Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 22:22


[1.4 TSI 122KM] EPC i check engine przy uruchamianiu silnika

Moderatorzy: BRUNO55, ryba113

Regulamin forum Rozrząd, układ korbowy, przepływomierz, turbo, intercooler, układ paliwowy, układ smarowania, sterowanie silnikiem ECM, sterowanie zapłonem, świece, przewody zapłonowe, rozdzielacze, chłodnica, pompa wody, wycieki płynu chłodniczego, przegrzewanie silnika, niedogrzanie silnika, czujniki, wskaźniki temperatury.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
Jeżeli chcesz doprecyzować problem użyj jednego z dostępnych prefixów
  • Benzyna – jeżeli wątek dotyczy benzyniaków
  • Diesel – jeżeli wątek dotyczy ropniaków
  • LPG – jeżeli wątek dotyczy aut zagazowanych
  • All – dla wątków, w których rodzaj paliwa nie jest istotny.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

cekm

Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 18 lut 2015, 18:46
  • Online: 6h 15m 31s
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 1.4 tsi 122km
  • Lokalizacja: Opole

EPC i check engine przy uruchamianiu silnika

Post18 lut 2015, 19:05

Witam od miesiąca jestem posiadaczem golfa 6 po tygodniu gdzieś od zakupu pojawił się problem po nocy lub po pracy jak dłużej stoi przy odpaleniu silnika włącza się kontrolka epc i check engine nie wchodzi na obroty dławi się przy dodaniu gazu znikają i już się nie pojawia problem wymieniłem olej filtr oleju, filtr paliwa, filtr powietrza i dalej tak się robi byłem u znajomego mechanika podpinałem do kompa ale mówił że nie wykazuje błędów czy ktoś może pomóc ? rocznik 2009 przejechane 137 tyś
Offline
Awatar użytkownika

arturro

Gadatliwy

  • Posty: 220
  • Rejestracja: 15 maja 2013, 07:21
  • Online: 13d 40m 7s
  • Pochwały: 7
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: B-stok

Re: EPC i check engine przy uruchamianiu silnika

Post19 lut 2015, 10:53

Offline

cekm

Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 18 lut 2015, 18:46
  • Online: 6h 15m 31s
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 1.4 tsi 122km
  • Lokalizacja: Opole

Re: EPC i check engine przy uruchamianiu silnika

Post19 lut 2015, 16:45

arturro tam to jest tdi ja mam benzynkę

rabarbar_0 pisze:Dzisiaj mam 168tyś.
Jeśli przyczyną moich problemów był faktycznie egr, to objawy jego uszkodzenia miałem od około roku(czyli od około 155tyś). Piszę "jeśli", bo potwierdzę to definitywnie po około 2 miesiącach jazdy. Teraz jest jeszcze za szybko aby wskazać winowajcę.

Moje problemy objawiały się następująco:
Raz na kilka/kilkanaście dni miałem problem z silnikiem, który gasł po uruchomieniu. Po przekręceniu kluczyka w stacyjce, silnik uruchamiał się, lecz falowały obroty przez 1-3 sekund po czym gasł i tak od 3 do 5 uruchomień, po czym wszystko wracało do normy i mogłem kontynuować jazdę.

Nigdy mi nie gasł w trakcie dłuższej jazdy. Nie miały na to wpływu warunki atmosferyczne - te same objawy zarówno w lato jak i w zimę. Jeśli problem już wystąpił, to zawsze po długim postoju - po nocy lub dniówce w pracy.

Podczas falowania obrotów, silnik nie reagował na wciskanie pedału przyspieszenia. Komputer nie pokazywał mi żadnych błędów (ani na liczniku ani po podłączeniu vcds'a).

Trzy razy zdarzyło się, że zgasł po normalnym uruchomieniu i przejechaniu kilkudziesięciu/kilkuset metrów.

Przedostatnim razem miałem problem z uruchomieniem auta już bardzo długo, bo katowałem go tak ponad 40 minut(jakiś miesiąc wcześniej). W końcu po takim czasie odpalił - obroty się uspokoiły i znowu miesiąc odpalania bez problemów.

Kilka dni temu, po ponownych problemach i kręceniu stacyjką ponad 2 godziny(tyle wytrzymał akumulator), nie udało się już odjechać. Kolega zabrał mnie na hol i oddałem auto do mechanika. Ten doszedł do wniosku, że to egr - w którym albo się starł albo odpadł jakiś wałeczek. Zakupili nowy, wraz z chłodniczką i auto jeździ(2 dzień).

Tak jak wspominałem powyżej, w celu 100% potwierdzenia usunięcia usterki z uruchamianiem auta, będę mógł coś więcej powiedzieć dopiero po około 2 miesiącach, gdyż problem występował losowo.

W związku z powyższym wielkie podziękowania dla warsztatu w Dąbrowie Górniczej na ul. Hutników 3 :) za sprawną i rzetelną obsługę klienta.


U mnie jak dodaję gazu wszystko ok nic nie gaśnie podczas jazdy totalnie wszystko ok może jakiś czujnik ssania czy jak :p
Offline
Awatar użytkownika

arturro

Gadatliwy

  • Posty: 220
  • Rejestracja: 15 maja 2013, 07:21
  • Online: 13d 40m 7s
  • Pochwały: 7
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: B-stok

Re: EPC i check engine przy uruchamianiu silnika

Post20 lut 2015, 08:50

Sorki ale uzywam telefonu do forum i nie bardzo widzę szczegoly takie jak kto ma jakie auto.
Offline

cekm

Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 18 lut 2015, 18:46
  • Online: 6h 15m 31s
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 1.4 tsi 122km
  • Lokalizacja: Opole

Re: EPC i check engine przy uruchamianiu silnika

Post17 mar 2015, 03:16

Zrobiło się ciepło i przestały falować obroty nie ma już epc
Offline

1 6 D

VIP

  • Posty: 524
  • Rejestracja: 25 lis 2012, 14:31
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Online: 34d 18h 29m 3s
  • Pochwały: 31
  • Auto: Scirocco+Golf
  • Silnik: SB+CBDB
  • Lokalizacja: Szczecin

Re: EPC i check engine przy uruchamianiu silnika

Post17 mar 2015, 23:58

Jeśli EPC się zapalało to musi być jakiś błąd w komputerze zapisany.

Wróć do Mechanika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości