Dzisiaj jest 28 mar 2024, 21:55


[Benzyna] Jak ustrzec się problemów z rozrządem w 1.4 TSI 118 kw

Moderatorzy: BRUNO55, ryba113

Regulamin forum Rozrząd, układ korbowy, przepływomierz, turbo, intercooler, układ paliwowy, układ smarowania, sterowanie silnikiem ECM, sterowanie zapłonem, świece, przewody zapłonowe, rozdzielacze, chłodnica, pompa wody, wycieki płynu chłodniczego, przegrzewanie silnika, niedogrzanie silnika, czujniki, wskaźniki temperatury.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
Jeżeli chcesz doprecyzować problem użyj jednego z dostępnych prefixów
  • Benzyna – jeżeli wątek dotyczy benzyniaków
  • Diesel – jeżeli wątek dotyczy ropniaków
  • LPG – jeżeli wątek dotyczy aut zagazowanych
  • All – dla wątków, w których rodzaj paliwa nie jest istotny.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

robak

Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 17 paź 2012, 08:19
  • Online: 44m 8s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: TSI 118 kW
  • Lokalizacja: wielkopolskie

Jak ustrzec się problemów z rozrządem w 1.4 TSI 118 kw

Post17 paź 2012, 09:56

WITAM
Nie wiem czy to dobry pomysł że otwieram ten temat ale po wyczytaniu w Internecie na różnych forach o problemach z rozrządem w silnikach 1.4 TSI 118 kw jak również 0 pękających tłokach chciałbym się dowiedzieć jak również uzyskać pomoc jak ustrzec się od tych przypadłości. Posiadam Golfa, którego kupiłem w październiku 2009 r. z silnikiem TSI 160kM. samochód kupiony w salonie SUPER-POL w Lesznie. Obecny przebieg to ponad 46000 km. Z samym samochodem i silnikiem nie miałem żadnych problemów. Auto co roku serwisowane, co 15000 km. Czy mogę coś zrobić by ustrzec się o w/w awarii czy jest może jakieś ubezpieczenie samochodu które pokryłoby ewentualną awarię. Na co mogę liczyć w salonie gdyby taka awaria się zdarzyła czy wymienią mi to za darmo czy będę musiał płacić sam...? Może napisałem zbyt wiele jak na jeden post...Może niepotrzebnie się nakręcam
Offline

Zioowo

Sympatyk

  • Posty: 82
  • Rejestracja: 20 kwie 2012, 08:12
  • Online: 11h 4m 48s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: 3miasto

Re: Rozrząd 1.4 TSI 118 kw

Post17 paź 2012, 11:03

w celu minimalizacji ryzyka wystąpienia awarii silnika 1.4 TSI 118KW Cavd możesz:

1. wymienić profilaktycznie (łańcuch rozrządu - rozciąga się, wariator rozrządu + napinacz na nowy typ)

a) możesz to zrobić walczać z ASO/Importerem poprzez zgłoszenie delikatynych wibracji na biegu jałowym (łańcuch)oraz terkotania 1s-3s przy porannym rozruchu (napinacz + wariator rozrządu) - przy Twoim przebiegu pewnie występują, ale walka będzie dluga (może za 4 pismem dostaniesz udział/łaske producenta), gwarancji nie musisz mieć do tego, ale przeglądy wykonane w ASO już tak (tutaj możesz zobaczyć jak sie walczy --> http://www.vwtsi.pl)

b) przygotować gotówkę i wymienić :)

2. jeżeli chodzi o pękające tłoki - wykonać aktualizację oprogramowania sterownika silnikiem do najnowszej wersji (ASO jest zielone w temacie konkretnych wersji softu, musisz im kazać podłączyć bezposrednio ECU pod komputer centralny i nakazać wykonanie update'u online)

a) dla wersji z manulem - 24s4 Issue 3 Released as 1676 M + poprawione świece zapłonowe -- > VW 03C905601A (NGK: PZRF6R8EG)
b) dla wersji z DSG - 24s4 Issue 3a DSG only Released as 9660 DSG only + poprawione świece zapłonowe (jak wyżej)

3. jeżeli masz DSG to bardzo możliwę (ale raczej pewne), że skrzynia będzie też do wymiany (2009 ma wady), jeżeli masz manuala to raczej wszystko będzie dobrze.

p.s. zapoznaj się z tym tematem --> problemy-usterki/migajacy-check-engin-t85.html
Ostatnio zmieniony 17 paź 2012, 14:42 przez Zioowo, łącznie zmieniany 1 raz
Offline

robak

Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 17 paź 2012, 08:19
  • Online: 44m 8s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: TSI 118 kW
  • Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Rozrząd 1.4 TSI 118 kw

Post17 paź 2012, 12:51

Zioowo pisze:w celu minimalizacji ryzyka wystąpienia awarii silnika 1.4 TSI 118KW Cavd możesz:

1. wymienić profilaktycznie (łańcuch rozrządu - rozciąga się, wariator rozrządu + napinacz na nowy typ)

a) możesz to zrobić walczać z ASO/Importerem poprzez zgłoszenie delikatynych wibracji na biegu jałowym (łańcuch)oraz terkotania 1s-3s przy porannym rozruchu (napinacz + wariator rozrządu) - przy Twoim przebiegu pewnie występują, ale walka będzie dluga (może za 4 pismem dostaniesz udział/łaske producenta), gwarancji nie musisz mieć do tego, ale przeglądy wykonane w ASO już tak (tutaj możesz zobaczyć jak sie walczy --> http://www.vwtsi.pl)

b) przygotować gotówkę i wymienić :)

2. jeżeli chodzi o pękające tłoki - wykonać aktualizację oprogramowania sterownika silnikiem do najnowszej wersji (ASO jest zielone w temacie konkretnych wersji softu, musisz im kazać podłączyć bezposrednio ECU pod komputer centralny i nakazać wykonanie update'u online)

a) dla wersji z manulem - 24s4 Issue 3 Released as 1676 M + poprawione świece zapłonowe -- > VW 03C905601A (NGK: PZRF6R8EG)
b) dla wersji z DSG - 24s4 Issue 3a DSG only Released as 9660 DSG only + poprawione świece zapłonowe (jak wyżej)

4. jeżeli masz DSG to bardzo możliwę (ale raczej pewne), że skrzynia będzie też do wymiany (2009 ma wady), jeżeli masz manuala to raczej wszystko będzie dobrze.

p.s. zapoznaj się z tym tematem --> problemy-usterki/migajacy-check-engin-t85.html


Miesiąc temu miałem robiony przegląd w ASO 15.09.2012. Pan który przyjmował i oddawał mi auto stwierdził że wszystko jest w porządku. Tak myślę że gdyby było coś nie tak to by mi pewnie powiedział że rozrząd jest do wymiany - gwarancja minęła już dwa lata temu. Czy jak zgłoszę wibracje i terkotanie silnika przy porannym rozruchu uznają mi to jako wadę? Dlaczego koszt wymiany łańcucha rozrządu jest taki drogi..? może to robocizna napinacz...? Ile kosztuje wymiana po jedne źródła w internecie podają 2200-3200 zł a jeszcze inne 6000 zł
Offline

Zioowo

Sympatyk

  • Posty: 82
  • Rejestracja: 20 kwie 2012, 08:12
  • Online: 11h 4m 48s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: 3miasto

Re: Rozrząd 1.4 TSI 118 kw

Post17 paź 2012, 14:06

robak pisze:Miesiąc temu miałem robiony przegląd w ASO 15.09.2012. Pan który przyjmował i oddawał mi auto stwierdził że wszystko jest w porządku. Tak myślę że gdyby było coś nie tak to by mi pewnie powiedział że rozrząd jest do wymiany - gwarancja minęła już dwa lata temu. Czy jak zgłoszę wibracje i terkotanie silnika przy porannym rozruchu uznają mi to jako wadę? Dlaczego koszt wymiany łańcucha rozrządu jest taki drogi..? może to robocizna napinacz...? Ile kosztuje wymiana po jedne źródła w internecie podają 2200-3200 zł a jeszcze inne 6000 zł


1. ASO tego nie sprawdza na przeglądzie, jakby tak było to nie padałby silniki.
2. Kosztów nie znam, swój robiłem na gwarancji (robocizna jest na pewno droga, a z części najdroższy jest wariator rozrządu)
Offline

robak

Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 17 paź 2012, 08:19
  • Online: 44m 8s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: TSI 118 kW
  • Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Rozrząd 1.4 TSI 118 kw

Post18 paź 2012, 10:42

Zastanawia mnie jedna rzecz: z tego co piszą to rozrząd ma wytrzymać 250000 tys km i ma być niejako bezobsługowy dopiero przy 90 serwis sprawdza napinacz czy coś tak jest napisane w książce serwisowej. Czyli jest to jakby powiedzieć pretekst do tego żeby wymienili mi tą rzecz za darmo. Jak to jest z tą ,,dobrą wolą" serwisu jedni piszą że po gwarancji wymienili za darmo drudzy musieli partycypować w koztach. Kurdę nie stać mnie żeby z własnej kieszeni płacić taką kasę
Offline
Awatar użytkownika

wawmann

Sympatyk

  • Posty: 67
  • Rejestracja: 26 mar 2012, 15:29
  • Online: 1d 1h 58m 23s
  • Auto: MK VI

Re: Rozrząd 1.4 TSI 118 kw

Post18 paź 2012, 15:20

robak pisze:Zastanawia mnie jedna rzecz: z tego co piszą to rozrząd ma wytrzymać 250000 tys km i ma być niejako bezobsługowy dopiero przy 90 serwis sprawdza napinacz czy coś tak jest napisane w książce serwisowej. Czyli jest to jakby powiedzieć pretekst do tego żeby wymienili mi tą rzecz za darmo. Jak to jest z tą ,,dobrą wolą" serwisu jedni piszą że po gwarancji wymienili za darmo drudzy musieli partycypować w koztach. Kurdę nie stać mnie żeby z własnej kieszeni płacić taką kasę


nie ludz sie ze beda mieli zamiar Ci cos wymienic za darmo po gwarancji, zwlaszcza jesli tego w trakcie gwarancji nie zglaszales...tu chyba nie ma zadnej reguly :)
wyzej podano ci link opisujacy walke uzytkownika z VW http://vwtsi.pl/ i zobacz jak to jest :)
a dobra wola jak to dobra wola - bedzie albo nie bedzie, bedzie na 10% robocizny albo 50% czesci albo cokolwiek, (liczby przykladowe), ale wcale jej byc nie musi...

a w ogole to po co sie tym martwisz jesli nie masz zadnych objawow? przeciez nie wszystkie silniki maja problemy, twoj moze byc wolny od nich...

na VW Lifetime chyba sie juz nie lapiesz, ale moglbys wykupic http://excellente.pl/index.php?p=opis, ale sie nie zaglebialem w warunki i nie wiem co obejmuje dokladnie...
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Odp: Rozrząd 1.4 TSI 118 kw

Post18 paź 2012, 16:28

wawmann pisze:a w ogole to po co sie tym martwisz jesli nie masz zadnych objawow? przeciez nie wszystkie silniki maja problemy, twoj moze byc wolny od nich...

Popieram, chodź przypuszczam że na takie rady nie czekasz ;).

Znam mk6 z 2008/2009 z przebiegiem 112 000 w którym rozrząd nie był robiony. Na dodatek powiem że to auto służbowe :)
My TSI
Offline

robak

Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 17 paź 2012, 08:19
  • Online: 44m 8s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: TSI 118 kW
  • Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Rozrząd 1.4 TSI 118 kw

Post19 paź 2012, 08:33

na VW Lifetime chyba sie juz nie lapiesz, ale moglbys wykupic http://excellente.pl/index.php?p=opis, ale sie nie zaglebialem w warunki i nie wiem co obejmuje dokladnie...


Zaciekawił mnie ten link bardzo :) . Sam kiedyś myślałem że dobrze było by mieć takie ubezpieczenie od awarii. płacę masę kasy na AC i OC a jak coś się stanie z samochodem to z własnej kieszeni. A może znacie jakieś inne ubezpieczenia PZU które chronią od takich zdarzeń... Miał ktoś już do czynienia z Programem gwarancyjnym excellente
Offline
Awatar użytkownika

Almighty

Administrator

  • Posty: 523
  • Rejestracja: 15 lut 2012, 21:18
  • Online: 127d 20h 10m 6s
  • Pochwały: 2

Re: Rozrząd 1.4 TSI 118 kw

Post19 paź 2012, 08:43

O Excellente możesz poczytać w tym temacie Program Gwarancyjny "EXCELLENTE"
Jeżeli zauważyłeś temat w niewłaściwym dziale lub treść postu nie ma nic wspólnego z tematem, w którym się znajduje lub inny bałagan na forum - proszę daj znać bezpośrednio w temacie lub poprzez PW. Obiecuję, że ktoś na pewno się tym zajmie.
Offline

robak

Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 17 paź 2012, 08:19
  • Online: 44m 8s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: TSI 118 kW
  • Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Jak ustrzec się problemów z rozrządem w 1.4 TSI 118 kw

Post11 wrz 2015, 14:06

Witam wszystkich. Od ostatniego mojego postu minęło 3 lata. Przypomnę że kupiłem Golfa 6 1.4 TSI 118 kw w salonie Ciesiółka w Lesznie w 2009 r. Przez 5 lat nie miałem większych problemów z samochodem. W ubiegłym roku (2014) w kwietniu wyskoczyła mi kontrolka check engine, która po kilku uruchomieniach gasła a silnik przez cały czas chodził normalnie. Telefoniczna rozmowa z kierownikiem z ASO uspokoiła mnie i stwierdziłem że to może jakieś zwierzątko przegryzło kabel bądź sonda lambda itp. w czerwcu na przeglądzie poinformowano mnie że łańcuch rozrządu jest do wymiany, mało tego muszę wymienić nastawnik faz rozrządu itp. Wymiany dokonałem w lipcu ubiegłego roku w Słupsku w salonie Krotoski Cichy (przebieg 84000 km). Zapłaciłem po rabacie za kompletny rozrząd około 2900 zł. Po wymianie rozrządu kontrolka check engine dalej włączała się i gasła. Byłem kilka razy w salonie VW i za każdym razem komputer wskazywał błąd sporadyczny (Błąd położenia wałka rozrządu i wału korbowego) nie kwalifikował się do wymiany żaden czujnik. W salonie stwierdzono że to raczej gdzieś jest przetarty kabel itp. W tym roku pod koniec maja byłem na przeglądzie okresowym i również zgłosiłem błąd kierownikowi. Ten również stwierdził że wszystko jest ok. Wracając z południa polski Leszno nad morze kontrolka check engine zapaliła się i zaczęła mrugać. Zanim dojechałem nad morze Słupsk kilkakrotnie mrugnęła i gasła. Po 3 dniach umówiłem się w salonie vw w Słupsku na diagnozę. Popołudniu dostałem telefon że brak kompresji na 3 cylindrze. Na drugi dzień kierownik serwisu kamerą stwierdził że tłok na 3 cylindrze jest pęknięty. Stwierdził że muszą wymienić 4 tłoki na nowe po 1036 zł za szt. (bo te co ja mam w samochodzie to jest stary typ) Po 3 tygodniach pisania do volkswagena w poznaniu otrzymałem partycypację 1500 zł na części +100% na robociznę. Za wymianę 4 tłoków+ uszczelki+uszczelniacze+śruby+planowanie głowicy+(okazało się że przepustnica powietrza jest walnięta 1200 zł po rabacie) zapłaciłem 5844 zł. Okazało się również że przy składaniu samochodu przeskoczył łańcuch rozrządu i wymieniono go na gwarancji). Po miesiącu czasu na początku lipca tego roku odebrałem samochód i co? kontrolka check engine dalej wyskakuje. Umówiłem się na diagnozę i kierownik salonu stwierdził że niedawno vw wypuścił nowy zestaw naprawczy rozrządu bo wcześniej nie wymieniono u mnie kółka zębatego i ....sam już nie wiem....Może któryś z kolegów miał lub ma podobny problem..z góry dziękuję za odpowiedzi
Offline
Awatar użytkownika

arturro

Gadatliwy

  • Posty: 220
  • Rejestracja: 15 maja 2013, 07:21
  • Online: 13d 40m 7s
  • Pochwały: 7
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: B-stok

Re: Jak ustrzec się problemów z rozrządem w 1.4 TSI 118 kw

Post11 wrz 2015, 19:24

Historia niczym najgorszy senny horror wlascicieli TSI.
Ja u siebie przy przebiegu 84tys wymienialem 2x rozrzad.
Jak się ustrzec?, mysle ze nasluchiwac i meczyc ASO. btw szczerze wspolczuje.
Offline

krzysiek12mz

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 13 maja 2016, 10:17
  • Online: 54m 30s
  • Auto: VW Golf 6
  • Lokalizacja: Krakow

Re: Jak ustrzec się problemów z rozrządem w 1.4 TSI 118 kw

Post17 paź 2016, 08:39

@Arturro - jaki masz rocznik? I co dokładnie wymieniałeś? Jakie oznaczenie silnika?
Offline
Awatar użytkownika

arturro

Gadatliwy

  • Posty: 220
  • Rejestracja: 15 maja 2013, 07:21
  • Online: 13d 40m 7s
  • Pochwały: 7
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: B-stok

Re: Jak ustrzec się problemów z rozrządem w 1.4 TSI 118 kw

Post18 paź 2016, 20:22

Silnik caxa, rocznik 2008, a wymienialem to co ASO zlecilo, nie zastanawialem sie zbytnio poniewaz robione to bylo w ramach partycypacji w kosztach. Dzis auto ma 95tys i za kazdym razem odpala bardzo cichutko.
Offline

Cichyelk

Sympatyk

  • Posty: 80
  • Rejestracja: 04 mar 2015, 00:59
  • Online: 5d 9h 23m 44s
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: Cavd
  • Lokalizacja: Elk

Re: Jak ustrzec się problemów z rozrządem w 1.4 TSI 118 kw

Post26 gru 2016, 17:33

taniej wyjdą kute tłoki wosner, dp pistons, cp carillo koszt ok 3 tysi za komplet proponuje kute korby 1900 firma ZRP

Wróć do Mechanika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości