Dzisiaj jest 29 mar 2024, 06:00


Jakiej temperatury nie powinien przekraczać olej

Moderatorzy: BRUNO55, ryba113

Regulamin forum Rozrząd, układ korbowy, przepływomierz, turbo, intercooler, układ paliwowy, układ smarowania, sterowanie silnikiem ECM, sterowanie zapłonem, świece, przewody zapłonowe, rozdzielacze, chłodnica, pompa wody, wycieki płynu chłodniczego, przegrzewanie silnika, niedogrzanie silnika, czujniki, wskaźniki temperatury.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
Jeżeli chcesz doprecyzować problem użyj jednego z dostępnych prefixów
  • Benzyna – jeżeli wątek dotyczy benzyniaków
  • Diesel – jeżeli wątek dotyczy ropniaków
  • LPG – jeżeli wątek dotyczy aut zagazowanych
  • All – dla wątków, w których rodzaj paliwa nie jest istotny.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: Jakiej temperatury nie powinien przekraczać olej

Post30 cze 2016, 09:00

Wojtek28 pisze:zmien olej na jakis ktory nie jest w trybie long life!




Dlaczego? Przeciez producent zaleca taki olej. Ja dopiero wlalem castrola. Wiec chyba nie najgorszy?


Producent zaleca to co mu pasuje i to za co dostaje kase, serwis ll to najgorsze co jest, a castrol to dziadowski olej..

2.0 tdi pod pełnym obciążeniem ostatnio przy + 35 na dworze i stalowej osłonie pod spodem miałem 109 St i to praktycznie max..
VW GOLF VI 2.0TDI CR BLUEMOTION

Obrazek

Twój uśmiech...to już nie wróci
Offline
Awatar użytkownika

green

Aktywny

  • Posty: 133
  • Rejestracja: 05 kwie 2014, 04:43
  • Online: 4d 19h 4m 36s
  • Pochwały: 1
  • Auto: GTI
  • Lokalizacja: krk

Re: Jakiej temperatury nie powinien przekraczać olej

Post01 lip 2016, 13:38

Potwierdzam. W GTI na Castrolu przy szybkich 80km autostrada, gdy nie było poniżej 180km/h miałem 128 stopni. Na obecnym Motul ledwo 108 przy 300km drogami szybkiego ruchu. Prędkości takie same. Temp otoczenia zbliżona tj ok 30.

Wysłane z mojego SM-N910C
Offline

Cichyelk

Sympatyk

  • Posty: 80
  • Rejestracja: 04 mar 2015, 00:59
  • Online: 5d 9h 23m 44s
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: Cavd
  • Lokalizacja: Elk

Re: Jakiej temperatury nie powinien przekraczać olej

Post02 paź 2016, 23:36

ja myślę że powinni w fabryce stosować centralną chłodnice oleju w standardzie, trzeba będzie się zaopatrzyć w podstawkę do filtra przewody i chłodniczkę myślę że parę stopni powinno pójść w dół. słyszałem że zestawy mocala są gitarka
Poprzednia

Wróć do Mechanika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości