Dzisiaj jest 29 mar 2024, 01:47


[LPG] Serwis fabrycznego LPG golf 6 1.6 bifuel

Moderatorzy: BRUNO55, ryba113

Regulamin forum Rozrząd, układ korbowy, przepływomierz, turbo, intercooler, układ paliwowy, układ smarowania, sterowanie silnikiem ECM, sterowanie zapłonem, świece, przewody zapłonowe, rozdzielacze, chłodnica, pompa wody, wycieki płynu chłodniczego, przegrzewanie silnika, niedogrzanie silnika, czujniki, wskaźniki temperatury.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
Jeżeli chcesz doprecyzować problem użyj jednego z dostępnych prefixów
  • Benzyna – jeżeli wątek dotyczy benzyniaków
  • Diesel – jeżeli wątek dotyczy ropniaków
  • LPG – jeżeli wątek dotyczy aut zagazowanych
  • All – dla wątków, w których rodzaj paliwa nie jest istotny.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

mateuszlubliniec

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 02 maja 2015, 18:01
  • Online: 3h 10m 22s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 MPI BiFuel
  • Lokalizacja: Lubliniec

Serwis fabrycznego LPG golf 6 1.6 bifuel

Post15 maja 2015, 18:47

Witam
Niedawno stałem się posiadaczem golfa bifuel 1.6 z fabrycznym gazem sprowadzony z Belgii i otóż mam następujący problem nikt nie potrafi zrobić przeglądu instalacji gazowej Specjaliści mówią że nie mają jak dostać się do komputera i nic nie poradzą stwierdzili jedynie że jest to instalacja landi renzo i takową znają ale serwisu mi nie udzielą byłem u trzech gazowników w tym u jednego autoryzowanego firmy STAG oraz Ladndi renzo i powiedzieli że nic nie można zrobić udałem się do mojego małego salonu VW w Lublińcu i powiedzieli ze nie mają aparatury do tego. Czy za każdym razem będę musiał jeździć żeby ktoś mógł zobaczyć i powiedzieć że się nie da ? I mam jeszcze jedna usterkę związaną z gazem wskazówka poziomu gazu leży na cały czas na poziomie 0. Wszystko prawidłowo chodzi spalanie pokazuje przełącza się na gaz ale chciałbym tę usterką usunąć oraz zrobić przegląd tej instalacji.

Obrazek licznik
Obrazek pod maską
Obrazek pod maską 2
Obrazek butla

Jeśli ktoś mógłby pomóc bardzo dziękuje.
Offline
Awatar użytkownika

ryba113

VIP

  • Posty: 792
  • Rejestracja: 11 lip 2014, 06:14
  • Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
  • Online: 68d 16h 54m 22s
  • Pochwały: 13
  • Auto: VW Golf 6 Bifuel
  • Silnik: BGU 1.6 74 kW
  • Lokalizacja: CT NO EL

Re: Problem z serwisem fabrycznego LPG golf 6 1.6 bifuel

Post15 maja 2015, 19:23

Witaj. Także jestem szczęśliwym posiadaczem 1,6 bi fuel i nie ma problemu z serwisowaniem tej instalacji ASO VW a naj lepiej jedz do aso skody tam fabrycznie montują landi renzo na miejscu wiec posiadają sprzęt do diagnostyki . Komputer gazu jest na poszybiu. Wszystkie filtry mozesz zmienic sam i sa powszechnie dostepne. Twoje przygody pokazuja jak nieudolnych mamy gazownikow, jak zobacza porzadnie zamontowany gaz to sie boja ze cos spapraja. Pozdrawiam
Offline

mateuszlubliniec

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 02 maja 2015, 18:01
  • Online: 3h 10m 22s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 MPI BiFuel
  • Lokalizacja: Lubliniec

Re: Problem z serwisem fabrycznego LPG golf 6 1.6 bifuel

Post15 maja 2015, 20:53

A mógłbyś mi powiedzieć jakie ceny w ASO są takiego przeglądu, wyregulowania instalacji?
Offline
Awatar użytkownika

rafaello

Senior Moderator

  • Posty: 461
  • Rejestracja: 17 maja 2013, 14:16
  • Lokalizacja: Zawady/SKL
  • Online: 386d 19h 22m 2s
  • Pochwały: 4
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 2.0 TDI 110 KM
  • Lokalizacja: SKL

Re: Problem z serwisem fabrycznego LPG golf 6 1.6 bifuel

Post15 maja 2015, 21:12

Offline

mjachowicz

Nieśmiały

  • Posty: 24
  • Rejestracja: 10 maja 2014, 18:49
  • Online: 3d 20h 15m 31s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 75kW
  • Lokalizacja: Lodz

Re: Problem z serwisem fabrycznego LPG golf 6 1.6 bifuel

Post15 maja 2015, 21:15

Spróbuj tutaj, jak by ci się chciało przyjechać. W łodzi są najlepsi.
http://www.nagaz.pl/
Offline
Awatar użytkownika

ryba113

VIP

  • Posty: 792
  • Rejestracja: 11 lip 2014, 06:14
  • Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
  • Online: 68d 16h 54m 22s
  • Pochwały: 13
  • Auto: VW Golf 6 Bifuel
  • Silnik: BGU 1.6 74 kW
  • Lokalizacja: CT NO EL

Re: Problem z serwisem fabrycznego LPG golf 6 1.6 bifuel

Post16 maja 2015, 07:00

Koszt przegladu instalacji,wgrania nowego programu i wymiana filtrów z adnotacją w książce serwisowej 150 zł w aso skoda tyle ja płaciłem.

Wróć do Mechanika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości