Dzisiaj jest 28 mar 2024, 17:49


Program Gwarancyjny "EXCELLENTE"

Regulamin forum Ubezpieczenie AC / OC, odszkodowania, procedury i porady prawne.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Tomi01

Nieśmiały

  • Posty: 36
  • Rejestracja: 03 kwie 2012, 18:33
  • Online: 15d 13h 32m 57s

Program Gwarancyjny "EXCELLENTE"

Post09 cze 2012, 13:20

Sorki że się podpinam ale moje pytanie też dotyczy ubezpieczenia. Tak więc czy ktoś może słyszał a może ma doświadczenia z takim ubezpieczeniem http://www.excellente.pl/ ? Jest to ubezpieczenie firmowane przez Seata z tym że cena o połowę niższa niż w VW. Ciekawe jak ma się ta cena do jakości i zakresu napraw.
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Program Gwarancyjny "EXCELLENTE"

Post09 cze 2012, 14:54

Tomi01 wydzieliłem Twoje pytanie od mojego - bo to jednak zupełnie o inne ubezpieczenia chodzi.

Zanim kupiłem swoją "przedłużoną gwarancję" to też oglądałem ten excellente i o ile teraz dobrze pamiętam ten dedykowany pod VW jest szerszy niż ten Szitowy (czy jak to się wymawia ;)). Gdzieś wyczytałem że ktoś miał problemy z egzekwowaniem tej gwarancji a jednocześnie nie znalazłem złych opinii o tej z Allianza (może dla tego że jeszcze wszyscy byli na gwarancji producenta ;)) i kupiłem Allianza.
W świetle problemów o których Kozo pisał, myślę że warto było nie ryzykować i rozszerzyć tą gwarancję producenta ;)
My TSI
Offline

robak

Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 17 paź 2012, 08:19
  • Online: 44m 8s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: TSI 118 kW
  • Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Program Gwarancyjny "EXCELLENTE"

Post19 paź 2012, 10:14

Witam zainteresował mnie wątek przedłużonej gwarancji "EXCELLENTE"... może ktoś bardziej dokładniej opisać czym różni się ona od tych dedykowanych do Volkswagena np: allianz
Offline

pawkos

Nieśmiały

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 26 paź 2012, 22:23
  • Online: 0s
  • Auto: VW Jetta
  • Silnik: 1.4 TSI 118kW
  • Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Program Gwarancyjny "EXCELLENTE"

Post25 lis 2012, 13:20

Właśnie. Czy któryś z kolegów/koleżanek ubezpieczał się w tym programie? Trzeba przyznać, że ceny są dużo niższe. Pytanie tylko jak wygląda w praktyce likwidacja takiej szkody? Allianz już był często używany. Jest sprawdzony. Ja również przymierzam się do jakiegoś spokojniejszego snu po wygaśnięciu gwarancji. Na dobrą wolę VW nie ma się co nastawiać w przypadku padnięcia rozrządu lub problemu z tłokiem.
Offline

Kozo

Stały Bywalec

  • Posty: 309
  • Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:45
  • Online: 4d 14h 20m 3s
  • Pochwały: 4

Re: Program Gwarancyjny "EXCELLENTE"

Post25 lis 2012, 19:36

pawkos pisze:Właśnie. Czy któryś z kolegów/koleżanek ubezpieczał się w tym programie? Trzeba przyznać, że ceny są dużo niższe. Pytanie tylko jak wygląda w praktyce likwidacja takiej szkody? Allianz już był często używany. Jest sprawdzony. Ja również przymierzam się do jakiegoś spokojniejszego snu po wygaśnięciu gwarancji. Na dobrą wolę VW nie ma się co nastawiać w przypadku padnięcia rozrządu lub problemu z tłokiem.


to Cię zaskoczę - przy wymianie u mnie silnika Allianz się wypiał i całą wymiane sponsorował producent!
Offline

pawkos

Nieśmiały

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 26 paź 2012, 22:23
  • Online: 0s
  • Auto: VW Jetta
  • Silnik: 1.4 TSI 118kW
  • Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Program Gwarancyjny "EXCELLENTE"

Post25 lis 2012, 21:14

Oczywiście wiem, że dobra wola producenta nie jest na szczęscie jednostkowym wybrykiem. Oby jak najczęściej VW wkraczał w takich wypadkach. Uważam, że w przypadku rozrządu jak i braku ciśnienia na któryś cylindrze VW powinien pokryć naprawę w 100%. Czasami się tak udaje, ale nie zawsze. Tym bardziej, że sam stwierdziałeś, że Allianz na wymianę silnika się wypiał. Wymiana to już chyba najgorszy przypadek jaki może nas spotkać :banghead: Domyślam się, że w tym przypadku tylko dobra wola może pomóc. Chcąc się jednak częściowo zabezpieczyć szukamy jakiegoś rozwiązania. Fajnie się nam jeździ naszymi autkami, ale mamy świadomość, że mogą być bardzo kapryśne. :tongue:
Offline

zewis

Aktywny

  • Posty: 188
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 18:11
  • Online: 8h 37m 45s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAXA

Re: Program Gwarancyjny "EXCELLENTE"

Post12 gru 2012, 11:03

forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=64511&postdays=0&postorder=asc&start=0
Offline

pawkos

Nieśmiały

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 26 paź 2012, 22:23
  • Online: 0s
  • Auto: VW Jetta
  • Silnik: 1.4 TSI 118kW
  • Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Program Gwarancyjny "EXCELLENTE"

Post21 gru 2012, 21:16

Korzystał ktoś z tego programu? Przymierzam się do zabezpieczenia przyszłości i nie wiem co wybrać?
Offline
Awatar użytkownika

XenosagaII

VIP

  • Posty: 1575
  • Rejestracja: 02 sie 2012, 22:15
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Online: 16d 17h 58m 22s
  • Pochwały: 22
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 160KM CAVD+
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Program Gwarancyjny "EXCELLENTE"

Post25 gru 2012, 20:25

Jeśli Exellent to to samo co dodatkowe ubezpieczenie na kolejne 3 lata to ja je mam i już wykonałem 3 naprawy. Bez żadnych problemów.
Offline
Awatar użytkownika

XenosagaII

VIP

  • Posty: 1575
  • Rejestracja: 02 sie 2012, 22:15
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Online: 16d 17h 58m 22s
  • Pochwały: 22
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 160KM CAVD+
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Program Gwarancyjny "EXCELLENTE"

Post25 gru 2012, 20:28

kakaruto pisze:Tomi01 wydzieliłem Twoje pytanie od mojego - bo to jednak zupełnie o inne ubezpieczenia chodzi.

Zanim kupiłem swoją "przedłużoną gwarancję" to też oglądałem ten excellente i o ile teraz dobrze pamiętam ten dedykowany pod VW jest szerszy niż ten Szitowy (czy jak to się wymawia ;)). Gdzieś wyczytałem że ktoś miał problemy z egzekwowaniem tej gwarancji a jednocześnie nie znalazłem złych opinii o tej z Allianza (może dla tego że jeszcze wszyscy byli na gwarancji producenta ;)) i kupiłem Allianza.
W świetle problemów o których Kozo pisał, myślę że warto było nie ryzykować i rozszerzyć tą gwarancję producenta ;)

Jak napisał kolega ze exellente to gorsza wersja. Potwierdzam ze z VW allianz nie ma problemów i decyduj sie na opcje pełna.

Wróć do Ubezpieczenia i porady prawne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości