Dzisiaj jest 16 kwie 2024, 11:34


Zwariowany nawiew

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Układ klimatyzacji, układ wentylacji, ogrzewania wnętrza oraz Webasto

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Wilku220

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 20 paź 2015, 18:30
  • Online: 3h 25m 38s
  • Auto: Vw golf 6
  • Silnik: 1.4 80km
  • Lokalizacja: Lodzkie

Zwariowany nawiew

Post20 paź 2015, 20:20

Witam
Po zakupie swojej szóstki, znalazłem dosyć istotną usterkę, której niestety nie dostrzegłem przy sprzedawcy.
Mianowicie mam dosyć poważny problem z nawiewem.
Włączając grzanie w aucie, nawet na max, powietrze z nawiewów leci bardzo nierownomiernie nagrzane. Lewy nawiew od strony kierowcy grzeje ok, środkowe juz wyraźnie zimniej, natomiast prawy nawiew daje tylko zimne powietrze, nawet przy włączonym grzaniu na max. Podejrzewam, że winne są klapy sterowania nawiewem. Dostęp do nich jest bardzo trudny, nie widzi mi się rozbierać całego pulpitu. Wiem, że można zresetować ich ustawienie elektronicznie, wciskając jednoczenie przycisk AC i nawiew na przód. Problem w tym, że w moim golfowe nawiew na przód ustawiany jest za pomocą pokrętła i nie mogę go wcisnąć. To znaczy, że nie mam opcji zresetowania ustawień owych klapek? Jesteście w stanie podsunac mi jakieś rozwiązanie, które nie będzie mnie zmuszalo do rozkręcenia całej deski rozdzielczej?
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: Zwariowany nawiew

Post20 paź 2015, 20:51

Wydaje mi sie że już był temat o klapach...

Jak masz climatica (półautomat) to reset klapek zrobić za pomoca vcds-a, jeśli nie pomoże to niestety troszkę rozbierania jest...


Autor postu otrzymał pochwałę
VW GOLF VI 2.0TDI CR BLUEMOTION

Obrazek

Twój uśmiech...to już nie wróci
Offline

Yanson

Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 03 paź 2014, 18:45
  • Online: 1d 3h 6m 23s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI 77 kW
  • Lokalizacja: south

Re: Zwariowany nawiew

Post02 sty 2016, 21:15

marmi pisze:Wydaje mi sie że już był temat o klapach...

Jak masz climatica (półautomat) to reset klapek zrobić za pomoca vcds-a, jeśli nie pomoże to niestety troszkę rozbierania jest...


Witaj marmi

cholerka, mam ten sam problem - lekki mrozik -10 stopni i muszę jeździć w rękawiczkach, nawiew działa, temp. silnika 90 stopni, ogrzewanie na full ale tylko z lewego nawiewu trochę ciepła, w środku i po prawej zimnica, klima zwykła - sterowane pokrętłem. Dodam, że nawiew na szybę, central i na nogi działa. Co to może być, te klapki, termostat? Szkoda, że nie można ich samemu zresetować.

Wróć do Układ klimatyzacji i ogrzewania

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości