Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 05:54


[1.4 TSI 140PS] Metaliczny dzwięk przy odpalaniu zimnego silnika

Moderator: flo

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK7.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 6 znajdują się w dziale MK6
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

swietlik

Stały Bywalec

  • Posty: 398
  • Rejestracja: 26 paź 2013, 13:35
  • Online: 9d 22h 24m 24s
  • Pochwały: 1
  • Auto: vw golf 7
  • Silnik: tsi 1.4 122km
  • Lokalizacja: Bytom

Re: Metaliczny dzwięk przy odpalaniu zimnego silnika

Post15 maja 2014, 20:28

Pablo1979 pisze:Potwierdzam u mnie również przy pierwszym odpalaniu słychac ten dziwny dźwięk w 1 sekundzie jesli o to wam chodzi. Wcześniej nie zwróciłem uwagi na to więc nie wiem czy miałem to od samego początku. Ale dźwięk mi przypomina rzeczywiście rozrusznik. W każdym razie nie przejmuję się tym zbytnio 4lata gwarancji tak więc czas pokarze. Rok produkcji luty 2014r.

To samo też mam niby te typy tak mają,tyko dziwne że inne marki samochodów tego nie mają :-k :-k

Tu podaję mojego linka z ciekawym zaobserwowaniem.

vw-hydepark/golf-7-co-sie-podoba-a-co-nie-t1222.html#p18698
Offline

marcinde

Sympatyk

  • Posty: 91
  • Rejestracja: 13 lis 2013, 18:44
  • Online: 2d 5h 40m 23s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM
  • Lokalizacja: mazowieckie

Re: Metaliczny dzwięk przy odpalaniu zimnego silnika

Post31 sie 2014, 07:34

U mnie obecnie jest tak
http://youtu.be/NxUV6exTNec
Auto w serwisie. W przyszłym tyg będę coś więcej wiedział
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Metaliczny dzwięk przy odpalaniu zimnego silnika

Post31 sie 2014, 23:03

Obstawiam sprzęgło, czyli to samo co w MK6 -> LINK.
Czy jak wciskałeś sprzęgło to stukanie ustawało?

Ciekawe czy powiedzą że TTTM w MK7 również.
My TSI
Offline
Awatar użytkownika

swietlik

Stały Bywalec

  • Posty: 398
  • Rejestracja: 26 paź 2013, 13:35
  • Online: 9d 22h 24m 24s
  • Pochwały: 1
  • Auto: vw golf 7
  • Silnik: tsi 1.4 122km
  • Lokalizacja: Bytom

Re: Metaliczny dzwięk przy odpalaniu zimnego silnika

Post11 wrz 2014, 11:48

Witam ostatni odpalałem samochód w hali garażowej i normalnie był zimny silnik i jak by inaczej metaliczny dzwięk sinika przy odpalaniu mi to akurat już nie przeszkadza ale obok był sąsiad jak to usłyszał to widziałem jego spojrzenie bo się aż obrócił i spojrzał co to za złom odpala,moje zdanie na hu...dawać tyle kasy za samochód jak inni z tego leją co to za bubel,ale wiadomo jak się pojedzie na serwis to powiedzą że te typy tak mają, tak mają ale buble co produkują.
Offline

marcinde

Sympatyk

  • Posty: 91
  • Rejestracja: 13 lis 2013, 18:44
  • Online: 2d 5h 40m 23s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM
  • Lokalizacja: mazowieckie

Re: Metaliczny dzwięk przy odpalaniu zimnego silnika

Post07 paź 2014, 15:34

Jestem 5tyg i 4tys km od ostatniej zmiany oleju, jakiekolwiek dziwne dzwięki ustały, nieważne czy zimny czy ciepły, zawsze odpala "normalnie". Nie wiem czy to przypadek, czy może coś w tym jest?
Poprzednio olej motul xclean, tym razem millers xf.
Offline
Awatar użytkownika

swietlik

Stały Bywalec

  • Posty: 398
  • Rejestracja: 26 paź 2013, 13:35
  • Online: 9d 22h 24m 24s
  • Pochwały: 1
  • Auto: vw golf 7
  • Silnik: tsi 1.4 122km
  • Lokalizacja: Bytom

Re: Metaliczny dzwięk przy odpalaniu zimnego silnika

Post07 paź 2014, 16:39

marcinde pisze:Jestem 5tyg i 4tys km od ostatniej zmiany oleju, jakiekolwiek dziwne dzwięki ustały, nieważne czy zimny czy ciepły, zawsze odpala "normalnie". Nie wiem czy to przypadek, czy może coś w tym jest?
Poprzednio olej motul xclean, tym razem millers xf.


O to ciekawe, jak coś się zmieni to daj znać jak dzwięk powróci.
Offline
Awatar użytkownika

swietlik

Stały Bywalec

  • Posty: 398
  • Rejestracja: 26 paź 2013, 13:35
  • Online: 9d 22h 24m 24s
  • Pochwały: 1
  • Auto: vw golf 7
  • Silnik: tsi 1.4 122km
  • Lokalizacja: Bytom

Re: Metaliczny dzwięk przy odpalaniu zimnego silnika

Post07 paź 2014, 19:34

marcinde pisze:U mnie obecnie jest tak
http://youtu.be/NxUV6exTNec
Auto w serwisie. W przyszłym tyg będę coś więcej wiedział


I jak to się zakończyło ca naprawili ???
Offline

marcinde

Sympatyk

  • Posty: 91
  • Rejestracja: 13 lis 2013, 18:44
  • Online: 2d 5h 40m 23s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM
  • Lokalizacja: mazowieckie

Re: Metaliczny dzwięk przy odpalaniu zimnego silnika

Post07 paź 2014, 19:44

Nic, trzymali auto przez prawie tydzień i nic nie stwierdzili - "stan perfekcyjny"
Jako że auto i tak stało w aso, to przy okazji kazałem zmienić olej.
Problem dziwnego dźwięku od tego momentu się nie pojawił
Olej full syntetyk, a nie jakieś gówno, które zalewa aso. Kultura pracy zimnego motoru - miód
Offline
Awatar użytkownika

swietlik

Stały Bywalec

  • Posty: 398
  • Rejestracja: 26 paź 2013, 13:35
  • Online: 9d 22h 24m 24s
  • Pochwały: 1
  • Auto: vw golf 7
  • Silnik: tsi 1.4 122km
  • Lokalizacja: Bytom

Re: Metaliczny dzwięk przy odpalaniu zimnego silnika

Post07 paź 2014, 19:57

To może ten olej zrobił swoje ale coś naprawili i się nie przyznali aby afery nie było,tak czy inaczej daj znać jak coś będzie się działo znowu.
Offline
Awatar użytkownika

lyngso

Aktywny

  • Posty: 162
  • Rejestracja: 17 sty 2014, 18:11
  • Online: 8d 20h 12m
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM
  • Lokalizacja: lubuskie

Re: Metaliczny dzwięk przy odpalaniu zimnego silnika

Post13 paź 2014, 17:10

Witam

Motorek co prawda inny ale zaobserwowałem ten sam metaliczny dźwięk przy odpalaniu. Gdy autko sie nagrzeje, to chodzi miodzio tak jak by silnika nie było więc sobie nie zaracam tym gitary na razie.
Wspomnę o tym podczas przeglądu ale to dopiero za 18k km :)

Pozdrov
Na dalekie dystanse Audi A6 C7
Wokół komina Golf 7
Offline
Awatar użytkownika

swietlik

Stały Bywalec

  • Posty: 398
  • Rejestracja: 26 paź 2013, 13:35
  • Online: 9d 22h 24m 24s
  • Pochwały: 1
  • Auto: vw golf 7
  • Silnik: tsi 1.4 122km
  • Lokalizacja: Bytom

Re: Metaliczny dzwięk przy odpalaniu zimnego silnika

Post13 paź 2014, 17:24

lyngso pisze:Witam

Motorek co prawda inny ale zaobserwowałem ten sam metaliczny dźwięk przy odpalaniu. Gdy autko sie nagrzeje, to chodzi miodzio tak jak by silnika nie było więc sobie nie zaracam tym gitary na razie.
Wspomnę o tym podczas przeglądu ale to dopiero za 18k km :)

Pozdrov


Mam to samo i cala reszta też a w serwisie usłyszysz że ten typ tak mam i tak ma być,czyli zrobisz jak my wszyscy :o :shock: :shock:
Offline

navwiedzony

Nieśmiały

  • Posty: 31
  • Rejestracja: 23 lip 2013, 06:32
  • Online: 1d 10h 45m 43s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: CHPA
  • Lokalizacja: Zabrze

Re: Metaliczny dzwięk przy odpalaniu zimnego silnika

Post14 paź 2014, 07:01

swietlik pisze:Mam to samo i cala reszta też a w serwisie usłyszysz że ten typ tak mam i tak ma być,czyli zrobisz jak my wszyscy :o :shock: :shock:
Dokładnie tak - ja niedawno właśnie byłem i m.in. ten temat też poruszałem. "Ten typ tak ma" i po sprawie [-(
Offline
Awatar użytkownika

lyngso

Aktywny

  • Posty: 162
  • Rejestracja: 17 sty 2014, 18:11
  • Online: 8d 20h 12m
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM
  • Lokalizacja: lubuskie

Re: Metaliczny dzwięk przy odpalaniu zimnego silnika

Post14 paź 2014, 09:58

Witam

Takie dzwonienie moze denerwowac ale z drugiej strony wszystko wraca do normy jak autko jest nagrzane.
Może to faktycznie jakas blaszka, albo rurka która sobie drży na początku, a po podgrzaniu wskakuje na swoje miejsce.
Myślę, że nie ma co przesadzać. Każde auto ma coś tam swojego, a my użytkownicy z jakimś tam swoim uporem szukamy złych rzeczy.
Każdy z nas świadomie wybrał to auto a jak to mówią " trawa jest zawsze bardziej zielona po drugiej stronie płotu " więc nie należy się spodziewać, że inne marki są pod tym względem jakieś lepsze.
Uważam, że Golf 7 jest bardzo udanym autkiem i na tle konkurencji przoduje.
Więc dopóki to dzwonienie nie powoduje kolizji zaworów z tłokami to nie ma się co martwić.

Pozdrov
Na dalekie dystanse Audi A6 C7
Wokół komina Golf 7
Offline

Krzysiek180

Sympatyk

  • Posty: 64
  • Rejestracja: 29 maja 2013, 12:53
  • Online: 19h 52m 49s
  • Auto: VW GOLF Variant
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Metaliczny dzwięk przy odpalaniu zimnego silnika

Post16 paź 2014, 09:26

Ciągle słyszymy ten typ tak ma . To cecha a nie wada... ach te vw dużo tych cech... na gwarancji nic nie zrobią. .. a ludzie jeszcze do kupują gwarancji żeby mieć zabezpieczenia. ... tylko po co jak na gwarancji nikt nic nie uzyska

-- 16 paź 2014, 10:34 --

Czy ktoś był poza Aso z tym? Może warto. Ja bym zaczął od pomocy 2 osoby. Otwarta maska zapala my i szukamy źródła. Są takie słuchawki jak u lekarza do szukania takich rzeczy a potem do Aso i pokazać im co w trawie piszczy. Może i 200 milionów wyprodukowali ale jak jest problem to jak strusie głową w piasek. Pozdrawiam gkombi6@gmail.com
Offline
Awatar użytkownika

swietlik

Stały Bywalec

  • Posty: 398
  • Rejestracja: 26 paź 2013, 13:35
  • Online: 9d 22h 24m 24s
  • Pochwały: 1
  • Auto: vw golf 7
  • Silnik: tsi 1.4 122km
  • Lokalizacja: Bytom

Re: Metaliczny dzwięk przy odpalaniu zimnego silnika

Post16 paź 2014, 11:31

Krzysiek180 pisze:Ciągle słyszymy ten typ tak ma . To cecha a nie wada... ach te vw dużo tych cech... na gwarancji nic nie zrobią. .. a ludzie jeszcze do kupują gwarancji żeby mieć zabezpieczenia. ... tylko po co jak na gwarancji nikt nic nie uzyska

-- 16 paź 2014, 10:34 --

Czy ktoś był poza Aso z tym? Może warto. Ja bym zaczął od pomocy 2 osoby. Otwarta maska zapala my i szukamy źródła. Są takie słuchawki jak u lekarza do szukania takich rzeczy a potem do Aso i pokazać im co w trawie piszczy. Może i 200 milionów wyprodukowali ale jak jest problem to jak strusie głową w piasek. Pozdrawiam gkombi6@gmail.com


Tylko aby kiedyś vw się nie zdziwił jak to ktoś udowodni że to bubel i będą pozwy zbiorowe to będą mieli 200milionów ale reklamacji. :lol: :lol:
Offline
Awatar użytkownika

lyngso

Aktywny

  • Posty: 162
  • Rejestracja: 17 sty 2014, 18:11
  • Online: 8d 20h 12m
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM
  • Lokalizacja: lubuskie

Re: Metaliczny dzwięk przy odpalaniu zimnego silnika

Post16 paź 2014, 13:05

Krzysiek180 pisze:Ciągle słyszymy ten typ tak ma . To cecha a nie wada... ach te vw dużo tych cech... na gwarancji nic nie zrobią. .. a ludzie jeszcze do kupują gwarancji żeby mieć zabezpieczenia. ... tylko po co jak na gwarancji nikt nic nie uzyska


Witam,

Tak do końca to się z Tobą nie zgodzę kolego. Gwarancja jednak daje pewne poczucie komfortu jeśli chodzi o kosztowne elementy.
Weźmy skrajny przypadek pęknięcia paska rozrządu i kolizję zaworów z tłokami. Bez gwarancji płacz i zgrzytanie zębów natomiast na gwarancji zakończy sie to wymianą silnika. Były takie przypadki z silnikami TSI starszymi na łańcuchu.
Gdyby moje narzekania miały sie tylko skończyć na dzwoniącej blaszce to jestem w stanie zaakceptować taką "usterkowość" Golfa :)
Auto będzie miało niedługo rok i po za fałszywym alarmem (opisanym w innym poście) nic się z nim nie dzieje.
Miałełem kiedyś Citroena C5 również nowego, bardzo wygodne auto ale w tym samym czasie było już 4 razy w serwisie na jednej poważnej i trzech drobnych naprawach.
U mnie też jest ten metaliczny dźwięk ale znika gdy auto się nagrzeje więc się tym nie martwię.
Poprzednio mieliśmy POLO z silnikiem 1.4 i też, jak było zimne to sobie hałasowało po rozgrzaniu gdyby nie obrotomierz to nie wiedziałbym, że silnik pracuje. 5 lat tak sobie hałasowało i hałasuje do dziś, a mimo to nic sie z tym autem nie dzieje.
Zauważcie też, że jak się dodaje gazu to silniki TSI tak sobie warczą. Zanim moja żona zdecydowała się na Golfa jeździła autami konkurencji i też sobie tamte silniczki powarkiwały przy dodawaniu gazu, potrafiły tez zadzwonić przy odpalaniu.
Silniki TSI obecnie są zmodyfikowane w porównaniu ze starszymi miejmy więc nadzieję, że wyszło im to na dobre :)

Pozdrov
Na dalekie dystanse Audi A6 C7
Wokół komina Golf 7
Offline

Krzysiek180

Sympatyk

  • Posty: 64
  • Rejestracja: 29 maja 2013, 12:53
  • Online: 19h 52m 49s
  • Auto: VW GOLF Variant
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Metaliczny dzwięk przy odpalaniu zimnego silnika

Post16 paź 2014, 16:08

wszystkim rzyczę aby tak było i nie było z tego powodu zadnej awarii, aczkolwiek pewien dyskomfort pozostaje ... chociazby gdy ktoś stoi obok i zwroci na to uwagę - a my wtedy odpowiadamy ten typ tak ma i w drogę :)
Offline
Awatar użytkownika

swietlik

Stały Bywalec

  • Posty: 398
  • Rejestracja: 26 paź 2013, 13:35
  • Online: 9d 22h 24m 24s
  • Pochwały: 1
  • Auto: vw golf 7
  • Silnik: tsi 1.4 122km
  • Lokalizacja: Bytom

Re: Metaliczny dzwięk przy odpalaniu zimnego silnika

Post16 paź 2014, 17:44

Krzysiek180 pisze:wszystkim rzyczę aby tak było i nie było z tego powodu zadnej awarii, aczkolwiek pewien dyskomfort pozostaje ... chociazby gdy ktoś stoi obok i zwroci na to uwagę - a my wtedy odpowiadamy ten typ tak ma i w drogę :)


Dokładnie ten typ tak mam, ale coś mi to przypomina czasy PRL Syrena,Fiat 125p,126p i też tak mówili ten typ tak ma :jaja: :jaja: :jaja: :jaja: :jaja: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Offline

autojoker

Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 29 mar 2016, 20:51
  • Online: 2h 16m 15s
  • Auto: vw tiguan
  • Silnik: 2.0tdi
  • Lokalizacja: wroclaw

Re: Metaliczny dzwięk przy odpalaniu zimnego silnika

Post30 mar 2016, 20:50

Gumis6 pisze:Byłem w tym w serwisie już drugi raz po tym jak wysłałem pytanie do centrali Vw w Poznaniu. Znów zrobili badania kompem porównali z innym silnikiem, który też miał ten dźwięk przy odpalaniu i stwierdzili, że tak jest. Chyba rzeczywiście nie ma się co martwić.


witam
odgłos który słyszysz jest z nie napiętego łańcucha rozrządu i to łańcuch wydaje taki dźwięk ,trzeba wymienić napinacz i zmienić olej z castrola na mobil 1 i problem ustanie i wymieniajcie olej co 15 tyś żaden longlife :tongue:
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Metaliczny dzwięk przy odpalaniu zimnego silnika

Post31 mar 2016, 07:27

autojoker pisze:
Gumis6 pisze:Byłem w tym w serwisie już drugi raz po tym jak wysłałem pytanie do centrali Vw w Poznaniu. Znów zrobili badania kompem porównali z innym silnikiem, który też miał ten dźwięk przy odpalaniu i stwierdzili, że tak jest. Chyba rzeczywiście nie ma się co martwić.


witam
odgłos który słyszysz jest z nie napiętego łańcucha rozrządu i to łańcuch wydaje taki dźwięk ,trzeba wymienić napinacz i zmienić olej z castrola na mobil 1 i problem ustanie i wymieniajcie olej co 15 tyś żaden longlife :tongue:


Porada chyba jednak dotyczy Mk6 a nie MK7 - bo w MK7 rozrząd jest na pasku.
My TSI
Offline

marcinsgdz

Nieśmiały

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 29 maja 2016, 11:36
  • Online: 1d 17h 13m 49s

Re: Metaliczny dzwięk przy odpalaniu zimnego silnika

Post22 cze 2016, 09:18

Czy ktoś się orientuje, czy w 1.4 TSI 122 (CAXA) była w 2014 roku kolejna zmiana/modyfikacja napinacza łańcucha rozrządu i czy coś poprawia?
Offline
Awatar użytkownika

spwod

Stały Bywalec

  • Posty: 302
  • Rejestracja: 11 lut 2014, 08:39
  • Online: 43d 21h 9m 11s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Jetta 2014
  • Silnik: CUUB 2.0 TDI 150KM
  • Lokalizacja: Pomorskie

Re: Metaliczny dzwięk przy odpalaniu zimnego silnika

Post22 cze 2016, 09:32

marcinsgdz pisze:Czy ktoś się orientuje, czy w 1.4 TSI 122 (CAXA) była w 2044 roku kolejna zmiana/modyfikacja napinacza łańcucha rozrządu i czy coś poprawia?

Chyba tylko jakaś wróżka :lol:
Sorry nie mogłem się powstrzymać... :pub:
Offline

marcinsgdz

Nieśmiały

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 29 maja 2016, 11:36
  • Online: 1d 17h 13m 49s

Re: Metaliczny dzwięk przy odpalaniu zimnego silnika

Post22 cze 2016, 09:37

Jak "odpowiadałeś" byłem w trakcie poprawiania :)

03C 109 507BA to chyba wersja napinacza z 2014?
Offline

Wojtass

VIP

  • Posty: 155
  • Rejestracja: 01 lis 2013, 17:36
  • Online: 16d 11h 6m 50s
  • Pochwały: 8
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM
  • Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Metaliczny dzwięk przy odpalaniu zimnego silnika

Post22 cze 2016, 17:03

marcinsgdz pisze:Czy ktoś się orientuje, czy w 1.4 TSI 122 (CAXA)...

W Golfach 7 nie ma takiego modelu silnika.
Offline

miodzio20

Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 30 cze 2018, 09:41
  • Online: 12h 3m 21s
  • Auto: Golf VII
  • Silnik: 1.2 TSI
  • Lokalizacja: DRØBAK

Re: Metaliczny dzwięk przy odpalaniu zimnego silnika

Post21 lip 2018, 14:49

Hej. Orientuję się ktoś czy ta blaszka dotyczy też 1.2 tsi...?
Poprzednia

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości