Dzisiaj jest 23 kwie 2024, 14:04


Golf 1.4 TSI 160KM Mruga kontrolka Check Engine

Tematyka związane z zakupem zarówno nowego jak i używanego samochodu.

Moderator: rafaello

Regulamin forum Zakup samochodu nowego jak i używanego, co i gdzie kupić, na co zwrócić uwagę, czego unikać, gdzie dostać dobry rabat itp.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Hozar

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 12 wrz 2015, 15:57
  • Online: 54m 4s
  • Auto: JEstem
  • Silnik: Na
  • Lokalizacja: kUPNIE

Golf 1.4 TSI 160KM Mruga kontrolka Check Engine

Post12 wrz 2015, 16:05

Witam byłem dziś oglądać golfa 6 1.4 TSI 160km. Lecz przy pierwszym odpaleniu kontrolka check engine świeciła się więc poprosiłem sprzedawce (auto z komisu) aby podłączyć samochód pod kompa aby zobaczyc błędy. Sprzedawca zgodził się i jeszcze przed sprawdzeniem auta zgasiliśmy go i ponownie odpaliliśmy. Po ponownym odpaleniu kontrolka silnika zgasła ale i tak pojechaliśmy z samochodem na kompa gość sprawdzał go programem Delphi i wykryło błąd wypadania zapłonów, auto przy podpięciu do kompa było odpalone cały czas. Po skasowaniu błędu nie wyświetlił się on znowu. Pojechaliśmy więc na stację diagnostyczną aby sprawdzić zawieszenie i hamulce i podczas powrotu ze stacji na światłach kontrolka Check Engine zaczęła mrugać, po ruszeniu ze świateł kontrolka zgasła. Samochód chodził normalnie nie przerywał ani nie gubił się na wolnych obrotach i normalnie przyśpieszał. Drugi raz już nie zdążyliśmy go podłączyć pod kompa bo było późno i nie zdążylibyśmy do mechanika,ale sprzedający sądzi że kontrolka od silnika mrugała dlatego bo być może aku w samochodzie może być już stary i dawać słabe napięcie. Auto jest z 2009 roku i ma 80 tyś przebiegu, jest z Niemiec. Zaraz przed mruganiem tej kontrolki wyskoczył komunikat na kompie w samochodzie że jest juz rezerwa paliwa. Gdzieś czytałem że kontrolka od silnika może się zaświecić jak jest jakieś lipne paliwo wlane do baku i wysypują się błędy. Auta nie kupiłem jeszcze i mam takie pytanie czy sobie go odpuścić czy nie? Może to być coś poważnego? Żonie się bardzo spodobało i nie wiem czy odpuścić sobie ten egzemplarz czy nie? :-k
Offline
Awatar użytkownika

greg2

Senior Moderator

  • Posty: 1004
  • Rejestracja: 04 cze 2013, 15:45
  • Online: 132d 21h 15m 45s
  • Pochwały: 23
  • Auto: Golf VII GTI
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Golf 1.4 TSI 160KM Mruga kontrolka Check Engine

Post12 wrz 2015, 18:56

Przeczytaj ten post http://forum.golf6.pl/mk6-mechanika/jak-ustrzec-sie-problemow-z-rozrzadem-w-1-4-tsi-118-kw-t279.html#p33477
ja bym sobie go odpuscil albo podjechal na bardzo dokladna diagnoze do kogos kto zna sie tych silnikach jezeli jeszcze chcesz dac mu druga szanse
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 26m 3s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Golf 1.4 TSI 160KM Mruga kontrolka Check Engine

Post12 wrz 2015, 19:02

Oraz te:
-> mk6/migajacy-check-engin-t85.html
-> pytania-porady/1-4tsi-118kw-t330.html
-> mk6-problemy-usterki/epc-check-engine-t2044.html
-> viewtopic.php?t=1394&p=25440

Czyżby cena była kusząca, że tak bardzo chcesz kupić to auto które mrugając mówi "NIE" ;)
My TSI

Wróć do Zakup samochodu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości