Dzisiaj jest 25 kwie 2024, 19:57


Discover Pro - mało miejsca na SSD / nie wyświetla folderów

Car audio, nawigacja, zestaw głośnomówiące, CB radia ...

Moderator: flo

Regulamin forum Fabrycznie i niefabryczne systemy dźwiękowe, wzmacniacze, głośniki, zestawy głośnomówiące, bluetooth, nawigacje fabrycznie i niefabryczne, CB radia, anteny, TV i inne multimedia ...

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

Marras

Stały Bywalec

  • Posty: 338
  • Rejestracja: 23 lis 2014, 16:12
  • Online: 5d 21h 52m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 5 i Golf 7
  • Silnik: 1.9 TDI i 2.0 GTD
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Discover Pro - mało miejsca na SSD / nie wyświetla folderów

Post28 mar 2016, 11:21

W nowo zakupionym Sportsvanie ku mojemu zdziwieniu w nawigacji 8 calowej Discover Pro posiadam dysk SSD o pojemności 32 GB, taka informacja widnieje równie z na stronie vw.
Co dziwniejsze miejsce na dysku przeznaczone na muzykę to jedyne 10 GB

Wcześniej ale nie wiem do kiedy oferowano w Discover Pro dysk SSD o pojemności 64 GB ale informowano że na muzykę jest dostępne także tylko 10 GB

O co to chodzi. Mapy zajmują ok 17-20 Gb, wiec co z resztą dysku ?

Poza tym czuję się nieźle oszukany bo za ciężką kasę taki bubel z małym dyskiem?
W RNS 510 mam 40 GB z czego aż 30 GB na muzykę

Poza tym zauważyłem że:

- kopiując foldery z muzyka na dysk SSD można sortować (wykonawca, gatunek, album) ale nie można wyświetlać "Folderów" - to chore skoro mam folder "X" a w nim różni wykonawcy i rodzaje muzyki to rozprasza mi to po całej liście a nie da się odtworzyć całego folderu. Gdy muzyka jest na karcie można wyświetlać "Foldery"

- nie wyświetla okładki albumu a jest ona zawarta w folderze jako plik "jpeg", wyświetla jakąś przykładową z napisem rock czy coś w tym rodzaju.

- nie obsługuje plików video "mp4" wyświetla że brak dostępnych plików lub niewłaściwy format, tak samo nie odczytuje zdjęć "jpeg" takich przykładowych z internetu

I ostatnia kwestia. Czy naprawdę do aktualizacji map musze kupić specjalnie sformatowaną kartę SD w ASO bo ze standardowej ze sklepu nie zadziała? Jaki to koszt?

Rozczarowała mnie nieco ta nawigacja, proszę o pomoc w powyższych zapytaniach
Offline

Michal_Sportsvan

Nieśmiały

  • Posty: 30
  • Rejestracja: 19 sty 2016, 11:09
  • Online: 14h 52m 8s
  • Auto: VW Golf 7 Sportsvan
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM
  • Lokalizacja: Wroclaw

Re: Discover Pro-problem z dyskiem i sortowaniem plików

Post28 mar 2016, 14:42

odpwowiem Ci na ile pozwala moja wiedza na podsrawie zwyklego discover (nie pro)
- tu podając muzykę na pendrive mozna zmieic widok z "biblioteki" czyli sortowanie po wykonawcy , plycie itd. na pliki i widac uklad plikow na pamieci flash. - opcja POKAŻ KATALOG
- okladki bezproblemu pokazuje. nie wiem jaka musi byc struktura, ale to co sobie sciaga sam windows media player jest widoczne w disover media.

- co do map to w malym discover mapy sa na karcie sd i to jest karta 16GB jakas inna niz standardowa SD tylko jakas XDS czy cos w tym stylu, nie sądze by do aktualizacji była taka potrzebna. pytanie czy doscver pro musi miec mapy na SSD czy nie moze ich ciagnąć z SD. wtedy wiecej miejsca było by na muze.

taki dysk SSD 10gb na muzyke to o kant dupy, podpisnasz pena 64gb i masz w opór.
Offline
Awatar użytkownika

Marras

Stały Bywalec

  • Posty: 338
  • Rejestracja: 23 lis 2014, 16:12
  • Online: 5d 21h 52m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 5 i Golf 7
  • Silnik: 1.9 TDI i 2.0 GTD
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Discover Pro-problem z dyskiem i sortowaniem plików

Post28 mar 2016, 15:00

Dzięki 8-)

- katalogi pokazuje na USB i SD ale na dysku nie ma takiej opcji

- mapy wgrane sa na dysk SSD fabrycznie i aktualizuje sie je poprzez kartę SD, także raczej muszą pozostać na dysku

- dzisiaj odczytał plik video "mp4" ale w rozdzielczości 640 x 480 a w 1280 na 960 nie widzi.
W książce serwisowej o rozdzielczości nic nie ma ale jest o strumieniu danych że czyta do 2000 kb/s (płyte z filmem w formacie DVD odczytuje

- plików "jpeg" nie widzi żadnych na żadnym nośniku
Offline

Wojtass

VIP

  • Posty: 155
  • Rejestracja: 01 lis 2013, 17:36
  • Online: 16d 11h 6m 50s
  • Pochwały: 8
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM
  • Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Discover Pro - mało miejsca na SSD / nie wyświetla folde

Post28 mar 2016, 20:52

Marras pisze:Czy naprawdę do aktualizacji map musze kupić specjalnie sformatowaną kartę SD w ASO bo ze standardowej ze sklepu nie zadziała? Jaki to koszt?

Aktualizacji map w DP dokonasz przy pomocy standardowej karty SDHC. Ze względu na wielkość map (ostatnia aktualizacja, z listopada 2015, waży ponad 20 GB), zalecana jest karta o pojemności min. 32 GB, w 10 klasie szybkości (Class 10). Cena karty zależna od miejsca zakupu, producenta karty, obsługiwanej pojemności i szybkości transferu. Sugeruję kupno karty ze środkowej półki cenowej, bo szkoda przepłacać za extra wielkość i extra szybkość.
Offline
Awatar użytkownika

Marras

Stały Bywalec

  • Posty: 338
  • Rejestracja: 23 lis 2014, 16:12
  • Online: 5d 21h 52m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 5 i Golf 7
  • Silnik: 1.9 TDI i 2.0 GTD
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Discover Pro - mało miejsca na SSD / nie wyświetla folde

Post31 mar 2016, 20:42

Byłem w ASO, po testach są zdziwieni, nie mają ani w salonie ani auta testowego wyposażonego w duża navi. Będą informować sie u importera.

W sobotę ide na Poznań Motor Show, tam na pewno będzie kilka aut z Discover Pro, potestuję z pendrivem czy działają flmy video (mp4) oraz zdjęcie (jpeg)
Offline
Awatar użytkownika

Marras

Stały Bywalec

  • Posty: 338
  • Rejestracja: 23 lis 2014, 16:12
  • Online: 5d 21h 52m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 5 i Golf 7
  • Silnik: 1.9 TDI i 2.0 GTD
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Discover Pro - mało miejsca na SSD / nie wyświetla folde

Post27 kwie 2016, 19:42

Aktualizacja.
Testowalem na targach i żadne auto nie czyta filmów.
Zdjecia nie odczytujemy zmenu "źródło" z karty SD ale w zakładce menu nawigacji jest "media", "radio", "ustawienia" itp i wybieramy "zdjęcia".

Czyta zdjecia jpeg także bardzo dużej rozdzielczości z aparatu czy komputera.

Co do filmów to z karty SD i pendtivea czyta ale tylko o rozdzielczości nie wiekszej niż 720 na 576 pikseli.
To jest wyraźnie zaznacxone w Niemieckuej instrukvji obsługi radia. W Polskiej nie zaznaczono.
Formaty: mpg, avi, mp4, wmv

I bzdura jest że karte formatujemy w systemie NTFS. Tylko wtedy gdy aktualizujemy mapy

Wróć do Multimedia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości