Dzisiaj jest 20 kwie 2024, 13:24


[Diesel] CBAB 140km spadek mocy

Moderatorzy: BRUNO55, ryba113

Regulamin forum Rozrząd, układ korbowy, przepływomierz, turbo, intercooler, układ paliwowy, układ smarowania, sterowanie silnikiem ECM, sterowanie zapłonem, świece, przewody zapłonowe, rozdzielacze, chłodnica, pompa wody, wycieki płynu chłodniczego, przegrzewanie silnika, niedogrzanie silnika, czujniki, wskaźniki temperatury.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
Jeżeli chcesz doprecyzować problem użyj jednego z dostępnych prefixów
  • Benzyna – jeżeli wątek dotyczy benzyniaków
  • Diesel – jeżeli wątek dotyczy ropniaków
  • LPG – jeżeli wątek dotyczy aut zagazowanych
  • All – dla wątków, w których rodzaj paliwa nie jest istotny.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

laren0

Aktywny

  • Posty: 148
  • Rejestracja: 05 lis 2013, 19:06
  • Online: 21d 14h 57m 12s
  • Pochwały: 3
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CFFB

CBAB 140km spadek mocy

Post25 kwie 2016, 17:05

Co może być. Podczas jazdy na trasie i przyspieszaniu nagle spadła moc (jakby sie turbina wyłączyła) po czym stwierdziłem że zaczął sie filtr dpf wypalać. Ale po wypaleniu nie ma tej mocy co byla. Po podpięciu vcds nie ma żadnego błędu na żadnym ze sterowniku. W blokach pomiarowych w 075.3 mam wartość 5. W 108.1 - 90ml. 108.2 -7.2 108.3 - 0.0

Co może być nie tak czy możliwe że się coś rozszczelniło w układzie dolotowym że nie wytwarza dobrego ciśnienia?
Offline

miron012

Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 18 lis 2016, 11:19
  • Online: 1d 4h 16m 4s
  • Auto: VW golf 6
  • Silnik: CFFB 20 140km
  • Lokalizacja: Rzeszow

Re: CBAB 140km spadek mocy

Post12 gru 2016, 17:30

Witam. I co laren0 rozwiązałeś problem ?
Offline
Awatar użytkownika

laren0

Aktywny

  • Posty: 148
  • Rejestracja: 05 lis 2013, 19:06
  • Online: 21d 14h 57m 12s
  • Pochwały: 3
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CFFB

Re: CBAB 140km spadek mocy

Post12 gru 2016, 18:06

U mnie winna była gruszka turbiny. Najłatwiej sprawdzić przy pomocy dużej szczykawki i kawałka przewodu. Była nieszczelna jak zaciągało sienpowietrze to słychać było że ciągnie lewe powietrze. Wymieniałem sam 2 godziny roboty ustawienie cięgna za pomoca vcds w bloku 120 wartość po odpaleniu na niskich obrotach ma być 0.76

Wróć do Mechanika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość