iparts.pl

Dzisiaj jest 19 lis 2017, 09:28

Zakup samochodu używanego - porady ogólne

Tematyka związane z zakupem zarówno nowego jak i używanego samochodu.

Moderatorzy: rafaello20, ryba113, marmi

Regulamin forum Zakup samochodu nowego jak i używanego, co i gdzie kupić, na co zwrócić uwagę, czego unikać, gdzie dostać dobry rabat itp.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość

wlado78

Aktywny

• Online: 5d 14h 55m 7s
  • Pochwały: 1
  • Auto: golf 5
  • Silnik: BSE

Re: Kupno Golfa 6

Post15 lip 2016, 19:33

no jak tam jest klimatronik dwustrefowy :)
moze nawet czterostrefowy
Awatar użytkownika

Mars

Stały Bywalec

• Online: 13d 5h 10m 41s
  • Auto: VW Golf 6 GTD
  • Silnik: 2.0 TDI 170km

Post15 lip 2016, 19:41

Tego odradzam odrazu,bylem w gubinie po auto jak szukalem i byl to golf GTD,ktory mial byc bezwypadkowy...na miejscu okazalo sie ze bezwypadkowy moze byl ale jak wyjechal z fabryki...Ogolnie aut z gubina sie nie kupuje, mozna poczytac w internecie o tym. Druga sprawa to pakiet r line,przod i progi sa ale gdzie tylni zderzak? Jesli mieszkasz blisko gubina to mozesz sprawdzic ale jak dla mnie to bedzie bity na 98%
Awatar użytkownika

ryba113

Junior Moderator

• Online: 65d 18h 12m 17s
  • Pochwały: 12
  • Auto: VW Golf 6 Bifuel
  • Silnik: BGU 1.6 74 kW

Post15 lip 2016, 19:52

Jak na moje oko to szczeliny na lewej stronie nie pasują. W środku bieda + , gałka coś bardzo wytarta jak na 160 tys. Fotele naleśniki bez podlokietnika z tylu i to w odpustowym kolorze , 2x elektryka, multi kiera i to na tyle z wypasu.
Awatar użytkownika

lukasik69

Gadatliwy

• Online: 6d 17h 45m 3s
  • Pochwały: 5
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 tdi 110km

Post15 lip 2016, 20:06

to jest chyba jakaś wersja bluemotion z pakietem aerodynamicznym i dlatego taki zderzak i progi. Na 100% to nie r line :lol:
Handlarze mają ludzi za debili... :banghead:

wlado78

Aktywny

Post15 lip 2016, 20:10

i halogeny przecimgielne ma :)
Awatar użytkownika

tberent

Mieszkaniec

• Online: 23d 19h 12m 18s
  • Pochwały: 6
  • Silnik: CBCD

Post15 lip 2016, 21:07

lukasik69 pisze:to jest chyba jakaś wersja bluemotion z pakietem aerodynamicznym i dlatego taki zderzak i progi. Na 100% to nie r line :lol:
Handlarze mają ludzi za debili... :banghead:

Panowie to nie tak. Mu na forum znamy specyfikacje i konfigurację pakietów i gryzie nas w oczy jakąś sciema handlarzy. Ale to My. My się znamy . Zwykły ludź nie odruznia tego i cieszy się z wszystkiego co jest. Ja kiedyś goniłem po zderzak 70km i handlarz owi się pomyliły kolory czarny z szarym.
Awatar użytkownika

szumek5837

Gadatliwy

• Online: 11d 6m 11s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf 6 Highline
  • Silnik: CAYC 1.6 TDI

Post15 lip 2016, 21:24

@wasylief
Wejdź sobie zawsze na takie mobile.de i zobacz po ile chodzą zadbane egzemplarze z normalnym przebiegiem.. a potem pomyśl skąd musi wynikać cena podobnych aut w PL..

Za 25 klocków to szukaj zadbanej Polówki...
Awatar użytkownika

lukasik69

Gadatliwy

• Online: 6d 17h 45m 3s
  • Pochwały: 5
  • Silnik: 2.0 tdi 110km

Post15 lip 2016, 22:38

tberent pisze:Panowie to nie tak. Mu na forum znamy specyfikacje i konfigurację pakietów i gryzie nas w oczy jakąś sciema handlarzy. Ale to My. My się znamy . Zwykły ludź nie odruznia tego i cieszy się z wszystkiego co jest. Ja kiedyś goniłem po zderzak 70km i handlarz owi się pomyliły kolory czarny z szarym.

Częściowo masz rację tylko dlaczego zawsze się mylą na swoją korzyść ? :) Jeśli nie wie czy to climatronik to niech wpisze klimatyzacja i będzie ok ale fajniej wygląda jak wpisze climatronik. Wszystkie auta są serwisowane ASO po prawie każdy choć raz tam był :)
szumek5837 pisze:Wejdź sobie zawsze na takie mobile.de i zobacz po ile chodzą zadbane egzemplarze z normalnym przebiegiem.. a potem pomyśl skąd musi wynikać cena podobnych aut w PL..

Za 25 klocków to szukaj zadbanej Polówki..

To się nazywa szukanie okazji których nie ma bo nikt nie sprzedaje super auta za minimalną kasę :D

wlado78

Aktywny

Post16 lip 2016, 11:01

racja
za 25 tysiaków to tylko golf V

Pavvel

Nowicjusz

• Online: 11m 23s
  • Auto: -
  • Silnik: -

Re: Czy warto kupić to auto. Tu prosimy o ocenę konkretnego

Post05 kwie 2017, 08:51

Jak generalnie z tym DSG w GTI? Bac sie +100k przebiegu? Szukajac auta, nie patrze praktycznie na modele z wiekszym przebiegiem.
Awatar użytkownika

Marras

Gadatliwy

• Online: 3d 19h 46m 56s
  • Auto: Golf 5 i Golf 7
  • Silnik: 1.9 TDI i 2.0 GTD

Post17 kwie 2017, 11:37

Pavvel pisze:Jak generalnie z tym DSG w GTI? Bac sie +100k przebiegu? Szukając auta, nie patrze praktycznie na modele z wiekszym przebiegiem.

Chciaż skrzynie ręczne sa w GTI rzadkością to dla mnie auto sportowe musi dawać przyjemność, ja decyduje kiedy i na jakim biegu jadę, kiedy zmieniam i przy jakich obrotach
A DSG utrzymuje 1200 obr/min jadąc jednostajnie, samo nie wie jaki bieg włączyć i bez trybu sport zamula jak 1.4.
Ta skrzynia niszczy dwumas utrzymując tak niskie obroty w dieslu na przykład
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2017, 13:12 przez Marras, łącznie zmieniany 2 razy

soil

Nowicjusz

• Online: 16d 2h 29m 20s
  • Auto: VW GOLF V GT DSG
  • Silnik: 2.0 TDI 125kW BMN

Post17 kwie 2017, 11:53

Pavvel pisze:Jak generalnie z tym DSG w GTI? Bac sie +100k przebiegu? Szukajac auta, nie patrze praktycznie na modele z wiekszym przebiegiem.

Z DSG jak z silnikiem, jak ktoś nie dba to ma problem - nie ma znaczenia czy to 50k czy 180k przebiegu

Marras pisze:A DSG utrzymuje 1200 obr/min jadac hednistajnie, samo nie wie jaki bieg właczyc i bez trybu sport zamula hak 1.4.
Ta skrzynua niszczy dwumas

:despair: :lol: =D>

krzysi3k

Nowicjusz

• Online: 1d 10h 59m 20s

Re: Zakup samochodu używanego - porady ogólne

Post20 kwie 2017, 20:04

Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat http://moto-zakup.pl/ lub http://www.autotesto.pl/ ? Czy korzystał ktoś z was z ich usług? Czy ma to sens, a jeśli tak to w jakim przypadku?
Z góry dzięki za pomoc
Awatar użytkownika

puceek

Aktywny

• Online: 4d 17h 30m 38s
  • Auto: VW Golf 6 GTI 35 DSG
  • Silnik: 2.0 TFSI

Post20 kwie 2017, 21:08

Ogolnie te raporty sa OK, ale w mojej opinii lepiej podzwonic bezposrednio po rzeczoznawcach samochodowych, najlepiej z z tytulem bieglego sadowego i wszelkimi uprawnieniami. Wystarczy wpisac w wyszukiwarke haslo "rzeczoznawcy + miasto", w ktorym znajduje sie auto, podzwonic po wszystkich i zapytac czy i w jakiej cenie sprawdza Ci auto, wraz z wykonaniem raprtu, zdjeciami, opinia, a na koniec wycenia dany egzemplarz.

Jest to troche absorbujace zajecie, ale w ten sposob uzyskasz najlepsza jakosc. Ewentualnie popros na forum kogos z danej lokalizacji, zeby ogladnal auto i pojechal nim na stacje diagnostyczna oraz sprawdzil miernikiem. Efekt bedzie podobny, a koszta nizsze (wedle ustalen, ale najczesciej dobra flaszka) :).

Powodzenia!

---------

Przy okazji odpowiem na pytanie odnosnie przebiegu 100+ tys w Golfie GTI, w kontekscie skrzyni DSG - taki przebieg nie robi na aucie i skrzyni zadnego wrazenia! W GTI mamy mniejszy moment obrotowy niz w niektorych dieslach (GTD, Passat, A3), a przeciez auta z tymi silnikami lataja po 300 tys bez zadnego problemu i remontu. Jedyne co moze bedzie trzeba wymienic, to kolo dwumasowe.

Dla silnika przebieg ten nie robi rowniez zadnego wrazenia - jesli kupimy auto od osoby znajacej zasady dbalosci o jednostke napedowa i osprzet (duze prawdopdobienstwo w przypadku GTI) i jesli wymienimy wadliwy rozrzad (napinacz, pasek, slizgi - komplet), nie ma sie czego bac. Warto zwrocic uwage na interwaly czasu od wymiany do wymiany oleju i jesli nasz do wyboru oferte z mniejszym przebiegiem, ale serwisowana co 30 tys i oferte z wyzszym przebiegiem, ale serwisowana co 10-15 tys, z pewnoscia warto wybrac te druga opcje.

Powerrek

Niemowa

• Online: 24m 57s
  • Silnik: 2.0TDI

Kilka pytan przed zakupem

Post22 sie 2017, 23:16

Witam mam w planie zakupic golfika mk 6 GTD i tu nasuwa sie pytanie czy posiada on DPF ;( ? JESLI jakis rocznik nie miał to ktory chcialbym tez poznac wady tego auta jak spisuje sie skrzynia automatyczna czy lepiej manual ? jak z czesciami ( cenowo ) moze ktos podac np koszty sprzegła rozrzadu itd ? Jakie koszta usuniecia DPF i co sie z tym wiąże

michael_1

Sympatyk

• Online: 3d 11h 29m 44s
  • Silnik: 2.0TDI

Re: Kilka pytan przed zakupem

Post23 sie 2017, 07:00

Wszystkie mają dpf. Za dużo autoswiata się naczytales. Teraz kazde auto ma DPF i da się z tym żyć.

A jak nie chcesz to wystarczy wyciąć i po problemie.

Szukaj czytaj i znajdziesz konkrety na forum :D

TomiGTD

Nowicjusz

• Online: 19h 6m 55s
  • Silnik: 2.0 TDI CFFB

Post30 sie 2017, 18:29

Witam.
Zamierzam kupić golfa 6 GTD lub GTI rocznik 2010-2012.
rocznie przejadę około 10 tyś km więc raczej benzynka.
zastanawiam sie na GTI z przebiegiem około 100 tyś sprowadzę z Niemiec bo mieszka tam mój kolega.

mam pytania:
czy w silnikach od 2010 roku nie ma już problemów z rozrządem i nadmiernym spalaniem oleju?
podobno w 2011 została poprawiona większość wad. tylko nie wiem czy była zmiana oznaczeń silnika i od konkretnego miesiąca szły serie poprawione fabrycznie?
średnie spalanie przy normalnej miasto i trasa 70/30 jeździe wyjdzie koło 8-9l ?

bielas89

Niemowa

• Online: 3h 43m 46s

Post02 wrz 2017, 18:58

Witam drodzy forumowiecz:)

Interesuje się zakupem golfa 6 lecz nie wiem kompletnie jaki silnik wybrać, które sa najmniej awaryjne ? interesuje mnie benzyna i ewentualnie do jakich najlepiej zamontować LPG czytałem ze 1.6 MPI (102 KM) jest atrakcyny a wy co polecicie?
Na co zwrocic szczegolna uwagę przy zakupie tego auta.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika

Marras

Gadatliwy

• Online: 3d 19h 46m 56s
  • Auto: Golf 5 i Golf 7
  • Silnik: 1.9 TDI i 2.0 GTD

Post16 wrz 2017, 18:20

Mam 2 pytania.

1. Oglądałem Golfa Plusa z 2010 roku ( czerwiec). Nieco dziwny, podświetlenie zegarów białe, wnętrze na czerwono ale radio RCD 310 było stare, znaczy podświetlone na niebiesko z niebieskimi napisami.
Czy tak może być?
Egzemplarze z 2011 miały już radyjko czarne z białymi napisami

2. Przy silniku TDI dopisek "Blue Motion" świadczy o tym ze auto ma tzw "stop & start" czyli wyłączanie silnika na postoju ?
Czy wersje bez tego oznaczenia nie miały tego systemu?
Czy może od jakiegoś momentu (np od 2012 roku) wszystkie były z tym ustrojstwem?
Wyłączyć można przez VCDS ?
Poprzednia

Wróć do Zakup samochodu