Dzisiaj jest 28 mar 2024, 12:49


Co można odtwarzać z iPhone'a przez USB ?

Car audio, nawigacja, zestaw głośnomówiące, CB radia ...

Moderator: flo

Regulamin forum Fabrycznie i niefabryczne systemy dźwiękowe, wzmacniacze, głośniki, zestawy głośnomówiące, bluetooth, nawigacje fabrycznie i niefabryczne, CB radia, anteny, TV i inne multimedia ...

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 477
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 27m 41s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Co można odtwarzać z iPhone'a przez USB ?

Post25 sty 2017, 14:31

Chodzi o podpiętego iPhone'a przez USB do np. Composition/Discover Media MIB2.
Doposażyłem auto w USB zgodne z Apple. Kodowanie w ASO przez ODIS.

Rozumiem, że radio odtworzy pliki audio np. mp3
A obrazy, np. jpg też?

UserRetired

Re: Co można odtwarzać z iPhone'a przez USB ?

Post26 sty 2017, 09:34

ja mam Szajsunga, odtwarza wszystko, iPhone chyba lepszy więc wydaje mi się ze bez problemów
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 477
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 27m 41s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: Co można odtwarzać z iPhone'a przez USB ?

Post29 sty 2017, 12:19

Podlaczony do USB oryginalnym kablem iPhone 6S.
Wybierajac w menu infotainmentu kafelek "Obrazy" i nastepnie zrodla - USB jest tam w ogole nieaktywne.
Wybierajac kafelek "Media", USB jest co prawda aktywne ale "brak zgodnych plikow".
Czy to IOS Apple'a jest tak zamkniety, ze nie udostepnia plikow infotainmentowi auta, czy u mnie kodowanie przez ODIS w ASO (wymienionego USB na zgodny z Apple) nie przebieglo prawidlowo?

Z telefonem na Androidzie, pendrive'em czy nawet HDD nie ma problemu zarowno na obecnym USB jak i nie bylo na poprzednim.
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 477
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 27m 41s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: Co można odtwarzać z iPhone'a przez USB ?

Post31 sty 2017, 14:30

Czy naprawdę nikt z posiadaczy iPhone'a i infotainmentu Composition/Discover Media nie korzystał z połączenia przez USB, żeby zdać relację jak to działa? :(

UserRetired

Re: Co można odtwarzać z iPhone'a przez USB ?

Post03 lut 2017, 14:03

i cisza :-) nikt nie ma Iphona :-) to złom D:
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 477
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 27m 41s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: Co można odtwarzać z iPhone'a przez USB ?

Post07 lut 2017, 11:40

mariuszdlu pisze:nikt nie ma Iphona :-)


Mają, ale wykorzystują nadal tylko jak Nokię 3310 :D

UserRetired

Re: Co można odtwarzać z iPhone'a przez USB ?

Post09 lut 2017, 11:53

buhahahhu
Offline

Maylo

Nieśmiały

  • Posty: 48
  • Rejestracja: 16 mar 2016, 21:04
  • Online: 22h 20m 49s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: TSI 150KM
  • Lokalizacja: W-wa

Re: Co można odtwarzać z iPhone'a przez USB ?

Post17 lut 2017, 21:11

Specem nie jestem ale wydaje mi się, że przeglądanie zawartości Iphona na systemie multimedialnym auta nie będzie możliwe z uwagi na specyfikę systemu IOS . Nawet podpinając Iphona do komputera nie można tego zrobić bez zainstalowania aplikacji od Apple. Ba! Nawet w samym Iphonie próżno szukać czegoś a'la "Katalog plików" powszechnie dostępnych na Androidzie.
Takie już uroki IOS... i jego hermetyczność :mrgreen:
VAG ma jakiś patent typu mirror link, może w ten sposób coś można zdziałać, alenigdy z tego nie korzystałem więc się nie wypowiem
Jeżeli chodzi o muzykę to można jej z powodzeniem słuchać via BT - u mnie jabłuszko dobrze w ten sposób dogaduje się z Golfem.
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 477
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 27m 41s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: Co można odtwarzać z iPhone'a przez USB ?

Post22 lut 2017, 13:26

Maylo pisze:VAG ma jakiś patent typu mirror link

MirrorLink to standard obsługiwany przez niektóre telefony na Androidzie kilku producentów, np. HTC, Sony, oraz podobno na Symbianie ale nie przez IOS Apple.

A czy mógłbyś sprawdzić u siebie 2 rzeczy, które ja u siebie sprawdzałem poprzez podłączenie kablem do USB - u mnie tak było:
Wybierając w menu infotainmentu kafelek "Obrazy" i następnie źródła - USB jest tam w ogóle nieaktywne.
Wybierając kafelek "Media", USB jest co prawda aktywne ale podaje, że "brak zgodnych plików".

Bo zastanawiam się czy to taka prawidłowość, czy może jednak ASO nie do końca coś zrobiło kodując ODIS'em gniazdo USB (wymienione na zgodne z Apple).
Offline
Awatar użytkownika

lyngso

Aktywny

  • Posty: 162
  • Rejestracja: 17 sty 2014, 18:11
  • Online: 8d 20h 12m
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM
  • Lokalizacja: lubuskie

Re: Co można odtwarzać z iPhone'a przez USB ?

Post23 lut 2017, 07:56

Witam

Teraz nie próbowałem ale poprzedni Golf Żony z Composition Media spokojnie odtwarzał muzykę po BT.
W ASO można aktywować AppConnect chyba 800PLN i powinien muzykę odtwarzać.
iOS jest tak skonstruowany, że nie "dogaduje" się z nie aplowskimi urządzeniami.
Podłączenie iPhone do każdego kompa bez iTunes nie spowoduje dostępu do biblioteki muzycznej.
Można to obejść stosując odpowiednie programy ale takie podłączenie jak np. telefonu z Androidem nie jest możliwe.

Pozdrov
Na dalekie dystanse Audi A6 C7
Wokół komina Golf 7
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 477
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 27m 41s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: Co można odtwarzać z iPhone'a przez USB ?

Post23 lut 2017, 09:18

lyngso pisze:Golf Żony z Composition Media spokojnie odtwarzał muzykę po BT.

Wiem o możliwości po BT, ale mi chodzi o to co jest (jeśli w ogóle) dostępne przez USB - np. czy można by wyświetlić na ekranie infotainmentu fotki zrobione i zapisane w pamięci iPhona.
Bo po coś chyba jest ta płatna opcja "gniazdo USB zgodne z Apple" (w standardzie jest po prostu USB, bez zgodności z Apple) - no chyba że do wykorzystania tylko z CarPlay z pakietu App-Connect?

lyngso pisze:iOS jest tak skonstruowany, że nie "dogaduje" się z nie aplowskimi urządzeniami.

To by tłumaczyło dlaczego infotainment nie potrafi odczytać zawartości iPhona, nawet mimo że USB zgodne z Apple.

lyngso pisze:W ASO można aktywować AppConnect chyba 800PLN i powinien muzykę odtwarzać.

Mimo, że mam Composition Media MIB2 i generalnie powinno się dać, to niestety akurat z jednostką konkretnie o nr 3Q0035819A nie ma możliwości :evil:
Offline
Awatar użytkownika

lyngso

Aktywny

  • Posty: 162
  • Rejestracja: 17 sty 2014, 18:11
  • Online: 8d 20h 12m
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM
  • Lokalizacja: lubuskie

Re: Co można odtwarzać z iPhone'a przez USB ?

Post23 lut 2017, 10:06

Żony Golf jest z listopada 2016 z Dicovery Media i też AppConnect jest nieaktywny :(

Pozdrov
Na dalekie dystanse Audi A6 C7
Wokół komina Golf 7
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 477
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 27m 41s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: Co można odtwarzać z iPhone'a przez USB ?

Post23 lut 2017, 10:56

lyngso pisze:Żony Golf jest z listopada 2016 z Dicovery Media i też AppConnect jest nieaktywny :(

Nieaktywny, ale zapewne kupując akcesorium-klucz 5G0054830A można aktywować, bo nie spotkałem się jeszcze, żeby dokupując klucz App-Connecta, na Discover Media się nie dało.

A u mnie w ogóle nieaktywowalny bo jednostka 3Q0035819A Composition Media to jakaś o ograniczonej funkcjonalności, mimo, że też z generacji 2 (MIB2), którą to VW właśnie reklamuje jako kompatybilną z App-Connect... ale moja jest niekompatybilna :evil: :evil: :evil: Chciałem dokupić klucz w ASO, ale nie udało się u mnie zainstalować.
Offline
Awatar użytkownika

lyngso

Aktywny

  • Posty: 162
  • Rejestracja: 17 sty 2014, 18:11
  • Online: 8d 20h 12m
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM
  • Lokalizacja: lubuskie

Re: Co można odtwarzać z iPhone'a przez USB ?

Post23 lut 2017, 13:39

Tak mi właśnie powiedziano, gdy zamawialiśmy Golfa dla Żony. Zapytałem o możliwość aktywacji AppConnect i dostałem odpowiedź, że ciężko jest z tym. Nie udało im się jeszcze aktywować na żadnym. Stąd decyzja aby kupić z Discover Media.
Navi już jest jeszcze niech tylko ten CarNet będzie stabilniejszy i będzie spoko :)

Pozdrov
Na dalekie dystanse Audi A6 C7
Wokół komina Golf 7
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 477
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 27m 41s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: Co można odtwarzać z iPhone'a przez USB ?

Post24 lut 2017, 09:51

lyngso pisze:Nie udało im się jeszcze aktywować na żadnym.

Pewnie trafiali jak dotąd tylko na te niekompatybilne, bo rzeczywiście na Composition Media z "feralnymi" jednostkami nr 3Q0035819A i 3Q0035820A nie da rady, ale jak jest jednostka 3Q0035824A lub 3Q0035842A (z DAB+) to nie powinno być problemu z aktywacją App-Connect (te jednostki były montowane w fabryce - odpowiednio wtedy, gdy zamówiona była dodatkowo kamera cofania albo obsługowa głosowa).

lyngso pisze:Stąd decyzja aby kupić z Discover Media.

Na Discover Media od 22/2015 też nie powinno być problemu z aktywacją App-Connect.

Eh, gdyby VW nie wprowadzał w błąd i informował, że nie każdy Composition Media jest kompatybilny z App-Connect i gdybym powyższe wiedział na etapie zamawiania auta, to mimo, że świadomie nie chciałem navi, to ze względu na możliwość aktywacji App-Connecta wziąłbym jednak może Discover Media... albo kamerę cofania.

P.S. A mógłbyś jednak namacalnie sprawdzić czy po kablu, przez USB jest możliwość np. wyświetlania fotek z iPhone'a na ekranie infotainmentu?
Offline

Jacko

Sympatyk

  • Posty: 64
  • Rejestracja: 29 sty 2015, 21:21
  • Online: 3d 8h 52m 49s
  • Pochwały: 4
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: wlkp

Re: Co można odtwarzać z iPhone'a przez USB ?

Post29 mar 2017, 23:25

amargro pisze:...
Wybierając w menu infotainmentu kafelek "Obrazy" i następnie źródła - USB jest tam w ogóle nieaktywne.
Wybierając kafelek "Media", USB jest co prawda aktywne ale podaje, że "brak zgodnych plików".

Bo zastanawiam się czy to taka prawidłowość, czy może jednak ASO nie do końca coś zrobiło kodując ODIS'em gniazdo USB (wymienione na zgodne z Apple).


Cześć, gdyby kodowanie nie przeszło to wtedy USB Apple nie działałoby wcale.
Ciężko znaleźć info czy powinny być wykryte zdjęcia z telefonu czy nie - jedyne co znalazłem to 3 zdjęcia z menu Media wykonane przez kolegę XaGiCo i umieszczone w jego PDF na stronie 205. Link do PDF http://goo.gl/D37qgp

Ja mam standardowe USB i MIB1 i też zauważyłem, że nie można odtwarzać zdjęć - tyle że ja mam telefon z Androidem. Efekt jest taki sam, w "Obrazy" pole USB jest szare (bez nazwy telefonu). Na komputerze po podłączeniu USB telefon pyta się o zezwolenie na połączenie USB, a po podłączeniu w aucie i przejściu w Obrazy - nie pyta, szkoda bo nie można przeglądać zdjęć z telefonu w aucie.

USB Apple planuję podłączyć, bo podobno działa z MIB1, ale nie wiem czy mi to w serwisie ODIS'em zakodują, bo teoretycznie "USB zgodne z Apple" jest dla aut od 2015. Jak się uda to przetestuję i dam znać.
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 477
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 27m 41s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: Co można odtwarzać z iPhone'a przez USB ?

Post30 mar 2017, 11:03

Jacko pisze:Ja mam standardowe USB i MIB1 i też zauważyłem, że nie można odtwarzać zdjęć - tyle że ja mam telefon z Androidem.


Z Androida, pendrive'a, HDD u mnie na MIB2 odtwarza... z iPhone'a nie.
Offline

zaako

Nieśmiały

  • Posty: 35
  • Rejestracja: 07 paź 2016, 22:10
  • Online: 15h 37m 29s
  • Auto: VW GOLF 7
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Szklarska Poreba

Re: Co można odtwarzać z iPhone'a przez USB ?

Post18 gru 2017, 21:22

Panowie,
U mnie MIB2 Composition media-właśnie próbowałem podłączyć się przez usb do iphone SE. Z efektem takim, że ładuje baterię iphone i w nic więcej wejść nie mogę.Po podłączeniu wyświetla komunikat ,, USB Urządzenie Nie Obsługiwane''
Jeśli chodzi o Car Play, to ASO jest na 100% pewne że u mnie to włączą.Mam kamerę cofania .Zauważyłem jeszcze że, jeśli podłącze się prze BT, to w opcji phone pojawia mi sie koperta sms, ale w skrzynce nie wyświetla wiadomości.Jak podłączałem tel.z androidem, to wiadomości były.Zmiana ustawień?Czy coś innego?
Offline

seba

Stały Bywalec

  • Posty: 371
  • Rejestracja: 20 kwie 2012, 11:49
  • Online: 43d 14h 38m 50s
  • Pochwały: 16
  • Auto: VW Golf 7 FL
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM CZDA
  • Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: Co można odtwarzać z iPhone'a przez USB ?

Post19 gru 2017, 08:20

Co do odtwarzania, to można wybrać wszystko co jest na iPhonie, tzn. wykonawcy, albumy, utwory, listy odtwarzania, itp. Co do sms’ów to u mnie nie pojawia się koperta, z tego co mi wiadomo to nie ma możliwości wyświetlania wiadomości.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Offline

zaako

Nieśmiały

  • Posty: 35
  • Rejestracja: 07 paź 2016, 22:10
  • Online: 15h 37m 29s
  • Auto: VW GOLF 7
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Szklarska Poreba

Re: Co można odtwarzać z iPhone'a przez USB ?

Post19 gru 2017, 16:11

Ok, ale masz uruchomiony carplay?
Offline

seba

Stały Bywalec

  • Posty: 371
  • Rejestracja: 20 kwie 2012, 11:49
  • Online: 43d 14h 38m 50s
  • Pochwały: 16
  • Auto: VW Golf 7 FL
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM CZDA
  • Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: Co można odtwarzać z iPhone'a przez USB ?

Post19 gru 2017, 23:01

Mam, ale pisałem o zwykłym połączeniu przez usb. To są dwa niezależne tryby pracy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Offline

zaako

Nieśmiały

  • Posty: 35
  • Rejestracja: 07 paź 2016, 22:10
  • Online: 15h 37m 29s
  • Auto: VW GOLF 7
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Szklarska Poreba

Re: Co można odtwarzać z iPhone'a przez USB ?

Post20 gru 2017, 09:39

Rozumiem,
Jak mam go podłączonego przez BT to funkcje o których piszesz są dostępne, a jak przez USB to tylko ładuje iphone.
Offline

zaako

Nieśmiały

  • Posty: 35
  • Rejestracja: 07 paź 2016, 22:10
  • Online: 15h 37m 29s
  • Auto: VW GOLF 7
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Szklarska Poreba

Re: Co można odtwarzać z iPhone'a przez USB ?

Post21 gru 2017, 12:17

Zastanawia mnie jeszcze jedno.BT wyłączony, wsiadam do auta po nocy i...nagle iphone łączy się automatycznie z MIB2.BT włącza się automatycznie.W momencie wyłączenie BT w iphone-pojawia sie komunikat wyłączono do jutra??? Oczywiście mogę póżniej włączyć BT, nie ma problemu, ale żeby sam po jakimś czasie włączał się jak do auta wsiadam?Musi być gdzieś opcja ustawienia tego chyba, szukałem, ale nigdzie nie mogę do tego dotrzeć.Czy wiecie gdzie to zmienić?Opcja jak najbardziej ok, z tym że wolałbym chyba o tym decydować.
Offline

seba

Stały Bywalec

  • Posty: 371
  • Rejestracja: 20 kwie 2012, 11:49
  • Online: 43d 14h 38m 50s
  • Pochwały: 16
  • Auto: VW Golf 7 FL
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM CZDA
  • Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: Co można odtwarzać z iPhone'a przez USB ?

Post21 gru 2017, 16:20

W ios 11 coś tam pozmieniali, u mnie jest to samo, chyba o 5 rano się włącza automatycznie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Offline
Awatar użytkownika

greg2

Senior Moderator

  • Posty: 1004
  • Rejestracja: 04 cze 2013, 15:45
  • Online: 132d 12h 32m 47s
  • Pochwały: 23
  • Auto: Golf VII GTI
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Co można odtwarzać z iPhone'a przez USB ?

Post21 gru 2017, 16:28

w nowym ios juz nie ma wylaczania BT a tylko rozlaczanie go na jakis czas tak to sobie wymyslili
Następna

Wróć do Multimedia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość