Dzisiaj jest 28 mar 2024, 21:16


Composition Media - brak niektórych usług ?

Car audio, nawigacja, zestaw głośnomówiące, CB radia ...

Moderator: flo

Regulamin forum Fabrycznie i niefabryczne systemy dźwiękowe, wzmacniacze, głośniki, zestawy głośnomówiące, bluetooth, nawigacje fabrycznie i niefabryczne, CB radia, anteny, TV i inne multimedia ...

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

andreks

Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 18 sty 2017, 15:21
  • Online: 3h 20m 28s
  • Auto: VW GOLF 7 BMT
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Tarnow

Re: Composition Media - brak niektórych usług ?

Post19 sty 2017, 08:06

witam,
dzieki za odpowiedz,
ewentualnei prosze o pomoc czy w jakis inny sposob mogę zainstalowac te ikony i połączyc telefon z radiem, czy wogule tego sie nie da w zaden sposób ?
Czy wyłącznie trzeba wymeinic radio, itp, co zrobic inaczej zeby to mieć?
ps. gdzie moge znaleźć jaki ja mam generację infotainment ?
pozdrawiam
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 477
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 27m 41s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: Composition Media - brak niektórych usług ?

Post20 sty 2017, 12:53

andreks pisze:ps. gdzie moge znaleźć jaki ja mam generację infotainment ?

No podałeś nr: 5G0035819A - to ja Ci na podstawie ETKI mówię, że to generacja 1 (MIB1)

andreks pisze: czy w jakis inny sposob mogę zainstalowac te ikony i połączyc telefon z radiem, czy wogule tego sie nie da w zaden sposób ?
Czy wyłącznie trzeba wymeinic radio

Żeby mieć App-Connect - to wyłącznie poprzez wymianę jednostki radia, a że to generacja 1, to również ekranu (bo ma mniejszą rozdzielczość). Ale w ASO (pomijając nawet koszty) tego pewnie by się nie podjęli, bo wszystko muszą kodować przez ODIS online z serwera VW... a przy wymianie komponentów na inne niż były włożone fabrycznie, nie mają do zakodowania tego, kodów SVM (chyba tak się nazywają).

Jak koniecznie chcesz App-Connect to w zasadzie w grę wchodzi tylko retrofit na Discovery Pro MIB2, bo on w standardzie ma już aktywny App-Connect i niezależni spece takie oferują (dograć App-Connect do Composition Media i Discover Media nie potrafią, bo to chyba da się tylko ODISem online, a że ASO nie da rady zakodować innej jednostki, to i App-Connecta na takowej też pewnie nie).
Teoretycznie można by jeszcze szukać jednostek Composition Media i Discover Media z aktywowanym już w fabryce App-Connectem (a spece musieliby zrobić tylko kodowania wyposażenia pod konkretne auto), ale jak to rozpoznać patrząc tylko na obudowę jednostki (np. na allegro), bez jej uruchomienia, to HGW ;)
Offline

andreks

Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 18 sty 2017, 15:21
  • Online: 3h 20m 28s
  • Auto: VW GOLF 7 BMT
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Tarnow

Re: Composition Media - brak niektórych usług ?

Post22 sty 2017, 22:23

Czy jest możliwość aby mieć np. Mirror Link ? Co trzeba zrobić, ewent. jakie koszty ?

-- 22 sty 2017, 22:33 --

Bardzo dziękuję za rzeczową odp., mam pytanie jak rozpoznać na rynku np. allegro: Discovery Pro MIB2. Czyli mam rozumieć ze wymiana ekranu i jednostki radia (dwa elementy) jw. rozwiąże problem i bedzie App connect bez kodowania w ASO ?
Z góry b. dziękuję za odpowiedź.
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 477
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 27m 41s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: Composition Media - brak niektórych usług ?

Post24 sty 2017, 14:47

andreks pisze:Czy jest możliwość aby mieć np. Mirror Link ? Co trzeba zrobić, ewent. jakie koszty ?


Jak nie masz poniższej ikony, to nie. A wymiana jednostki dla samego MirrorLink byłaby IMO bez sensu.
Obrazek

andreks pisze:jak rozpoznać na rynku np. allegro: Discovery Pro MIB2. Czyli mam rozumieć ze wymiana ekranu i jednostki radia (dwa elementy) jw. rozwiąże problem i bedzie App connect bez kodowania w ASO ?


Rozpoznać po numerach katalogowych, ale sam zakup na allegro nic Ci nie da, bo trzeba to jeszcze zakodować pod VIN i zdjąć Component Protection...to robią spece...więc lepiej już kupić od nich gotowy zestaw Plug&Play, który przygotują pod Twój VIN. Ale później nie pozwolić przypadkiem w ASO na aktualizację firmware'u Infotainmentu bo utracisz robotę speców.
Offline

andreks

Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 18 sty 2017, 15:21
  • Online: 3h 20m 28s
  • Auto: VW GOLF 7 BMT
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Tarnow

Re: Composition Media - brak niektórych usług ?

Post25 sty 2017, 08:15

witam,
Moszesz mi podac jakies namiary na "specy" co sie tym zajmuja.
Nie wiem, ale widzialem na stronie vw, że do App Connect mozna rowniez zastosowac Composition Media, a wymienic tylko jednostkę sterującą MIB 1 na MIB 2 ? Czy to będzie pasowało ? Poszukuję osoby, która merytorycznie mi w tym pomoże.
pozdrawiam
ps. Amargo jeszcze jedno pisales na innym poscie, że jest jakas firma z Krakowa , która się tym zajmuje (APG), ewent. b. proszę o jakis kontakt do nich bądź innej osoby kompetentnej w tej sprawie pod wzgledem technicznym
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 477
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 27m 41s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: Composition Media - brak niektórych usług ?

Post25 sty 2017, 09:09

andreks pisze:do App Connect mozna rowniez zastosowac Composition Media

Generalnie z Composition MIB2 tak, ale są wyjątki - już o tym pisałem - poczytaj

andreks pisze:wymienic tylko jednostkę sterującą MIB 1 na MIB 2 ? Czy to będzie pasowało ?

Nie - jw. Chyba, że Discover Pro MIB1 na MIB2.

andreks pisze:jest jakas firma z Krakowa , która się tym zajmuje (APG)

masz tu przecież nawet ceny z APG... z VAT-em to dla mnie kosmos, no ale know-how nie jest za darmo :(
http://forum.golf6.pl/mk7-multimedia/czy-da-sie-wymienic-discovery-media-na-pro-t4636-25.html#p46204
sales@apg.org.pl (Alex)
oferują też inne, ale tu np. sama jednostka 043 - wersja najprostsza bez Sim i bez DAB+:
http://www.ebay.ie/itm/DISCOVER-PRO-Mib-II-GOLF-7-PASSAT-b8-3g0035043-avaliable-another-unit-WARRANTY-/182196168772?hash=item2a6bbce844:g:iW8AAOSwYaFWfH-a

w kolejnym poście masz też o FPHU Navitechnik z Myslenic

a tu chyba wyjdzie taniej:
http://vagtec.pl/kontakt

nie wiem, ale może jeszcze oni by dali radę:
http://vnsmedia.shoper.pl/pl/i/Kontakt/15

a może z Rosji ;)
http://www.ebay.com/itm/UNLOCKED-Discover-Pro-MIB-II-Golf7-Passat-B8-Passat-Altrack-B8-Touan-2-Tiguan-2-/201723940614?hash=item2ef7af0f06:g:Cv8AAOSwn7JYCRyl&vxp=mtr&rmvSB=true
w tekście jest literówka - podano nr kat. jednostki 3V0035043D (chyba do Skody) a powinno być, i na fotkach to widać: 3G0035043D - i taki prawidłowy. W cenie jest ekran 8"
Offline

andreks

Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 18 sty 2017, 15:21
  • Online: 3h 20m 28s
  • Auto: VW GOLF 7 BMT
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Tarnow

Re: Composition Media - brak niektórych usług ?

Post25 sty 2017, 14:26

bardzo dziękuję za wyjaśnienia, ale to droga sprawa :((
pozdrawiam
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 477
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 27m 41s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: Composition Media - brak niektórych usług ?

Post26 sty 2017, 12:27

guns pisze:
marekmm pisze:Poniżej fotka mojego radia
Obrazek


Firmware może być 0245 (przełom2015/2016)


A wiadomo coś, czy obecnie jest już nowszy niż 0245 ?
Offline
Awatar użytkownika

Szfymen

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 25 kwie 2017, 12:30
  • Online: 1h 4m 21s

Re: Composition Media - brak niektórych usług ?

Post25 kwie 2017, 12:36

Witam,
czy ma ktoś jakieś nowe informacje odnośnie dołożenia CarPlay'a do tej nieszczęsnej serii modeli ?
Posiadam 3Q0035819B oraz Oprogramowanie: 0751, chciałbym w jakiś sposób uzyskać dostęp do CarPlay'a. Czy jedynym wyjściem jest zmiana jednostki na taką która to obsługuję? Przeglądałem anglo/rusko języczne fora i niestety jeszcze nie trafiłem na żadnego magika który zmianą softu/innym manewrem byłby w stanie uaktywnić CarPlay'a w wyżej wymienionych radiach.
Pozdrawiam !
Offline
Awatar użytkownika

pab567

Stały Bywalec

  • Posty: 481
  • Rejestracja: 27 lip 2015, 20:01
  • Online: 24d 15h 33m 5s
  • Pochwały: 31
  • Auto: QNIK
  • Silnik: 5.0 Coyote 421KM
  • Lokalizacja: Warszafka

Re: Composition Media - brak niektórych usług ?

Post07 maja 2017, 13:47

Zmiana jednostki niestety :(
Offline
Awatar użytkownika

Szfymen

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 25 kwie 2017, 12:30
  • Online: 1h 4m 21s

Re: Composition Media - brak niektórych usług ?

Post11 maja 2017, 14:51

A powiedzcie mi proszę czy chodzi o zmianę jednostki wyświetlającej (tej centralnej z wyświetlaczem) czy raczej o tą stacje w schowku? Gdzieś na screenach w necie widziałem, że wyświetlacz jest bardzo cienki, tak jakby wszystkim sterowała jednostka ze schowka a one na allegro aż tak drogie nie są :)
Jeśli to głupie pytanie to wybaczcie
Offline
Awatar użytkownika

pab567

Stały Bywalec

  • Posty: 481
  • Rejestracja: 27 lip 2015, 20:01
  • Online: 24d 15h 33m 5s
  • Pochwały: 31
  • Auto: QNIK
  • Silnik: 5.0 Coyote 421KM
  • Lokalizacja: Warszafka

Re: Composition Media - brak niektórych usług ?

Post11 maja 2017, 15:05

Szfymen pisze:A powiedzcie mi proszę czy chodzi o zmianę jednostki wyświetlającej (tej centralnej z wyświetlaczem) czy raczej o tą stacje w schowku? Gdzieś na screenach w necie widziałem, że wyświetlacz jest bardzo cienki, tak jakby wszystkim sterowała jednostka ze schowka a one na allegro aż tak drogie nie są :)
Jeśli to głupie pytanie to wybaczcie


O ile poprzednik czyli 3Q0035819A to jeszcze MIB1 to Twoja jednostka czyli 3Q0035819B to z tego, co widzę, już MIB2. Czyli powinieneś już mieć wyświetlacz o większej rozdzielczości (800x480 a nie 400x240 jak w MIB1). Jeśli to prawda to powinna wystarczyć wymiana jednostki w schowku - a w takiej sytuacji wręcz możesz pokusić się o wymianę na jednostkę z nawigacją, np. Discover Media (ja tak zrobiłem w swojej Fabii III - wymiana 5Q0035820 na 5Q0035874A).

Rozumiem, że w swojej 3Q0035819B nie masz kafelka App-Connect w ogóle?
Offline
Awatar użytkownika

Szfymen

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 25 kwie 2017, 12:30
  • Online: 1h 4m 21s

Re: Composition Media - brak niektórych usług ?

Post15 maja 2017, 08:01

pab567 pisze:
Szfymen pisze:A powiedzcie mi proszę czy chodzi o zmianę jednostki wyświetlającej (tej centralnej z wyświetlaczem) czy raczej o tą stacje w schowku? Gdzieś na screenach w necie widziałem, że wyświetlacz jest bardzo cienki, tak jakby wszystkim sterowała jednostka ze schowka a one na allegro aż tak drogie nie są :)
Jeśli to głupie pytanie to wybaczcie


O ile poprzednik czyli 3Q0035819A to jeszcze MIB1 to Twoja jednostka czyli 3Q0035819B to z tego, co widzę, już MIB2. Czyli powinieneś już mieć wyświetlacz o większej rozdzielczości (800x480 a nie 400x240 jak w MIB1). Jeśli to prawda to powinna wystarczyć wymiana jednostki w schowku - a w takiej sytuacji wręcz możesz pokusić się o wymianę na jednostkę z nawigacją, np. Discover Media (ja tak zrobiłem w swojej Fabii III - wymiana 5Q0035820 na 5Q0035874A).

Rozumiem, że w swojej 3Q0035819B nie masz kafelka App-Connect w ogóle?


Dokładnie tak, nie mam kafelka App-Connect. Jeśli byłyby to zapłacilbym za ten kod w serwsie, niestety nie mam takiej możliwości.
Czy wymiana tej jednostki na wersje z któregoś Discover nie spowoduje jakiś problemów? Nie mam w końcu antenty GPS itd. w samochodzie.
Offline
Awatar użytkownika

pab567

Stały Bywalec

  • Posty: 481
  • Rejestracja: 27 lip 2015, 20:01
  • Online: 24d 15h 33m 5s
  • Pochwały: 31
  • Auto: QNIK
  • Silnik: 5.0 Coyote 421KM
  • Lokalizacja: Warszafka

Re: Composition Media - brak niektórych usług ?

Post15 maja 2017, 08:05

Nie. Zadzwoń - numer masz na PW
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 477
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 27m 41s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: Composition Media - brak niektórych usług ?

Post08 cze 2017, 12:10

EDIT:
pab567 pisze:O ile poprzednik czyli 3Q0035819A to jeszcze MIB1 to Twoja jednostka czyli 3Q0035819B to z tego, co widzę, już MIB2.

W tym przypadku obie to MIB2 - w VW zaczynające się od "3" to MIB2, a litera na końcu to wersje w zależności od roku modelowego lub rozpoczęcia montażu.
W VW jednostki MIB1 to zaczynające się od "5": 5Q0035819, to w Skodzie chyba MIB2 też mogą zaczynać się od "5"... ale nie będę tu prowadził dogłębnej analizy :tongue:

guns pisze: producent jednostki: TechniSat
Firmware może być 0245 (przełom 2015/2016)

producent jednostki: Delphi
wersja 0624, SD Card o nr 3G0919360K z grudnia 2015


Czy masz wiedzę jakie są aktualnie najnowsze wersje oprogramowania dla Composition/Discover Media MIB2 (w zależności od producenta jednostki) oraz nr katalogowe kart SD do aktualizacji?

Chyba są:
3G0919360M
3G0919360N - czyżby najnowsza dla Delphi? Ale jaka wersja firmware'u? I data?

A dla TechniSat?
Ostatnio zmieniony 30 paź 2017, 14:15 przez amargro, łącznie zmieniany 1 raz
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 477
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 27m 41s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: Composition Media - brak niektórych usług ?

Post26 lip 2017, 13:07

amargro pisze:
guns pisze: producent jednostki: TechniSat
Firmware może być 0245 (przełom 2015/2016)

producent jednostki: Delphi
wersja 0624, SD Card o nr 3G0919360K z grudnia 2015


Czy masz wiedzę jakie są aktualnie najnowsze wersje oprogramowania dla Composition/Discover Media MIB2 (w zależności od producenta jednostki) oraz nr katalogowe kart SD do aktualizacji?

Chyba są:
3G0919360M
3G0919360N - czyżby najnowsza dla Delphi? Ale jaka wersja firmware'u? I data?

A dla TechniSat?


Na dzień 25.07.2017:
Soft dla Composition Media / Discover Media, MIB2, MY2016
Delphi - 3G0919360AA, SW: 0629
TechniSat - 3G0919360AC, SW: 0252
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 477
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 27m 41s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: Composition Media - brak niektórych usług ?

Post24 paź 2017, 11:33

amargro pisze:Na dzień 25.07.2017:
Soft dla Composition Media / Discover Media, MIB2, MY2016
Delphi - 3G0919360AA, SW: 0629
TechniSat - 3G0919360AC, SW: 0252

A tak wyglądają po aktualizacji:
Obrazek

Obrazek
Offline

Havv0c

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 29 paź 2017, 15:33
  • Online: 1h 29m 33s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 125KM

Re: Composition Media - brak niektórych usług ?

Post29 paź 2017, 17:17

Cześć wszystkim.

Natknąłem się na ten temat podróżując po odmętach internetu w poszukiwaniu rozwiązania problemu wspomnianego dokładnie w tym temacie - problemu który "chyba" dotyczy również mnie.

Swojego golfa nabyłem zaledwie 2 dni temu, ale mając charakter detalisty staram się od samego początku rozgryźć wszystkie funkcje auta, włącznie z funkcjami dotyczącymi radia z panelem dotykowym i systemu Volkswagen Infotainment.

I tu napotkałem ścianę - wspomniany brak kafelki "App Connect" w menu opcji. Chciałbym móc połączyć się swoim telefonem z autem w pełnym wymiarze (poprzez Android Auto), nie zaś tylko jako "źródło mediów" czy "połączenia przez bluetooth".

Mój ekran z informacjami o systemie wygląda jak na zdjęciu:

Obrazek

Po numerze urządzenia jaki widnieje u mnie domyślam się (uwzględniając wcześniejsze informacje o takim numerze w tym temacie), że nie jestem w stanie w żaden sposób obejść tej ściany blokującej mi dostęp do App Connect, dopóki nie wymienię jednostki Infotainment znajdującej się w schowku na inną, obsługującą App Connect? Dobrze rozumiem? Czy może jakimś cudem konfiguracja hardware'owo-software'owa jaką przedstawiłem u siebie ma szansę na pełne sparowanie telefonu z autem?

Czy sam panel dotykowy lub gniazdo USB również wymagałyby wymiany? Czy obeszło by się wymianą samej "kostki" ze schowka?

Przyjmijmy, że wystarczyłaby wymiana modułu ze schowka. Jak to najlepiej zrobić, żeby wszystko poszło sprawnie i bezproblemowo? W ASO? Czy u jakiegoś specmajstra? Kupić to trzeba w jakimś oficjalnym sklepie? Na allegro?

No i może to zabrzmi jak głupie pytanie, ale - jak mam rozpoznać, czy mój system to MIB1 czy MIB2? Z opisów jakie tu czytałem śmiem przypuszczać, że u mnie jest MIB2, jednak internet nie był w stanie mi na to odpowiedzieć bez względu na to jak układałbym pytanie. W sensie "co mam zobaczyć w aucie żeby wiedzieć, że to MIB1/MIB2" lub "jakie modele Infotainment obsługują App Connect, a jakie nie".

Z góry dzięki za pomoc.

P.S. Nie wiem czy to ma znaczenie, ale nie wiem także czy u mnie jest sprzęt Delphi czy Technisat - nie wiem jak to sprawdzić. To, że u mnie jest Composition Media, a nie ten Discovery, to również raczej poszło z domysłów.
P.S.2 Gdyby to miało znaczenie - golf jest z roku 2016, ale nie wiem z którego tygodnia.
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 477
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 27m 41s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: Composition Media - brak niektórych usług ?

Post30 paź 2017, 09:28

Havv0c pisze: Po numerze urządzenia jaki widnieje u mnie domyślam się (uwzględniając wcześniejsze informacje o takim numerze w tym temacie), że nie jestem w stanie w żaden sposób obejść tej ściany blokującej mi dostęp do App Connect, dopóki nie wymienię jednostki Infotainment znajdującej się w schowku na inną, obsługującą App Connect? Dobrze rozumiem? Czy może jakimś cudem konfiguracja hardware'owo-software'owa jaką przedstawiłem u siebie ma szansę na pełne sparowanie telefonu z autem?

Nie będzie cudu, bez wymiany jednostki nie uruchomisz AppConnect.

Havv0c pisze:Czy sam panel dotykowy lub gniazdo USB również wymagałyby wymiany? Czy obeszło by się wymianą samej "kostki" ze schowka?

W Twoim przypadku ekranu nie trzeba wymieniać.
Co do USB to trudno tak zdalnie powiedzieć bez zajrzenia fizycznie na gniazdo, albo przez VCDS czy jest to wersja obsługująca również iPhone, albo ewent. w konfigurację auta od sprzedawcy, bo VW zmieniał tą opcję w zależności od daty produkcji i wersji wyposażenia. Ale o ile wiem, to nawet podstawowe USB obsłuży Android Auto ...o ile nie będziesz chciał korzystać z iPhone'a. A nawet gdyby trzeba było wymienić USB, to dość proste.

Havv0c pisze:Przyjmijmy, że wystarczyłaby wymiana modułu ze schowka. Jak to najlepiej zrobić, żeby wszystko poszło sprawnie i bezproblemowo? W ASO? Czy u jakiegoś specmajstra? Kupić to trzeba w jakimś oficjalnym sklepie? Na allegro?

1. Jak masz dużo kasy na zbyciu to można kupić oficjalny produkt akcesoryjny VW https://tinyurl.com/3Q0057874B który poprzez wymianę jednostki (nie sugeruj się fotką, bo ekranu się nie wymienia, tylko jednostkę w schowku) zmieni obecny Composition Media na Discover Media - sam zestaw to z rabatami ok. 3500-4000zł. Plus klucz AppConnect'a ok. 1000zł, oryginalna karta SD z mapami nawigacyjnymi oraz koszt aktywacji w ASO ...przy takiej kwocie, to trzeba było kupować inne auto od razu z Discover Media :!: :!: :!:
2. Skontaktować się z pab567 czy zrobi to czego oczekujesz i odpowie czy ma gotową jednostkę czy sam masz poszukać.

Havv0c pisze:czy mój system to MIB1 czy MIB2? [...] "jakie modele Infotainment obsługują App Connect, a jakie nie".

To MIB2. Volkswagen montuje MIB2 w Golfie od 25.05.2015.
Jednostki 3Q0035819x oraz 3Q0035820x nie obsługują AppConnect.
Te, które obsługują i są na region europejski (różnice w numerach oznaczają np.: dodatkowo DAB+):
Composition Media: 3Q0035824x, 3Q0035842x
Discover Media: 3Q0035846x, 3Q0035864x, 3Q0035874x
Discover Pro: ...

Havv0c pisze:P.S. Nie wiem czy to ma znaczenie, ale nie wiem także czy u mnie jest sprzęt Delphi czy Technisat - nie wiem jak to sprawdzić. To, że u mnie jest Composition Media, a nie ten Discovery, to również raczej poszło z domysłów.

Composition to radio, Discover to nawigacja - tu nie trzeba domysłów ;)
Można za pomocą wyjmaków wysunąć jednostkę ze schowka - na obudowie jest naklejka m.in. z producentem, ale po oprogramowaniu - 0359 - mogę Ci powiedzieć, że masz sprzęt Technisat. A w razie wymiany jednostki nie ma raczej znaczenia czy będzie to Technisat czy Delphi.
Wg nr katalogowego 3Q0035819B - to najprostsza odmiana jednostki infotainemntu Composition Media... chyba nie obsługuje nawet kamery cofania.
Havv0c pisze:P.S.2 Gdyby to miało znaczenie - golf jest z roku 2016, ale nie wiem z którego tygodnia.

Patrząc po ww. numerach, to wg mnie jest to już infotainment z roku modelowego MY2017 (produkcja od 30.05.2016) i musisz skontaktować się z pab567 czy aktywacje usług na jednostkach MY2017 też już udało mu się ogarnąć, bo jakiś czas temu pisał, że nad tym pracuje:
http://forum.golf6.pl/mk7-multimedia/czy-da-sie-wymienic-discovery-media-na-pro-t4636-25.html#p55564
Offline

Havv0c

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 29 paź 2017, 15:33
  • Online: 1h 29m 33s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 125KM

Re: Composition Media - brak niektórych usług ?

Post30 paź 2017, 18:59

Dzięki wielkie za wyczerpującą odpowiedź. Chyba wiem wszystko, czego potrzebowałem.

W czwartek jadę do ASO z kilkoma innymi rzeczami jeszcze, więc przy okazji zapytam gościa z serwisu jakie jego zdaniem byłoby najprostsze legalne rozwiązanie i na ile by takie rozwiązanie wycenili. Dam znać co mi powiedzą.

W razie czego będę kontaktować się zgodnie z poradą z pab567 w celu ustalenia działania co dalej.

Generalnie mogę żyć bez App Connect, ale skoro nie jest w ogólnym ujęciu zupełnie niemożliwe posiadanie takiej opcji w moim egzemplarzu golfa, to chcę spróbować tę opcję wykrzesać. Może niekoniecznie za ponad 5000zł, ale jak się uda taniej - czemu nie.
Offline

robert11115

Aktywny

  • Posty: 127
  • Rejestracja: 27 sie 2017, 10:50
  • Online: 3d 1h 36m 11s
  • Pochwały: 1
  • Auto: golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Tychy

Re: Composition Media - brak niektórych usług ?

Post01 lis 2017, 11:36

Czy istnieje jakakolwiek możliwości w MIB1 włączyć funkcję mirror link czy nie ma szans widziałem gdzieś kiedyś na yt że działa na MIB1
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 477
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 27m 41s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: Composition Media - brak niektórych usług ?

Post02 lis 2017, 07:35

robert11115 pisze:Czy istnieje jakakolwiek możliwości w MIB1 włączyć funkcję mirror link czy nie ma szans widziałem gdzieś kiedyś na yt że działa na MIB1


A poczytać to nie łaska?... było kilkanaście postów wyżej [-X
Jak masz taki kafelek:
Obrazek

to kupujesz i aktywujesz akcesorium nr kat. 5G0054830
https://tinyurl.com/klucz-MirrorLink
...chyba, że pab567 potrafi sklonować aktywację również na MIB1 :idea:

Jak nie ma kafelka MirrorLink to tylko po wymianie jednostki... i też już było co i jak :tongue:
Offline

robert11115

Aktywny

  • Posty: 127
  • Rejestracja: 27 sie 2017, 10:50
  • Online: 3d 1h 36m 11s
  • Pochwały: 1
  • Auto: golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Tychy

Re: Composition Media - brak niektórych usług ?

Post02 lis 2017, 09:17

Dzieki no niestety nie mam ikonki mirror link szkoda bo zależało mi na tym :(
Offline

Havv0c

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 29 paź 2017, 15:33
  • Online: 1h 29m 33s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 125KM

Re: Composition Media - brak niektórych usług ?

Post03 lis 2017, 00:05

Ostatecznie nie zdarzylem dzis zostawic auta pod komputer. Jak uda sie podlaczyc i bede wiedzial co i jak - napisze.
Offline

zaako

Nieśmiały

  • Posty: 35
  • Rejestracja: 07 paź 2016, 22:10
  • Online: 15h 37m 29s
  • Auto: VW GOLF 7
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Szklarska Poreba

Re: Composition Media - brak niektórych usług ?

Post26 gru 2017, 14:44

Witam,
Na pokładzie MIB 2 CM.Wsiadam do auta odpalam, a tam ciemno na wyświetlaczu, muzyczka gra, stacje przełącza na dotyku, ale ciemno.Spotkaliście się z podobnym problemem?Po dłuższej przerwie wróciło do normy.Nie pomagało nic, włączenie, wyłączenie.Nie robiłem tylko resetu bo czekałem co będzie po odstaniu.Auto na gwarancji.Czy powinny się jakieś błędy zapisać?Wolałbym żeby jednak były, bo po gwarancji mogę im przyłożyć to.
PoprzedniaNastępna

Wróć do Multimedia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości