Dzisiaj jest 29 mar 2024, 06:35


[All] Brzęczenie po stronie pasażera

Moderator: flo

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK7.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 6 znajdują się w dziale MK6
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

klo

Sympatyk

  • Posty: 73
  • Rejestracja: 05 lut 2015, 23:24
  • Online: 2d 19m 14s
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM
  • Lokalizacja: Poznan

Brzęczenie po stronie pasażera

Post08 wrz 2015, 18:10

Witam. Od pewnego czasu podczas jazdy po nierównej nawierzchni ( popękany asfalt, kostka brukowa itp.) gdzieś z prawej strony auta coś brzęczy i rezonuje. Myślałem że to coś pod tapicerką czy słupkiem B, ale ostatnio zauważyłem że jak jadę z pasażerem na przednim fotelu to tego odgłosu na 99% nie ma... Ktoś ma jakieś pomysły, lub ma ten sam problem ?

Pozdrawiam
Michał
Offline

kamill

VIP

  • Posty: 2498
  • Rejestracja: 11 kwie 2012, 12:26
  • Online: 101d 5h 11m 35s
  • Pochwały: 27
  • Auto: MK6
  • Silnik: TDI

Re: Brzęczenie po stronie pasażera

Post08 wrz 2015, 19:11

Sprawdź czy to nie jest zagłówek pasażera, u mnie to tak rezonuje...
Offline
Awatar użytkownika

idziiidzi

Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 30 lis 2014, 21:53
  • Online: 1d 51m 40s
  • Auto: VW Golf 6 2012
  • Silnik: 1.6 TDI 105KM
  • Lokalizacja: Szczecin

Re: Brzęczenie po stronie pasażera

Post08 wrz 2015, 20:17

tez tak mam i mysle czy to nie gaśnica
Offline

klo

Sympatyk

  • Posty: 73
  • Rejestracja: 05 lut 2015, 23:24
  • Online: 2d 19m 14s
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM
  • Lokalizacja: Poznan

Re: Brzęczenie po stronie pasażera

Post09 wrz 2015, 16:52

Chyba odkryłem winowajcę tych brzęczeń. Tapicerka drzwi pasażera z przodu, w momencie jak docisnę jej prawą dolną część jest cisza i nic nie brzęczy. Chyba podkleję w prawym dolnym narożniku pomiędzy tapicerkę a blachę drzwi jakiś filc, powinno chyba pomóc.
Offline

QuaTros

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 20 lut 2016, 17:42
  • Online: 2m 9s
  • Auto: VW Golf VII
  • Silnik: 1.6 TDI 105KM
  • Lokalizacja: Jelenia Gora

Re: Brzęczenie po stronie pasażera

Post20 lut 2016, 17:46

Witam
U mnie jest to samo. Jak jadę sam i slucham muzyki to slysze takie brzęczenie. Myslalem ze to może cos glosnik, ale po wyłączeniu muzyki dalej to samo. Brzęczenie dochodzi z prawej strony i jeszcze w sumie nie szukałem przyczyny. Auto ma prawie 5 m-cy i 18tys km. Powiem szczerze, że troche to denerwujace jest w nowym samochodzice takie cos
Offline

marekmm

Nieśmiały

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 10 lut 2016, 18:30
  • Online: 4d 4h 4m 16s
  • Pochwały: 2
  • Auto: Golf Variant MK7.5
  • Silnik: 1.4TSI 125KM
  • Lokalizacja: Piaseczno

Re: Brzęczenie po stronie pasażera

Post20 lut 2016, 19:35

To samo miałem, kilka dni temu rozprawiłem się z tym. Pomogło podłożenie kawałka gumy pomiędzy tapicerkę a drzwi na wysokości zamka .
Offline
Awatar użytkownika

melon84

Aktywny

  • Posty: 196
  • Rejestracja: 22 lut 2015, 12:55
  • Online: 28d 42m 36s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 6 GTI
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Lublin

Re: Brzęczenie po stronie pasażera

Post20 lut 2016, 21:04

marekmm pisze:To samo miałem, kilka dni temu rozprawiłem się z tym. Pomogło podłożenie kawałka gumy pomiędzy tapicerkę a drzwi na wysokości zamka .
dokładnie gdzie to podlozyles?
Offline

marekmm

Nieśmiały

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 10 lut 2016, 18:30
  • Online: 4d 4h 4m 16s
  • Pochwały: 2
  • Auto: Golf Variant MK7.5
  • Silnik: 1.4TSI 125KM
  • Lokalizacja: Piaseczno

Re: Brzęczenie po stronie pasażera

Post20 lut 2016, 22:34

Pokombinuj, tak jak napisałem jak otworzysz drzwi i popatrzysz na zamek od środka to na tej wysokości . Musisz odizolować plastikowy boczek który dotyka do blachy i rezonuje.
Offline

klo

Sympatyk

  • Posty: 73
  • Rejestracja: 05 lut 2015, 23:24
  • Online: 2d 19m 14s
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM
  • Lokalizacja: Poznan

Re: Brzęczenie po stronie pasażera

Post23 kwie 2016, 10:11

Dokładnie na wysokości zamka, guma lepsza bo filc trochę siada i nie odpycha już tak mocno tapicerki. Generalnie coś tam brzęczy i jak pasażer siedzi to lekko dotykając tapicerki tego brzęczenia nie ma. Jak podłożysz ten kawałek gumki to tapicerka jest odpychana i też tego brzęczenia nie ma :)
Offline

Maylo

Nieśmiały

  • Posty: 48
  • Rejestracja: 16 mar 2016, 21:04
  • Online: 22h 20m 49s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: TSI 150KM
  • Lokalizacja: W-wa

Re: Brzęczenie po stronie pasażera

Post03 sie 2016, 20:34

Miałem to samo.
Kilka dni temu byłem w ASO na akcji serwisowej (aktualizacja softu radia) i przy okazji zgłosiłem również ten problem. Od tamtej pory nic nie zagłusza dźwięku płynącego z głośników :D

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości