Dzisiaj jest 28 mar 2024, 22:22


[GTI] Napinacz łańcucha rozrządu - wymieniać?

Moderatorzy: BRUNO55, ryba113

Regulamin forum Rozrząd, układ korbowy, przepływomierz, turbo, intercooler, układ paliwowy, układ smarowania, sterowanie silnikiem ECM, sterowanie zapłonem, świece, przewody zapłonowe, rozdzielacze, chłodnica, pompa wody, wycieki płynu chłodniczego, przegrzewanie silnika, niedogrzanie silnika, czujniki, wskaźniki temperatury.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
Jeżeli chcesz doprecyzować problem użyj jednego z dostępnych prefixów
  • Benzyna – jeżeli wątek dotyczy benzyniaków
  • Diesel – jeżeli wątek dotyczy ropniaków
  • LPG – jeżeli wątek dotyczy aut zagazowanych
  • All – dla wątków, w których rodzaj paliwa nie jest istotny.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

puceek

Aktywny

  • Posty: 135
  • Rejestracja: 27 lut 2016, 00:15
  • Online: 4d 22h 40m 17s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf 6 GTI 35 DSG
  • Silnik: 2.0 TFSI
  • Lokalizacja: dkl

[GTI] Napinacz łańcucha rozrządu - wymieniać?

Post27 lut 2016, 00:51

Cześć Golfiarze (jeśli oczywiscie można się tak do Was zwracać) :),
od kilku miesięcy jestem posiadaczem G GTI z 2009r. i z tego, co obiło mi się o uszy, w 2.0 TSI z początków produkcji były montowane wadliwe napinacze łańcucha rozrządu, co może skutkować koniecznością wymiany jednostki.

Informację tę powziąłem z jednego ogłoszenia i od jednego sprzedającego, zanim jeszcze kupiłem swoją strzałę. Niestety, albo nie potrafię szukać (spędziłem już nad tym 2 dni), albo po prostu nie ma na polskich stronach potwierdzenia tej informacji. Dzwoniłem także do dwóch ASO i tam nie słyszeli o tym temacie...

W ogłoszeniach na mobile.de (czasami też zdarzało się w polskich GTI) często widać informację, że przy jakimś przebiegu był wymieniany w ASO silnik i czasami jako winowajcę jest podawana sprawa rozrządu. Chciałbym więc uniknąć potrzeby zmiany jednostki na wskutek awarii napinacza i zapobiec jego awarii.

Pytanie zatem moje brzmi: czy jest tutaj ktoś, kto może mi potwierdzić wadliwość wskazanego napinacza? Jeśli tak, to czy wystarczy jego wymiana, czy może należałoby wymienić cały łańcuch? Jeśli ktoś z Was to robił, to czy było to ASO i ew. ile taka "przyjemność" go kosztowała?

Poza kwestią rozrządu, chciałbym dopytać o ew. inne bolączki wersji, na które powinienem zwrócić uwagę. Na razie słyszałem tylko o napinaczu...

Z góry dzięki za każdą opinię i dla każdego pozdrowienia :),
Adam.
Offline
Awatar użytkownika

green

Aktywny

  • Posty: 133
  • Rejestracja: 05 kwie 2014, 04:43
  • Online: 4d 19h 4m 36s
  • Pochwały: 1
  • Auto: GTI
  • Lokalizacja: krk

Re: [GTI] Napinacz łańcucha rozrządu - wymieniać?

Post27 lut 2016, 06:50

Ja miałem podejrzenie awarii napinacza rozrządu (wg ASO) - ich wycena przy wersji optymistycznej to od 4k do 11k. Gdzieś mam te papiery to mógłbym potwierdzic. Skończyło się na strachu i wymianie popychaczy hydraulicznych w warsztacie niezależny. Diagnoza warsztatów prowadzona była bez demontażu czegokolwiek tylko na doświadczeniu załogi/diagnostyce komp. Niestety gdy oni stawiali na rozrząd, pewien człowiek prawdziwy fachowiec spod Kr od razu postawił na popychacze. Rozrząd/napinacze w stanie idealnym wiec nawet ich nie ruszalem.
Offline
Awatar użytkownika

LUKI

Sympatyk

  • Posty: 84
  • Rejestracja: 19 sty 2014, 11:04
  • Online: 3d 9h 32m 39s
  • Pochwały: 3
  • Auto: inne
  • Silnik: inne
  • Lokalizacja: WU

Re: [GTI] Napinacz łańcucha rozrządu - wymieniać?

Post27 lut 2016, 08:34

puceek puść mi VIN na pw

sprawdzę co tam masz a co powinieneś mieć

bo zmiany napinacza były na 100%

BTW
przy wymianie napinacza wymieniłbym również łańcuch

Pocztaj również o popychaczu pompy paliwa
Offline
Awatar użytkownika

puceek

Aktywny

  • Posty: 135
  • Rejestracja: 27 lut 2016, 00:15
  • Online: 4d 22h 40m 17s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf 6 GTI 35 DSG
  • Silnik: 2.0 TFSI
  • Lokalizacja: dkl

Re: [GTI] Napinacz łańcucha rozrządu - wymieniać?

Post27 lut 2016, 10:35

Kolego green, a jakie miałeś objawy?

@LUKI poszlo PW - bede wdzieczny za weryfikacje. A co do popychaczy, chodzi o ten, w pompie paliwa? To nie dotyczylo tylko 2.0 TFSI, czyli Golfa V i ew. ED 35 oraz R?
Offline
Awatar użytkownika

green

Aktywny

  • Posty: 133
  • Rejestracja: 05 kwie 2014, 04:43
  • Online: 4d 19h 4m 36s
  • Pochwały: 1
  • Auto: GTI
  • Lokalizacja: krk

Re: [GTI] Napinacz łańcucha rozrządu - wymieniać?

Post27 lut 2016, 11:07

"Klikanie" dosyć charakterystyczne, praktycznie przy każdych obrotach silnika i lekki spadek osiągów...
I jak pisał kolega luki przy wymianie rozrządu itp oraz pompy paliwa koszt wyszedł im lekko ponad 10k
Offline
Awatar użytkownika

Muti

VIP

  • Posty: 796
  • Rejestracja: 29 lip 2014, 20:39
  • Lokalizacja: Poznań Zielona Góra
  • Online: 19d 13h 53m 3s
  • Pochwały: 15
  • Auto: MK7.5 R
  • Silnik: 2.O TSI DJHA
  • Lokalizacja: Lubuskie

Re: [GTI] Napinacz łańcucha rozrządu - wymieniać?

Post27 lut 2016, 11:17

U mnie przy bodajże 29kkm był wymieniany słupek po awarii napinacza. Podobno od około 2011 było ok.
Jeżeli masz możliwość, to ja bym wymienił napinacz i łańcuch.

Nie słyszałem o awarii popychacza w tsi.. Jak już to tfsi.
Offline
Awatar użytkownika

LUKI

Sympatyk

  • Posty: 84
  • Rejestracja: 19 sty 2014, 11:04
  • Online: 3d 9h 32m 39s
  • Pochwały: 3
  • Auto: inne
  • Silnik: inne
  • Lokalizacja: WU

Re: [GTI] Napinacz łańcucha rozrządu - wymieniać?

Post27 lut 2016, 14:39

Napinacz i łańcuch które masz w GTI są już wycofane/zastąpione nowymi:

napinacz masz 06H109467N a jest 06K109467K
łańcuch masz 06H109158M a jest 06K109158AD
Offline

postomgti

Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 27 lis 2016, 11:24
  • Online: 1d 17h 41m 47s
  • Auto: GTI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: [GTI] Napinacz łańcucha rozrządu - wymieniać?

Post27 lis 2016, 11:43

Panowie odświeżę temat - może ktoś pomóc w sprawdzeniu jaki posiadam napinacz w swoim GTI ? czy kwalifikujący się po numerze do wymiany czy też nie j/w
VIN podeślę na PW :)

Wróć do Mechanika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość