Dzisiaj jest 29 mar 2024, 12:00


[All] Stuki w zawieszeniu

Moderator: flo

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK7.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 6 znajdują się w dziale MK6
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

Pablo1979

Aktywny

  • Posty: 101
  • Rejestracja: 20 paź 2013, 21:09
  • Online: 2d 11h 42m 22s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: TSI 122KM
  • Lokalizacja: Krakow

Re: Stuki w zawieszeniu

Post01 sie 2016, 20:17

U mnie też są wyraźne stuki w przodzie , zwłaszcza jak wyjeżdżam z garażu i jadę pod górę po progach na 1 biegu. Jak przejadę po progu to jest takie skrzypnięcie połączone jak by z tarciem osłony na amorze. Byłem w autospecial i nic nie stwierdzili na serwisie. Będę ich dalej cisnął bo mają widzę w dupie klienta bo auto na gwarancji to można go olać. Podejrzewam, że jak bym z takim problemem przyjechał po gwarancji to by pół zawieszenia od razu wymienili i skasowali jak za zboże. Jakieś sugestie macie co do mojego problemu ?
Offline

darobat70

Nieśmiały

  • Posty: 41
  • Rejestracja: 13 lut 2016, 10:12
  • Online: 2d 20h 7m 14s
  • Auto: VW golf 7 Variant
  • Silnik: 1.4 Tsi 122KM
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Stuki w zawieszeniu

Post03 mar 2017, 00:43

Koledzy potrzebuję waszej pomocy w sprawie stukania w tylnym zawieszeniu podjąłem walkę z gwarantem auta i potrzebuję się podeprzeć w sprawie .Proszę o (Vin) aut którym wymieniono amortyzatory na gwarancj jak ktoś będzie chciał pomóc to proszę na prywatny kontakt wysłać.Oni palą głupa mam czas do soboty 11.3.17r auto będzie sprawdzane na przeglądzie mam 13 tyś przejechane . Przy 6 tys zgłoszone stuki glejt dostałem na to u nich. W kwietniu kończy mi się gwarancja to ostatni dzwonek jak mi się powiedzie to udostępnie swój Vin .Oni twierdzą że o problemie wogóle nie słyszeli Tpi na to nie ma.Teraz Vw ma problem spalinowy odzkodowania gigantyczne w USA Europę mają w du.. i pewnie nie jedno Tpi nie ukarze się na takie sprawy oszczędzać będą na wszystkich a na Polakach najbardziej.

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
Offline

marekmm

Nieśmiały

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 10 lut 2016, 18:30
  • Online: 4d 4h 4m 16s
  • Pochwały: 2
  • Auto: Golf Variant MK7.5
  • Silnik: 1.4TSI 125KM
  • Lokalizacja: Piaseczno

Re: Stuki w zawieszeniu

Post03 mar 2017, 22:38

Jedź do Piaseczna, tam sprawę znają i nie powinni robić problemu. Powołaj się na błękitnego mojego golfa ( którym też kiedyś na bródnie jechałeś) znają temat i powinni zrobić o ile się kwalifikujesz.
Offline

caxa

Nieśmiały

  • Posty: 45
  • Rejestracja: 13 maja 2012, 18:42
  • Online: 1d 15h 59m 16s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf VII
  • Silnik: 1.4TSI
  • Lokalizacja: Małe3miasto

Re: Stuki w zawieszeniu

Offline

darobat70

Nieśmiały

  • Posty: 41
  • Rejestracja: 13 lut 2016, 10:12
  • Online: 2d 20h 7m 14s
  • Auto: VW golf 7 Variant
  • Silnik: 1.4 Tsi 122KM
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Stuki w zawieszeniu

Post05 mar 2017, 17:44

Dzięki nie wiem tylko czy to tpi dotyczy mojej wersji golfa ja mam wielowahacz zwykły a w sportowych wersjach podobno jest inne oznaczenie amortyzatora . Są twardsze .Inne oznaczenie na końcu.

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
Offline

darobat70

Nieśmiały

  • Posty: 41
  • Rejestracja: 13 lut 2016, 10:12
  • Online: 2d 20h 7m 14s
  • Auto: VW golf 7 Variant
  • Silnik: 1.4 Tsi 122KM
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Stuki w zawieszeniu

Post05 kwie 2017, 17:38

W końcu udało się wywalczyć wymianę amortyzatora niestety ze względu na niski przebieg 13.500 tylko jednego na zwykłe zawieszenie nie ma akcji serwisowej (brak tpi) ale jest cisza z tyłu wygląda na to że był wadliwy bo pomogło. Prawie dwa lata z nimi walczyłem pomógł Serwis Carsed Siedlce tam gdzie kupiłem auto 100 km od domu Na Łopuszańska72 nie polecam papraki totalna zlewka kienta.

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
Offline

bosfo

Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 07 kwie 2017, 06:40
  • Online: 57m 14s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Stuki w zawieszeniu

Post07 kwie 2017, 06:43

Jazda po dziurawych drogach i mi zaczyna dawać się we znaki. Nie wiem, tyle się płaci podatków, a głupiej drogi nie są w stanie ogarnąć.
A jak remontować zawieszenie to najlepiej wszystko, aby później nie wymieniać po kolei poszczególnych części.
Offline

DarthDoc

Nieśmiały

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 17 wrz 2016, 20:27
  • Online: 19h 27m 21s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: TSI 140km
  • Lokalizacja: Czestochowa

Re: Stuki w zawieszeniu

Post09 kwie 2017, 11:25

Ja mam stuki z tylnego zawieszenia golf maj 2015. Grzebalem grzebalem i nie mam jeszcze 100% pewnosci ale to jest podloga w bagazniku nie zawieszenie. Postaram sie wymyslec jakies rozwiazanie na ciasniejsze umocowanie tej plyty i zobaczymy efekt.
Offline

niedzwiedz1981

Stały Bywalec

  • Posty: 462
  • Rejestracja: 06 cze 2013, 15:49
  • Online: 18d 15h 18m 27s
  • Auto: golf VII 1.4 tsi
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Poznan

Re: Stuki w zawieszeniu

Post09 sty 2018, 07:18

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... &start=322
Polecam lekturę, na forum golfa problem dość szeroko znany, częściowo rozwiązany
diesel podstawą, turbo zabawą...
Offline

goral

Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 16 wrz 2018, 17:17
  • Online: 14h 13m 18s
  • Auto: VW Golf mk6 variant
  • Silnik: CAY
  • Lokalizacja: małopolska

Re: Stuki w zawieszeniu

Post20 maja 2020, 19:42

Odgrzebię nieco temat.
Mam pytanie.
Mam Golfa Variant z 2012 roku, wszystko było ok, żadnych stuków czy tym podobnych.
Ale dziś, zaczęły dochodzić mnie dźwięki z lewej strony tył, lub przód... Nie mogę na 100% zdiagnozować lokalizacji.
Dźwięk jest taki, jak by narzędzia rozrzucone luźno w skrzynce z narzędziami się tłukły. Słyszalne na prawie każdej nierówności. Zwłaszcza przy mniejszych prędkościach - większych nierównościach.
Z początku myślałem, ze mi się klucze rozsypały w kole zapasowym, ale nie, tam wszystko w porządku, dla pewności wyjąłem klucze i nadal stukanie, czasem delikatne czasem głośniejsze.
Ktoś spotkał się już z takimi odgłosami jak by klucze luźno położone podskakiwały?
Dzięki.
Offline
Awatar użytkownika

Tomczyk

Aktywny

  • Posty: 124
  • Rejestracja: 27 wrz 2019, 11:29
  • Online: 5d 17h 21m 50s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 6 Variant
  • Silnik: 2.0 tdi
  • Lokalizacja: Swarzędz

Re: Stuki w zawieszeniu

Post27 maja 2020, 21:08

goral pisze:Odgrzebię nieco temat.
Mam pytanie.
Mam Golfa Variant z 2012 roku, wszystko było ok, żadnych stuków czy tym podobnych.
Ale dziś, zaczęły dochodzić mnie dźwięki z lewej strony tył, lub przód... Nie mogę na 100% zdiagnozować lokalizacji.
Dźwięk jest taki, jak by narzędzia rozrzucone luźno w skrzynce z narzędziami się tłukły. Słyszalne na prawie każdej nierówności. Zwłaszcza przy mniejszych prędkościach - większych nierównościach.
Z początku myślałem, ze mi się klucze rozsypały w kole zapasowym, ale nie, tam wszystko w porządku, dla pewności wyjąłem klucze i nadal stukanie, czasem delikatne czasem głośniejsze.
Ktoś spotkał się już z takimi odgłosami jak by klucze luźno położone podskakiwały?
Dzięki.
Sprawdź koła, ostatnio siostrze coś zaczęło pukać. Jak obejrzałem to się okazało że koło luźne. Komuś się chyba spodobało 🤬 a nie zdążył...

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka
Poprzednia

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości