Dzisiaj jest 29 mar 2024, 00:39


Obroty spadają do 500/min lub gaśnie.

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Skrzynie biegów (manualne i automatyczne), koło dwumasowe, łożyska oporowe, docisk sprzęgła, przeguby, mosty, półosie, dyferencjały, wał napędowy.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

mel22

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 19 sty 2016, 20:18
  • Online: 16m 24s
  • Auto: Golf 6 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI
  • Lokalizacja: Bytom

Obroty spadają do 500/min lub gaśnie.

Post19 sty 2016, 20:23

Witam serdecznie i proszę o jakąś radę.
Mam Golfa Varianta 1.6 tdi z 2009 roku, przebieg 100 tyś. Od kilku tygodni mam problem z silnikiem. Po całej nocy zapalam samochód ( bez żadnych problemów). Zamykam garaż, wsiadam i jadę. Dojeżdżam do pierwszego skrzyżowania po przejechaniu ok 1km, zrzucam bieg na luz i obroty silnika spadają do 500 ale zaraz podnoszą się do 1000/m. Zatrzymuje samochód obroty spadają do normalnych na postoju czyli ok 750/m. Ruszam jadę dalej do następnego skrzyżowania ok.2 km i to samo albo gorzej. Wskazówka obrotomierza spada poniżej 500, silnik gaśnie. EGR wymieniłem przy 80 tyś. Niedawno w firmie Eurovat wyczyściłem DPF. Wymieniłem wszystkie filtry. Pytanie co może być przyczyną spadku obrotów. Komputer nie pokazuje żadnych błędów. Drodzy użytkownicy 1.6 tdi pomóżcie.
Offline

1 6 D

VIP

  • Posty: 524
  • Rejestracja: 25 lis 2012, 14:31
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Online: 34d 18h 29m 3s
  • Pochwały: 31
  • Auto: Scirocco+Golf
  • Silnik: SB+CBDB
  • Lokalizacja: Szczecin

Re: Obroty spadają do 500/min lub gaśnie.

Post20 sty 2016, 07:51

Na komputerze nie ma błędów?
Offline

mel22

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 19 sty 2016, 20:18
  • Online: 16m 24s
  • Auto: Golf 6 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI
  • Lokalizacja: Bytom

Re: Obroty spadają do 500/min lub gaśnie.

Post20 sty 2016, 17:38

1 6 D pisze:Na komputerze nie ma błędów?

Niestety nie ma żadnych błędów, czy możliwe aby EGR zepsuł się po niecałym roku? (około 20 tyś km)

Wróć do Układ napędowy i skrzynia biegów

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość