Dzisiaj jest 29 mar 2024, 02:09


[1.4 TSI 160KM] Migający check-engine

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

jarekbarcaaa

Gadatliwy

  • Posty: 298
  • Rejestracja: 22 lis 2012, 21:00
  • Online: 6d 17h 45m 56s
  • Pochwały: 8
  • Auto: golf 6
  • Silnik: 1.4 tsi 122 km
  • Lokalizacja: rybnik

Re: Migający check-engin

Post20 sty 2014, 20:05

i wyskakuje check
Offline

Arek_VI

VIP

  • Posty: 1318
  • Rejestracja: 26 cze 2012, 19:54
  • Online: 10d 16h 14m 40s
  • Pochwały: 62
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: TSI 122
  • Lokalizacja: Wroclaw

Re: Migający check-engin

Post21 sty 2014, 01:28

Źle ustawiony rozrząd. Ktoś oszczędzał na serwisie ?

-- 21 sty 2014, 01:30 --

Zbyni0o pisze:.przed wymianą rozrządu nastawnik był sprawdzany i był ok więc to chyba raczej nie to...


Ciekaw jestem jak można sprawdzić nastawnik nie rozbierając rozrządu ?
Offline
Awatar użytkownika

Zbyni0o

Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 28 gru 2013, 09:51
  • Online: 10h 5m 50s
  • Auto: VW Golf VI Plus
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Reda

Re: Migający check-engin

Post21 sty 2014, 09:03

Może jakaś wtyczka nie dopięta?
Offline

Arek_VI

VIP

  • Posty: 1318
  • Rejestracja: 26 cze 2012, 19:54
  • Online: 10d 16h 14m 40s
  • Pochwały: 62
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: TSI 122
  • Lokalizacja: Wroclaw

Re: Migający check-engin

Post21 sty 2014, 10:29

Trzeba odczytać kod błędu.
Offline

Kozo

Stały Bywalec

  • Posty: 309
  • Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:45
  • Online: 4d 14h 20m 3s
  • Pochwały: 4

Re: Migający check-engine

Post09 maja 2016, 13:51

Oddałem samochód do ASO na poszarpywanie na biegu jałowym. Diagnoza to rozciągnięty łańcuch.
Ostatnio zmieniony 11 maja 2016, 13:10 przez Kozo, łącznie zmieniany 1 raz
Offline

Arek_VI

VIP

  • Posty: 1318
  • Rejestracja: 26 cze 2012, 19:54
  • Online: 10d 16h 14m 40s
  • Pochwały: 62
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: TSI 122
  • Lokalizacja: Wroclaw

Re: Migający check-engine

Post11 maja 2016, 12:51

Przykład kolegi Kozo dobitnie pokazuje jak nie należy obchodzić się z samochodem.
Cytat z innego wątku.

Kozo pisze:@up turbine? nigdy! ) Mam 2 silnik. W pierwszym też się spuszczałem nad olejami. Też wymieniłem olej po 2-3 tys km bo tak ASO zalecało. Rozsypał się po 25 tys. i też wciagał olej po tym jak po 90% miasta było pałowanie. Teraz mam 2 silnik niby po poprawkach i uznałem, że szkoda pieniędzy, leje castrola i jak widać jest to samo. Szkoda kasy i czasu. I jak widzisz mam prawo mieć swoją teorię;)

P.s zobacz jaki jesteś aktywny w teorii sposkowej dot. oleju. Tyle razy pisałem do Ciebie PW z prośbą i dupa. A teraz nagle o mnie sobie przypomnialeś i to jeszcze w złym kontekście...


Tyle w temacie. Kolega ma rozwalony następny silnik..... Według niego ma pewnie pecha i tyle. Taka karma widać.
Offline

Kozo

Stały Bywalec

  • Posty: 309
  • Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:45
  • Online: 4d 14h 20m 3s
  • Pochwały: 4

Re: Migający check-engine

Post11 maja 2016, 13:00

poprzedni p.s jest wciąż aktualny
Offline

Arek_VI

VIP

  • Posty: 1318
  • Rejestracja: 26 cze 2012, 19:54
  • Online: 10d 16h 14m 40s
  • Pochwały: 62
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: TSI 122
  • Lokalizacja: Wroclaw

Re: Migający check-engine

Post11 maja 2016, 13:22

Na forum można znaleźć mądrości kolegi Kozo odnośnie olejów:

Kozo pisze:[

..........i znowu jakieś teorie spiskowe (takie jak wymiana oleju po kilku tysiącach)

Panowie serwisant to g..... wie : nas obowiązuje książka samochodu, a w niej jest jak byk, że bez longlife 502/505, a "z" 503/504 (nawet konfigurator castrola wybiera właśnie ten olej).

507 jest do ON


Kozo pisze:
no właśnie o to mi chodziło....czyli okazało się że olej z Tesco jednak pasuje do tego silnika przy normalnej zmianie co 15 ts. km :)


Kozo pisze:jeśli ktoś nie jest uprzedzony do castrola to polecam bardzo dobrą promocję jeszcze tylko do dzisiaj :

http://www.tesco.pl/produkty/artykuly-s ... -5w-40-4-l


Kozo pisze:a.

Powiem Ci tyle że ja swoim golfem naprawde jeżdzę już prawie trzeci rok - na potwierdzenie Ci podam moje spalanie 9-10 l trasa, a 11-12 l miasto co powinno Ci sugerować że nie ma lekko i zawsze olej to Castrol ten co leje ASO i żadych problemów, olej już na drugi dzień po wymianie jest czarny co podobno jest charakterystyczne dla TSI, ale co mnie to...... dodatkowo poruszę drugi temat : w ogóle żadnego docierania, każde auto jakie miałem od razu z salonu but w podłogę i dzięki temu silnik jest ułożony, a uprzedzając Twoje pytania to następni właściciele są do tej pory zadowoleni gdyż sprzedały się w moim województwie i ich spotkałem.

Wracając do tematu nie wiem skąd taka nagonka na Castrola? przecież to nie jest firma krzak, a takie urojone teorie spiskowe na forach to nawet nie czytam. Później na trasie stykam się z takimi "mistrzami" którzy leją motula a później jeżdzą jak cio** !


I tyle po raz kolejny. Filozofia obsługi samochodu: Olej z ASO, najlepiej Castrol albo jeszcze lepiej z TESCO (bo promocja). Potem but i pedał gazu w podłogę .................... = rozwalanie silnika po silniku.

PRZESTROGA dla czytelników FORUM jak nie postępować z samochodem.
Offline

Kozo

Stały Bywalec

  • Posty: 309
  • Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:45
  • Online: 4d 14h 20m 3s
  • Pochwały: 4

Re: Migający check-engine

Post11 maja 2016, 13:37

Przestroga również dla ciebie że jak będziesz lał swoje specyfiki to w przypadku awarii silnika która się zdarza w tym samochodzie również tym co leją inny olej niż castrol w ASO jest taka, że wtedy wymieniasz taki silnik za swoje pieniądze, a mi wymienił producent bez gadania bo nie ma żadnego argumentu aby się wypiąć. Pierwsze co robią to sprawdzają w papierach co i gdzie wlewałeś, a jak tylko wlewałeś olej "arkaVI" to jesteś w czarnej d%%%% i nic na to nie poradzisz.
Offline

Arek_VI

VIP

  • Posty: 1318
  • Rejestracja: 26 cze 2012, 19:54
  • Online: 10d 16h 14m 40s
  • Pochwały: 62
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: TSI 122
  • Lokalizacja: Wroclaw

Re: Migający check-engine

Post11 maja 2016, 15:41

Kozo pisze:Oddałem samochód do ASO na poszarpywanie na biegu jałowym. Diagnoza to rozciągnięty łańcuch.


Widzę, że edytujesz swoje wpisy (kasujesz).
Nie wstydź się. Napisz,że ASO kazało ci zabrać samochód na lawecie po wymianie rozrządu bo nie było kompresji na dwóch cylindrach.
Kierownik serwisu w ASO powinien ci zasadzić jeszcze kopa w cztery litery na pożegnanie. Sorki za wulgaryzm. Ale jak się jeździ samochodem a nie hulajnogą to wymagane jest minimum myślenia.
Offline

mich

Stały Bywalec

  • Posty: 468
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 15:06
  • Online: 4d 18h 35m 38s
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: 1.4 122 TSI

Re: Migający check-engine

Post12 maja 2016, 10:34

Niemniej nie jest to normalne, żeby silnik tracił kompresję po 20 kkm? VW zrobił badziewny silnik i powinni ponosić za to konsekwencje. Tak samo jak kwestia rozrządów silnikach TSI.
Offline

Cichyelk

Sympatyk

  • Posty: 80
  • Rejestracja: 04 mar 2015, 00:59
  • Online: 5d 9h 23m 44s
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: Cavd
  • Lokalizacja: Elk

Re: Migający check-engine

Post17 lip 2016, 19:34

widze że macie niezłe problemy fakt cewki wymieniałem fakt rozrząd wymienialem pompe wody też ale żeby tłoki pękały i tyle oleju brało mi bierze do 2l na 15tys km jak będzie brał więcej wpadają kute korby i tłoki oczywiście remont głowicy wraz z portingiem i twardymi sprężynkami na zawory zobaczymy jak to będzie olej wymieniam mniej niz 10 tys km i mam przejechane neicałe 150 tys km
Offline

mich

Stały Bywalec

  • Posty: 468
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 15:06
  • Online: 4d 18h 35m 38s
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: 1.4 122 TSI

Re: Migający check-engine

Post21 sie 2016, 16:11

Kozo, jak tam Twoja sprawa?
Poprzednia

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości