Dzisiaj jest 25 kwie 2024, 14:52


Czy jesli wymienie podpory musze ustawic zbieznosc ?

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Amortyzatory, sprężyny zawieszenia, wahacze, drążki kierownicy, końcówki kierownicze, łączniki stabilizatorów, geometria, zbieżność.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

Kingade

Nieśmiały

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 21 kwie 2015, 19:22
  • Online: 16h 28m
  • Auto: VW Golf 6 Variant
  • Silnik: CAYC 1.6 TDI

Czy jesli wymienie podpory musze ustawic zbieznosc ?

Post08 sty 2017, 16:44

Witam
Mam pytanko ( podaje zdjecie w zalaczniku) czy jesli wymienie u siebie podpory metalowo-gumowe ( na rys. Nr 4 ) to musze potem ustawic zbierznosc ? Chce to zrobic sama i nie wiem tylko czy musze na zbierznosc pozniej pojechac ?
Dziekuje za pomoc
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Offline
Awatar użytkownika

BRUNO55

Senior Moderator

  • Posty: 1129
  • Rejestracja: 20 mar 2016, 08:15
  • Online: 49d 15h 47m 19s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW GOLF VII Highline
  • Silnik: 1.4 TSI 103 KW CHPA
  • Lokalizacja: CRY

Re: Czy jesli wymienie podpory musze ustawic zbieznosc ?

Post08 sty 2017, 17:53

Kingade pisze:Witam
Mam pytanko ( podaje zdjecie w zalaczniku) czy jesli wymienie u siebie podpory metalowo-gumowe ( na rys. Nr 4 ) to musze potem ustawic zbierznosc ? Chce to zrobic sama i nie wiem tylko czy musze na zbierznosc pozniej pojechac ?
Dziekuje za pomoc


Po wymianie nie musisz jechać na kontrolę zbieżności od razu. Na najbliższym przeglądzie i tak Ci to sprawdzą jak będziesz wjeżdżał na kanał to automatycznie sprawdzana jest zbieżność. Tak bynajmniej jest w renomowanych stacjach kontroli.
Obrazek
Alkohol niszczy skórę - głównie na kolanach i łokciach..
Offline
Awatar użytkownika

LUKI

Sympatyk

  • Posty: 84
  • Rejestracja: 19 sty 2014, 11:04
  • Online: 3d 9h 32m 39s
  • Pochwały: 3
  • Auto: inne
  • Silnik: inne
  • Lokalizacja: WU

Re: Czy jesli wymienie podpory musze ustawic zbieznosc ?

Post08 sty 2017, 18:03

oczywiście że musisz ustawić
Offline
Awatar użytkownika

Kingade

Nieśmiały

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 21 kwie 2015, 19:22
  • Online: 16h 28m
  • Auto: VW Golf 6 Variant
  • Silnik: CAYC 1.6 TDI

Re: Czy jesli wymienie podpory musze ustawic zbieznosc ?

Post08 sty 2017, 18:23

OK dziękuje ;-)
A czy orientujecie się może czy wymiana tych podpór jest skomplikowana jakoś ? Trzeba na coś zwrócić uwagę by tego nie schrzanić ?
Offline
Awatar użytkownika

BRUNO55

Senior Moderator

  • Posty: 1129
  • Rejestracja: 20 mar 2016, 08:15
  • Online: 49d 15h 47m 19s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW GOLF VII Highline
  • Silnik: 1.4 TSI 103 KW CHPA
  • Lokalizacja: CRY

Re: Czy jesli wymienie podpory musze ustawic zbieznosc ?

Post08 sty 2017, 18:46

Kingade pisze:OK dziękuje ;-)
A czy orientujecie się może czy wymiana tych podpór jest skomplikowana jakoś ? Trzeba na coś zwrócić uwagę by tego nie schrzanić ?

Jedynie trzeba zwrócić uwagę aby każda tuleja z obudową była na właściwej stronie auta bo nie są one zamienne. Reszta jest stosunkowo prosta jedynie może być mały kłopot ze zdjęciem starej podpory z wahacza ale przy pomocy łyżki od kół idzie to zdjąć.
Wymieniałem te tuleje w Mk5 tu są takie same i tak było jak napisałem a po wymianie nie musiałem regulować zbiezności. Na przeglądzie okazało się też że jest wszystko OK.
Obrazek
Alkohol niszczy skórę - głównie na kolanach i łokciach..
Offline
Awatar użytkownika

Kingade

Nieśmiały

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 21 kwie 2015, 19:22
  • Online: 16h 28m
  • Auto: VW Golf 6 Variant
  • Silnik: CAYC 1.6 TDI

Re: Czy jesli wymienie podpory musze ustawic zbieznosc ?

Post08 sty 2017, 19:34

BRUNO55 pisze:
Kingade pisze:OK dziękuje ;-)
A czy orientujecie się może czy wymiana tych podpór jest skomplikowana jakoś ? Trzeba na coś zwrócić uwagę by tego nie schrzanić ?

Jedynie trzeba zwrócić uwagę aby każda tuleja z obudową była na właściwej stronie auta bo nie są one zamienne. Reszta jest stosunkowo prosta jedynie może być mały kłopot ze zdjęciem starej podpory z wahacza ale przy pomocy łyżki od kół idzie to zdjąć.
Wymieniałem te tuleje w Mk5 tu są takie same i tak było jak napisałem a po wymianie nie musiałem regulować zbiezności. Na przeglądzie okazało się też że jest wszystko OK.





Bardzo dziękuje Bruno55 ;-)
Tez tak myślałam ze raczej zbieżności nie trzeba by ustawiać poniewaz te podpory wydaje mi się ze maja za zadanie delikatnego amortyzowania wahacza ( ale oczywiście mogę się mylić #-o ) Szukałam coś w książce ale w wymianie zawieszenia akurat nic o tych podporach :/
I wydaje mi się ze raczej trudno byłoby je zamienić kierunkami nawet mam na nich napisane która jest która ;-)
Jeszcze raz dziękuje ;-)
Offline

Arek_VI

VIP

  • Posty: 1318
  • Rejestracja: 26 cze 2012, 19:54
  • Online: 10d 16h 14m 40s
  • Pochwały: 62
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: TSI 122
  • Lokalizacja: Wroclaw

Re: Czy jesli wymienie podpory musze ustawic zbieznosc ?

Post08 sty 2017, 20:05

Tak jak Bruno wymieniłem podpory i zbieżności nie ustawiałem. Nie ma takiej potrzeby.
Offline
Awatar użytkownika

Kingade

Nieśmiały

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 21 kwie 2015, 19:22
  • Online: 16h 28m
  • Auto: VW Golf 6 Variant
  • Silnik: CAYC 1.6 TDI

Re: Czy jesli wymienie podpory musze ustawic zbieznosc ?

Post09 sty 2017, 10:49

Arek_VI pisze:Tak jak Bruno wymieniłem podpory i zbieżności nie ustawiałem. Nie ma takiej potrzeby.



Dziękuje Arku ;-)

Wróć do Zawieszenie i podwozie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości