Dzisiaj jest 28 mar 2024, 19:59


[Benzyna]1.2 TSI110 KM opinie użytkowników

Moderator: flo

Regulamin forum Inne pytania techniczne, których nie da się zaklasyfikować do jednego z istniejących działów.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga:
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Cristobaal

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 01 maja 2016, 14:03
  • Online: 2h 37m 50s
  • Lokalizacja: Galway

[Benzyna]1.2 TSI110 KM opinie użytkowników

Post01 maja 2016, 14:11

Witam,

Przymierzam się do zakupu golfa sportsvan z silnikiem tsi. Tak więc mam pytanie o silnik 1.2 tsi 110 KM. Wiem już, że jest na pasku a nie łańcuchu rozrządu, więc niby feler jest usunięty. Jak sprawa wygląda z braniem oleju? Dalej, nawet nowy silnik, potrafi go brać? Czy to dobry wybór? Z góry mówię, że nie mieszkam w Polsce i w ofercie tutaj nie ma innych silników benzynowych. Diesla nie chce bo robię krótkie trasy i dpf by tego nie wytrzymał. Opinie na necie są różne i już głupieje. Dziękuję z góry za pomoc i informacje :pub:
Ostatnio zmieniony 01 maja 2016, 15:04 przez Cristobaal, łącznie zmieniany 2 razy
Offline

Cristobaal

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 01 maja 2016, 14:03
  • Online: 2h 37m 50s
  • Lokalizacja: Galway

Re: [Benzyna]1.2 TSI110 KM opinie użytkowników

Post01 maja 2016, 15:06

Zmienione, mam nadzieję że o to chodziło. Jeśli tak to trochę dziwne bo wybrałem wcześniej, przy zakładaniu wątku prefix benzyna. Coś się nie zapisało. Pozdrawiam :pub:
Offline
Awatar użytkownika

lyngso

Aktywny

  • Posty: 162
  • Rejestracja: 17 sty 2014, 18:11
  • Online: 8d 20h 12m
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM
  • Lokalizacja: lubuskie

Re: [Benzyna]1.2 TSI110 KM opinie użytkowników

Post02 maja 2016, 07:02

Witam

Używamy Golfa z silnikiem 1.2TSI 105KM. Myślę, że to ta sama jednostka co oferowany teraz 110KM.
Ze względu na charakter auta (używany wokół komina) silnik bardzo nam pasuje. Nie mamy z nim żadnych problemów, a olej wymieniany był po 30k km bez żadnych dolewek. Obecnie auto ma najechane 36k Km i ciągle sprawuje się dobrze.
Nie wiem jak to będzie w Sprtsvanie ale z naszym Golfem radzi sobie bardzo dobrze. Nie jest jakimś mułem, przyspiesza normalnie i średnio spala 6,5l/100km.
Naszemu Golfowi idzie 3 rok użytkowania i po otworzeniu maski silnik wygląda jak nowy, lekko tylko przykurzony.
Myślę, że możesz śmiało brać kolego.

Pozdrov
Na dalekie dystanse Audi A6 C7
Wokół komina Golf 7
Offline

Cristobaal

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 01 maja 2016, 14:03
  • Online: 2h 37m 50s
  • Lokalizacja: Galway

Re: [Benzyna]1.2 TSI110 KM opinie użytkowników

Post02 maja 2016, 20:55

Silnik jest inny, już studiowałem internet i to co mają wspólne to właściwie tylko nazwa. Nie mniej fajnie, że przynajmniej jest jakieś potwierdzenie o braku spalania oliwy,w teoretycznie jednostce sprawiającej więcej kłopotu. Dziękuję!
Offline
Awatar użytkownika

lyngso

Aktywny

  • Posty: 162
  • Rejestracja: 17 sty 2014, 18:11
  • Online: 8d 20h 12m
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM
  • Lokalizacja: lubuskie

Re: [Benzyna]1.2 TSI110 KM opinie użytkowników

Post03 maja 2016, 07:29

Witam

Z tego co czytałem, to mój silnik jest EA211 czyli na pasku. Nie ma nic wspólnego z poprzednikiem EA111.
Myślę, że VW podniósł tylko moc ze 105 do 110KM. Zresztą silnik po shamowaniu wypluł 112KM, więc wydaje mi się, że to tylko zabieg kosmetyczny.
Ale wracając do sedna oleju nie wciąga, nagrzewa się szybciutko i sprawdza się w codziennym użytkowaniu :)

Pozdrov


Autor postu otrzymał pochwałę
Na dalekie dystanse Audi A6 C7
Wokół komina Golf 7
Offline

guns

Nieśmiały

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 04 mar 2016, 12:36
  • Online: 23h 3m 46s
  • Auto: VW
  • Silnik: TDI CAWA
  • Lokalizacja: wawa

Re: [Benzyna]1.2 TSI110 KM opinie użytkowników

Post13 maja 2016, 22:42

Cristobaal pisze:Silnik jest inny, już studiowałem internet i to co mają wspólne to właściwie tylko nazwa. Nie mniej fajnie, że przynajmniej jest jakieś potwierdzenie o braku spalania oliwy,w teoretycznie jednostce sprawiającej więcej kłopotu. Dziękuję!


Twój silnik jest "zapożyczony" z Golfa2013
Obaj macie tą samą rodzinne silników EA211występującą w dwóch wariantach mocy. Silnik 1,2l 63/77kW i 1,2l 63/81kW Różnią się oprogramowaniem sterownika wtrysku Bosch MED i normą emisji spalin. Ty masz Euro6 a kolega Eu5. Skok cylindrów ten sam, stopień sprężania ten sam, max moment obrotowy ten sam itd. Poza tym cechy konstrukcyjne są tożsame
• głowica cylindrów ze zintegrowanym kolektorem wydechowym.
• pasek zębaty rozrządu.
• turbosprężarka z elektrycznym modułem ciśnienia doładowania.
• regulacja Valve Timing dla zaworów dolotowych.
Offline
Awatar użytkownika

_junior

Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 01 gru 2014, 10:37
  • Online: 9h 53m
  • Auto: Polo 6R
  • Silnik: 1.6 TDI
  • Lokalizacja: WGS

Re: [Benzyna]1.2 TSI110 KM opinie użytkowników

Post14 maja 2016, 12:37

Użytkuję Seata Ibizę 1.2TSI (105km) z 2012 roku. Na dzień dzisiejszy mam 85 000 km, zero problemów z autem. Bardzo żwawy, ale przy lekkiej nodze potrafi się odwdzięczyć niskim spalaniem (mój rekord to ok 5l/100km, ale ibiza waży 1050kg, golf pewnie więcej? no i nie przekraczałem 90km/h) O dziwo auto nie pobiera oleju, a mam tryb Long Life (o wiele chętniej olej pobierają 1.4TSI, brat ma w nowym Leonie ten silnik (120KM) to nie dotrwał do pierwszego serwisu i już był komunikat "sprawdź poziom oleju - po około 10 tys km OD NOWOŚCI!!! Kumpel ma też nowego Leona (1.4 tsi 140km) to między serwisami (tryb co 15 tys km) musi dolewać olej, a auto ma 60 tys przebiegu!). Olej kontroluję regularnie, zachowuję zasady użytkowania silnika doładowanego i nic się nie dzieje. Nie wiem, czy po prostu trafił mi się taki egzemplarz, czy one rzeczywiście nie biorą tego oleju. Zdecydowałem się na kupno tego auta bo w firmie gdzie pracuję mieliśmy taką Octavię 1.2 tsi i zero awarii przez 200tys km. Osobiście nie jestem zwolennikiem downsizingu ale w moim przypadku silnik zaskoczył mnie bardzo pozytywnie (trzeba brać poprawkę na opinie w sieci, bo najwięcej negatywnych opinii jest od ludzi, którzy nawet obok tego silnika nie stali). [...CIACH...] chcę spróbować Golfa 6 z TDI :) Mam nadzieję, że pomogłem. Pozdrawiam!

Wróć do Pozostałe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości