Dzisiaj jest 16 kwie 2024, 20:34


[Diesel] Silnik się nie grzeje. Auto pochodzi z Włoch

Moderatorzy: BRUNO55, ryba113

Regulamin forum Rozrząd, układ korbowy, przepływomierz, turbo, intercooler, układ paliwowy, układ smarowania, sterowanie silnikiem ECM, sterowanie zapłonem, świece, przewody zapłonowe, rozdzielacze, chłodnica, pompa wody, wycieki płynu chłodniczego, przegrzewanie silnika, niedogrzanie silnika, czujniki, wskaźniki temperatury.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
Jeżeli chcesz doprecyzować problem użyj jednego z dostępnych prefixów
  • Benzyna – jeżeli wątek dotyczy benzyniaków
  • Diesel – jeżeli wątek dotyczy ropniaków
  • LPG – jeżeli wątek dotyczy aut zagazowanych
  • All – dla wątków, w których rodzaj paliwa nie jest istotny.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

melanrz

Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 15 lis 2016, 01:07
  • Online: 9h 2m 34s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf 6 Variant
  • Silnik: 1.6 Tdi Blue Motion
  • Lokalizacja: Braunschweig

Re: Silnik się nie grzeje. Auto pochodzi z Włoch

Post15 lis 2016, 01:35

Zalancza sie wam wentylator?
Offline
Awatar użytkownika

Muti

VIP

  • Posty: 796
  • Rejestracja: 29 lip 2014, 20:39
  • Lokalizacja: Poznań Zielona Góra
  • Online: 19d 13h 53m 3s
  • Pochwały: 15
  • Auto: MK7.5 R
  • Silnik: 2.O TSI DJHA
  • Lokalizacja: Lubuskie

Re: Silnik się nie grzeje. Auto pochodzi z Włoch

Post15 lis 2016, 07:55

Sprawdź termostat DSG na przewodzie pod filtrem powietrza. Poszukaj w google o tym, bo było to poruszane na forum superb i touranklub.pl.

Proszę :)
http://www.superbclub.pl/viewtopic.php? ... 7&start=45

Termostat nr: 1K0 121 113 A


Autor postu otrzymał pochwałę
Offline

elwichura

Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 02 sie 2015, 18:07
  • Online: 3h 42m 49s
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: 2.0TDI 140KM
  • Lokalizacja: Legnica

Re: Silnik się nie grzeje. Auto pochodzi z Włoch

Post15 lis 2016, 09:18

Muti dzięki za info o tym termostacie. Czytając wątek na forum skory widzę ze objawy takie same jak u mnie. Co prawda od mojego ostatniego postu nic z tą sprawą nie zrobiłem, brzydko pisząc olałem sprawę. Natomiast teraz jak jest już dużo chłodniej to zaczęło mnie to znowu mocno drażnić.
Jeszcze raz dzięki za info i postaram się w miarę szybko wymienić ten termostat DSG i dam znać czy pomogło ;)
Offline

Markiz

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 24 sty 2017, 17:03
  • Online: 1h 2m 45s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI 105 KM
  • Lokalizacja: Przeginia

Re: Silnik się nie grzeje. Auto pochodzi z Włoch

Post25 sty 2017, 08:07

Witam. Czy ktoś zdiagnozował w końcu tą usterkę? Ja mam podobny problem. Jak na zewnątrz spadnie temp. poniżej zera trudno mi zagrzać silnik do 90 stopni. Czasami na dłuższym odcinku drogi gdy jest zjazd w dół temp. spada do 60 stopni, tak samo jest gdy silnik pracuje na postoju. Początkowo myślałem, że to termostat, więc go wymieniłem ale niewiele to zmieniło. Latem jest ok ale zimą problem wraca. Prz obniżonej temp. silnika obroty wzrastają do 1000.
Offline

elwichura

Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 02 sie 2015, 18:07
  • Online: 3h 42m 49s
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: 2.0TDI 140KM
  • Lokalizacja: Legnica

Re: Silnik się nie grzeje. Auto pochodzi z Włoch

Post25 sty 2017, 09:03

Jestem już po zabiegu i po już dłuższych testach mogę śmiało powiedzieć ze pomogło :)
Wymieniony został termostat przy DSG.
Od razu całkiem inne zachowanie, obejetnie czy jadę jednego dnia szybciej drugiego wolniej temperatura ładnie wskakuje. Przy obecnych minusowych temperaturach przy prędkości 110 na autostradzie łapie temperaturę na odcinku 10km.
Także u mnie pomogło ;)
Offline

Markiz

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 24 sty 2017, 17:03
  • Online: 1h 2m 45s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI 105 KM
  • Lokalizacja: Przeginia

Re: Silnik się nie grzeje. Auto pochodzi z Włoch

Post27 sty 2017, 16:29

A czy ten termostat przy DSG maja tylko samochody z automatyczna skrzynią? bo mnie powiedziano w sklepie motoryzacyjnym, że mój model Golfa ma tylko jeden termostat. :(
Poprzednia

Wróć do Mechanika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość