Dzisiaj jest 28 mar 2024, 09:01


[Golf VI] silniki - obiegowe opinie a rzeczywistość

Tematyka związane z zakupem zarówno nowego jak i używanego samochodu.

Moderator: rafaello

Regulamin forum Zakup samochodu nowego jak i używanego, co i gdzie kupić, na co zwrócić uwagę, czego unikać, gdzie dostać dobry rabat itp.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

arturro

Gadatliwy

  • Posty: 220
  • Rejestracja: 15 maja 2013, 07:21
  • Online: 13d 40m 7s
  • Pochwały: 7
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: B-stok

Re: [Golf VI] silniki - obiegowe opinie a rzeczywistość

Post29 mar 2016, 12:14

Ja mam jeszcze golfa V z 1.4 80km od nowosci z przebiegiem 88tys i nic sie nie popsulo. Co do silnika to jest to mul ale do przezycia. Jezdzilem tez troche 1.6, rowniez bezawaryjny ale jakos tylnej czesc ciala nie urywal w porownaniu do 1.4.
Jak to sie ma do tsi to niech swiadczy o tym fakt ze tsi jezdze 95% procent ogolnego czasu, zwyklym 1.4 pozostala czesc czasu czyli jak musze.
Reasumujac jak nie musisz nie kupuj.
Offline

wogo

Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 07 kwie 2016, 19:38
  • Online: 13h 18m 47s
  • Auto: Golf Variant VII
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM
  • Lokalizacja: Lublin

Re: [Golf VI] silniki - obiegowe opinie a rzeczywistość

Post07 kwie 2016, 20:05

Adriano pisze:Od dłuższego już czasu poszukuję dla siebie "szóstki".

I powiem szczerze, że o ile na początku byłem przekonany do wersji benzynowej (auto do użytku w Warszawie, jednak z wyłączeniem codziennych dojazdów do pracy + raz na 1-2 miesiące dłuższa trasa), tak teraz zaczynam mieć z tym ból głowy.

Benzyniaki w tym samochodzie nie mają - delikatnie mówiąc - najlepszej opinii. A już w szczególności najliczniej reprezentowany na rynku wtórnym silnik 1.4 TSI 122 KM (o 160 konnej wersji nie wspominając). 1.6 MPI jest na rynku wtórnym bardzo mało, stąd trudno o zadbany egzemplarz.

Stąd pierwsze moje pytanie: czy ten 1.4 TSI jest faktycznie tak problemowy i drogi w utrzymaniu (chodzi o koszty serwisowe i części). Z jakimi w praktyce wydatkami powinienem się liczyć kupując auto z - powiedzmy - 2010 r. i 100.000 km przebiegu?

Powyższe opinie o benzyniakach (i o niebo lepsze o dieslach), przy praktycznie braku dostępności na rynku wersji 1.6 MPI, skłoniły mnie do - być może szalonego - zainteresowania silnikami diesla, z których szczególnie dobre opinie zbiera wersja 1.6 TDI 105 KM.

Stąd moje drugie pytanie: czy użytkujecie diesla do jazdy praktycznie tylko po mieście? Jak w eksploatacji typowo miejskiej w praktyce sprawują się te silniki i filtr DPF? Rzeczywiście są powody, aby je na starcie skreślać? Czy może jednak w ostatecznym rozrachunku okazują się tańsze w utrzymaniu niż TSI? Z jakimi w praktyce wydatkami powinienem się liczyć kupując auto z - powiedzmy - 2010 r. i 200.000 km przebiegu?

Zależy mi na opiniach osób faktycznie użytkujących te auta - z góry dzięki, jeżeli komuś będzie się chciało odpowiadać na ten przydługi post :pub:



co do diesla 1,6 jak będziesz jeździł tylko po mieście to niestety z musisz się liczyć z "zapychaniem" dpf . Ja w VI przejeździłem taki dieslem od nowości jakieś 170 tys. Co do awarii nie mogłem narzekać do 150 tys.- silnik zaczął się pocić - serwis wymieniał uszczelkę ze 2 razy ale to nie pomagało - szykowała się jakaś większa naprawa ale skończył się "leasing" i wymieniłem na VII z takim samym motorem . W VI spalanie miałem w okolicach 6-7 l/100 km gdzie 70% to trasy ( w mieście dochodziło do 10 l / 100 km - jakiś feler musiał mieć ) W VII ten sam silnik i w trasie 5-5,5/100 km , miasto 7,5 - cały czas ten sam styl jazdy dosyć dynamiczny .
Do miasta sam szukam teraz właśnie VI i koniecznie w benzynie ( najlpiej TSI po 2010 roku )
Offline

magiel

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 27 lut 2016, 15:42
  • Online: 10h 1m 58s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.6 TDI
  • Lokalizacja: Dolnoslaskie

Re: [Golf VI] silniki - obiegowe opinie a rzeczywistość

Post08 kwie 2016, 08:46

witam
czytając wcześniejsze wypowiedzi, dalej nie zostałem przekonany który silnik wybrac do golf6.
Biorę pod uwagę tylko 1.6tdi 105km oraz 2.0 tdi 110km/140km.

Jazda -głównie krótkie trasy, miasto + dłuższe jazdy.

Co wywnioskowałem:
1,6tdi muli , trzeba chipować, jest mnie trwalszy.
2.0tdi dynamiczniejszy, spala 0.5litra wiecej/100, jezeli wersja 140 obyloby sie bez chipa.
(1.6MPI odrzucam bo się już do diesela przyzwyczaiłem - 1.9tdi 90km )
Ogolnie szukac cos w okolicy 150tys przebiegu/ więcej ~200 =ewentualne wydatki

Co Waszym zdaniem bd. lepsze?
1.6tdi 105km i robic chipa do 300Nm
czy 2.0 tdi 110km - raczej chip do 300Nm
2.0tdi 140km / bez chipa
Offline
Awatar użytkownika

szumek5837

Stały Bywalec

  • Posty: 300
  • Rejestracja: 16 sie 2012, 08:39
  • Lokalizacja: Koszalin
  • Online: 11d 8h 7m 38s
  • Pochwały: 2
  • Auto: Renault Laguna Coupe
  • Silnik: FR4T 2.0T
  • Lokalizacja: Koszalin

Re: [Golf VI] silniki - obiegowe opinie a rzeczywistość

Post08 kwie 2016, 12:10

@magiel - nie nastawiaj się na konkretny model tylko szukaj konkretny egzemplarz.. z weryfikowalną historią, zadbanego itd.. a który będzie to TDI to już moim zdaniem sprawa drugoplanowa.. Choć chyba prędzej znajdziesz 1.6tdi nawet od pierwszego właściciela.. jak lał będziesz paliwa na podejrzanych stacjach to wtryski tak szybko Ci nie padną.. zawsze też możesz wspomóc się jakimś wysokiej klasy dodatkiem do baku od Archoil czy Millers'a etc.
Offline

ktry

Aktywny

  • Posty: 123
  • Rejestracja: 26 sie 2013, 21:33
  • Online: 1d 2h 34m 32s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Passat B7 1 6 tdi
  • Silnik: CAYC
  • Lokalizacja: ZACH-POM

Re: [Golf VI] silniki - obiegowe opinie a rzeczywistość

Post08 kwie 2016, 23:05

Jak dla ciebie bardziej liczy się moc od ekonomii,to na pewno 2l. Jak jeżdzisz dużo po mieście to 1,6. Na pewno w mieście mniej spali,tańszy w zakupie i łatwiej znależć godny uwagi. Na trasy i z pasażerami to 2l. Spalanie identyczne,a przyjemność większa. Awaryjność identyczna i typowa w nowych dieslach.
Offline

wogo

Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 07 kwie 2016, 19:38
  • Online: 13h 18m 47s
  • Auto: Golf Variant VII
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM
  • Lokalizacja: Lublin

Re: [Golf VI] silniki - obiegowe opinie a rzeczywistość

Post10 kwie 2016, 10:51

koledzy mają racje , szukaj raczej odpowiedniego egzemplarza - 1,6 może nie jest demonem prędkości ale do normalnej jazdy jest wystarczający a w dodatku jest większy wybór wśród używanych niż wersji 2.0 . Moim zdaniem najlepiej jakbyś po prostu zrobił jazdy testowe taką i taką wersją .
Offline
Awatar użytkownika

Jedrasgts

Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 13 maja 2015, 15:03
  • Online: 4d 11h 53s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAXA
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: [Golf VI] silniki - obiegowe opinie a rzeczywistość

Post10 kwie 2016, 14:23

Cześć, podzielę się swoimi doświadczeniami.
Posiadam Golfa z początku 2010 r. 1,4 tsi 122km CAXA, manual. Przebieg na dzień dzisiejszy około 159 tys. km.
Auto od początku w najbliższej rodzinie, osobiście pilnowałem papierologii i przeglądów. Przejąłem go we wrześniu 2015r. z przebiegiem ok 148000 km.
Z nadprogramowych awarii:
- wymiana turbosprężarki (przycinający się zaworek podciśnieniowy) przy 92600 km
- wymiana pompy wody (ciekła) przy 110000 km
- wymiana rozrządu wraz z nastawnikiem przy 126900 km
Jak narazie jedynym mankamentem są pojawiające się dźwięki z kompresora klimy.
Średnie spalanie cykl mieszany to ok. 7,6 l/100km. Silnik daje sobie radę z autem bez stresu nawet w trasie, na plus genialna kultura pracy, wyciszenie i ekonomia. Na diesla bym nie zamienił z racji, że moje przebiegi roczne to ok 15 tys km.
Podsumowując polecam ten silnik jeśli jest z prywatnego źródła i ma udokumentowane wymiany. Większość egzemplarzy jest już pewnie po wymianach newralgicznych podzespołów. Pytanie czy problemy nie powrócą, oby nie :)
Poza tym diesle też nie są bez grzechu, wystarczy spojrzeć w dział usterki ;)
Jeszcze sprawa wywalania dpf egr... każdy ma swoje eko sumienie ale ja doceniam, że diesle od euro 5 nie śmierdzą i nie wdychamy samych NOx'ów i cząstek stałych przechodząc w mieście na pasach. Nie jeździsz w trasy- nie kupuj diesla, proste.
Pozdrawiam i bezawaryjności ;)
Offline

leszel

Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 26 mar 2016, 21:29
  • Online: 10h 24m 7s
  • Auto: VW Golf 6 kombi 2013
  • Silnik: 1.2 TSI 86KM CBZA

Re: [Golf VI] silniki - obiegowe opinie a rzeczywistość

Post11 maja 2016, 11:39

Proszę o usunięcie wpisu.
Offline
Awatar użytkownika

spwod

Stały Bywalec

  • Posty: 302
  • Rejestracja: 11 lut 2014, 08:39
  • Online: 43d 18h 12m 6s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Jetta 2014
  • Silnik: CUUB 2.0 TDI 150KM
  • Lokalizacja: Pomorskie

Re: [Golf VI] silniki - obiegowe opinie a rzeczywistość

Post23 sie 2016, 12:02

No to teraz ja, czaje się nad zakupem nowej Jetty, w sumie od początku byłem zdecydowany na diesla 2,0 (110KM).
Na zeszły weekend dostałem Jettę z silnikiem 1,4 TSI (125KM, skrzynia 6) i troszkę mi szczęka opadła spalanie w czasie dosyć energicznej jazdy max 7,1 l/100km, kręcąc się po okolicy w cyklu mieszanym nie przekroczyło tych 7l/100km, trasa na spokojnie 5,9 l/100/km
Na ten weekend mam dostać Jettę z silnikiem 1,4 TSI (150KM, skrzynia 6), podobno spalanie niewiele większe (o 0,3-0,5 l/100km)
Nie miałem okazji jeszcze przejechac sie takim autem z silnikiem jaki mnie wstępnie interesował (2,0 TDI 110KM, skrzynia 5), brałbym ewentualnie pod uwagę silnik 2,0 TDi 150KM.
Teraz pytanie zasadnicze, który silnik wybrać, biorąc pod uwagę:
1. Cena zakupu auta z dieslem w stosunku do benzyny to prawie 15 tyś zł na dzień dobry
2. Koszt zużycia paliwa jednak baardzo podobny, nie to co kiedyś
3. Problemy z DPFem przy moim użytkowaniu (30-35 tyś km rocznie, ale dojazdy do pracy i w sezonie zimowym niedogrzany silnik jak i układ spalania), pewnie na początku nie będzie większego problemu, z czasem zapewne się nasili.
4. Jak z eksploatacją benzyny?
Jeśli się komuś nudzi, a wie jak sensownie podpowiedzieć, to bardzo proszę. :pub:
P.S. Obawiam się że jazda tą 150tką 1,4 TSI może przeważyć szalę :roll: :)
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: [Golf VI] silniki - obiegowe opinie a rzeczywistość

Post23 sie 2016, 19:25

Ad. 4 - Nie wiem jak u innych ale u mnie się ją tylko leje do baku :tongue: ;) Dodatkowo po 3 i po 5 latach wymieniony płyn hamulcowy + wymiana świec + wymiany oleju i filtrów (co około 15k km lub co roku) i przeglądy, no i ubezpieczenia - to chyba wszystkie koszty jakie poniosłem przez ostatnie 5 lat. Tarcze i klocki są jeszcze fabryczne - może dlatego że autem praktycznie tylko po autostradach się przemieszczam, głównie na dłuższych dystansach.

Zaznaczę że auto mam od nowości, może dla tego nie muszę skupiać się na innych wydatkach :D

Jeżeli chodzi o 1-2 w kontekście nowego samochodu to policz sobie przy swoim przebiegu po ilu kilometrach koszt diesela w Twoim przypadku wpłynie na to, że sumarycznie zapłacisz taniej za każdy przejechany kilometr. W moim przypadku jak bym nie liczył ta liczba zawsze jest nieakceptowalnie duża - prędzej bym się auta pozbył lub by zgniło niżbym ją osiągnął.


Autor postu otrzymał pochwałę
My TSI
Offline
Awatar użytkownika

spwod

Stały Bywalec

  • Posty: 302
  • Rejestracja: 11 lut 2014, 08:39
  • Online: 43d 18h 12m 6s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Jetta 2014
  • Silnik: CUUB 2.0 TDI 150KM
  • Lokalizacja: Pomorskie

Re: [Golf VI] silniki - obiegowe opinie a rzeczywistość

Post24 sie 2016, 07:55

Ok, pojeżdżę w weekend tą 150tką i podejmę decyzję, robię trochę więcej km i po 5 latach będzie to zapewne w sumie koło 150 tyś, ale kupując benzynę, można w różnicę ceny wrzucić lepsze wyposażenie, a nie chciałbym gorszego jak mam w mojej obecnej Jettcie, tym bardziej że zostanie ona prawdopodobnie jako drugie auto w garażu :)
P.S. Dzięki kakaruto, fajnie byłoby gdyby spalał mniej jak mój motocykl, czyli koło 5l/100km :D
Offline

mich

Stały Bywalec

  • Posty: 468
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 15:06
  • Online: 4d 18h 35m 38s
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: 1.4 122 TSI

Re: [Golf VI] silniki - obiegowe opinie a rzeczywistość

Post24 sie 2016, 09:37

Moje zdanie znasz. Diesel tylko wtedy gdy latasz po autostradach i gnieciesz gaz. W inny wypadku różnica spalania to 1 l. W benzynie masz ciszę, przyjemny dźwięk na wysokich obrotach, brak dpf i innych badziewi, tańsze ubezpieczenie i przeglady
Offline
Awatar użytkownika

spwod

Stały Bywalec

  • Posty: 302
  • Rejestracja: 11 lut 2014, 08:39
  • Online: 43d 18h 12m 6s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Jetta 2014
  • Silnik: CUUB 2.0 TDI 150KM
  • Lokalizacja: Pomorskie

Re: [Golf VI] silniki - obiegowe opinie a rzeczywistość

Post24 sie 2016, 10:06

Jak się człowiek naczyta o tych wadliwych silnikach TSI w internecie (także tu na forum... choć o 1,6 TDI też jest kilka historii niepotwierdzonych w rzeczywistości.. oczywiście w autach z prawdziwym/rzeczywistym przebiegiem :P ) to później sam nie wie co wybrać, a decyzja kosztuje. ;)
Obecnie sprzedawane silniki TSI nie są na łańcuchach, a na paskach rozrządu (choć tam głównie winą były chyba napinacze), no i mam nadzieję, że są już technologicznie poprawione choćby na tyle, że nie będą awaryjne jak pierwsza/wcześniejsza generacja.
Co do diesla i autostrady, to z cała pewnością wiem że moja Jetta z silnikiem CAYC (skrzynią 5), stworzone są na autostradę, w trasie na Chorwację i z powrotem, przy pełnym obciążeniu, 4 osoby, prędkości w miarę równej do 150km/h spalił niewiele ponad 5 l/100km, ale za to na co dzień na dojazdy do pracy, spala ok. 6,3 l/100km, a to porównując chociażby do użytkowanego w zeszły weekend 1,4 TSI (125KM) w zasadzie to samo, a jak sobie przypomnę co wyprawia DPF w temp. poniżej 0*C i takich dojazdach, to odechciewa mi się diesla, mimo że lubię jak mi terkocze pod maską :)
P.S. Na jakim poziomie cenowym wychodzą przeglądy serwisowe na te 15 tyś km. (standardowe wymiana oleju, filtrów, itp.)?
Offline

mich

Stały Bywalec

  • Posty: 468
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 15:06
  • Online: 4d 18h 35m 38s
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: 1.4 122 TSI

Re: [Golf VI] silniki - obiegowe opinie a rzeczywistość

Post24 sie 2016, 10:19

Jakie to niby były problemy z tsi? Tak naprawdę tylko rozrzad. Mowa o 1.4 caxa. 160 miały na początku poważne problemy.
Masz przecież na auto 5 lat gwarancji/150 kkm. Więc czym się przejmować?
Offline

maverick

Stały Bywalec

  • Posty: 327
  • Rejestracja: 03 paź 2015, 07:21
  • Online: 4d 20h 57m 55s
  • Pochwały: 5
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Aberdeenshire

Re: [Golf VI] silniki - obiegowe opinie a rzeczywistość

Post24 sie 2016, 17:39

Jak bym sie nie staral,to nie moge uwierzyc,ze TSI spali 6.3 przy codziennym uzytkowaniu i jazdy wkolo komina.
Chyba ze wedlug kompa.No,ale nie mialem,nie jezdzilem,wiec juz nic nie gadam. :pub:
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: [Golf VI] silniki - obiegowe opinie a rzeczywistość

Post24 sie 2016, 19:52

mich pisze:W benzynie masz ciszę

Nie tylko. Kilka dni temu jeździłem i stałem obok zapalonego 'Łełdi' A6 lub S6 w dieslu - jakiś większy diesle ale nie pamiętam jaki. Ku mojemu ogromnemu zaskoczeniu tego auta w ogóle nie było słychać. W czasie jazdy jak automat zredukował aby wyprzedzić to bardzo przyjemnie zamruczał ale tylko przez chwile bo wyprzedzanie trwało moment, a że za granicą to lepiej losu nie kusić ;). Naprawdę byłem zaskoczony w porównaniu do 2.0 TDI 140 KM którym równolegle miałem przyjemność podróżować w ten weekend - na postoju oraz w trasie auto wyraźnie głośne - głośniejsze niż mój 1.4 TSI.
Widać da się w dieselach aby było jak w benzynie :D

spwod pisze:Co do diesla i autostrady, to z cała pewnością wiem że moja Jetta z silnikiem CAYC (skrzynią 5), stworzone są na autostradę,

Skrzynia 5 na autostradę - to jak pojeździsz 6 biegowym TSI to się chyba zakochasz w autostradowej 6 :D

spwod pisze:w trasie na Chorwację i z powrotem, przy pełnym obciążeniu, 4 osoby, prędkości w miarę równej do 150km/h spalił niewiele ponad 5 l/100km,

No to mało moje TSI przy prędkościach zgodnych z przepisami w danym kraju to jakieś 7,5 +- 0,5 litra.
Chodź te nowe TSI są zaskakujące jeżeli chodzi o spalani. Czasem się pyrne skodą 1.2 TSI i przy 1.6.0 na tempomacie pokazuje średnio 7l/100km z 30 km. Albo komp w nich pięknie kłamie albo pokazują rzeczywiste spalanie. W moim TSI komp nie kłami - tyle i pokazuje tyle wychodzi z tankowania. różnica rzędu 0,2 to za pewne błąd pomiaru.
My TSI
Offline

mich

Stały Bywalec

  • Posty: 468
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 15:06
  • Online: 4d 18h 35m 38s
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: 1.4 122 TSI

Re: [Golf VI] silniki - obiegowe opinie a rzeczywistość

Post25 sie 2016, 08:41

@kakaruto, ale tu mówimy o dieslu 2.0 i 1.6, a nie o Audi z 3.0 tdi :)

Nowe tsi pala nawet 1 l mniej niż stare w tych samych warunkach.
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: [Golf VI] silniki - obiegowe opinie a rzeczywistość

Post25 sie 2016, 11:47

Z tego co tu sie pisze to zaczyna wynikać że to tsi zaczyna palić mniej niż diesel co nie jest zbytnio mozliwe...

spwod Nie wiem jakim cudem przy pełnym aucie i prędkościach do 150Km wyszło ci około 5 litrów spalanie, mnie w takich warunkach wychodzi nie mniej niż 7 a często ok 8, co prawda fakt że z rowerami na dachu ale mimo wszystko...

Ostatnia trasa ok 290km, 2 osoby i 2 rowery na dachu, prędkość ok 140-170Km spalanie 8,9 litra z trasy.... :(
VW GOLF VI 2.0TDI CR BLUEMOTION

Obrazek

Twój uśmiech...to już nie wróci
Offline
Awatar użytkownika

spwod

Stały Bywalec

  • Posty: 302
  • Rejestracja: 11 lut 2014, 08:39
  • Online: 43d 18h 12m 6s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Jetta 2014
  • Silnik: CUUB 2.0 TDI 150KM
  • Lokalizacja: Pomorskie

Re: [Golf VI] silniki - obiegowe opinie a rzeczywistość

Post25 sie 2016, 12:47

marmi ja mam 1,6 TDi w serii 105KM, nie odpycha się od razu, ale jak złapie wiatr :D to tyle pali i nie 5, a niewiele ponad 5 ;) jak napisałem (dokładnie 5,3) i nie było to tylko wskazanie z komputera, na odcinku 620 km na autostradzie chorwackiej... rowerów nie miałem :mrgreen:
Co do benzyny, zrobiłem 600 km w zeszły weekend tym 1,4 TSI 125KM i sam byłem baaardzo zszokowany, polecam wziąć auto na testy, inaczej nie przekonam, zresztą nie mam zamiaru. :P
W poniedziałek będę wiedział jak z tym spalaniem jest w 1,4 TSI 150KM, o ile wzrośnie spalanie, niemniej jednak to przekonało mnie do zakupu benzyniaka TSI i rezygnacji z zakupu TDI :roll:
Offline
Awatar użytkownika

spwod

Stały Bywalec

  • Posty: 302
  • Rejestracja: 11 lut 2014, 08:39
  • Online: 43d 18h 12m 6s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Jetta 2014
  • Silnik: CUUB 2.0 TDI 150KM
  • Lokalizacja: Pomorskie

Re: [Golf VI] silniki - obiegowe opinie a rzeczywistość

Post25 sie 2016, 12:52

Dla zobrazowania zeszłoweekendowej tej oszczednej rakiety [SMILING FACE WITH OPEN MOUTH AND SMILING EYES] załączam zdjęcie

Obrazek

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka
Offline

maverick

Stały Bywalec

  • Posty: 327
  • Rejestracja: 03 paź 2015, 07:21
  • Online: 4d 20h 57m 55s
  • Pochwały: 5
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Aberdeenshire

Re: [Golf VI] silniki - obiegowe opinie a rzeczywistość

Post25 sie 2016, 20:01

marmi pisze:Z tego co tu sie pisze to zaczyna wynikać że to tsi zaczyna palić mniej niż diesel co nie jest zbytnio mozliwe...

spwod Nie wiem jakim cudem przy pełnym aucie i prędkościach do 150Km wyszło ci około 5 litrów spalanie, mnie w takich warunkach wychodzi nie mniej niż 7 a często ok 8, co prawda fakt że z rowerami na dachu ale mimo wszystko...

Ostatnia trasa ok 290km, 2 osoby i 2 rowery na dachu, prędkość ok 140-170Km spalanie 8,9 litra z trasy.... :(

Zawsze sceptycznie podchodzilem do takich 5-ciolitrowych opowiesci,ale teraz przyznaje,ze to prawda.
1.6 tdi bardzo malo pali.Fakt,nie jest to rakieta i jedzie dopiero jak troche wiatru zlapie,ale cos za cos.
Offline

mich

Stały Bywalec

  • Posty: 468
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 15:06
  • Online: 4d 18h 35m 38s
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: 1.4 122 TSI

Re: [Golf VI] silniki - obiegowe opinie a rzeczywistość

Post27 sie 2016, 14:00

Masz na jazdach 1.4 150?
Offline
Awatar użytkownika

spwod

Stały Bywalec

  • Posty: 302
  • Rejestracja: 11 lut 2014, 08:39
  • Online: 43d 18h 12m 6s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Jetta 2014
  • Silnik: CUUB 2.0 TDI 150KM
  • Lokalizacja: Pomorskie

Re: [Golf VI] silniki - obiegowe opinie a rzeczywistość

Post30 sie 2016, 09:49

Wczoraj oddałem 1,4 TSi 150KM, zrobiłem niewiele ponad 800 km, no i mam zagwozdkę, bo faktycznie spalanie wyższe o ok. 0,3 - 0,5 l/100km, ale mocy dużo więcej :D
Bardzo fajnie się tym jeździ, maksymalnie w trasie spalił mi 8,1 l/100km, ale praktycznie cały czas był kocioł :)
Przy spokojniej jeździe w trasie na tempomacie, do 120 km/h z ciśnięciem tylko przy wyprzedzaniu (wiadomo - trasa nad morze jest trochę teraz zakorkowana) :) spalanie wyszło na poziomie 6,1 l/100km. Uważam to za bardzo dobry wynik, żonie spalił 5,8 l/100km przy powrocie znad morza opłotkami, nie stojąc w korkach.
Całkowite średnio spalanie wyszło na poziomie 7,3 l/100km.
Delikatny minus - znacznie odczuwalna (albo mi się tak wydaje) turbodziura? przy obciążeniu klimatyzacją, jak działa na pełnych obrotach, w poprzedniej wersji (125KM) nie było to aż tak odczuwalne, ten jechał jakby płynniej, nie dostawało się tak raptownie takiego kopniaka w plecy :P
To takie moje subiektywne odczucie

A tu zdjęcie przedmiotowej furki :)
Obrazek
Offline

mich

Stały Bywalec

  • Posty: 468
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 15:06
  • Online: 4d 18h 35m 38s
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: 1.4 122 TSI

Re: [Golf VI] silniki - obiegowe opinie a rzeczywistość

Post30 sie 2016, 11:40

No i jaka decyzja? Mówiłem, że tsi bardzo pozytywnie zaskakują. No i ta cisza...
Offline
Awatar użytkownika

spwod

Stały Bywalec

  • Posty: 302
  • Rejestracja: 11 lut 2014, 08:39
  • Online: 43d 18h 12m 6s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Jetta 2014
  • Silnik: CUUB 2.0 TDI 150KM
  • Lokalizacja: Pomorskie

Re: [Golf VI] silniki - obiegowe opinie a rzeczywistość

Post30 sie 2016, 12:12

Raczej benzyna i to ta 150tka.
W konfiguratorze nie ma też np. do wyboru silnika 1,8TSI, są tylko dwa 1,4 TSI i dwa 2,0 TDI ;)

P.S. Trochę offtop - Teraz myślę jeszcze nad kolorem, bo kolorystyka w Jettcie jest stosunkowo ograniczona i nie ma do końca tego co bym chciał.
Jakby ktoś znał kogoś, kto zakupił auto VW z lakierem "silk blue" nr lakieru bodajże 2B.. albo B2 (a są te dwa) nie pamiętam dokładnie, chciałbym jakieś auto w tym kolorze zobaczyć na żywo, ewentualnie jakieś sensowne zdjęcie.
PoprzedniaNastępna

Wróć do Zakup samochodu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości