Dzisiaj jest 24 kwie 2024, 23:23


[1.4 TSI 122KM] Brak zapłonu na 4 cylindrze

Moderatorzy: BRUNO55, ryba113

Regulamin forum Rozrząd, układ korbowy, przepływomierz, turbo, intercooler, układ paliwowy, układ smarowania, sterowanie silnikiem ECM, sterowanie zapłonem, świece, przewody zapłonowe, rozdzielacze, chłodnica, pompa wody, wycieki płynu chłodniczego, przegrzewanie silnika, niedogrzanie silnika, czujniki, wskaźniki temperatury.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
Jeżeli chcesz doprecyzować problem użyj jednego z dostępnych prefixów
  • Benzyna – jeżeli wątek dotyczy benzyniaków
  • Diesel – jeżeli wątek dotyczy ropniaków
  • LPG – jeżeli wątek dotyczy aut zagazowanych
  • All – dla wątków, w których rodzaj paliwa nie jest istotny.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

mich

Stały Bywalec

  • Posty: 468
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 15:06
  • Online: 4d 18h 35m 38s
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: 1.4 122 TSI

Brak zapłonu na 4 cylindrze

Post31 sty 2015, 11:04

Witajcie, pierwsza usterka dopadła mojego Golfa. Kilka dni temu zatankowałem do pełna benzynę na stacji Orlen w Alwerni. Autko bardzo ładnie się zbierało i od tego czasu zrobiłem z 300 km. W dniu wczorajszym podczas przyspieszania na 2 biegu z niskich obrotów zaczęła migać kontrolka pomarańczowa -od silnika, katalizatora i po kilku sekundach zgasła. Auto normalnie przyspieszało i wydaje mi się , że wszystko jest ok. Podjechałem do mechanika, który podłączył auto pod kompa i wyszedł brak zapłonu na 4 cylindrze. Stwierdził, że będzie to albo wtryskiwacz albo cewka albo świece. Świece zostały wymienione w ASO w zeszłym roku. Od wczoraj do dzisiaj już się kontrolka nie paliła. Mogę jeździć tym autem, czy lepiej odczekać do poniedziałku i jechać do ASO? Czy to może być od złego paliwa? Czy cewki podlegają naprawie w ramach przedłużonej gwarancji- Allianz? Czy wtedy za poszukiwanie usterki także płaci Allianz? Ktoś to już przerabiał może?
Offline

mich

Stały Bywalec

  • Posty: 468
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 15:06
  • Online: 4d 18h 35m 38s
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: 1.4 122 TSI

Re: Brak zapłonu na 4 cylindrze

Post02 lut 2015, 11:51

Nikt nic? Wczoraj po 2 dniach przerwy zrobiłem kilkanaście km i check się nie migał. Jednorazowy błąd? Kwestia paliwa?
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 26m 3s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Brak zapłonu na 4 cylindrze

Offline

mich

Stały Bywalec

  • Posty: 468
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 15:06
  • Online: 4d 18h 35m 38s
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: 1.4 122 TSI

Re: Brak zapłonu na 4 cylindrze

Post06 lut 2015, 14:47

Zrobiłem ok tysiąca kilometrów i jak do tej pory więcej nie migała kontrolka. Kilka razy go solidnie przegoniłem i także nic.

Chyba jednak coś się zaczyna dziać nie tak z moim TSI. Kilka godzin postał na mrozie po czym po odpaleniu po kilku sekundach silnikiem zaczęło rzucać i praca wyglądała jakby na chodził na 3 cylindrach. Zaraz go wyłączyłem i po ponownym zapaleniu niby wszystko było ok. Przy pierwszym odpaleniu początkowo było słychać taki cykliczny odgłos piszczenia, bądź jakby to określić pracę głowicy drukarki. Przebieg 69 tys km, a do tej pory nie było z nim większych problemów...
Offline

mich

Stały Bywalec

  • Posty: 468
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 15:06
  • Online: 4d 18h 35m 38s
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: 1.4 122 TSI

Re: Brak zapłonu na 4 cylindrze

Post09 lut 2015, 08:59

Czy to może być objaw zepsutej świecy?
Offline

Zioowo

Sympatyk

  • Posty: 82
  • Rejestracja: 20 kwie 2012, 08:12
  • Online: 11h 4m 48s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: 3miasto

Re: Brak zapłonu na 4 cylindrze

Post09 lut 2015, 12:19

do wyboru: wtryskiwacz, cewka lub świeca, trzeba je zmieniać miejscami w cylindrach, żeby wybrać winnego.

uwaga: jeżeli wtryskiwacz jest uszkodzony to może to doprowadzić do uszkodzenia silnika (np. wypalenie tłoku, zniszczenie cylindra)
Offline

mich

Stały Bywalec

  • Posty: 468
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 15:06
  • Online: 4d 18h 35m 38s
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: 1.4 122 TSI

Re: Brak zapłonu na 4 cylindrze

Post09 lut 2015, 13:51

Jutro jadę do ASO. Da się to jakoś zweryfikować jeżeli objaw wystąpił tylko 2 razy? Raz przy zimnym silniku, a raz przy rozgrzanym podczas przyspieszania...
Offline

Zioowo

Sympatyk

  • Posty: 82
  • Rejestracja: 20 kwie 2012, 08:12
  • Online: 11h 4m 48s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: 3miasto

Re: Brak zapłonu na 4 cylindrze

Post09 lut 2015, 15:06

Muszą zamieć elementy jak wyżej to opisałem i oddać Ci auto do jazdy, aż problem się powtórzy, potem sprawdzić w logach na którym cylindrze pojawiał się błąd, powinien to już być inny niż 4-ty cylidner. Wtedy będzie wiadomo co się psuje: wtrysk, świeca czy cewka.

P.S. Jeżeli masz rocznik <2011 to możesz mieć też problem z rozrządem, jeżeli jeszcze go nie zaktualizowałeś do nowszych części (mam na myśli, nowy typ wariatora 03C 109 088 E , nowy typ napinacza 03C 109 507 AH i nierozciągający się łańcuch 03C 109 158 A (tutaj chyba numer się nie zmienił)).
Offline

mich

Stały Bywalec

  • Posty: 468
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 15:06
  • Online: 4d 18h 35m 38s
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: 1.4 122 TSI

Re: Brak zapłonu na 4 cylindrze

Post11 lut 2015, 10:12

Zioowo, dziękuję za sugestie! ASO kilka godził diagnozowało auto i nie stwierdzili usterki, ale błąd odczytali. Kazali jeździć dalej i obserwować sytuację. Stwierdzili ,że gdyby to była świeca lub cewka problem by się powtarzał, a tak twierdzą że wszystko jest ok i pewnie paliwo winne było...

update: do dnia dzisiejszego kontrolka się nie zapaliła, także chyba wszystko ok jest. Jedyne co, to fakt, że silnik trochę poszarpuje na wolnych obrotach i to mnie trochę drażni.
Offline

mich

Stały Bywalec

  • Posty: 468
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 15:06
  • Online: 4d 18h 35m 38s
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: 1.4 122 TSI

Re: Brak zapłonu na 4 cylindrze

Post10 kwie 2015, 14:15

Problemem okazało się paliwo ze stacji Orleniu....

Wróć do Mechanika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość