Dzisiaj jest 29 mar 2024, 12:55


Discovery Media Pro - aktualizacja firmware + dodatki

Car audio, nawigacja, zestaw głośnomówiące, CB radia ...

Moderator: flo

Regulamin forum Fabrycznie i niefabryczne systemy dźwiękowe, wzmacniacze, głośniki, zestawy głośnomówiące, bluetooth, nawigacje fabrycznie i niefabryczne, CB radia, anteny, TV i inne multimedia ...

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Jacko

Sympatyk

  • Posty: 64
  • Rejestracja: 29 sty 2015, 21:21
  • Online: 3d 8h 52m 49s
  • Pochwały: 4
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: wlkp

Discovery Media Pro - aktualizacja firmware + dodatki

Post02 sie 2016, 13:56

Witam, w sieci dostępna jest aktualizacja firmware do wersji 0388.
Aktualizacja ta jest dla wersji MIB1, czyli Gen1 Discovery Pro.

Kod: Zaznacz cały
Das Update ist für die Geräte:
5G0 035 020 A,B,C,D
5G0 035 021 A,B
5G0 035 043 A,B,C,D
5G0 035 044 A,B
5G0 035 045 A,B,C

Żródło: http://www.golf7gti.com/topic.php?t=5718&page=16
post 158 - jest nawet link do pobrania firmware (ok 1,4 GB)

Z dyskusji z tamtego forum wynika, że są z tą wersją problemy opisane w TPI 2039774, m.in. z dźwiękiem.
Kod: Zaznacz cały
Folgende Probleme treten nun auf:

- Lautstärkeanzeige wird sporadisch nicht im Display angezeigt
- Änderungen der Lautstärke werden sporadisch zeitversetzt ca (1-2 Sekunden) umgesetzt
- Gefühlt reagiert das Discover teilweise sehr schleppend
- Nach Abstellen und Verschließen des Fahrzeugs leuchtet der Monitor noch ca. 20 Sekunden weiter (Hintergrundbeleuchtung scheint noch an zu sein)
- Sound-Bug - bei einer Lautstärke von mehr als 50% wird der Klang grottenschlecht. Die Bässe verschwinden, Mitten und Höhen sind nur noch verzerrt und zu guter Letzt kommen noch lustige Nebengeräusche ans Tageslicht. Die Lautstärke wird gefühlt nicht mehr erhöht.

Źródło: http://www.motor-talk.de/forum/discover-pro-probleme-mit-fw-0388-t5491959.html

Piszę o tym tylko informacyjnie - sam nie testowałem. Wg forum wersja 388 nie wnosi istotnych zmian.

Sam swoje Discovery Pro aktualizowałem w ASO z wersji 0109 do 0200. ASO stwierdziło, że dla mojego DP wersja 200 jest najwyższą możliwą, pomimo, że z powyższego wynika inaczej.

Dodatkowo, nie wiem od jakiej wersji FW, ale na Discovery Pro można podobno aktywować funkcje:
- WLAN Client/Hotspot
- VIM
- MirrorLink
- Zielone Menu Serwisowe
- Telefon Premium

Linki w temacie MirrorLink i WLAN:
http://forums.vwvortex.com/showthread.php?7159156-Discover-Pro-Hack-may-be-possible/page3
http://www.digital-eliteboard.com/threads/vw-discover-pro-firmware-version-200.325846/

Jeśli komuś powiodły powyższe operacje, niech pochwali się jakimi narzędziami to wykonać. Jakie koszty i modyfikacje były wymagane.
Offline

Jacko

Sympatyk

  • Posty: 64
  • Rejestracja: 29 sty 2015, 21:21
  • Online: 3d 8h 52m 49s
  • Pochwały: 4
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: wlkp

Re: Discovery Media Pro - aktualizacja firmware + dodatki

Post03 sie 2016, 23:57

Dopiero doczytałem, że jest też dostępna w Internecie wersja 0200 - Post 26 http://forums.vwvortex.com/showthread.php?7159156-Discover-Pro-Hack-may-be-possible/page2 (instrukcja jak wykonać instalację jest w trzecim pliku z TPI203431 w nazwie)

Aktualnie taką posiadam w swoim Discovery Pro po aktualizacji w ASO z wersji 0109 (H40 MIB1, czyli 1 generacja Discovery Pro) - mogę opisać co ona wniosła:
- język menu MFA zmieniał się czasami na niemiecki po odpalaniu silnika - skutecznie poprawione
- regulacja odświetlenia Ambiente była zablokowana na 60% - poprawione
- w ustawieniach asystentów brak "LaneAssist" pomimo, że tą funkcję miałem dostępną z ustawień na wyświetlaczu między zegarami - teraz jest
- podobno poprawia stabilność i usuwa sporadyczne trzaski z głośnika, ale ja nie miałem z tym problemu i nie mam, chociaż subiektywnie odczuwam, że rzeczywiście działa nieco szybciej


Dodatkowo, czego ASO nie opisało w poprawkach, a co mnie ucieszyło, że jest i działa
- rozszerzyły się możliwości obsługi głosowej o RADIO i MEDIA (wcześniej było tylko TELEFON i NAWIGACJA), subiektywnie znowu muszę napisać, że wydaję się teraz sprawniej rozpoznawać polecenia głosowe
- pojawił się przycisk umożliwiający anulowanie procesu obliczania trasy (nie jestem pewny na 100%, ale chyba tego nie było w wersji wcześniejszej)
- z menu zniknęła ikona "Video", a obsługa DVD i plików wideo odbywa się płynnie w MEDIA
- przy odtwarzaniu muzyki, używana jest baza o multimediach "Gracenote" np. okładki do utworów znanych wykonawców, nawet jeśli nie ma pliku jpg z okładką na karcie SD


O pliku z firmware 0200 podanym na forum z powyższego linku nic nie wiem, bo jak pisałem aktualizację wykonało dla mnie ASO z karty 5G0 919 360A. Podaję link tylko informacyjnie, dodam jeszcze, że w ASO za aktualizację Discovery Pro zapłaciłem 200 zł, były ASO które chciałby to wykonać za 500 zł - możliwe że chcieli mnie tą ceną celowo zniechęcić. Natomiast czas aktualizacji wyniósł nie więcej niż 90 minut, lecz nie patrzyłem serwisantom na ręce ;-)

Jeśli macie własne doświadczenie z aktualizacjami Discovery Media to wpisujecie z jakiej wersji FW do jakiej, ile czasu trwała, ile kosztowała, jakie zmiany.


Autor postu otrzymał pochwałę
Offline

Jacko

Sympatyk

  • Posty: 64
  • Rejestracja: 29 sty 2015, 21:21
  • Online: 3d 8h 52m 49s
  • Pochwały: 4
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: wlkp

Re: Discovery Media Pro - aktualizacja firmware + dodatki

Post02 kwie 2017, 19:45

Jest dostępna nowa wersja firmware dla systemów MIB1! 0407 :-)
Discover Pro MIB1: SW 0407 ist seit kurzem raus.
Es werden alle Trains ab 0171 unterstützt.
Dieses Update behebt USB-, Touch- UND DAS SOUNDBUG-Problem!! :-)
Natürlich werden auch das Display, die Senderlogos, Bluetoothtreiber und co aktualisiert.

Źródło: Użytkownik Meich http://www.golf7gti.com/topic.php?t=5718&page=26

Czyli, jeśli dobrze rozumiem niemiecki (a z tym różnie bywa):
Usuwa problemy z USB, wyświetlaczem dotykowym i dźwiękiem. (problemy znane głównie z SW388)
Może być instalowana w jednostkach MIB1 z wersją SW od 0171 i numerach:

Kod: Zaznacz cały
Das Update ist für die Geräte:
5G0 035 020 A,B,C,D
5G0 035 021 A,B
5G0 035 043 A,B,C,D
5G0 035 044 A,B
5G0 035 045 A,B,C


Obraz firmware już jest w Internecie - linki są na forum niemieckim z adresu powyżej.

Uwaga po aktualizacji - trzeba wykonać adaptację "Confirmation of installation change" usunąć tzw. błąd SVM (Software Version Management). Można to wykonać przez VCDS, OBDeleven lub ODIS'a w ASO.
Nowego SW sam nie testowałem, nie instalowałem - jeśli macie doświadczenie to podzielcie się info.


Przykład i instrukcja jak wykonuje się adaptację "Confirmation of installation change".
Przez VCDS -> jest opis na forum niemieckim z linku powyżej
Przez OBDeleven -> nagranie z YouTube poniżej


Ważne! Jeśli nie macie pewności czy pasuje do Waszej jednostki to nie ryzykujcie instalacji. Podobno nie ma możliwości zrobienia również downgrade'u! Update firmware nie wnosi żadnych nowych funkcji, a jedynie poprawki już istniejących. Pozdrawiam Jacko
Offline
Awatar użytkownika

ptaku

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 14 gru 2013, 23:10
  • Lokalizacja: Gdynia
  • Online: 3h 6m 36s
  • Auto: VW Golf 6 GTI
  • Silnik: CCZB
  • Lokalizacja: Gdynia

Re: Discovery Media Pro - aktualizacja firmware + dodatki

Post13 kwie 2017, 18:20

Macie może coś dla MIB 2 ? H42 3G0035044B FW 0343
Obrazek

Wróć do Multimedia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 2 gości