Dzisiaj jest 18 kwie 2024, 23:53


Alarm montowany dodatkowo a gwarancja

Moderator: flo

Regulamin forum Inne pytania techniczne, których nie da się zaklasyfikować do jednego z istniejących działów.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga:
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

Marras

Stały Bywalec

  • Posty: 338
  • Rejestracja: 23 lis 2014, 16:12
  • Online: 5d 21h 52m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 5 i Golf 7
  • Silnik: 1.9 TDI i 2.0 GTD
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Alarm montowany dodatkowo a gwarancja

Post28 kwie 2016, 20:10

Może i temat znany ale zapytuje czy jak założę we własnym zakresie alarm Vw ma prawo pozbawic mnie gwarancji ?

Dlaczego nie montuje w ASO:
- złodzieja za alarm warty 500 zl kasuja 2000 zł z montażem
- montuja centralke niedbale w jednym znanym wszystkim złodziejom miejscu, z lewej strony kierownicy, kolo wlacznika świateł
- dodatkowo chce zalożyć wlasne odciecie zasilania na przycisk

Dla mnie auto bez dodatkowych alarmow to bezsens.
Co z tego ze jedt AC, zasada jest jedna, im wiecej zabezpieczen tym trudniej ukrasc i mniej czasu

Zna ktos dobre alarmy? Jest taki DOG70 z karta Speed, klasa profedional, TUV i wszystkue certyfikaty
Offline
Awatar użytkownika

shark__

Stały Bywalec

  • Posty: 393
  • Rejestracja: 22 paź 2012, 09:54
  • Online: 7d 5h 57m 25s
  • Pochwały: 7
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Piekary Slaskie

Re: Alarm montowany dodatkowo a gwarancja

Post28 kwie 2016, 20:26

Każda stwierdzona przez ASO ingerencja w wiązkę elektryczną skutkuje utratą gwarancji na elektrykę. Na dobrą sprawę samodzielny montaż radio bez wpisu do książki serwisowej w razie problemu z instalacją elektryczną może być podstawą odmowy uznania naprawy w ramach gwarancji.
Offline

azssms

Forumowicz

  • Posty: 503
  • Rejestracja: 16 sie 2014, 15:37
  • Online: 60d 7h 52m 6s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 6 GTI
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Bad Hersfeld

Re: Alarm montowany dodatkowo a gwarancja

Post28 kwie 2016, 20:44

Potwierdzam każda ingerencja w elektrykę we własnym zakresie grozi utrata gwarancji.A co do zabezpieczeń każdy ma swoje zdanie jedno jest pewne im więcej masz nie znaczy ze go uchronisz.Prpsty przykład mojemu bratu chcieli ukraść sharana nie dali rady to go tak pocięli nożem ze wolałby żeby mu go ukradli niż naprawiać te szkody
Offline

kamill

VIP

  • Posty: 2498
  • Rejestracja: 11 kwie 2012, 12:26
  • Online: 101d 5h 11m 35s
  • Pochwały: 27
  • Auto: MK6
  • Silnik: TDI

Re: Alarm montowany dodatkowo a gwarancja

Post29 kwie 2016, 10:42

póki im nie powiesz ze cos popsules SAM, to oni nie zwroca na to uwagi.
Mialem zalozone nie ori radio, nie ori alarm, nie ori sprezyny, a gwarancja dalej byla uznawana. To samo tyczy sie programu silnika, poki nie zobacza to nie zwroca uwagi - tylko wtedy musisz pilnowac by ci softa nie zmieniali w aucie.
Offline
Awatar użytkownika

ligeza

Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 22 kwie 2016, 07:18
  • Online: 1d 52m 12s

Re: Alarm montowany dodatkowo a gwarancja

Post29 kwie 2016, 12:12

W Jaśle montują AntyTheft "System Blokada Odpalenia Silnika NIE DO PRZEJŚCIA" (http://gregor10.pl/oferta-uslug/) Robiłem tam virusa mojego golfa. Można się dowiedzieć co to za system i taki zamontować, niekoniecznie w tym warsztacie.
Offline
Awatar użytkownika

Marras

Stały Bywalec

  • Posty: 338
  • Rejestracja: 23 lis 2014, 16:12
  • Online: 5d 21h 52m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 5 i Golf 7
  • Silnik: 1.9 TDI i 2.0 GTD
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Alarm montowany dodatkowo a gwarancja

Post29 kwie 2016, 12:50

ligeza pisze:W Jaśle montują AntyTheft "System Blokada Odpalenia Silnika NIE DO PRZEJŚCIA" (http://gregor10.pl/oferta-uslug/) Robiłem tam virusa mojego golfa. Można się dowiedzieć co to za system i taki zamontować, niekoniecznie w tym warsztacie.

Dziekuje, popatrze

-- 29 kwie 2016, 12:55 --

kamill pisze:póki im nie powiesz ze cos popsules SAM, to oni nie zwroca na to uwagi.
Mialem zalozone nie ori radio, nie ori alarm, nie ori sprezyny, a gwarancja dalej byla uznawana. To samo tyczy sie programu silnika, poki nie zobacza to nie zwroca uwagi - tylko wtedy musisz pilnowac by ci softa nie zmieniali w aucie.


To wszystko specjalnie aby nas pozbawic korzysci i naciagnac na kase.
Ja mam auto zarejestrowane w Niemczech i nie wiem czy przeglad gwarancyjny zrobie w DE czy w PL.
W Polsce taniej ale wpis w ksiaźce na wypadek odsprzedaży lepszy niemiecki.

Nie wiem jak w Niemczech podchodza do montażu na wlasna reke, przeciez sie nie przyznam.

W Polsce w serwisie mam życzliwych ludzi ktorzy nie beda robic problemow w razie czegos do naprawy gwarancyjnej.
Zreszta zsbezpieczenia zamontuje prywatnie elektryk pracyjacy w ASO volkswagena.
Ale wacham sie co robic, nic nie montowac to samobojstwo. W Polsce takie auto na niemieckich blachach zwijaja w 2 minuty.
A stracic gwarancje tez bezsens.
Zostaje strzal w glowe, hehe
Offline
Awatar użytkownika

Marras

Stały Bywalec

  • Posty: 338
  • Rejestracja: 23 lis 2014, 16:12
  • Online: 5d 21h 52m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 5 i Golf 7
  • Silnik: 1.9 TDI i 2.0 GTD
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Alarm montowany dodatkowo a gwarancja

Post10 maja 2016, 20:14

Wyjasnilem sprawe.
ASO volkswagena w PL to monopolisci i oszusci. Gnebia nas klientow kłamliwie wmawiajac ze nie mozna np:
- zamontowac alarmu w innej firmie
- zamontowac nieoryginalnych akcesoriów np. Chlapaczy.
Bo straci sie gwarancje.

Nie maja prawa a przeglad gwarancyjny WG dyrektywy EU można wykonac poza ASO ale wedlug zapisanych wytycznych co i kiedy sprawdzic czy wymienic.
W Niemczech powiedzieli mj że moģe założyc 10 alarmów gdzie chce i dopiero jak okaże sie że awaria auta bedacego na gwarancji wyniknie z winy nieprawidlowego montażu alarmu to strace gwarancje.
Jedyne czego zsbrania sereis Vw s Niemczech to chipiwania silnika.

Wróć do Pozostałe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości