Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 20:50


[1.4 TSI 140PS] Ubytek płynu chłodzenia

Moderator: flo

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK7.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 6 znajdują się w dziale MK6
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

klo

Sympatyk

  • Posty: 73
  • Rejestracja: 05 lut 2015, 23:24
  • Online: 2d 19m 14s
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM
  • Lokalizacja: Poznan

Ubytek płynu chłodzenia

Post18 sty 2016, 17:08

Witam.

Zauważyłem w swoim aucie jakieś pół roku temu że rano na zimnym silniku brakuje mi w zbiorniczku płynu, uzupełniłem go do poziomu max. Wczoraj podniosłem maskę i zauważyłem że płyn znowu jest pomiędzy poziomem min max i dolałem jakieś 200ml do poziomu max. Czy wpływ na to może mieć fakt że temperatura na dworze jest poniżej zera i płyn w układzie się jakby kurczy ;) ? Nigdzie nie widzę żadnych wycieków, więc gdzie jest to brakujące 200ml ?
Jak u Was wygląda z poziomem płynu i ewentualnymi dolewkami ?

Pozdrawiam.
Offline
Awatar użytkownika

swietlik

Stały Bywalec

  • Posty: 398
  • Rejestracja: 26 paź 2013, 13:35
  • Online: 9d 22h 24m 24s
  • Pochwały: 1
  • Auto: vw golf 7
  • Silnik: tsi 1.4 122km
  • Lokalizacja: Bytom

Re: Ubytek płynu chłodzenia

Post18 sty 2016, 18:09

Byłem ostatnie na pierwszym przeglądzie ale po 2-latach i w serwisie mi powiedzieli że był bardzo mało płynu chłodzenia wydawało mi się że to normalne po 2 latach taki brak bo nic nie dolewałem przez ten okres,a jak mam teraz to muszę sprawdzić.
Offline

Wojtass

VIP

  • Posty: 155
  • Rejestracja: 01 lis 2013, 17:36
  • Online: 16d 11h 6m 50s
  • Pochwały: 8
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM
  • Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Ubytek płynu chłodzenia

Post18 sty 2016, 19:14

Witam,

Niedługo mam pierwszy przegląd auta (2 lata od daty zakupu i 30k na liczniku). Poziom płynu chłodniczego jest dokładnie na poziomie linii MIN. W trakcie 2 letniej eksploatacji auta nic nie dolewałem. Jeśli więc przyjąć założenie, że auto opuszcza fabrykę z najwyższym, dopuszczalnym poziomem MAX, to w trakcie tych 2 lat i 30k kilometrażu, ubyło... dokładnie nie wiem ile, ale z pewnością MAX-MIN :)

Prawdą jest, że płyn chłodniczy posiada pewną rozszerzalność cieplną, ale trudno mi się odnieść do Twoich innych pytań, bo nie miałem sposobności "walczyć" z takim tematem.

Pozdrawiam.
Offline

piteks

Aktywny

  • Posty: 180
  • Rejestracja: 05 sty 2015, 15:42
  • Online: 3d 16h 9m 8s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Golf 7.5
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM
  • Lokalizacja: malopolska

Re: Ubytek płynu chłodzenia

Post19 sty 2016, 06:12

Jak miałem mk7, to wymiany oleju robiłem co 15 tys. km (pierwszą po 2,5 tys.) . I przy każdej wymianie serwis uzupełniał płyn chłodniczy do poziomu max ponieważ po 15 tys. było prawie minimum.
Offline

klo

Sympatyk

  • Posty: 73
  • Rejestracja: 05 lut 2015, 23:24
  • Online: 2d 19m 14s
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM
  • Lokalizacja: Poznan

Re: Ubytek płynu chłodzenia

Post19 sty 2016, 13:44

Hmm... zgłębiałeś temat gdzie ten płyn się podziewa ;) ? Przecież to obieg zamknięty i chyba po za małym odparowaniem nie ma prawa żeby znikał...
Offline

piteks

Aktywny

  • Posty: 180
  • Rejestracja: 05 sty 2015, 15:42
  • Online: 3d 16h 9m 8s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Golf 7.5
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM
  • Lokalizacja: malopolska

Re: Ubytek płynu chłodzenia

Post19 sty 2016, 21:16

Widocznie, to małe odparowanie daje w końcu zauważalną ilość :mrgreen:
Tematu nie zgłębiałem, bo i tak usłyszałbym w ASO - TTTM (ten typ tak ma) :)

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości