Dzisiaj jest 24 kwie 2024, 07:52


[MK6] Uszkodzona mata grzewcza fotela?

Moderator: rafaello

Regulamin forum Serwisowanie samochodu, klimatyzacji, dobór oleju, wycieraczek itp. materiałów eksploatacyjnych, czyli bieżące sprawy eksploatacyjne.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

4fi

Sympatyk

  • Posty: 50
  • Rejestracja: 08 lut 2016, 21:37
  • Online: 5d 11h 50m 9s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0TDI
  • Lokalizacja: Kolno

Uszkodzona mata grzewcza fotela?

Post23 sty 2017, 22:34

Dziś przyszedł zamówiony komplet sprawnych mat grzanych foteli z mk5. Tylko po tym jak otworzyłem paczkę i obejrzałem maty, zacząłem mieć wątpliwości. Moim oczom ukazał się taki widok:
Obrazek
od razu napisałem do sprzedającego i dowiedziałem się, że "u niego działały do momentu wymontowania, i że znajomemu jak też padło grzanie to zamówił używkę jeszcze gorzej nadpaloną, ale to tylko materiał".
Pomyślałem sobie- no niech Ci będzie, wierzę. Złapałem miernik w łapę i chciałem przepuścić sygnał.. i o ile przez 3 pozostałe maty sygnał przeleciał, o tyle przez tą w siedzisku nie. Nie spodobało mi się to, więc postanowiłem zdjąć naklejkę i zobaczyć co jest gr(z)ane...
ObrazekObrazekObrazek

Zauważyłem, że od wewnętrznej strony już tapicerka dostawała temperatury i się nadpalała. Przypuszczam, że jeśli założę je do siebie to moją tapicerkę też to spotka, a może z czasem przepali się na wylot - wolę "chyba" tego uniknąć :nono:
Napisałem do s, będę próbować zwrócić towar. Jeśli okaże się to niemożliwe to mam pytanie:
Mata faktycznie może być sprawna?
Jeśli tak, można to w jakiś sposób zregenerować/zaizolować?
Jeśli nie, przeklnąć go kilka razy w duchu i poszukać kolejnej maty?
Offline

Adamm

Aktywny

  • Posty: 129
  • Rejestracja: 11 sty 2014, 19:02
  • Online: 43d 12h 54m 4s
  • Auto: VW Golf 5 GTI DSG
  • Silnik: BWA 250 KM
  • Lokalizacja: PDP

Re: Uszkodzona mata grzewcza fotela?

Post24 sty 2017, 04:44

Sprawdź czy grzeje. Jak tak to daj na to kawałek materiału i po kłopocie. A jak nie to używa za 50 zł i po kłopocie.
Offline
Awatar użytkownika

tberent

Banned

  • Posty: 1869
  • Rejestracja: 20 sie 2015, 13:51
  • Online: 39d 15h 15m 40s
  • Pochwały: 29
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CBCD
  • Lokalizacja: Lodzkie

Re: Uszkodzona mata grzewcza fotela?

Post24 sty 2017, 11:53

A Twoje nie grzały czy po prostu nie posiadałeś ich i chciałeś dołożyć ?
jeżeli Twoje się zepsuły to rozkładaj fotel i może akurat złożysz całość.
Jeżeli nie miałeś to raczej bez sensu kupowanie mat i jeszcze od mk5.
trzeba było kupić komplet foteli od mk6 ( mata młodsza i mniej wysiadziana). oddaj to gościowi ( nie wsadzaj do auta bo ci powie ze u niego działało a ty cos z montażem namieszałeś ) poniesiesz tylko koszty wysyłki. Jak już jest taki stan to w mojej ocenie jest to szrot.
co do rezystancji nie chce się wypowiadać ale w mk2 i w mk3 jest w macie bezpiecznik termiczny aby dupy nie spaliło i jego rezystancja zmieniała się pod wpływem temperatury ( niestety często ten termistor się ukruszał na zaciskach i pokazywało rezystancje nieskończonośc czyli złom). Możliwe że mata od mk5 i 6 ( na jednym przekaźniku działa podobnie ale to wtedy schemat by zajrzeć)

mk5 lub mk6 to nie jest mk2 gdzie to był prawdziwy rarytas i ja rozbierałem zwykłe fotele i wkładałem w swoje maty w pół kubełki.

Wróć do Serwis i eksploatacja

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron