Dzisiaj jest 28 mar 2024, 19:09


Golf VI 1.6 TDI DSG -> Wrocław

Tematyka związane z zakupem zarówno nowego jak i używanego samochodu.

Moderator: rafaello

Regulamin forum Zakup samochodu nowego jak i używanego, co i gdzie kupić, na co zwrócić uwagę, czego unikać, gdzie dostać dobry rabat itp.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

compatriot

Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 13 cze 2016, 22:08
  • Online: 2h 17m 40s
  • Auto: BMW e46
  • Silnik: n42b18
  • Lokalizacja: Wroclaw

Golf VI 1.6 TDI DSG -> Wrocław

Post13 cze 2016, 22:12

Intensywnie myślę nad tym autem: http://otomoto.pl/oferta/volkswagen-gol ... a2f3cc7c27

Byłem na miejscu, oglądałem i w zasadzie nie mam zastrzeżeń. Auto z PL salonu. Właściciel twierdzi, że dopiero co wymienił dwumas i sprzęgło. Boję się trochę skrzyni DSG... czy obawy uzasadnione ? Ktoś coś może powiedzieć nt tego auta ?
Offline
Awatar użytkownika

jarekgk

Forumowicz

  • Posty: 523
  • Rejestracja: 17 paź 2015, 05:28
  • Online: 59d 5m 55s
  • Pochwały: 31
  • Auto: VW GOLF VII i VII FL
  • Silnik: 2.0TDI CRLB 1.4 CZDA
  • Lokalizacja: łódzkie

Re: Golf VI 1.6 TDI DSG -> Wrocław

Post14 cze 2016, 06:36

Ja użytkuję auto z DSG i bardzo sobie tą wygodę chwalę, natomiast przebieg 126000 km i wymienione było sprzęgło i dwumas? Trochę dziwne jak dla mnie. Mój ma już na szafie 283 k km i dwumas był robiony przy 220 k km, a sprzęgiełka w skrzyni DSG były robione przy 244 kkm ( ślizgały się biegi parzyste ). Nadmienię że auto od 165 k km jeździ na chipie 132 kM. Co do silnika 105 kM trochę za mało, na pewno bym go trochę podkręcił, natomiast wracają do samej wygody ze skrzynią DSG to polecam.
Offline
Awatar użytkownika

Muti

VIP

  • Posty: 796
  • Rejestracja: 29 lip 2014, 20:39
  • Lokalizacja: Poznań Zielona Góra
  • Online: 19d 13h 53m 3s
  • Pochwały: 15
  • Auto: MK7.5 R
  • Silnik: 2.O TSI DJHA
  • Lokalizacja: Lubuskie

Re: Golf VI 1.6 TDI DSG -> Wrocław

Post14 cze 2016, 06:37

Sprzęgło wymienione, ale o dwumasie nic nie ma. Serwis LL co 30kkm był.

NzTT
Offline

compatriot

Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 13 cze 2016, 22:08
  • Online: 2h 17m 40s
  • Auto: BMW e46
  • Silnik: n42b18
  • Lokalizacja: Wroclaw

Re: Golf VI 1.6 TDI DSG -> Wrocław

Post14 cze 2016, 09:57

jarekgk pisze:Ja użytkuję auto z DSG i bardzo sobie tą wygodę chwalę, natomiast przebieg 126000 km i wymienione było sprzęgło i dwumas? Trochę dziwne jak dla mnie. Mój ma już na szafie 283 k km i dwumas był robiony przy 220 k km, a sprzęgiełka w skrzyni DSG były robione przy 244 kkm ( ślizgały się biegi parzyste ). Nadmienię że auto od 165 k km jeździ na chipie 132 kM. Co do silnika 105 kM trochę za mało, na pewno bym go trochę podkręcił, natomiast wracają do samej wygody ze skrzynią DSG to polecam.


Auto jeździło jako folotowe, pewnie ex driver katował.

Muti pisze:Sprzęgło wymienione, ale o dwumasie nic nie ma. Serwis LL co 30kkm był.

NzTT


Dziękuję. Właściciel (a w zasadzie gospodarz placu) zachęca do wizyty w ASO by potwierdzić obie te wymiany.
Auto jest w naprawdę dobrym stanie, blacha bez rysek, a wnętrze na moje oko nie nosi żadnych oznak zużycia.
Jeszcze się nad nim zastanowię. Miałem Golfa 3 1Z 90km (doskonałe auto !), miałem Golfa 4 116km AJN (już mniej udane, ale nadal dobre). Zobaczymy czy stanę się właścicielem następnego :D
ps. FV 23% wymagana, bo chcę je wziąć na krótki leasing.
Offline
Awatar użytkownika

jarekgk

Forumowicz

  • Posty: 523
  • Rejestracja: 17 paź 2015, 05:28
  • Online: 59d 5m 55s
  • Pochwały: 31
  • Auto: VW GOLF VII i VII FL
  • Silnik: 2.0TDI CRLB 1.4 CZDA
  • Lokalizacja: łódzkie

Re: Golf VI 1.6 TDI DSG -> Wrocław

Post14 cze 2016, 13:30

A w jakiej flocie jeździło, orientujesz się?
My w Skanska mamy takie wozy, wymiana co 3 lata lub 100 - 120 kkm
Offline

compatriot

Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 13 cze 2016, 22:08
  • Online: 2h 17m 40s
  • Auto: BMW e46
  • Silnik: n42b18
  • Lokalizacja: Wroclaw

Re: Golf VI 1.6 TDI DSG -> Wrocław

Post14 cze 2016, 13:50

jarekgk pisze:A w jakiej flocie jeździło, orientujesz się?
My w Skanska mamy takie wozy, wymiana co 3 lata lub 100 - 120 kkm


Nie wiem w jakiej - takich informacji sprzedający nie udzieli. To by się zgadzało. Auto akurat 3 letnie, 120k nastukane.
Offline
Awatar użytkownika

jarekgk

Forumowicz

  • Posty: 523
  • Rejestracja: 17 paź 2015, 05:28
  • Online: 59d 5m 55s
  • Pochwały: 31
  • Auto: VW GOLF VII i VII FL
  • Silnik: 2.0TDI CRLB 1.4 CZDA
  • Lokalizacja: łódzkie

Re: Golf VI 1.6 TDI DSG -> Wrocław

Post14 cze 2016, 15:34

compatriot pisze:
jarekgk pisze:A w jakiej flocie jeździło, orientujesz się?
My w Skanska mamy takie wozy, wymiana co 3 lata lub 100 - 120 kkm


Nie wiem w jakiej - takich informacji sprzedający nie udzieli. To by się zgadzało. Auto akurat 3 letnie, 120k nastukane.

Powiem tak, za 43000 zł nie wziął bym tego auta. Golf VI kombi z tyłu wygląda jak golf V, jak dobrze poszukasz to w tych pieniazkach juz kupisz golfa VII a to już zupełnie inny wygląd, ewentualnie dołożyć z 5 tysięcy. Reasumując skrzynia dsg to mega wygoda i polecam a reszta to już Twoja decyzja.
Offline
Awatar użytkownika

jarekgk

Forumowicz

  • Posty: 523
  • Rejestracja: 17 paź 2015, 05:28
  • Online: 59d 5m 55s
  • Pochwały: 31
  • Auto: VW GOLF VII i VII FL
  • Silnik: 2.0TDI CRLB 1.4 CZDA
  • Lokalizacja: łódzkie

Re: Golf VI 1.6 TDI DSG -> Wrocław

Post14 cze 2016, 17:51

jarekgk pisze:
compatriot pisze:
jarekgk pisze:A w jakiej flocie jeździło, orientujesz się?
My w Skanska mamy takie wozy, wymiana co 3 lata lub 100 - 120 kkm


Nie wiem w jakiej - takich informacji sprzedający nie udzieli. To by się zgadzało. Auto akurat 3 letnie, 120k nastukane.

Powiem tak, za 43000 zł nie wziął bym tego auta. Golf VI kombi z tyłu wygląda jak golf V, jak dobrze poszukasz to w tych pieniazkach juz kupisz golfa VII a to już zupełnie inny wygląd, ewentualnie dołożyć z 5 tysięcy. Reasumując skrzynia dsg to mega wygoda i polecam a reszta to już Twoja decyzja.

Mała poprawka 41000 PLN
Offline

compatriot

Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 13 cze 2016, 22:08
  • Online: 2h 17m 40s
  • Auto: BMW e46
  • Silnik: n42b18
  • Lokalizacja: Wroclaw

Re: Golf VI 1.6 TDI DSG -> Wrocław

Post15 cze 2016, 08:36

jarekgk pisze:
jarekgk pisze:
compatriot pisze:
jarekgk pisze:A w jakiej flocie jeździło, orientujesz się?
My w Skanska mamy takie wozy, wymiana co 3 lata lub 100 - 120 kkm


Nie wiem w jakiej - takich informacji sprzedający nie udzieli. To by się zgadzało. Auto akurat 3 letnie, 120k nastukane.

Powiem tak, za 43000 zł nie wziął bym tego auta. Golf VI kombi z tyłu wygląda jak golf V, jak dobrze poszukasz to w tych pieniazkach juz kupisz golfa VII a to już zupełnie inny wygląd, ewentualnie dołożyć z 5 tysięcy. Reasumując skrzynia dsg to mega wygoda i polecam a reszta to już Twoja decyzja.

Mała poprawka 41000 PLN


Niestety kolego, ale auta z PL salonu i z FV 23% są droższe od ich odpowiedników na umowę k-s. Brałbym go gdyby nie DSG - boję się olbrzymich kosztów. Nie mogę się zdecydować.
Offline
Awatar użytkownika

stahu

Sympatyk

  • Posty: 86
  • Rejestracja: 23 gru 2014, 09:32
  • Online: 6d 22h 28m 57s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 1.8 TSI CDAA
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Golf VI 1.6 TDI DSG -> Wrocław

Post16 cze 2016, 09:50

DSG się nie martw. Mam u siebie i jestem bardzo zadowolony. Kolejne auto będzie musiało mieć DSG. ;)
Offline

compatriot

Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 13 cze 2016, 22:08
  • Online: 2h 17m 40s
  • Auto: BMW e46
  • Silnik: n42b18
  • Lokalizacja: Wroclaw

Re: Golf VI 1.6 TDI DSG -> Wrocław

Post16 cze 2016, 23:09

Oglądam już z tego wszystkiego WSZYSTKO:
BMW, Ople, Renault... ale ciągle o tym Golfie myślę. Cenę pewnie ubiję do ok. 32k netto.
Podjadę tam jutro, przejadę się - postaram się ubić cenę na jakieś dobre alufelgi. Zobaczymy co sprzedający powie. Ciekawe czy w ASO dowiem się czy wymieniany był już rozrząd - choć z opinii na stronie czytam, że interwał wynosi 150-180k.
Offline
Awatar użytkownika

puceek

Aktywny

  • Posty: 135
  • Rejestracja: 27 lut 2016, 00:15
  • Online: 4d 22h 40m 17s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf 6 GTI 35 DSG
  • Silnik: 2.0 TFSI
  • Lokalizacja: dkl

Re: Golf VI 1.6 TDI DSG -> Wrocław

Post18 cze 2016, 08:40

Jesli dobrze kojarze, w silnikach 1.6 byly montowane skrzynie DSG 7-mio biegowe, tzw. suche. Niestety, maja one mniejsza wytrzymalosc i wieksza usterkowosc, w porownaniu do skrzyni 6-cio biegowej mokrej, ktora wystepuje w mocniejszych silnikach.

Z tego tez powodu, jak rowniez z uwagi na to, ze egzemplarz o ktory pytasz jest typowym golasem, bez zastanowienia dolozylbym 5 tys i zainteresowal sie na przyklad taka oferta: http://otomoto.pl/oferta/volkswagen-gol ... yquP7.html.

Dlaczego:
- lepsza wersja wyposazenia = wiekszy komfort uzytkowania i lepsze samopoczucie przebywajac w aucie,
- mocny i chyba rowniez mniej awaryjny silnik = nizsze koszta eksploatacji, bezpieczenstwo podczas wyprzedzania,
- mokra, lepsza skrzynia = mozliwe, ze tansza eksploatacja, choc nie ma co generalizowac.

Dokladajac 5k do egzemplarza z Wroclawia NIGDY nawet nie zblizysz sie do tego, ktory ja podlinkowalem. Przemysl sobie temat, jesli oczekujesz od auta czegos wiecej niz srodka transportu (chyba tsk jest skoro pisales o checi zakupu alufelg).

Zycze madrych decyzji,
Adam.

Wróć do Zakup samochodu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości