Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 03:11


Silnik nie odpala, komunikat ESP Error

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Moduły elektroniczne, sterowniki, sygnalizacja (kontrolki, buczki, wyświetlacze), instalacje, wiązki, piny, wtyczki, ładowanie, rozruch, immobiliser, alarm, centralny zamek, moduł komfortu, czujniki.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
- Prośby o kodowanie i diagnostykę logów lub błędów zamieszczaj w dziale Diagnostyka i kodowanie
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

gonzales

Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 01 paź 2013, 21:17
  • Online: 3d 17h 36m 32s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Wroclaw

Silnik nie odpala, komunikat ESP Error

Post28 paź 2013, 14:02

Witam wszystkich jestem nowy na tym forum i mam problem. Po włożeniu kluczyka i przekręceniu na zapłon wyskoczył mi komunikat "ESP error" zignorowałem go i chciałem odpalić silniki zaczęło dziwnie strzelać, zegary i kontrolki mrygały i nie chciał uruchomić silnika!!!! :cry: Proszę o szybką pomoc jutro musze jechać do warszawy i z powrotem! :o
Offline

jarekbarcaaa

Gadatliwy

  • Posty: 298
  • Rejestracja: 22 lis 2012, 21:00
  • Online: 6d 17h 45m 56s
  • Pochwały: 8
  • Auto: golf 6
  • Silnik: 1.4 tsi 122 km
  • Lokalizacja: rybnik

Re: Silnik nie odpala, komunikat ESP Error

Post28 paź 2013, 14:59

komputer komputer trza podpiać
Offline
Awatar użytkownika

gonzales

Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 01 paź 2013, 21:17
  • Online: 3d 17h 36m 32s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Wroclaw

Re: Silnik nie odpala, komunikat ESP Error

Post28 paź 2013, 18:26

Ufff!;) Po problemie! Nie trzeba było podłączać komputera. Usterka była bardzo błaha a mianowicie rozładowany akumulator znaczy się za słaby do rozruchu bo radio i elektryka działała co mnie wprowadziło trochę w błąd tak jak komunikat "ESP error", który nie wiem co ma wspólnego do słabego akumulatora!:) Dzięki za pomoc!


Autor postu otrzymał pochwałę
Offline
Awatar użytkownika

arturro

Gadatliwy

  • Posty: 220
  • Rejestracja: 15 maja 2013, 07:21
  • Online: 13d 40m 7s
  • Pochwały: 7
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: B-stok

Re: Silnik nie odpala, komunikat ESP Error

Post29 paź 2013, 08:40

gonzales pisze:Ufff!;) ...tak jak komunikat "ESP error", który nie wiem co ma wspólnego do słabego akumulatora!:)


ma i to duzo :D jak sie okazuje, jesli jest slabe napiecie wywala wlasnie blad ESP.
mam dokladnie to samo w sluzbowym hyundaiu w ktorym po zapaleniu auta wywala ESP na desce dosc czesto i wlasnie jest to zwiazane z niskim napieciem - tak twierdzi serwis.
Offline

Marcin

Nieśmiały

  • Posty: 29
  • Rejestracja: 14 sie 2015, 10:57
  • Online: 4d 7h 29m 10s
  • Pochwały: 1
  • Auto: MK6 R-Line Pakiet
  • Silnik: 1.6 TDI CAYC
  • Lokalizacja: Gdynia

Re: Silnik nie odpala, komunikat ESP Error

Post09 wrz 2015, 07:54

Witam Panowie. Pytanie dotyczy 1.6 TDI 105km, testowany do ewentualnego zakupu. Po odpaleniu nie gaśnie kontrolka ESP i bodajże kontroli trakcji, gaśnie dopiero po przejechaniu dosłownie 50-100metrów i nie zapala się ponownie.

Po przejechaniu się odstawiłem auto i odpaliłem po jakimś czasie, sytuacja się powtórzyła. Czy może być to kwestia aku? W tym egz. jest słaby, zapala z trudem. Nie mam w tej chwili możliwości podpięcia go pod kompa.
Obrazek
Offline

azssms

Forumowicz

  • Posty: 503
  • Rejestracja: 16 sie 2014, 15:37
  • Online: 60d 7h 52m 6s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 6 GTI
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Bad Hersfeld

Re: Silnik nie odpala, komunikat ESP Error

Post09 wrz 2015, 08:19

oczywiscie ze jest to kwestia aku.Po odlaczeniu aku mam taka sama sytucje.
Offline

Marcin

Nieśmiały

  • Posty: 29
  • Rejestracja: 14 sie 2015, 10:57
  • Online: 4d 7h 29m 10s
  • Pochwały: 1
  • Auto: MK6 R-Line Pakiet
  • Silnik: 1.6 TDI CAYC
  • Lokalizacja: Gdynia

Re: Silnik nie odpala, komunikat ESP Error

Post09 wrz 2015, 14:03

azssms pisze:oczywiscie ze jest to kwestia aku.Po odlaczeniu aku mam taka sama sytucje.

Tak mi to wyglądało. Dzięki za opinię :)
Obrazek
Offline

zyga011

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 27 mar 2015, 20:27
  • Online: 3h 35m 59s
  • Auto: volkswagen Golf VI P
  • Silnik: 1 6 TDi
  • Lokalizacja: lubelskie

Re: Silnik nie odpala, komunikat ESP Error

Post14 mar 2017, 07:14

Witam,
w moim golf VI 1,6 TDi to samo. Błąd ESP i wariujące kontrolki. Oczywiscie nie odpala. Ale wczoraj bawiłem się w ustawieniach radia telefonu i mam nadzieję, że to tylko rozładowany aku. Ładuję go. Napiszę jak się zakończyło.

Tak na szczęście był to tylko rozładowany AKU. Swoją droga pierwszy raz widziałem takie dziwadła-komunikaty.
Pzdr

Wróć do Elektryka i Elektronika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość