Dzisiaj jest 28 mar 2024, 13:04


Opłata dodatkowa za nieopłacony postój po ok. 4 latach

Regulamin forum Ubezpieczenie AC / OC, odszkodowania, procedury i porady prawne.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Opłata dodatkowa za nieopłacony postój po ok. 4 latach

Post31 paź 2012, 12:13

Po ok. 4 latach od rzekomego nieopłacenia opłaty za parkowanie mój ojciec (współwłaściciel samochodu) dostał upomnienie z nakazem w ciągu 7 dni opłacenia "Opłaty dodatkowej za nieopłacony postój" + koszty upomnienia. Jeżeli można mówić o "sprawcy", to na pewno nie jest nim mój ojciec, a jak już to jedynie mogę nim być jedynie ja - w tamtym czasie to ja jeździłem tym autem.

O ile mnie pamięć nie myli to mogło to dotyczyć strefy parkowania na której:
- obowiązuje opłata w wyznaczonych godzinach - poza nimi nie obowiązuje
- nie było żadnych parkomatów - jedyna możliwość to opłacenie u parkingowego/strażnika miejskiego itp. - którego de facto musiało nie być, bo na pewno sam by przyleciał abym uiścił opłatę zarówno w momencie zaparkowania jak i opuszczania parkingu.
- nie przypominam sobie o jakiejkolwiek próbie zawiadomienia mnie o nieuiszczeniu opłaty - kartka za szybą, blokada na kołach, informacja ustna.

Z uwagi na to że
- nie przyznaje się do jakiejkolwiek próby uniknięcia opłaty parkingowej (zakładam że mogłem w tym czasie tam parkować),
- o ile mnie pamięć nie myli to parkowałem tam w godzina/dniach których opłata chyba nie obowiązuje (weekendy)

Co powinienem teraz zrobić, w sensie do kogo wysłać pismo i co w nim napisać.
Z góry dziękuję za wszelkie informacji

PS. Nie chodzi o wysokość opłaty ale o praktyki pokrewne z wyłudzeniu z którymi nie chce się zgodzić.
My TSI
Offline

rzatki

Nieśmiały

  • Posty: 27
  • Rejestracja: 28 paź 2012, 21:14
  • Online: 21h 44m 59s
  • Auto: VW Golf 6
  • Lokalizacja: frankfurt

Re: Opłata dodatkowa za nieopłacony postój po ok. 4 latach

Post01 lis 2012, 21:22

a przedstawili jakieś konstruktywne dowody w sprawie ?
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Opłata dodatkowa za nieopłacony postój po ok. 4 latach

Post02 lis 2012, 09:05

Dostałem tylko pismo - Upomnienie, żadnych dowodów nie przysłali, ponoć wszelka dokumentacja do wglądu w urzędzie.
My TSI
Offline
Awatar użytkownika

XenosagaII

VIP

  • Posty: 1575
  • Rejestracja: 02 sie 2012, 22:15
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Online: 16d 17h 58m 22s
  • Pochwały: 22
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 160KM CAVD+
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Opłata dodatkowa za nieopłacony postój po ok. 4 latach

Post04 lis 2012, 12:28

Zapoznać sie z ta dokumentacja na miejscu i wtedy podejmij stosowną decyzje. Ja osobiście nie lubię ja za mn ciągną sie jakieś sprawy. Opłata pewnie znikoma więc może lepiej mieć spokój jeśli dowody w dokumentach bedą wiarygodne. Jak pójdzie do sadu to przynajmniej z 300zl ci dawala:/
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Opłata dodatkowa za nieopłacony postój po ok. 4 latach

Post12 lis 2012, 16:05

Opłaty należało dokonać u "parkingowego" (jak mi to powiedzieli - mobilny kiosk sprzedający bilety ;)) lub w sklepie oznaczonym odpowiednim symbolem. Jak się dowiedziałem po czasie, zostało mi wystawione upomnienie włożone za wycieraczkę (tak wynikało z dokumentacji). Generalnie trzeba było uiścić tzw. karę za brak opłaty miejsca parkingowego która to nosi piękną nazwę "opłaty dodatkowej za nieopłacony postój".
Okazało się że wtedy w weekendy też należało dokonać opłaty za parking ale to akurat było mało istotne.
Trochę poczytałem o tym na sieci i ludzie naprawdę ciekawe rzeczy pisali m.in. przestrzegali przed wyrzuceniem biletu (opłaty za parking) bo jak się okazało, pomimo tego że dana osoba twierdziła że opłaciła miejsce parkingowe i to nawet u parkingowego to i tak dostała takie samo jak ja upomnienie i musiała zapłacić karę dodatkową ponieważ nie miała dowodu opłaty.
Takie upomnienia mogą zostać wysłane do 5 lat po braku uiszczenia opłaty za parking - więc zaczyna robić się paranoja - trzymanie biletów za parking przez 5 lat :o
Brak upomnienia za wycieraczką nie jest żadną taryfą łagodzącą (jak np. w przypadku mandatów - które to ponoć należy dostarczyć sprawcy wykroczenia do miesiąca czasu po zaistnieniu wykroczenia).
W moim przypadku (Upomnienie, a nie mandat) przedawnia się po 5 latach licząc od początku następnego roku po roku w którym zaistniało zdarzenie.
Tak więc dobra rada - jak zobaczycie znak Parking Płatny to szukajcie osoby lub miejsca sprzedającego bilety bo po kilku latach dostaniecie rachunek na 10x tyle ile faktycznie was to powinno kosztować ;)
My TSI

Wróć do Ubezpieczenia i porady prawne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości