Dzisiaj jest 29 mar 2024, 05:54


[Benzyna] Regeneracja turbo

Moderatorzy: BRUNO55, ryba113

Regulamin forum Rozrząd, układ korbowy, przepływomierz, turbo, intercooler, układ paliwowy, układ smarowania, sterowanie silnikiem ECM, sterowanie zapłonem, świece, przewody zapłonowe, rozdzielacze, chłodnica, pompa wody, wycieki płynu chłodniczego, przegrzewanie silnika, niedogrzanie silnika, czujniki, wskaźniki temperatury.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
Jeżeli chcesz doprecyzować problem użyj jednego z dostępnych prefixów
  • Benzyna – jeżeli wątek dotyczy benzyniaków
  • Diesel – jeżeli wątek dotyczy ropniaków
  • LPG – jeżeli wątek dotyczy aut zagazowanych
  • All – dla wątków, w których rodzaj paliwa nie jest istotny.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Lukaso171

Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 09 maja 2014, 16:32
  • Online: 9h 21m 24s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Gdansk

Regeneracja turbo

Post15 maja 2014, 15:41

Ostatnio miałem problem z turbo.. podczas jazdy w trasie auto straciło moc... po zatrzymaniu się i ponownym ruszeniu (po kilku minutach) auto dojechało do celu bez żadnych problemów.. i bez żadnych problemów jeżdżę już 2tydzień. Dziś znajomy podłączył auto pod komputer i zobaczył błąd odnośnie

"przekroczenie górnej granicy regulacji turbodoładowania"

w takim wypadku dowiedziałem się jedynie o "regeneracji turbiny" za około 1200zł (poza ASO)

Przeczytałem też i rozmawiałem z pewnym serwisem od turbosprężarek.. że nie ma co panikować... może trzeba bardziej przedmuchać auto.

W takim razie pytam co dalej.. czy regenerować? jak tak to prosiłbym o polecone warsztaty na terenie Gdańska i okolic.

Auto VW GOLF 1.4 TSI 122KM 2010r. przebieg 86 000km auto od nowości.

POZDRAWIAM
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: Regeneracja Turbo

Post15 maja 2014, 17:05

To że raz wyskoczył błąd górnej granicy doładowania nie oznacza że turbo ma już dośc i trzeba je regenerować, spokojnie jeździć bo może przejechać kolejne 80tyś bez problemów, jeśli obecnie nic się nie dzieje to nie zajmować się tym, chyba że zaczną się problemy powtarzać...
VW GOLF VI 2.0TDI CR BLUEMOTION

Obrazek

Twój uśmiech...to już nie wróci
Offline

sebkoch

Stały Bywalec

  • Posty: 337
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 12:20
  • Online: 5d 12h 38m 16s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Audi S3
  • Silnik: 2.0 TSI DNUE
  • Lokalizacja: SBE

Re: Regeneracja Turbo

Post15 maja 2014, 18:59

Regenerować to trzeba jedynie zaworek upustowy, który zaczyna się zacinać i powoduje ten błąd. Niestety w Aso kiedyś twierdzili, że ten zaworek i turbo to jedna część i trzeba wymienić cały moduł. Nie wiem czy od tego czasu nie pojawił się zestaw naprawczy samego zaworka. Ktoś chyba coś pisał na forum. Jeżeli często się to nie objawia to można tak jeździć tylko jest to niebezpieczne. Samochód może stracić moc akurat podczas wyprzedzania i tragedia gotowa...

EDIT:

Znalazłem ten zestaw naprawczy numer 03C198722 , to było na forum OCP: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?p=1158308&sid=da4208c4cfac028a88b7fb016f94edcc#1158308

Ogólnie w tym poście powyżej można poczytać o innych nieoficjalnych rozwiązaniach problemu z tym zaworkiem...
Offline

DanielG

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 06 mar 2015, 19:03
  • Online: 1h 13m 43s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: Katowice

Re: Regeneracja turbo

Post30 mar 2015, 10:11

Jeśli się na tym nie znasz, to lepiej zapytaj fachowca, ale dzisiaj naprawdę w wielu przypadkach regeneracja wystarczy i nie trzeba wydawać kroci na nową część. Niektóre serwisy dają Ci nawet gwarancję na taką renowację
Offline

albatros

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 03 lut 2015, 14:07
  • Online: 8m 22s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI 110 KM
  • Lokalizacja: podkarpackie

Re: Regeneracja turbo

Post13 maja 2015, 19:11

Do turbosprężarki dobry sprzęt do sprawdzenia, testów jest w Bosch Service - Pawlik w Stalowej Woli. Ja robiłem pompowtryskiwacze, ale widziałem jaki mają sprzęt do turbo to najwyższa półka.

Wróć do Mechanika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości