Dzisiaj jest 29 mar 2024, 00:02


[Diesel] Wypalanie DPF podczas jazdy za pomocą VCDS 2.0 TDI CR

Moderatorzy: BRUNO55, ryba113

Regulamin forum Rozrząd, układ korbowy, przepływomierz, turbo, intercooler, układ paliwowy, układ smarowania, sterowanie silnikiem ECM, sterowanie zapłonem, świece, przewody zapłonowe, rozdzielacze, chłodnica, pompa wody, wycieki płynu chłodniczego, przegrzewanie silnika, niedogrzanie silnika, czujniki, wskaźniki temperatury.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
Jeżeli chcesz doprecyzować problem użyj jednego z dostępnych prefixów
  • Benzyna – jeżeli wątek dotyczy benzyniaków
  • Diesel – jeżeli wątek dotyczy ropniaków
  • LPG – jeżeli wątek dotyczy aut zagazowanych
  • All – dla wątków, w których rodzaj paliwa nie jest istotny.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

walus5555

Sympatyk

  • Posty: 60
  • Rejestracja: 31 sie 2013, 21:55
  • Online: 8d 20h 59m 45s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI 110KM
  • Lokalizacja: Krakow

Wypalanie DPF podczas jazdy za pomocą VCDS 2.0 TDI CR

Post13 mar 2015, 22:14

Witam,
Chciałem zapytać o możliwość wypalenia DPF w trakcie jazdy dla silnika 2.0 TDI CR 110KM. Chodzi mi o uruchomienie trybu serwisowego wypalania za pomocą VCDS. http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Diesel_Particle_Filter_Emergency_Regeneration#Regeneration_while_Driving Próbowałem to zrobić za pomocą tej instrukcji, ale nie mam aktywnego Bloku 10- Adaptacje. Następnie próbowałem wypalić filtr wg. tego :http://a6forum.pl/2-0-tdi-cr-vcds-wypalanie-dpf-a-t2174.html, po uruchomieniu procedury i nacisnieciu pedałów sprzęgła i hamulca należy je puścić i wcisnąć gaz, co powoduje u mnie przerwanie procedury napisem "error". Czy ktoś zna procedurę wg której można wypalić DPF?
Offline

yogi_at_pozen

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 27 lip 2014, 00:26
  • Online: 1d 4h 12m 42s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf 6 Variant
  • Silnik: 2.0 TDI CFHC
  • Lokalizacja: Poznan

Re: Wypalanie DPF podczas jazdy za pomocą VCDS 2.0 TDI CR

Post14 mar 2015, 06:14

ja jezdze 2.0 TDI CR 140KM, i nie dalej jak tydzien temu korzystalem z tej instrukcji ze stronki ross-tech.
Dokladnie wypalalem uzywajac metody "Regeneration while Driving".
Ja posiadam kabel w wersji 12.12.

Najpierw sie przejechalem zeby rozgrzac samochod, jednoczesnie w myslach znalazlem kawalek w miare szybkiej drogi zeby moc jednostajnie jechac z wymagana predkoscia - u mnie padlo na kawalek S11.

Zatrzymalem sie, aktywowalem wypalanie zgodnie z instrukcja. !!! istotne jest by nie pominac:
[Security Access - 16]
Enter the Code shown by VCDS next to Adaptation Enabling (e.g. Regeneration while Driving)


Kiedy wszedlem w opcje "Security Access - 10, pojawia sie okienko do wpisania jakiegos kodu. w moim przypadku po najechaniu myszka na to pole tekstowe, pojawia sie chmurka z podpowiedzia i dwa kody do wpisania, jeden na wypalanie na postoju, drugi na wypalanie w czasie jazdy - nalezy przepisac jeden z nich, ja wybralem ten "w czasie jazdy" - wtedy moglem wejsc w "Adaptacje - 10" i wlaczyc wypalanie.

W tym momencie na desce zapalila mi sie kontrolka DPF.

Wjechalem na S11, rozpedzilem sie na 5-tce tak zeby miec obroty na poziomie 2,2-2,3 krpm i wlaczylem tempomat i wio.
Po niecalych 10 minutach kontrolka zgasla, a podlaczony komp pokazywal ze poziom sadzy to ok 1g wiec przerwalem jazde i do domu.
Ostatnio zmieniony 14 mar 2015, 09:47 przez marmi, łącznie zmieniany 1 raz
Powód: usunąłem zdublowny kawałek postu
Offline

walus5555

Sympatyk

  • Posty: 60
  • Rejestracja: 31 sie 2013, 21:55
  • Online: 8d 20h 59m 45s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI 110KM
  • Lokalizacja: Krakow

Re: Wypalanie DPF podczas jazdy za pomocą VCDS 2.0 TDI CR

Post15 mar 2015, 18:27

Aktualizacja plików Labels załatwiła problem i pomogła w wypaleniu DPF.
Offline

Jednorazka

Nieśmiały

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 26 lut 2015, 16:25
  • Online: 6d 6h 33m 28s
  • Auto: golf6 plus
  • Silnik: cbdb
  • Lokalizacja: malopolska

Re: Wypalanie DPF podczas jazdy za pomocą VCDS 2.0 TDI CR

Post18 mar 2015, 19:38

Witam
Mam ten sam problem z wypalaniem DPF.Mam VCDS 11.11.5.Jak uaktualnić pliki Labels.
Pozdrawiam
Offline

walus5555

Sympatyk

  • Posty: 60
  • Rejestracja: 31 sie 2013, 21:55
  • Online: 8d 20h 59m 45s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI 110KM
  • Lokalizacja: Krakow

Re: Wypalanie DPF podczas jazdy za pomocą VCDS 2.0 TDI CR

Post18 mar 2015, 20:14

Ja pobierałem z Chomika. Trzeba wkleić tylko do folderu z VCDS. Tu jest link: http://chomikuj.pl/walus5555/VCDS
Offline

vortex90

Aktywny

  • Posty: 144
  • Rejestracja: 03 cze 2014, 20:28
  • Online: 6d 6h 5m 49s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 tdi 105
  • Lokalizacja: dol

Re: Wypalanie DPF podczas jazdy za pomocą VCDS 2.0 TDI CR

Post15 maja 2015, 16:07

Po wpisaniu kodu, odblokowuje sie kanał adaptacji, lecz kanał bloków pomiarowych i nastawy podstawowe są dalej zablokowane, uaktualniłem pliki labels i dalej nic
Ostatnio zmieniony 28 sty 2016, 07:58 przez vortex90, łącznie zmieniany 1 raz
Offline

marcintetra

Sympatyk

  • Posty: 62
  • Rejestracja: 30 paź 2013, 08:37
  • Online: 2d 19h 23m 25s
  • Auto: vw 6
  • Silnik: 2.0 tdi
  • Lokalizacja: kielce

Re: Wypalanie DPF podczas jazdy za pomocą VCDS 2.0 TDI CR

Post11 paź 2015, 18:42

Witam serdecznie!!! Drodzy forumowicze podpowiedzcie czy postępuję prawidłowo...a mianowicie w moim Golfiku VI z motorem 2.0 TDI 140 kM z przebiegiem 164 tysięcy postanowiłem usunąć filtr DPF wraz z zaślepieniem zaworu EGR. Oczywiście oprócz mechanicznego usunięcia będzie i poprawa w oprogramowaniu.Czy ktoś z Was po takim kroku może coś więcej powiedzieć o pracy silnika,spalaniu itd. Trzymajcie się drogi!!!
Offline
Awatar użytkownika

TuneFORCE

Sympatyk

  • Posty: 78
  • Rejestracja: 27 lip 2012, 20:49
  • Lokalizacja: Poznań
  • Online: 19h 31m 8s
  • Auto: Golf
  • Silnik: CDLF

Re: Wypalanie DPF podczas jazdy za pomocą VCDS 2.0 TDI CR

Post12 paź 2015, 13:32

vortex90 pisze:Po wpisaniu kodu, odblokowuje sie kanał adaptacji, lecz kanał bloków pomiarowych i nastawy podstawowe są dalej zablokowane, uaktualniłem pliki labels i dalej nic


W nowych sterownikach nie ma kanałów adaptacji, żeby mieć podgląd na parametry musisz wejść w pomiary rozszerzone(kolumna przycisków obok) i z listy wybrać to co Cie interesuje ;)

marcintetra pisze:Witam serdecznie!!! Drodzy forumowicze podpowiedzcie czy postępuję prawidłowo...a mianowicie w moim Golfiku VI z motorem 2.0 TDI 140 kM z przebiegiem 164 tysięcy postanowiłem usunąć filtr DPF wraz z zaślepieniem zaworu EGR. Oczywiście oprócz mechanicznego usunięcia będzie i poprawa w oprogramowaniu.Czy ktoś z Was po takim kroku może coś więcej powiedzieć o pracy silnika,spalaniu itd. Trzymajcie się drogi!!!


Jak wszystko będzie dobrze zrobione to zapomnisz o temacie raz na zawsze, jedyny kłpotliwy problem jaki jeszcze zostanie to klapy w kolektorze ssącym :D
Offline

marcintetra

Sympatyk

  • Posty: 62
  • Rejestracja: 30 paź 2013, 08:37
  • Online: 2d 19h 23m 25s
  • Auto: vw 6
  • Silnik: 2.0 tdi
  • Lokalizacja: kielce

Re: Wypalanie DPF podczas jazdy za pomocą VCDS 2.0 TDI CR

Post22 paź 2015, 10:08

Witam ponownie. Filtr dpf usunięty fizycznie i programowo, to samo zawór egr zaślepiony blaszką i programowo ale..komputer pokazuje mi większe odrobinę spalanie. Co prawda nie zrobiłem jeszcze trasy tylko takie po 40 kilosków ale tak właśnie jest. Coś może być na rzeczy że tak się dzieje?

Wróć do Mechanika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości