnij przycisk UNLOCK (otwieranie) w niedopasowanym jeszcze pilocie. Ilość naciśnięć przycisku UNLOCK odpowiada za pozycję pilota w pamięci sterownika. Dwukrotne naciśnięcie przycisku otwierania spowoduje zapisanie pilota na drugiej pozycji pamięci, trzykrotne - na trzeciej itd.
Obrazek
Alkohol niszczy skórę - głównie na kolanach i łokciach..
Offline
Awatar użytkownika

Ramzes1410

Sympatyk

  • Posty: 51
  • Rejestracja: 09 paź 2014, 23:03
  • Online: 6d 23h 45m 18s
  • Pochwały: 1
  • Auto: GOLF 6 GTD
  • Silnik: 2.0 TDI CFGB
  • Lokalizacja: wielkopolskie

Re: adaptacja pilota w nowym bcm

Post28 kwie 2017, 19:47

Właśnie zrobiłem próbę, niestety w pozycję 46 (moduł komfortu) nie można wejść. Z tego co wiem było to możliwe w golfie 5 ponieważ golf 5 był wyposażony w moduł komfortu oddzielnie. W golfie 6 fizycznie moduł komfortu nie występuje tylko jest zintegrowany z bcm. Kluczyka działającego z tym bcm nie posiadam ponieważ jest to moduł dopiero założony pochodzący z innego auta. Moduł kupowałem jako nowy, niestety okazał się używany.
Offline

maverick

Stały Bywalec

  • Posty: 327
  • Rejestracja: 03 paź 2015, 07:21
  • Online: 4d 20h 57m 55s
  • Pochwały: 5
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Aberdeenshire

Re: adaptacja pilota w nowym bcm

Post28 kwie 2017, 21:23

Poczytaj tutaj post44493.html#p44493
Dodawalem nowy klucz (pilot) i nawet dziala.
Offline
Awatar użytkownika

Ramzes1410

Sympatyk

  • Posty: 51
  • Rejestracja: 09 paź 2014, 23:03
  • Online: 6d 23h 45m 18s
  • Pochwały: 1
  • Auto: GOLF 6 GTD
  • Silnik: 2.0 TDI CFGB
  • Lokalizacja: wielkopolskie

Re: adaptacja pilota w nowym bcm

Post28 kwie 2017, 22:52

Klucze oba działają, samochód odpala bez problemu. Problem jest w tym że po adaptacji pilotów do nowego bcm działa otwieranie z obu pilotów zarówno drzwi jak i bagażnika, niestety nie działa zamykanie. Adaptacja przeprowadzona oryginalnym VCDS z firmy ADAKO. 09 (moduł bcm), następnie 10( adaptacja) następnie kasowanie starych kluczy i dodanie nowych.
Offline
Awatar użytkownika

Ramzes1410

Sympatyk

  • Posty: 51
  • Rejestracja: 09 paź 2014, 23:03
  • Online: 6d 23h 45m 18s
  • Pochwały: 1
  • Auto: GOLF 6 GTD
  • Silnik: 2.0 TDI CFGB
  • Lokalizacja: wielkopolskie

Re: adaptacja pilota w nowym bcm

Post29 kwie 2017, 14:17

Po świętach pojadę do firmy, która sprzedała mi bcm i poproszę o zakodowanie pilotów. Jestem coraz bardziej przekonany że bcm ma wadę, ponieważ na pilocie działa otwieranie zamków drzwi jak i bagażnika (jest słyszalne), poza tym jest potwierdzone mrugnięciem kierunkowskazów, natomiast przycisk zamykania nie działa (brak jakiejkolwiek reakcji).Na obu pilotach to samo.
Offline
Awatar użytkownika

tberent

Banned

  • Posty: 1869
  • Rejestracja: 20 sie 2015, 13:51
  • Online: 39d 15h 15m 40s
  • Pochwały: 29
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CBCD
  • Lokalizacja: Lodzkie

Re: adaptacja pilota w nowym bcm

Post30 kwie 2017, 17:05

Ramzes1410 pisze:Po świętach pojadę do firmy, która sprzedała mi bcm i poproszę o zakodowanie pilotów. Jestem coraz bardziej przekonany że bcm ma wadę, ponieważ na pilocie działa otwieranie zamków drzwi jak i bagażnika (jest słyszalne), poza tym jest potwierdzone mrugnięciem kierunkowskazów, natomiast przycisk zamykania nie działa (brak jakiejkolwiek reakcji).Na obu pilotach to samo.

Bcm uwalony. Albo .....
Ile drzwi w aucie ?
Wszystkie drzwi w elektryce ?
Generalnie to sam możesz sprawdzić czy bcm odczytuje przyciski na pilocie w blokach mierzonych.
W mk6 brak jest oddzielnego komfortu a tylko bcm !!!!!!
Bcm czasem nie od skody ?
Sprawdzałeś przed podmianą czy wszystkie piny są takie same ? Bo ona się zdziwić. !!!!!

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
Offline
Awatar użytkownika

Ramzes1410

Sympatyk

  • Posty: 51
  • Rejestracja: 09 paź 2014, 23:03
  • Online: 6d 23h 45m 18s
  • Pochwały: 1
  • Auto: GOLF 6 GTD
  • Silnik: 2.0 TDI CFGB
  • Lokalizacja: wielkopolskie

Re: adaptacja pilota w nowym bcm

Post30 kwie 2017, 23:51

Auto ma wszystkie drzwi w elektryce. Nowy BCM to 1k0937087AL tak jak poleca większość kolegów na forum, miał być nowy ale jest używany, niestety nie wiem od jakiego auta.
Offline
Awatar użytkownika

BRUNO55

Senior Moderator

  • Posty: 1129
  • Rejestracja: 20 mar 2016, 08:15
  • Online: 49d 14h 57m 2s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW GOLF VII Highline
  • Silnik: 1.4 TSI 103 KW CHPA
  • Lokalizacja: CRY

Re: adaptacja pilota w nowym bcm

Post01 maja 2017, 07:20

Ramzes1410 pisze:Auto ma wszystkie drzwi w elektryce. Nowy BCM to 1k0937087AL tak jak poleca większość kolegów na forum, miał być nowy ale jest używany, niestety nie wiem od jakiego auta.

A czy po wymianie BCM-a resetowałeś go i dopiero wklepywałeś swoje kodowanie ?
Obrazek
Alkohol niszczy skórę - głównie na kolanach i łokciach..
Offline
Awatar użytkownika

tberent

Banned

  • Posty: 1869
  • Rejestracja: 20 sie 2015, 13:51
  • Online: 39d 15h 15m 40s
  • Pochwały: 29
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CBCD
  • Lokalizacja: Lodzkie

Re: adaptacja pilota w nowym bcm

Post01 maja 2017, 09:28

Ramzes1410 pisze:Auto ma wszystkie drzwi w elektryce. Nowy BCM to 1k0937087AL tak jak poleca większość kolegów na forum, miał być nowy ale jest używany, niestety nie wiem od jakiego auta.

To sprawdź w blokach mierzonych czy reaguje na pilota. Czy wszystkie zamki w aucie działają prawidłowo.

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
Offline
Awatar użytkownika

Ramzes1410

Sympatyk

  • Posty: 51
  • Rejestracja: 09 paź 2014, 23:03
  • Online: 6d 23h 45m 18s
  • Pochwały: 1
  • Auto: GOLF 6 GTD
  • Silnik: 2.0 TDI CFGB
  • Lokalizacja: wielkopolskie

Re: adaptacja pilota w nowym bcm

Post01 maja 2017, 19:51

Jeśli chodzi o adaptację pilotów to tak, poprzednie usunąłem. Chyba że chodzi jeszcze o inny reset ? Jeśli chodzi o zamki to wszystkie reagują ale jedynie na otwieranie, na zamykanie nie reaguje żaden.W blokach pomiarowych jutro sprawdzę.
Offline
Awatar użytkownika

Ramzes1410

Sympatyk

  • Posty: 51
  • Rejestracja: 09 paź 2014, 23:03
  • Online: 6d 23h 45m 18s
  • Pochwały: 1
  • Auto: GOLF 6 GTD
  • Silnik: 2.0 TDI CFGB
  • Lokalizacja: wielkopolskie

Re: adaptacja pilota w nowym bcm

Post02 maja 2017, 00:22

Jeśli jest jakaś procedura wyczyszczenia całkowitego bordnetz to bardzo proszę, być może po tym bcm zacznie działać prawidłowo.
Offline
Awatar użytkownika

BRUNO55

Senior Moderator

  • Posty: 1129
  • Rejestracja: 20 mar 2016, 08:15
  • Online: 49d 14h 57m 2s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW GOLF VII Highline
  • Silnik: 1.4 TSI 103 KW CHPA
  • Lokalizacja: CRY

Re: adaptacja pilota w nowym bcm

Post02 maja 2017, 07:09

Ramzes1410 pisze:Jeśli jest jakaś procedura wyczyszczenia całkowitego bordnetz to bardzo proszę, być może po tym bcm zacznie działać prawidłowo.

We wszystkich Bajtach BCM wpisz z palca 00, potwierdż kodowanie, wyłącz zapłon, zamknij samochód kluczykiem na 10 minut. Po tym czasie otwórz samochód, włącz zapłon, uruchom VCDS, wprowadż z palca swoje kodowanie jakie miałeś w poprzednim BCM, zatwierdż kodowanie. Po tym przeprowadż procedurę kodowania pilotów. Jeżeli to nie pomoże to chyba będziesz musiał szukać drugiego BCM-a. Ja tak miałem że jeden BCM w ogóle nie chciał się dać zakodować mimo że był używany. Drugi który kupiłem dał się zakodować wraz z pilotami bez najmniejszego problemu.
Obrazek
Alkohol niszczy skórę - głównie na kolanach i łokciach..
Offline
Awatar użytkownika

Ramzes1410

Sympatyk

  • Posty: 51
  • Rejestracja: 09 paź 2014, 23:03
  • Online: 6d 23h 45m 18s
  • Pochwały: 1
  • Auto: GOLF 6 GTD
  • Silnik: 2.0 TDI CFGB
  • Lokalizacja: wielkopolskie

Re: adaptacja pilota w nowym bcm

Post03 maja 2017, 15:47

Zrobiłem tak jak polecił kolega Bruno, przeprowadziłem na nowo kodowanie, oraz adaptację pilotów i niestety dalej to samo :(
Offline
Awatar użytkownika

Ramzes1410

Sympatyk

  • Posty: 51
  • Rejestracja: 09 paź 2014, 23:03
  • Online: 6d 23h 45m 18s
  • Pochwały: 1
  • Auto: GOLF 6 GTD
  • Silnik: 2.0 TDI CFGB
  • Lokalizacja: wielkopolskie

Re: adaptacja pilota w nowym bcm

Post05 maja 2017, 21:06

Kupiłem nowy bcm w CARSYSTEMS w Gorzowie Wielkopolskim, cena trochę wysoka ale wreszcie mam moduł który działa. Jakość obsługi w firmie jest na najwyższym poziomie. Nie warto oszczędzać i kupować z nie pewnego źródła, za spokój warto zapłacić więcej. Teraz tylko montaż bixenon led i będzie super. Dziękuję wszystkim kolegom co podarowali swoją pomoc :)
Offline

swiderski4

Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 15 kwie 2019, 16:55
  • Online: 17h 14m 14s

Re: adaptacja pilota w nowym bcm

Post01 maja 2019, 13:45

Witam,mam problem z zakodowaniem kluczyków w swoim golfie po zmianie bcm ,chciałem sobie dołożyć halogeny i inne funkcje.Oryginalnie mam bcm 1K0937085,więc kupiłem używany bcm o nr:1K0937087 P zakodowałem i chciałem zakodować kluczyki,wyczyściłem stare zakodowałem ale nie działało zamykanie reszta funkcji jak otwieranie,szyby domykało z kluczyka,kierunki mrygały ale nie dało się auta zamknąć,w blokach pomiarowych klucze były widoczne.W tylnych drzwiach nie mam elektryki tylko korbotronic czy to mogło mieć z tym związek?Odesłałem więc moduł i kupiłem kolejny tym razem nr:1K0937087 G,wyzerowałem wpisałem całe kodowanie(był z tym nieco kłopoty,nie chciało wejść do sterownika komfortu,wieszało się ale w końcu się udało wszystko zrobić i przystąpiłem kodowania kluczyków,ale tym razem nie działało kompletnie nic jeśli chodzi kodowanie kluczyków,zero reakcji przy próbie,otwarcia zamknięcia auta,w blokach pomiarowych kluczki nie były widoczne.Jak włożyłem oryginalny bcm 1K0937085 to nawet nie musiałem kodować kluczyków ponownie jakby ten bcm 87 G nawet ich nie skasował.W obydwóch przypadkach wyłączyłem tryb transportowy.Proszę o pomoc co może być problemem albo co mogę źle robić.Pozdrawiam.
Offline

swarzu

Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 27 lut 2019, 11:15
  • Online: 4h 29m 11s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Łódź

Re: adaptacja pilota w nowym bcm

Post07 maja 2019, 11:09

mam pytanie w kontekście wymiany BCM i kodowania kluczyków
zakupiłem moduł 1k0937086C, podłączyłem
przy próbie dostępu przez VCDS, aplikacja wyrzuca mi komunikat - odblokuj centralny zamek aby podłączyć się do sterownika
ponieważ nie mam zakodowanych kluczyków, nie jestem w stanie nic zrobić

czy ten problem to tzw. tryb serwisowy modułu? czy przy podłączenia VAGiem coś da się z tym zrobić?

dodam że część elektryki w aucie działała na tym module, np. elektryczne szyby, kierunkowskazy
PoprzedniaNastępna

Wróć do Diagnostyka i kodowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość