Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 00:16


Kasacja samochodu

Regulamin forum Ubezpieczenie AC / OC, odszkodowania, procedury i porady prawne.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

DanielG

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 06 mar 2015, 19:03
  • Online: 1h 13m 43s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: Katowice

Kasacja samochodu

Post16 lip 2015, 12:41

Witam,

Czy ktoś z was już przeszedł przez procedurę kasacji samochodu i może mi powiedzieć jak to w praktyce wygląda, komu należy to zgłosić i jakie są formalności? Oraz czy dużo stacji w waszej okolicy wykonuje taką kasację? Z tego co wiem w trójmieście taką usługę mają np. w panta , trochę trudna decyzja dla mnie, ale chyba nie mam innego wyjścia jak utylizacja mojego staruszka ;)
Offline

Wojtass

VIP

  • Posty: 155
  • Rejestracja: 01 lis 2013, 17:36
  • Online: 16d 11h 6m 50s
  • Pochwały: 8
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM
  • Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Kasacja samochodu

Post16 lip 2015, 19:14

Cześć,

Sprawa jest dość prosta w realizacji, a przy odrobinie dobrej woli i chwili spędzonej przy kompie i na telefonie, można za naszego rzęcha dostać całkiem niezłe pieniądze :lol: .

A więc po kolei:
- siadamy przy kompie i w wyszukiwarce rzucamy hasło typu "złomowanie auta", "kasacja samochodu",
- zazwyczaj wyszukiwarka dość dobrze orientuje się w naszej lokalizacji i wyrzuca masę linków, obejmujących nasze miejsce zamieszkania i pobliskie okolice,
- łapiemy za telefon i obdzwaniamy wyświetlone oferty. Niektóre firmy złomujące dość sztywno podchodzą do tematu i proponują stałą cenę za kilogram auta (przez co wyliczona cena końcowa nie wyrywa z butów), inne (na nich właśnie skupimy naszą uwagę) proponują stałą kwotę, w zależności od tego, jakiej wielkości jest złomowane auto,
- ponieważ interes złomowania aut jest dość intratny, spokojnie można dzwonić do firm, znajdujących się nawet do 50 km od naszego miejsca zamieszkania. Jeśli będą zainteresowani, to z pewnością przyjadą,
- auto nie musi być sprawne, nie musi posiadać ważnych badań technicznych. Dojazd lawety i odbiór samochodu jest bezpłatny, tak więc nawet przy sprawnym samochodzie, nie opłaca się dowozić auta na punkt złomowania. Firma złomująca dosłownie dojeżdża pod drzwi domu,
- gościu od lawety ładuje auto na lawetę (wjazd albo wciągarka), odkręca obie tablice rejestracyjne, dziurawi takim potężnym "punktakiem", odcina róg dowodu rejestracyjnego, przekazuje Ci kasę za auto i wystawia "Zaświadczenie o demontażu pojazdu". Potrzebny jest dowód osobisty, by sprawdzić, czy osoba złomująca auto jest jego właścicielem,
- ostatnie spojrzenie na auto :despair: ,
- z Zaświadczeniem, dowodem rejestracyjnym auta i obiema tablicami, idziesz do swojego Wydziału Komunikacji i na stosownym druku wyrejestrowujesz auto. Jako przyczynę wyrejestrowania podajesz kasację auta. Płacisz ileś tam złotych opłaty manipulacyjnej, zdajesz podziurawione tablice, oddajesz dowód rejestracyjny i po chwili dostajesz "Decyzję o wyrejestrowaniu auta",
- z Zaświadczeniem i z Decyzją idziesz do swojego TU i zgłaszasz kasację auta. Zazwyczaj kasacja auta ma miejsce przed upływem daty ważności ubezpieczenia, dlatego warto szybko to zgłosić, by za miesiąc, dwa... otrzymać zwrot nadpłaconego ubezpieczenia,
- ...i tyle w temacie =D>

PS. W moim przypadku, ze względu na wiek auta, nie posiadałem Karty pojazdu i dlatego nic o niej nie wspominam. Jeśli jednak Ty ją masz, to do dokumentów dołączasz również i ją.


Autor postu otrzymał pochwałę

Wróć do Ubezpieczenia i porady prawne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości